Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SadiBK

Discutie legata de spoturi in CryWolf

Recommended Posts

Imi permit sa adaug si eu ceva si sper sa fiu obiectiv in ceea ce zic desi e greu in aceste circumstante:

In Crywolf nu pot fi considerate spoturi dar si asa nimanui nu-i convine sa bata pe loc daca este on.

AFK nu este voie in Crywolf.

Daca acelea sunt spoturi atunci regula Pk pe spot nu cred ca isi are rostul.

Fac referire la serverul oficial unde nu sunt spoturi dar nici aceasta regula.

Cat despre asa zis-a fratie HONEY de multe ori sar calul, se cred buricul pamantului si ei sunt cei mai corecti.

Sunt sigur ca daca n-ar avea de-a face cu admini si reguli s-ar intoare cu 3000 de ani in urma unde era regula celui mai puternic sau poate in vestul salbatic.

Asta pana le ajunge "cutitul la os" ca fiecarui zmeu de asta.

Au plecat de la genunchiul broastei si acum nu le mai ajungi la nas...sustin asta cu printuri. Ii intrebi de vorba si sar cu PK for fun.

HONEY zeilor mai incet ca va faceti de ras!

Indiferent de decizie pana la urma este a unui admin, pretind sa fie anuntata dinainte de a se aplica.

Si sa mi se explice daca se poate lua ss pentru vanatoare sau amenintari, ca vad ca putini din HONEY mai au respect de sine.

Link to comment
Share on other sites

pe 97d aveati in tarkan 20 mobi pe spot ca si acum ?! Nu. In tarkan erau cativa mobi si dadeai in ei cu zilele. Spot inseamna cat iti intra in imagine nu inseamna o aglomeratie de mobi , dak tu faci xp pe 1 coordonata unde apar 2 mobi , e spot , locul tau de facut xp , E AL TAU . Dak iti da cnv pk trebuie pedepsit !

Link to comment
Share on other sites

Spot = locatie de pe harta unde sunt mai multe respawn point-uri.

Spot e de la 3 mobs in sus (gen Poison Bull Room) sau 4-5 mai rasfirate (gen fantomele din Dungeon 1). Astea sunt exemple de pe global.

Nu e orice bucata din harta spot, normal. O bucata de harta e o bucata de harta.

Link to comment
Share on other sites

e foarte simplu, pe old cand am inceput eu sa joc era exista in FAQ sau in regulament precizare referitoare la spot ce este, etc. vad ca acuma nu mai exista asa ceva ... dar:

4. KS la unul sau mai multi jucatori dintr-un spot

...............................................................................................................................

RECLAMATUL INTRA SUB INCIDENTA ACESTEI REGULI DOAR DACA RECLAMANTUL NU SE AFLA IN SAFE-ZONE

uitati toti sus, in caz ks, RECLAMATUL INTRA SUB INCIDENTA ACESTEI REGULI DOAR DACA RECLAMANTUL NU SE AFLA IN SAFE-ZONE

=>> spotul in acest caz este orice zona in care apar mobi. din oricec harta, cu exceptie safe zone

P.S. unde aveti spoturi in care apar 20 mobi fix in poarta orasului ???

Link to comment
Share on other sites

4. KS la unul sau mai multi jucatori dintr-un spot

...............................................................................................................................

RECLAMATUL INTRA SUB INCIDENTA ACESTEI REGULI DOAR DACA RECLAMANTUL NU SE AFLA IN SAFE-ZONE

Asta a fost modificata destul de recent, ia defapt era la ks la golder, cand stateau elfele cu bali la intrarea in oras sa nu fie atacate, da admini sunt tari si mari si fac cum vor o modifica cand vor... Si pentru asta a fost adaugata regula de mai sus.

Spot = loc unde au punct de respawn mai multi mobi.

Daca regula nu ar fi asa cum am scris mai sus, stiti ce fac ? Fac 40 de poze la toata kalima, cu exceptia spoturilor , si cand ma omoara cineva caut poza, si ii dau suspenda, sa vezi ce exploatez regula asta, o sa va saturati de suspenduri. E inposibil sa se mai gandeasca cineva sa faca ca mine in momentul ala.

Sau ..

Adaugati in regulament urmatoarea chestie " Spot = loc bine delimitat pe harta unde au respawn cel putin 6 mobi" si astfel nu vor mai fi confuzii si suspenduri aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Asta a fost modificata destul de recent, Ea defapt era la ks la golder, cand stateau elfele cu bali la intrarea in oras sa nu fie atacate, da admini sunt tari si mari si fac cum vor o modifica cand vor... Si pentru asta a fost adaugata regula de mai sus.

Spot = loc unde au punct de respawn mai multi mobi.

Daca regula nu ar fi asa cum am scris mai sus, stiti ce fac ? Fac 40 de poze la toata kalima, cu exceptia spoturilor , si cand ma omoara cineva caut poza, si ii dau suspenda, sa vezi ce exploatez regula asta, o sa va saturati de suspenduri. E iMposibil sa se mai gandeasca cineva sa faca ca mine in momentul ala.

Sau ..

Adaugati in regulament urmatoarea chestie " Spot = loc bine delimitat pe harta unde au respawn cel putin 6 mobi" si astfel nu vor mai fi confuzii si suspenduri aiurea.

si o sa stea moderatorul sa astepte raspunsul lui dragos : Cati mobi se re-spawneaza in perimetrul coordonatelor pe care te afli ?! :error:

sfat : invata niste limba ROMANA !

6 mobi? =))

Link to comment
Share on other sites

si o sa stea moderatorul sa astepte raspunsul lui dragos : Cati mobi se re-spawneaza in perimetrul coordonatelor pe care te afli ?! :error:

sfat : invata niste limba ROMANA !

6 mobi? =))

Sa fim seriosi ca oricine poate vedea spotul care cred ca este bine delimitat.

Spot = spatiu in care apar monstrii in numar mai mare si timp mai scurt lucruri ce au fost modificate de adminii acestui server pentru a se putea numi spot (sa poata oricine sa creasca mai rapid).

Restul pot si numite semi-spoturi numarul si timpul de spawn al monstrilor nefiind influinentat artificial de nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Guest un_nesimtit

pentru moderatorii care am vazut ca s-au implicat in discutia asta:

va dati seama ca se creaza un precedent din chestia asta nu?

va dati seama ca transformati serverul din PvP intr-un server de vanatori nu?

va dati seama ca ce ati spus pana acum va aduce si repercursiuni asupra bunei desfasurari a gameplay-ului de pe linkmania nu?

toate astea doar pentru a apara "integritatea" unui moderator care a ajuns pe forum la nervi, din cauza conflictelor care le are cu personajul respectiv. patetic :)

Link to comment
Share on other sites

ba voi cu capu ... nu va convine numai jucati nu va tine nimeni legati la calc lipiti cu mana pe mouse. Cat timp in regulament nu zice nimic de pk in crywolf se considera ca orice alta harta. Numai incercati sa tot o intoarceti. Topicul asta este o prostie si l-ati deschis ca sa aratati ca voi sunteti victimele serverului, in schimb a-ti aratat altceva. De ce a facut ala pk pe tiamat ? Cine l-a pus ? L-a mancat undeva sa-si arate talentele prin crywolf.

Link to comment
Share on other sites

ba voi cu capu ... nu va convine numai jucati nu va tine nimeni legati la calc lipiti cu mana pe mouse. Cat timp in regulament nu zice nimic de pk in crywolf se considera ca orice alta harta. Numai incercati sa tot o intoarceti. Topicul asta este o prostie si l-ati deschis ca sa aratati ca voi sunteti victimele serverului, in schimb a-ti aratat altceva. De ce a facut ala pk pe tiamat ? Cine l-a pus ? L-a mancat undeva sa-si arate talentele prin crywolf.

Cum nu se specifica acest lucru in regulament, la fel cum nici faptul ca daca am preluat pe cineva trebuie sa-l anunt ca am facut preluare nu se specifica in regulament, dar culmea pentru una se da suspend, iar pentru alta nu. Cum ti se pare? Argumenteaza.

Link to comment
Share on other sites

important e ca sunt mult prea multe lagune in regulament si lasa loc de interpretare

acest topic asta incearca sa faca, sa nu mai lase loc de interpretare.

eu inteleg din regulament ceva, tu intelegi alceva. varianta buna?? poate cea pe care o vede moderatorul in acel moment... cum nu e un singur moderator fiecare o sa aplice altfel regulmentul, e o problema aici si trebuie rezolvata, macar prin adaugare a unei propozitii in plus in regulament.

cat despre tine draga bagator in seama

ba voi cu capu ... nu va convine numai jucati nu va tine nimeni legati la calc lipiti cu mana pe mouse. Cat timp in regulament nu zice nimic de pk in crywolf se considera ca orice alta harta. Numai incercati sa tot o intoarceti. Topicul asta este o prostie si l-ati deschis ca sa aratati ca voi sunteti victimele serverului, in schimb a-ti aratat altceva. De ce a facut ala pk pe tiamat ? Cine l-a pus ? L-a mancat undeva sa-si arate talentele prin crywolf.

si eu fac parte din acele "victime ale serverului" si ai citit mai sus parerea mea, asta daca nu te dor ochii si ai trecut cu vederea acest lucu.

Link to comment
Share on other sites

ahahah ce praf esti.. :hail: , auzi tu fara pk in crywolf , acolo nu cresti sau ce?!

mirindai praf schimba pe fanta e mai de gasca, mai constructiva in discutii - daca nuntelegi ceti spun nu ma mai cita

Eu cred ca-ti permiti cam multe cu mine de la o vreme, si nu e prima oara, te-am iertat de-atatea ori. Ai 10 zile suspend.

Tu nu faci diferenta dintre un pk luat pe spot si un pk luat cand te duci la invazie? (in miscare) Acu sincer, poate n-am jucat eu S1, dar nu cred ca ma depasesti la categoria experienta pe mu.

ce usor se iau 10 zile ss :)) si are dreptate; spot este unde fac respown multi mobi

santeleg ca daca esti in miscare pe spot -nu se pedepseate pk pe spot?:)

Voi nu stiti de unde sa va mai scoateti doar pentru ca a luat un membru de-al vostru suspend? Eu unul chiar m-am saturat de voi, cum luati suspend, hop la sugestii/plangeri/banati.

Unde scrie ca acolo nu e spot? Demonstrati-mi si mie ce e ala spot atunci, ca vad ca jucati de mai mult timp ca mine sau asa credeti. Cand va scrie in regulament ca pk/ks in cry nu se va solda cu suspend, atunci sa va puneti cuvantul vostru asupra mea sau al lui ody, care v-a explicat acelasi lucru sau al lui themask, cel care a dat decizia.

poate pentru ca sint asa de multe decizii discutabile...

Pai tocmai, nu ma intereseaza de guildele voastre, asa ca nu mai bate apropo, cel putin personal mie, ca tin eu cu vreunu. Ti-am spus parerea din punctul meu vedere si-al staff-ului. Care toti playerii? De unde le inventati fratilor? :banghead:

Pai dupa tine, ar trebui sa scriem in regulament hartile si in jurul caror coordonate trebuie dat suspend. 8-| Adica, normal, tarkan2, 2 mobi, ce naiba, ala e spot? 8-| Ne dam 10 coordonate mai incolo, unde-s 3 mobi, eh, asta da spot. :> Fii serioasa, cred ca am mai multa experienta ca tine, nu-ti spun din burta sau ca e ala membru de-al vostru (ceea ce repet, putin imi pasa).

per total am impresia ca tu ca admin nu stii ce este un spot... sau eu ca jucator nam inteles bine regulamentul; cred ca tot srv stie ce este un spot - tu bunny zici ca spot e si ala unde da respown 1 mob...

topicul anceput de la intrebarea

Sunt spoturi Crywolf ? sau mai bine zis se pot numi spoturi ?

evident intreaba daca isi ia pk in cry poate sa posteze pt pk

deci mai clar

daca am poza cu 1 mob si cineva imi face pk il pot posta la pk pe spot?

Link to comment
Share on other sites

mirindai praf schimba pe fanta e mai de gasca, mai constructiva in discutii - daca nuntelegi ceti spun nu ma mai cita

ce usor se iau 10 zile ss :)) si are dreptate; spot este unde fac respown multi mobi

santeleg ca daca esti in miscare pe spot -nu se pedepseate pk pe spot?:)

poate pentru ca sint asa de multe decizii discutabile...

per total am impresia ca tu ca admin nu stii ce este un spot... sau eu ca jucator nam inteles bine regulamentul; cred ca tot srv stie ce este un spot - tu bunny zici ca spot e si ala unde da respown 1 mob...

topicul anceput de la intrebarea

evident intreaba daca isi ia pk in cry poate sa posteze pt pk

deci mai clar

daca am poza cu 1 mob si cineva imi face pk il pot posta la pk pe spot?

Ce usor se ia 10 zile? Pai de cand pana cand ii vorbesc eu cu: "tu auzi ce prostii zici ma acolo?" si "ce ma, nu mai tii minte cand nu-ti dadea nimeni suspend?" Da vorbiti fratilor frumos daca vreti la randul vostru raspunsuri frumoase si warn 0%.

Tu daca esti in miscare se numeste pk pe spot? Pai si poza ta cu spot unde e? 10 coordonate in spate? :blink: Nu cred ca faci diferenta dintre pk pe spot si poza cu spot.

Nu zic neaparat ca un mob respawnat gata inseamna ca se numeste spot. In tot crywolf-ul ala nu cred ca gasesti o particica de pamant unde sa se spawneze UNUL SINGUR, 3-4 tot se gasesc. Respectivul care a facut plangerea avea experienta facuta + mobi in jurul lui, ceea ce rezulta clar ca omu' facea experienta, e treaba lui unde face xp. Pot sa fac xp si in lorencia la lvl 399, nu inteleg unde va deranjeaza pe voi. o_O

Eu nu inteleg de unde veniti voi cu regulile astea, le creati voi? Vi le-au spus altii? Tu-mi spui mie ca eu ca admin (si vechime destula) nu stiu ce-i ala spot, tu de unde stii ce-i ala spot? Te-a invatat cineva? Sau doar conceptia te-a dus la rezultatul asta? Au mai fost discutii si s-a ajuns la rezultatul asta: spot reprezinta delimitarea ecranului tau unde se spawneaza minim un mob. Voi de unde v-ati creat alte pareri? Ca ati vazut arena unde erau spoturile delimitate de rame si mobi gramada, gata?

Voi nu intelegeti un lucru, nu ala e vinovat ca sta pe spotul lui linistit, ci voi, ca voi va duceti chititi sa-l omorati. Ce-oi avea cu saracu' om nu stiu, daca te-a deranjat vreodata, ai arena la dispozitie, il omori pana-i sar capacele, dar nu sa te duci intr-un oras, omorand-ul, dupa care sa zici: ce frate, ala e spot? 8-|

Link to comment
Share on other sites

deci bunny orice player de pe srv asta stie(mai putin 1-2 care interpreteza reguli) ca spot e acolo unde spowneaza multi mobi 10-20 citi or fi, spoturi puse de dragos (daca el a facut srv) - spoturi bine delimitate

ca ex iti dau tarcul de bk -care nu are spoturi - are numa mobi - tarcul de bk anterior avea spoturi....

in interpretarea ta referitoare la spoturi - daca in ecranul meu apare 1 mob atunci cinemi face pk imi face pk pe spot.... nu prea are sens pe un server PVP

referitor la "tu auzi ce prostii zici ma acolo?" - .... - eu consider ca aberezi considerind ca 1-2-3-4 mobi reprezinta spot... - nu inteleg de ce insisti pe idea asta; poate ca ea tea facut prost... dar ideea este aceasi... de ce insisti ca 1-4 mobi reprezinta spot? cind toata lumea stie ca nu este asa - voi va cunoasteti si de mult timp.... gasesc ca pot sa ma adresez de la egal tuturor celor care joaca pe srv - este un joc la urma urmei....

si in crywolf sint "spoturi" in care apare 1 mob pe spot

si nu, nu ma invatat nimeni sa spun, iau apararea etc... - o fac pt ca consider incorect in a spune ca 1-2-3-4 mobi reprezinta spot

inca ceva - SCRIETI IN REGULAMENT CA 1-4 MOBI IN ECRAN REPREZINTA SPOT... pt ca altfel este nula afirmatia

btw bunny - diferenta intre un joc si realitate este ca realitatea are foarte multe reguli STUPIDE - lasal sa fie joc pls

referitor la 399 si xp in lorencia - sa stii ca aveam 360+ si am facut take in dav2 castel - imi trebuia ceva si era ocupat - inteleg perfect ce este spot

ps: sa fii iubit

Link to comment
Share on other sites

EDIT TARZIU:

Voi nu intelegeti un lucru, nu ala e vinovat ca sta pe spotul lui linistit, ci voi, ca voi va duceti chititi sa-l omorati. Ce-oi avea cu saracu' om nu stiu, daca te-a deranjat vreodata, ai arena la dispozitie, il omori pana-i sar capacele, dar nu sa te duci intr-un oras, omorand-ul, dupa care sa zici: ce frate, ala e spot? 8-|

REGULAMENT

PK in arena nu este pedepsit

pk excesiv - nu prea poti sal omori "panai sar capacele"... - nereglementat - este lasat la latitudinea adminului - pana acum nu sa facut exces in aplicarea reguli

arena este singura harta in care pk pe spot nui pedepsit - chiar daca interfereaza cu xp aluia caresi ia pk; chiar daca cel ce face pk face si ks si mai si stationeaza - poate justifica oricind - regulamentar el facea pk...

evident intervine pk excesiv carel taxeaza - sanctiune la care admini nu au fost specifici in legatura cu nr de pk pe care tre sa le indure osinditul... desi au fost intrebati

Link to comment
Share on other sites

Degeaba continui, ca tot ca tine ramane. Crezi ce vrei, mergi pe mana ta, decat pe mana adminilor, iar la "judecata" intrebi de ce.

il omori pana ii sar capacele - figure of speech, geez.

:) ok am sami fac poza cu 1 mob si am sa cer pk pe spot :D

figure of speech - figure of speech, dar...

ps: daca fac poza cu golden anywhere - pot sa cer pk la golden; pk pe spot; si ks?... desi goldenul apare pe spotu ala 1 pe zi?:))

Link to comment
Share on other sites

Pai doar atat stiti sa faceti, sa speculati goluri ale regulamentului. Sincer, nu joc de ieri, la fel si staff-ul, au fost destule cazuri de genul, si ghici ce suspend a primit initiatorul topicului incercand sa pacaleasca moderatorul? S-a creat antecedent din asta, foarte bine, candva tot trebuia sa se intample, atata timp cat e regulamentar, e totul in regula. Dar nu veniti sa spuneti unui admin ca n-are dreptate cand el insusi iti face regulile, hilar nu? Ai sectiunea sugestii, o poti folosi oricand de vrei sa schimbi ceva.

Link to comment
Share on other sites

Pai doar atat stiti sa faceti, sa speculati goluri ale regulamentului. Sincer, nu joc de ieri, la fel si staff-ul, au fost destule cazuri de genul, si ghici ce suspend a primit initiatorul topicului incercand sa pacaleasca moderatorul? S-a creat antecedent din asta, foarte bine, candva tot trebuia sa se intample, atata timp cat e regulamentar, e totul in regula. Dar nu veniti sa spuneti unui admin ca n-are dreptate cand el insusi iti face regulile, hilar nu? Ai sectiunea sugestii, o poti folosi oricand de vrei sa schimbi ceva.

pozezi in victima...

eu nu speculez goluri in regulament - nici un regulament pe lumea asta nu este complet.

ceea ce ma streseaza pe mine este faptul ca u declari spot toate hartile - pt ca in toate hartile se spowneaza mobi UN MOB in orice portiune a harti... ori asa ceva este inacceptabil pe un srv de pvp - sa pedepsesti pk pt ca UN MOB face spown odata la 24 de ore in pozitia aia

ii pot spune unui admin ca "ajusteaza regulile..." - subantelesul il intelegi... - eu personal nu stiam ca spot inseamna 1 mob pe spot (nici 99.9999 % din srv nu stia asta) - personal joc pe link de vreo 6 luni si nu stiam asta. nici jucatori vechi de ani de zile nu stiau. in care regulament scrie ca 1 mob reprezinta spot (in care spot se pedepseste pk ks etc) ca eu nu lam citit...

btw - indicat ar fi ca adminul respectiv sa faca un "vot" referitor la o atare regula

eu personal am citat un antecedent stabilit de un admin - si am "luato in mana" desi antecedentul respectiv imi dadea dreptate

"indicat" ar fi ca un admin sa respecte regulamentul SCRIS nu cea ce i se pare lui corect

dar ce stiu eu - is doar un player - cei dau eu lectii de regulament la un dictator - tot cum vrea el face

eu am cam incheiat - dupa cum vad regulamentul e cam degeaba

Dar nu veniti sa spuneti unui admin ca n-are dreptate cand el insusi iti face regulile, hilar nu

asai bunny este de tot risu situatia

edit: e o discutie generala la diverse - e o discutie despre ce ar trebui sa fie - nu este o sugestie - si in nici un caz o idee pe care sa o respingeti din start - pe motiv ca va contraziceti "precedentul" :)

e greu sa speli o pata - unele nu ies nici cu clor si risti sa strici si tesatura...

Link to comment
Share on other sites

pozezi in victima...

eu nu speculez goluri in regulament - nici un regulament pe lumea asta nu este complet.

ceea ce ma streseaza pe mine este faptul ca u declari spot toate hartile - pt ca in toate hartile se spowneaza mobi UN MOB in orice portiune a harti... ori asa ceva este inacceptabil pe un srv de pvp - sa pedepsesti pk pt ca UN MOB face spown odata la 24 de ore in pozitia aia

ii pot spune unui admin ca "ajusteaza regulile..." - subantelesul il intelegi... - eu personal nu stiam ca spot inseamna 1 mob pe spot (nici 99.9999 % din srv nu stia asta) - personal joc pe link de vreo 6 luni si nu stiam asta. nici jucatori vechi de ani de zile nu stiau. in care regulament scrie ca 1 mob reprezinta spot (in care spot se pedepseste pk ks etc) ca eu nu lam citit...

btw - indicat ar fi ca adminul respectiv sa faca un "vot" referitor la o atare regula

eu personal am citat un antecedent stabilit de un admin - si am "luato in mana" desi antecedentul respectiv imi dadea dreptate

"indicat" ar fi ca un admin sa respecte regulamentul SCRIS nu cea ce i se pare lui corect

dar ce stiu eu - is doar un player - cei dau eu lectii de regulament la un dictator - tot cum vrea el face

eu am cam incheiat - dupa cum vad regulamentul e cam degeaba

asai bunny este de tot risu situatia

edit: e o discutie generala la diverse - e o discutie despre ce ar trebui sa fie - nu este o sugestie - si in nici un caz o idee pe care sa o respingeti din start - pe motiv ca va contraziceti "precedentul" :)

e greu sa speli o pata - unele nu ies nici cu clor si risti sa strici si tesatura...

Sa iti explic... esti mai incet , toti cei care au jucat 97d stiu ca pe vers anterioara nu erau spoturi ca pe s1 ci doar cativa mobi care se re-spawn`au cate 1-5 depinde unde, nu erau spoturi cu o ingramadeala pe 3 coordonate a 30 mobi sau cati sunt aqm , spoturi klumea erau doar in arena si exile. Topicul asta nu isi mai are rostul. Spotul e locul unde se respawneaza 999 mobi frumosh ?! :error:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...