Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SadiBK

Discutie legata de spoturi in CryWolf

Recommended Posts

De ce nu? Scrie undeva ca nu? Spotul este delimitarea ecranului tau, unde nu e safe zone si unde se spawneaza minim un mob.

Ca sa-ti dau exemplu, loc unde nu se considera spot vreodata era icarusul dupa 0.97d. Acolo chiar n-aveai motiv sa numesti spot atata timp cat nu exista nici macar un mob pe toata harta.

Link to comment
Share on other sites

Ce legatura are cu cry?

LE: Ca o mica paranteza, cand cineva v-a spus ca nu exista spoturi in cry, ati interpretat gresit, ca nu se poate numi spot vreodata orice particica de pamant unde se spawneaza minim un mob. Nu s-au bagat spoturi ca in celelalte orase -> de-aici se subintelege ca mobii au fost setati pe niste coordonate anume, sa se respawneze la o unitate de timp, insa in cry nu. Atata tot.

Link to comment
Share on other sites

si cand astepti invazia daca faci poza singur si vine unu sa te omoare e pk pe spot :)

Nu ar trebui sa fie. Daca nu te folosesti de un spot, nu ar trebui sa ai pretentii de ks si pk.

Asta la bunul simt, caci dupa regulament nu esti obligat sa ataci mobii de pe spot. Nu am inteles regula asta niciodata, dar ma rog, ea exista.

Legat de ontopic, poate fi considerat spot orice loc de pe orice harta unde se spawneaza mobi si se face exp, indiferent de nr mobilor si indiferent ca administratorul serverului le-a creat special asa sau sunt asa by default. Teoretic cel putin

Link to comment
Share on other sites

Guest The_KniveS

sa stiti ca sunt cateva spoturi in crywolf unde apar 3 -4 mobi, doar ca trebuie sa aduni mobii pt ca sunt imprastiati

Link to comment
Share on other sites

si cand astepti invazia daca faci poza singur si vine unu sa te omoare e pk pe spot :)

este legal - este nesimtire sa faca asta - la fel cum e nesimtire sa te pk cind astepti bosu in kalime - ciobani fac asta

consider spot un punct pe harta unde spowneaza multi mobi; consider ca CW nu are spoturi; se aplica regula ks - adica de ce sati omoare mobul tau :P

Nu ar trebui sa fie. Daca nu te folosesti de un spot, nu ar trebui sa ai pretentii de ks si pk.

Asta la bunul simt, caci dupa regulament nu esti obligat sa ataci mobii de pe spot. Nu am inteles regula asta niciodata, dar ma rog, ea exista.

Legat de ontopic, poate fi considerat spot orice loc de pe orice harta unde se spawneaza mobi si se face exp, indiferent de nr mobilor si indiferent ca administratorul serverului le-a creat special asa sau sunt asa by default. Teoretic cel putin

la cit de imprastiati sint mobi in CW - poti considera ca orice pk in CW se pedepseste - omu poate face poza cu 1 mob si zice cai spotu lui... - practic nu prea e spatiu gol in CW... - sau inainte sai faci pk te uiti 1 min sa vezi de spowneaza 1 mob in apropiere...:)

Link to comment
Share on other sites

Spotul este oriunde , fac poza la un mob , ala e spotul meu , nu conteaza ca e 1 sau ca sunt 100 de mobi , spatiul acela e al meu . Pe 97d dadeam la rare in locuri in care aparea un mob la 1-2 min , era spotul meu de rare. Aqm dak pe o harta nu sunt "spoturi" (20 mobi unu langa altu ca asa v-ati obisnuit ) pe old nu erau 20 mobi in acelasi loc din cate stiu si totusi dak se facea pk pe spatiul tau (in care ai print) se punea. PK este valabil pe orice harta... toti se agata de ceva din regulament doar pentru a scapa de suspend , nu scrie nicaieri ce inseamna SPOT (spot=print cu party/singur pe un anumit teritoriu ) , de aceea exista regula NU ESTE OBLIGATORIU SA ATACI MONSTRII DIN PROPRIUL SPOT , poate fi 1 monstru sau mai multi , nici un admin cand postezi pe cnv pentru pk nu se uita in baza de date la fiecare coordonata cati mobi se re-spawneaza pe acel perimetru.

@ca vdragosh a zis ca nu exista spoturi in crywolf , kiar nu exista , dar sunt mobi ! dak ma duq in dungeon2 undeva departe , unde sunt 20 monstri in 30 de coordonate , si la mine in ecran adun 5 mobi , asta inseamna ca tre sa se re-spawneze acolo ?! in crywolf sunt spoturi , prind un loc cu 2 mobi si fac poza poate nu am kef sa ma misc prin toata harta si stau acolo kiar dak apar 2-3 mobi la 2-3 minute si doar ma uit in monitor, ala e spotul meu , dak cnv imi face ks sau pk acolo si ii postez nu tre sa ia ss ?! sa se faca regula : "PK PERMIS IN ARENA SI IN CRYWOLF" dar din pacate e doar in arena si din pacate nu pe spoturi deoarece deranjezi omul dak ii faci pk cand face xp .

Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi daca apare 1 mob acolo ala nu`i spot :)) stiu clar exemplu cand 1 char avea poza tarkan2-3 acolo apareau 2 mobi nu sa dat ss.

vdragos a zis ca nu sunt spoturi crywolf deci raspunsul e clar..

Nu intelegi, dragosh cand a zis ca nu sunt spoturi, s-a referit ca nu le-a facut, le-a lasat asa cum e serverul default. Nu inteleg de unde si pana unde ati ajuns voi la concluzia ca nu se numeste spot orice particica din afara safe zone-ului si chiar unde exista mobi. o_O

Link to comment
Share on other sites

Nu intelegi, dragosh cand a zis ca nu sunt spoturi, s-a referit ca nu le-a facut, le-a lasat asa cum e serverul default. Nu inteleg de unde si pana unde ati ajuns voi la concluzia ca nu se numeste spot orice particica din afara safe zone-ului si chiar unde exista mobi. o_O

au ajuns la concluzia asta dupa ce le-a bagat dragosh spoturi cu 20 mobi pe cateva coordonate (cele care nu erau pe 97d) pentru ei spot = o ingramadeala de monstrii .

Link to comment
Share on other sites

Nu intelegi, dragosh cand a zis ca nu sunt spoturi, s-a referit ca nu le-a facut, le-a lasat asa cum e serverul default. Nu inteleg de unde si pana unde ati ajuns voi la concluzia ca nu se numeste spot orice particica din afara safe zone-ului si chiar unde exista mobi. o_O

:blink: :blink: :blink:

Bunny ma te auzi ce zici ? Cum poti zice asemenea aberati? Daca ai stii cate pk-uri am facut si am luat in tarkan,devias, lorencia si alte harti dinastea inafara spoturilor, pentru fiecare trebuia sa iau ss ? Ce farmec mai are sa joc ??? Pe 97d nu s-a intamplat niciodata sa se ia ss cand se facea pk-uri in tarkan, acolo nu erau spoturi era ca si cry, si acolo ma duceam la pk-uri. Pe s1 in tarkan am luat omultime de pk-uri la invazii, cum poti tu numi spot un loc unde sunt 2 mobi ? De ce incurajezi vanatoarea ?

Spot = Loc cu respawn bine definit unde se strang mai multi mobi.

In restu harti: mobi plasati random pentru a nu lasa harta pustie.

Cum poti sa ii dai la cineva ss la cineva pe baza la ce a spus bunny ? Simplu aduni 3 mobi dupa tine, faci un print , apoi ii omori si astepti sa te omoare cineva, il mai si provoci verbal usor, si ii dai ss. De ce ? ca asa vor admini sa incalce un principiu de baza in jocul asta. Asta poti face si in lorencia la gandaci.

Ce ar fi sa ma duc in tarkan si sa fac print din minut in minut ? poate s-o gasi cineva sa ma omoare sa ii dau ss, ca asta e tot ce a mai ramas din jocul asta, cum sa vanezi pe unu si pe altu sa ia suspend, si admini incurajeaza asta. :hair: Mie scarba cand citesc ce va duce mintea.

Bunny stii bine cate pk-uri faceai pe celelalte mape pe 97d inafara spoturilor, si nu ai luat niciodata ss, de ce ? ca acolo nu se pomeneau asemenea tampenii...

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink:

Bunny ma te auzi ce zici ? Cum poti zice asemenea aberati? Daca ai stii cate pk-uri am facut si am luat in tarkan,devias, lorencia si alte harti dinastea inafara spoturilor, pentru fiecare trebuia sa iau ss ? Ce farmec mai are sa joc ??? Pe 97d nu s-a intamplat niciodata sa se ia ss cand se facea pk-uri in tarkan, acolo nu erau spoturi era ca si cry, si acolo ma duceam la pk-uri. Pe s1 in tarkan am luat omultime de pk-uri la invazii, cum poti tu numi spot un loc unde sunt 2 mobi ? De ce incurajezi vanatoarea ?

Spot = Loc cu respawn bine definit unde se strang mai multi mobi.

In restu harti: mobi plasati random pentru a nu lasa harta pustie.

Cum poti sa ii dai la cineva ss la cineva pe baza la ce a spus bunny ? Simplu aduni 3 mobi dupa tine, faci un print , apoi ii omori si astepti sa te omoare cineva, il mai si provoci verbal usor, si ii dai ss. De ce ? ca asa vor admini sa incalce un principiu de baza in jocul asta. Asta poti face si in lorencia la gandaci.

Ce ar fi sa ma duc in tarkan si sa fac print din minut in minut ? poate s-o gasi cineva sa ma omoare sa ii dau ss, ca asta e tot ce a mai ramas din jocul asta, cum sa vanezi pe unu si pe altu sa ia suspend, si admini incurajeaza asta. :hair: Mie scarba cand citesc ce va duce mintea.

Bunny stii bine cate pk-uri faceai pe celelalte mape pe 97d inafara spoturilor, si nu ai luat niciodata ss, de ce ? ca acolo nu se pomeneau asemenea tampenii...

Eu cred ca-ti permiti cam multe cu mine de la o vreme, si nu e prima oara, te-am iertat de-atatea ori. Ai 10 zile suspend.

Te inseli amarnic, astea-s acuzatii nefondate, eu pk-uri daca faceam o faceam doar in arena. Nu luam niciodata suspend? Dar ce, ti se pare ca mi-a musamalizat cineva vreo plangere? Chiar te rog sa-ti sustii afirmatiile apoi sa vii sa-mi aberezi mie aici.

Tu nu faci diferenta dintre un pk luat pe spot si un pk luat cand te duci la invazie? (in miscare) Acu sincer, poate n-am jucat eu S1, dar nu cred ca ma depasesti la categoria experienta pe mu.

Link to comment
Share on other sites

Nu intelegi, dragosh cand a zis ca nu sunt spoturi, s-a referit ca nu le-a facut, le-a lasat asa cum e serverul default. Nu inteleg de unde si pana unde ati ajuns voi la concluzia ca nu se numeste spot orice particica din afara safe zone-ului si chiar unde exista mobi. o_O

Tin sa te anunt ca te inseli bunny. Dragos a zis la inceput ca nu sunt spoturi e adevarat. Acum o sapt cineva din guilda Honey l-a intrebat dak se da ss pt pk in cry si i-a raspuns ca nu. Acum apare cineva care posteaza se da imediat ss fara sa se poarte nici o discutie, iar aceste incep in timp ce persoana respectiva are ss. Cred ca nu e nevoie sa mai amintesc cazurile in care pt altii intai s-a luat o hotarare si apoi s-a dat ss. Daca i se parea ceva discutabil trebuia sa astepte sa se ia o decizie de catre voi, adminii, si dak se modifica ceea ce a zis Dragos sa se aplice pe viitor. Parerea mea e ca dragos stie cel mai bine de aici unde se da ss pt pk si unde nu si nu am auzit sa-si fi schimbat parerea de sapt trecuta si pana acum. Sincer toate printurile astea facute la orice chestie si pt care unii dau ss, nu fac altceva decat sa instige si mai mult la vanatoare.

Link to comment
Share on other sites

Voi nu stiti de unde sa va mai scoateti doar pentru ca a luat un membru de-al vostru suspend? Eu unul chiar m-am saturat de voi, cum luati suspend, hop la sugestii/plangeri/banati.

Unde scrie ca acolo nu e spot? Demonstrati-mi si mie ce e ala spot atunci, ca vad ca jucati de mai mult timp ca mine sau asa credeti. Cand va scrie in regulament ca pk/ks in cry nu se va solda cu suspend, atunci sa va puneti cuvantul vostru asupra mea sau al lui ody, care v-a explicat acelasi lucru sau al lui themask, cel care a dat decizia.

Link to comment
Share on other sites

Voi nu stiti de unde sa va mai scoateti doar pentru ca a luat un membru de-al vostru suspend? Eu unul chiar m-am saturat de voi, cum luati suspend, hop la sugestii/plangeri/banati.

Unde scrie ca acolo nu e spot? Demonstrati-mi si mie ce e ala spot atunci, ca vad ca jucati de mai mult timp ca mine sau asa credeti. Cand va scrie in regulament ca pk/ks in cry nu se va solda cu suspend, atunci sa va puneti cuvantul vostru asupra mea sau al lui ody, care v-a explicat acelasi lucru sau al lui themask, cel care a dat decizia.

Pai normal ca incercam sa-l scoatem dak numai la noi se dau ss asa. Pt orice chestie care e sau nu in regulament se da ss. Dc? Pt ca e honey. Te-ai dus vreun min langa gunit sa vezi ca foloseste toata ziua bugul? Sau nu conteaza? Cautati nod in papura guildei noastre cand altii folosesc toate hackurile posibile si nu le face nimeni nik. Inchei discutia ca n-ai cu cine vb aici. Spor

Si p.s.: suspendul pe care l-a luat era pt "pk pe spot" . Toti zic ca nu-s spoturi. Nu am auzit ca se da ss pt : "Pk unde apar 2 mobi", practic asa ar trebui sa se numeasca dupa gandirea unora.

Link to comment
Share on other sites

Tu chiar crezi ca ma intereseaza de guilda voastra? sau hh? :)) Pentru mine guildele astea sunt inexistente, nu reprezinta niciuna nimic, ca oricare alta din jocul asta. V-ati creat impresia asta proasta ca tin adminii cu unii iar pe altii ii altoiesc. E o decizie luata foarte corect, sau ia zi-mi, daca lua Gunit suspend, mai veneai la banati sa-l plangi ca nu e spot in cry? Dar nuuuuuuu, e din honey, deci nu se putea sa fie din hh. 8-| Sa mor eu, voi nu stiti cand sa terminati.

Definiti notiunea de spot, chiar sunt curios. :)

Intr-adevar, in cry NU SUNT SPOTURI! Da, nu sunt create, setati mobii, s.a.m.d. Asta nu inseamna ca in cry se face exceptie de la regula. Nu scrie nicaieri, nu mai interpretati si inventati. -_-

Cica toata lumea, care toata lumea rosy? Tu si keeper reprezentati toata lumea?

Link to comment
Share on other sites

Daca lua altcineva nu mai imi dadeam cu parerea si probabil ca nu as mai fi facut nici eu pk acolo. Si sincer dak nu te intereseaza nuj dc iti dai cu parerea, atata timp cat toti playerii stiu ca cele din cry nu-s spoturi si exista doar vreo 3 insi care cred asta, printre care si cel care si-a incercat norocul. Nuj dak ai fost prin icarus de cand s-a dat drumul dar ai sa vezi ca si acolo mai sunt printre spoturi sau dupa spoturi vreo 2 mobi care apar acolo. Nu-mi zice si ca ala e spot. Sau in tarkan 2 cand dai move, e iar spot? (2 mobi sunt si pe acolo). Interpretari si favoritisme, cam asta e pe server, ca sa nu uitam de vanatoare la greu. Sincer sper sa ramana topicul ca sa poata raspunde si dragos, intrucat parererile subiective nu intereseaza pe prea multi. Bunny eu atat te intreb. Daca u l-ai fi intrebat pe Dragos dak se da ss pt asa ceva si el ti-ar fi zis ca nu si a doua zi ai fi luat ss ti s-ar fi parut corect? Raspunde-mi te rog la intrebare.

Link to comment
Share on other sites

Daca lua altcineva nu mai imi dadeam cu parerea si probabil ca nu as mai fi facut nici eu pk acolo. Si sincer dak nu te intereseaza nuj dc iti dai cu parerea, atata timp cat toti playerii stiu ca cele din cry nu-s spoturi si exista doar vreo 3 insi care cred asta, printre care si cel care si-a incercat norocul. Nuj dak ai fost prin icarus de cand s-a dat drumul dar ai sa vezi ca si acolo mai sunt printre spoturi sau dupa spoturi vreo 2 mobi care apar acolo. Nu-mi zice si ca ala e spot. Sau in tarkan 2 cand dai move, e iar spot? (2 mobi sunt si pe acolo). Interpretari si favoritisme, cam asta e pe server, ca sa nu uitam de vanatoare la greu.

Pai tocmai, nu ma intereseaza de guildele voastre, asa ca nu mai bate apropo, cel putin personal mie, ca tin eu cu vreunu. Ti-am spus parerea din punctul meu vedere si-al staff-ului. Care toti playerii? De unde le inventati fratilor? :banghead:

Pai dupa tine, ar trebui sa scriem in regulament hartile si in jurul caror coordonate trebuie dat suspend. 8-| Adica, normal, tarkan2, 2 mobi, ce naiba, ala e spot? 8-| Ne dam 10 coordonate mai incolo, unde-s 3 mobi, eh, asta da spot. :> Fii serioasa, cred ca am mai multa experienta ca tine, nu-ti spun din burta sau ca e ala membru de-al vostru (ceea ce repet, putin imi pasa).

Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai, nu ma intereseaza de guildele voastre, asa ca nu mai bate apropo, cel putin personal mie, ca tin eu cu vreunu. Ti-am spus parerea din punctul meu vedere si-al staff-ului. Care toti playerii? De unde le inventati fratilor? :banghead:

Pai dupa tine, ar trebui sa scriem in regulament hartile si in jurul caror coordonate trebuie dat suspend. 8-| Adica, normal, tarkan2, 2 mobi, ce naiba, ala e spot? 8-| Ne dam 10 coordonate mai incolo, unde-s 3 mobi, eh, asta da spot. :> Fii serioasa, cred ca am mai multa experienta ca tine, nu-ti spun din burta sau ca e ala membru de-al vostru (ceea ce repet putin imi pasa).

Am dat edit si am mai pus o intrebare la care te-as ruga sa imi raspunzi. Intrebarea era : Daca u l-ai fi intrebat pe Dragos dak se da ss pt asa ceva si el ti-ar fi zis ca nu si a doua zi ai fi luat ss ti s-ar fi parut corect?

Link to comment
Share on other sites

Daca u l-ai fi intrebat pe Dragos dak se da ss pt asa ceva si el ti-ar fi zis ca nu si a doua zi ai fi luat ss ti s-ar fi parut corect? Raspunde-mi te rog la intrebare.

Si eu ar trebui sa zic nu? In regulament nu scrie, pana acum a fost asa cum am spus. Nu se da suspend pe vorbe. Sau, nu mai tii minte de faza cu insultele cand dadeai citate din regulament? Chiar te rog sa dai citat din regulament unde scrie ca pk in cry nu se pedepseste. Atata timp cat nu scrie, nu aveti de ce sa incalcati regula.

Da ce-mi bat eu capul cu voi, s-o faca altcineva, ca prea imi bat capu' de fiecare data pentru nimic. O seara placuta. :)

Link to comment
Share on other sites

Si eu ar trebui sa zic nu? In regulament nu scrie, pana acum a fost asa cum am spus. Nu se da suspend pe vorbe. Sau, nu mai tii minte de faza cu insultele cand dadeai citate din regulament? Chiar te rog sa dai citat din regulament unde scrie ca pk in cry nu se pedepseste. Atata timp cat nu scrie, nu aveti de ce sa incalcati regula.

Da ce-mi bat eu capul cu voi, s-o faca altcineva, ca prea imi bat capu' de fiecare data pentru nimic. O seara placuta. :)

Pai nici atunci nu era regula .S-a modificat dupa ce am fos teu postata. Si s-a tinut cont de minimul de ss numai in cazul nostru. Nu cred ca mai are rost sa deschidem subiectul ala, a carui pedeapsa nici nu se incadra in regulament. Nici acum nu mi-a aratata nimeni in regulament unde se da 3 zile pt limbaj. Rezulta ca nu se respecta la unii, asa ca nu prea am ce sa-ti arat. Unde am aratat tot ati dat-o la intors.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...