Jump to content
EquiNox

Toate spitalele din Romania intra in carantina

Recommended Posts

sa fie scoala mai plina :|

nush

si eu fac parte din ei

pai daca esti racit de ce te mai duci la scoala? iei frumos o scutire de la medic si gata, decat sa te chinui pe la scoala.

Sa vezi ce plina o sa fie scoala si dupa ce cealalta jumatate o s-o ia pe urma voastra... Stai acasa :)

ai ratat un cuvant :D

Link to comment

Nu stiu de ce am impresia ca aceasta gripa porcina are de a face cu americanii . Atatea gripe dintr-odata, si cu gripa aviara , am auzit ca cica multe gaini nu au avut nimica . Ce gripa va urma sa apara ? Gripa rechiniana ? elefantana ? Care ? Deja in cateva licee de la mine din oras (respectiv Arad) au fost depistate cazuri in scoli .

Link to comment

Te inseli cam tare destul de grav dar poate te-a afectat si pe tine gripa !

Am auzit ca o sa ne dea ceva vaccin ... oricum multa tuica de pruna sau de pere si trece !

poate daca citeai mai jos (nu mai mergea editul)................

ba ma scuzati eram obosit si ma durea capul ingrozitor cand am debitat idioteniile alea azi dimineata:

1. virusul nu a fost create in laborator: cica prima data o boala cu asemenea simptome a fost descrisa de Hipocrate, care din cate stiu eu a trait in sec V IH, apoi in secolul XIV, apoi in 1918 (sub numele de gripa spaniola - N1H1), si in prezent: gripa porcina. Am citit ceea ce am relaltat mai sus dintr-un tratat al unui medic, prieten de familie, care lucreaza la boli infectioase. Cartea se numea "orthomyxo...." (nu imi mai amintesc tot numele, revin maine cu un edit)

Ba mai mult: uitati-va jos in tabel, la N1H1

Deci cum ar veni, gripa asta noua, nu e deloc noua...

2. 500 nu este in niciun caz 2.5% din 20milioane, ci 0.0025% :))

@le* cartea se numeste "orthomyxoviridae"

Link to comment

am auzit eu prost sau a zis la stiri ca a gasit un copil cu sintome si a zis ca ne face vaccin?

Poate sa te puna sa faci si 10 vaccinuri... Nu inteleg de ce te temi, daca NU VREI, atunci le spui si lor ca NU VREI. Nu o sa te lege de un scaun si nici nu o sa te tina de mana ca sa iti faca amaratul ala de vaccin...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...