Jump to content
smash922

Pe doua roti, cu aproape 300 km/h!

Recommended Posts

"Un motociclist care parcurge distanta Craiova - Bals (25 km) in sase minute, in trafic foarte aglomerat. Peste 290 km/h, depasiri extreme, senzational pentru Romania. Este cea mai mare viteza inregistrata in Romania".

Asa suna mesajul care insoteste imaginile trimise de un utilizator www.stirileprotv.ro. In acestea se vede cum tanarul zboara pe doua roti cu viteza unui elicopter si face slalom printre masinile care trec razant pe langa el.

294 de kilometri pe ora e viteza maxima care apare pe vitezometrul motocicletei. Asa-zisa performanta i-a ingrozit chiar si pe politisti. Aparatele radar n-au inregistrat pana acum pe sosele de la noi o asemenea viteza. Iar multi se indoiesc ca s-a intamplat cu adevarat.

Cursa a fost filmata si de un prieten al motociclistului. Pare ca el a mers in fata si si-a anuntat amicul unde sunt amplasate echipaje de politie. Lasand la o parte viteza, cand a avut cale libera, tanarul a uitat orice regula. A mers aproape tot timpul pe mijlocul soselei, chiar si printre TIR-uri. La un moment dat, aproape loveste un microbuz in timp ce se fereste de altul.

Imaginile nu pot fi folosite ca probe, spun politistii. Iar viteza care apare acolo ar trebui sa fie inregistrata cu un aparat omologat. Cu alte cuvinte, nu e clar daca este sau nu adevarata si nu-i pot face nimic motociclistului. Sigur va fi insa pe lista celor monitorizati in trafic.

VIDEO

Sursa:ProTV

Link to comment

Si eu sunt motociclist ... Ok , sunt deacord cu viteza ( masina / motor ) dar doar atunci cand ai linie dreapta si liber in fata , dar la cum a mers baiatu asta si ce depasiri a facut ... Norocul lui ca a scapat cu viata ...

Asfalt uscat .

--- EDIT ---

BLK tin sa te corectez , a avut viteza precizata de cei de la ProTV ... fara exagerare !

Link to comment

De l`ash cunoaste, l`ash bate tot cu casca in cap.

Om nebun, donator de organe cu acte in regula.

Exact, ce s-ar face spitalele fara unu ca el ? NOT, n-a patit nimic, nu stiu ce comentezi atat. Si nu, nu cred ca-l bati cu casca in cap, vreau sa vad care e mai tare, pumnul tau sau casca lui ? :)

Cat despre viteza ,bravo lui , o sa dau un edit cu un porsche 911 parca, a lui ONO daca il stie cineva, din bucuresti, 284 km/h :).

edit :

Link to comment

hmm well am o saptamana de cand mi-am luat A..am mers deja pe o Honda cu vreo 80-90 km pe ora..va asigur ca nu e deloc usor sa ti motorul stabil nici la viteze de astea..Cat despre cel din film..ar fi fost bine sa fie doar el in pericol dar putea oricand sa provoace un accident cu mai multe victime nevinovate...

Si cred ca nici tatal sau nici prietenul sau ENRG lol nu l-ar fi salvat de la a sudden death.

PS nu e cea mai mare viteza atinsa la noi..cunosc oameni in Bucuresti care sar lejer de 300 pe Bucuresti Pitesti cu motoarele..cat despre mine ..cea mai mare viteza la care am rulat a fost 250 de km/ ora cu masina..moment in care am si facut-o praf de altfel. Nu e de lauda..

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...