Jump to content
smash922

Pe doua roti, cu aproape 300 km/h!

Recommended Posts

Ba da` nu a inceput ma scoala la 5-8? Tot trebuie sa mai posteze toti oamenii care isi iau experienta de viata din filmele de pe ProTV?

Hai Marius ca ai teme, poate te retinem.

N-am teme, spre surprinderea ta, dar poate tu ai de muls vreo vaca, ceva. Si crede-ma ca nu-mi iau experienta din filmele Pro Tv (nici nu urmaresc Pro Tv de altfel). Imi iau experienta de la tatal meu, si la cat umblu cu el, deja stiu cu ce se mananca toata treaba asta.

Daca erau din Oradea le ziceam cu cea mai mare placere !

Tu cred ca vorbesti din basme si motociclistii is ceva EROI, SUPERMAN, BATMAN pt. tine, zeii tai! :|

Inchita`te lor in ALTA PARTE, nu aici pe forum, ca eu nu dau un scuipat pe ei, frica de ei, sa nu mai vorbesc, asa frica mi`e de ei, cat negru sub unghie !

Nu sunt ceva eroi, nici batmani sau cum le mai spui tu, eu ma refeream strict la o "turma" dinasta de baieti (doar 2 fete cunosc care se dau cu motorul). Chiar vreau sa testezi asta, cand vezi niste motociclisti care sunt opriti pe la un OMV ceva, dute pe langa ei, si urla in gura mare "MOTOCICLISTII SUNT CEI MAI RATATI". Iti spun eu, cred ca te gandesti la ce ma gandesc si eu, sau poate nu ...

Link to comment

Nu e mare scofala.. Eu i-as da si 400 daca ar prinde :)
Te invit sa vii dupa Ploiesti pe DN1 - avem 25km linie dreapta si fara sate :D

R.I.P :(. Pe motocicleta si un impact la 40-50 km/h iti poate fi fatal, sa nu mai vorbim de viteza.

Spune-le asta in fata, si apoi hai pe forum sa ne spui cum a fost in spital (vorbesc serios, crezi ca-i doare de politisti ? Se urca pe motor, s-apai poate ii prinde la anu Loganul).

Incredibil. Tu esti unu dintr-aia care merge cu 60 km/h cu masina prin sate. Sunt cu miile dinastia, au depasit viteza legala, dar ei raman la 60. Pai da-i frate, ca daca este radar ti-o iei in freza si la 60.

Defapt daca este drum national , limita in orase este 70 , maxim poti sa mergi cu 80 , daca ti-a facut poza la 81 fail.
Link to comment

MariuS™ Adaugat acum 7 minute

Nu sunt ceva eroi, nici batmani sau cum le mai spui tu, eu ma refeream strict la o "turma" dinasta de baieti (doar 2 fete cunosc care se dau cu motorul). Chiar vreau sa testezi asta, cand vezi niste motociclisti care sunt opriti pe la un OMV ceva, dute pe langa ei, si urla in gura mare "MOTOCICLISTII SUNT CEI MAI RATATI". Iti spun eu, cred ca te gandesti la ce ma gandesc si eu, sau poate nu ...

Nu e totuna sa fi remorca sau sa te duca tata tau in portbagaj cu a fi sofer. Cand sunt in dreapta la 200 mi-am pus mainile pe ceafa si ma uitam relaxat la drum, cand is la volan, la 160 ma uit unde mi sfarsitul si care idiot iese din coloana de masini in fata mea cand is in depasire, sau ma gandesc la urmatoarea groapa in care dau si se intoarce masina de 16 ori peste cap.

Toti am avut 13 ani si stim ca la varsta aia le stiam pe toate, o sa vezi ca la douazeci si ceva de ani o sa stii putin mai multe, atunci cand lasi volanul cu feedback de la playstation si o sa pui mana pe un volan adevarat nu o sa ii lauzi pe toti tampitii care pun in pericol viata altora ... ca de viata lor oricum nu ne pasa.

Oricum e imposibil sa fi mers cu 300 la ora, la ce a filmat el acolo toti ceilalti din trafic ar fi trebui sa aiba cam 250-260 km/h, zici ca joaca sah cu ei cand ii depaseste.

Oricum astia nu is donatori de organe, daca ar fi avut viteza aia nici probe adn nu mai ramaneau din el daca cadea.

Link to comment

Te invit sa vii dupa Ploiesti pe DN1 - avem 25km linie dreapta si fara sate :D

Defapt daca este drum national , limita in orase este 70 , maxim poti sa mergi cu 80 , daca ti-a facut poza la 81 fail.

Nu in toate comunele :). Ia da tu o tura de la Tg Mures pana la Bucuresti, si urmaza drumul european 60, si verifica in cate comune/sate/orase limita este de 50 km/h.

Link to comment

este un R6

viteza maxima 299/kmh (limitata electronic cred)

nu are limitator 90% din limitatoare is scoase in primele 2 saptamani de cand tzia cumparat motorul la nimeni nu ii place sa mearga cu 160 pe un motor de 600 + ca nu e sanatos ptr motor un R6 nu poate sa atinga viteza aia + ca din toata filmare se vede ca merge mult sub viteaza aia eu la 220 lucrurile trecea extrem de rapid pe langa mine la el se vad cam ca la 180-240 % eu pe vremea cand aveam scooter am avut unu care avea un kilometraj destul de optimist plecam de pe loc imi si arata 40k la ora ma puneam langa masina de politzie ce mergea cu 50 la ora mie imi arata 94...si la ceasurile digitale se poate intampla asa ceva

Link to comment

Ba sincer eu nu as avea motive sa-l critic ... ce sa spun in momentul in care el s-a urcat pe motor era constient ca la cea mai mica greseala putea sa isi ia adio de la viata ...nu fiecare idiot care are carnet de 2 luni merge cu viteza aia .... si in plus daca m-as pune in locul lui nu m-as risca prin Romania sa merg cu viteza aia nici nu stii cand iti apare o caruta / o vaca / o turma de oi sau o groapa .... cat despre viteza cu care mergea nustiu ce sa zic ... dar hai sa o luam un pic logic ce motiv avea omul sa minta ? credeti ca a castigat vre-un premiu ca a mers cu viteza aia sau ceva ? pur si simplu omul a vrut sa arate ca-i nascut pe un motor (parerea mea) bv lui :] .

Link to comment

ca e un priceput al motorului, asta sunt de acord

ca e foarte dificil sa tii motorul cand treci pe langa un Tir (curentii de aer te dezechilibreaza rau de tot) asta sunt de-acord

ca a vazut matrix 2 si i s-a prajit creierul de la anumite faze, in mod sigur

ca nu apuca pensia, asta si mai sigur :hello:

ca ii va influenta si pe alti dobitoci sa incerce la fel - si asta e fara doar si poate

deci concluzie - personaj negativ pe net Bau-Bau :violent:

Link to comment

Pe ce sa fiu gelos ? =))

Mai sus ti`am zis ca URASC MOTOARELE ! NU VREAU ASA CEVA !

Poate tu iti doresti, eu unul nu. Mai repede ash da foc la cateva.

Daca erau din Oradea le ziceam cu cea mai mare placere !

Tu cred ca vorbesti din basme si motociclistii is ceva EROI, SUPERMAN, BATMAN pt. tine, zeii tai! :|

Inchita`te lor in ALTA PARTE, nu aici pe forum, ca eu nu dau un scuipat pe ei, frica de ei, sa nu mai vorbesc, asa frica mi`e de ei, cat negru sub unghie !

Ai macar cea mai mica idee cate accidente se intampla din cauza conservarilor sau a "nebunilor" ?

Iti garantez eu ca procentul conservarilor e mai mare,"vai omule,nu te-am vazut".

Prefer sa mor la 300/h pe un motor decat sa fiu strivit intr-o conserva sau sa mor in casa in fata pc-ului comentand despre cei care stiu sa-si traisca viata.

http://www.realitatea.net/nebunie-pe-doua-...tml#commentForm sa mori de ciuda ca ele pot -_-

Link to comment

Eu unul al respect pentru curajul sau, nu multi au tupeul sa mearga asa extrem in plus are si cu ce mototru ala e facut pentru vitezele alea mai ales daca ai si experienta in asemenea pilotaj."Un pas gresit si si-ar fi inregistrat moartea, cred fizicienii" sa fim seriosi nu trb sa fi fizician ca sa te gandesti la asa ceva

Link to comment

Ai macar cea mai mica idee cate accidente se intampla din cauza conservarilor sau a "nebunilor" ?

Iti garantez eu ca procentul conservarilor e mai mare,"vai omule,nu te-am vazut".

Prefer sa mor la 300/h pe un motor decat sa fiu strivit intr-o conserva sau sa mor in casa in fata pc-ului comentand despre cei care stiu sa-si traisca viata.

http://www.realitatea.net/nebunie-pe-doua-...tml#commentForm sa mori de ciuda ca ele pot -_-

Lasa-l ca se enerveaza baiatu, lasa-l sa se dea macho cu corsa lui prin oras :>.

Si asta vrea sa ne arate ca e mare macho sau ce? -_- pe mine unu nu ma impresioneaza cu nimic , si sa nu aud reply-uri gen " sa te vad pe tine ma cum faci ca asta " coz i dont give a fuck

Arata-ne ceva ce stii tu mai special, si mai frumos/interesant decat video-ul cu motociclistul. :D

Link to comment

Lasa-l ca se enerveaza baiatu, lasa-l sa se dea macho cu corsa lui prin oras :>.

Arata-ne ceva ce stii tu mai special, si mai frumos/interesant decat video-ul cu motociclistul. :D

Fac cu Corsa mea ce n`o sa faci tu in viata ta cu o masina :))

Fac pariu ca in maxim 2 ani o sa mergeti la inmormantare la cel din video daca o tine tot asa :) Sa nu credeti ca ii doresc asta, dar inconstientii ca el, asta patesc !

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...