Jump to content
The Wizard

Becali se lanseaza in cursa prezidentiala

Recommended Posts

Gigi Becali: Eu pe dracu' în paşapoartele mele nu-l bag, nu vreau cazinouri şi sexy cluburi!

George Becali şi-a anunţat astăzi, oficial, intrarea în cursa pentru alegerile prezidenţiale din noiembrie. Printre subiectele abordate în discursul de lansare a fost şi problema paşapoartelor biometrice pe care europarlamentarul le contestă vehement.

"Eu nu pot să-mi fac paşaport biometric, chiar dacă-mi taie capul la toată familia. N-am nevoie să ies din ţară. Eu pe dracu în documentele mele nu-l bag!", a declarat preşedintele PNG-CD.

Gigi Becali a mai spus că deplasările sale în străinătate, în calitate de europarlamentar, l-au ajutat să înţeleagă situaţia din România: "Ce este în România la ora asta este barbarism. Eu văd lume civilizată, văd oameni cuminţi. Asta vreau eu pentru România. Daţi-mi 10 ani de mandat şi veţi vedea o Românie pe care o va iubi şi Dumnezeu."

"Nu veţi mai vedea sexy-cluburi în blocuri, nu veţi mai vedea cazinouri în ţara asta, nu veţi mai vedea jocuri de noroc, nu veţi mai vedea tot felul de sex shop-uri pe toate bulevardele. Nu există asta în Europa. Acolo nu există prostituţie, nu există striptease. Acolo toate legile sunt făcute aşa încăt pe dracu' nu-l poţi îmbrăţişa. Peste tot îl întâlneşti pe Hristos.

La noi sunt şi femeile frumoase, asta e ispita. Asta e un lucru bun. Acolo nici măcar femeile, parcă le-a făcut Dumnezeu să nu ispitească", a mai precizat Becali.

Întrebat dacă se va retrage din viaţa publică în cazul unui eşec la prezidenţiale, Becali a declarat: "Eu sunt europarlamentar, cum să mă retrag din viaţa publică? Mă lăsaţi voi să mă retrag din viaţa publică? O săptămână n-am vrut să vorbesc cu presa şi aţi înnebunit toţi."

sursa + video

e clar suntem pe drumul cel bun...

sa vedem ce zice si vadim :)

Link to comment

A mai candidat , nu e o mare noutate ... ma intreb cine o sa il voteze ? :)

Eu o sa-l votez pe Jiji.

are deja un simpatizant ... si il voteaza mai multi ca si`a facut imaginea de om ce ajuta saracii... si multi oameni de rand ... se gandesc la ce a facut atunci in moldova ...cateva casa.. pt imagine ...

vb unuia mai sus ... incultura si prostie .. domneste :whistle:

Link to comment

Ba frate, pana acum 60% din cuvintele mele adresate lu' Gigi au fost de bine, dar m-am convins ca asta e prost de behaie oile cand il vad. Daca asta ajunge presedinte, criza (ce drac de criza o fi, nush, dar fie, CRIZA) o sa fie criza in adevaratul sens al cuvantului, nu labareala asta de acum. Daca asta o sa ne conduca, vai si amar de prostia Romaniei, care si asa, cuprinde vaste mase de populatie.

Link to comment

Ba frate, pana acum 60% din cuvintele mele adresate lu' Gigi au fost de bine, dar m-am convins ca asta e prost de behaie oile cand il vad. Daca asta ajunge presedinte, criza (ce drac de criza o fi, nush, dar fie, CRIZA) o sa fie criza in adevaratul sens al cuvantului, nu labareala asta de acum. Daca asta o sa ne conduca, vai si amar de prostia Romaniei, care si asa, cuprinde vaste mase de populatie.

macar el n-ar fura.

Link to comment

Eu aveam de ales intre Nati Meir si Becali la vot, dar dupa 1 secunda de gandire intensa am ajuns la concluzia ca Meir e omul care merita votat.

Votati profesorul de matematica care nu stie ce e ala PI.Si mai vorbiti de Becali ca e prost.

@Oprescu e prima optiune, a doua Becali.De ce?Pt ca m-am saturat de "baietii destepti" care nu fac nimic in afara faptului de a baga banu public in buzunar :dooh:

Link to comment

In prima zi nu, dar la cat a pierdut acum cu "criza", ma indoiesc ca ar rezista tentatiei, la urma urmei, ce !@#$% ma-sii, daca toata lumea face, el de ce nu ar face-o ?

Nu uita ca el e cioban, oier de origine, crezi ca l-ar mustra constiinta atat de tare? :))

Link to comment
Guest trisomination

Se duce de rapa tara asta...

Daca as putea vota, Antonescu ar fi prima mea optiune. Oricum, oricine ajunge la putere va fura si ne va trage tzepe ca cei de acum....

Mi se pare foarte trist ce se intampla cu tara asta.

Link to comment

becali o fi prost, dar are oameni foarte destepti pe langa el.

dar pana una alta ori nu merg la vot ori il votez pe basescu din simplul motiv ca trebuie sa ai sustinerea partidului ca sa faci ceva. iar pe prostanac nu-l votez ca e prostanac...

iar partidul lui antonescu are putine procente. fara sustinere nu faci nimic.

iar oprescu nu a facut nimic in bucuresti. a plimbat niste tarabe de colo colo si a facut recorduri. ca de recorduri ne ardea noua...

Link to comment

Ba frate sunteti orbi sau ce dracu? AIA DESTEPTI DE LANGA EL O SA SE MULTUMEASCA CU CAT PRIMESC DE LA BECALII? NU! O sa caute sa isi insuseasca cat vor buzunarele lor, o sa-l invarta pe degete pe Becali (CA N-ARE SCOALA si e vai mama lui, pune botu la orice). Acum intelegeti?

Daca nu o sa o faca DIRECT, o s-o faca INDIRECT, si tot o s-o faca. UADAFAC!?!?

Link to comment
Guest spanky

Aoleo , vai si amar baa cine il voteaza pe asta presedinte? :|

ciobanii !!!

Banel,altfel nu-i mai da salariu...si restul echipei Steaua. :D

:coffee: :rofl2: :rofl2:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...