Jump to content
Alecswtzu

Ministerul Educatiei introduce in scoli teste semestriale de virginitate pentru elevi

Recommended Posts

Ministerul Educatiei introduce in scoli teste semestriale de virginitate pentru elevi

Pentru a preveni desfraul din scoli, ministra Ecaterina Andronescu a decis introducerea semestriala a testelor de virginitate pentru elevi, dupa ce un sondaj a aratat ca peste 80% dintre elevii cu varste cuprinse intre 12 si 15 ani si-au inceput viata sexuala.

Daca parintii s-au aratat incantati de aceasta decizie, elevilor nu le-a picat prea bine, mai ales ca testele se fac atat cu detectorul de minciuni pentru baieti, cat si prin controale ginecologice pentru fete.

Testele se vor face pana in anul 1 de facultate, Ecaterina Andronescu subliniind ca "o viata sexuala sanatoasa incepe dupa terminarea liceului, la 19-20 de ani".

Conform statisticilor Ministerului Sanatatii, doar 20% dintre minori folosesc metode contraceptive, situatie care a cantarit si ea destul de greu in decizia oficialilor de la Ministerul Educatiei si Invatamantului.

Noile metode de tinere sub control a vietii sexuale a minorilor vor intra in vigoare incepand cu anul scolar 2009-2010.

Elevii care sunt prinsi cu rezultate negative la teste vor fi exmatriculati sau, in cel mai bun caz, transferati la scoli de corectie.

Sursa : Times

http://www.times.ro/national/ministerul-ed...te-pentru-elevi

--------------------------------------------------

Complet aiurea, cum sa faci asa, nu e caterica daca cauti pe google mai gasesti stirea asta, intr'un fel este bine, multe fete raman insarcitate, boli cu transmitere sexuala etc. ...

Deci oare ne mai ducem la scoala anul asta? :))

Concluzia traim intr'o lume de nebuni !

Link to comment

Tare asta. Ce treaba are ministerul educatiei cu viata privata a elevilor ? Mai bine din fondurile alea fac niste ore de educatie sexuala, ii invata pe pitpalaci sa puna un prezervativ corect, le dau prezervative moca lunar si s-a terminat cu sarcini nedorite si mai stiu eu ce. Cred ca e falsa stirea.

Link to comment
Guest princeoct

Mie mi se pare o chestie foarte aiurea, in pana mea e o CHESTIE PERSONALA. Ce treaba au ei cu VIRGINITATEA ELEVELOR?! Maine poimaine vor scoate aparate sa zica cn face sex oral si cn nu!

Link to comment

de mult trebuia aplicata aceasta treaba. eu nu inteleg de ce nu sunt castrati elevii sau sa le puna centura de castitate. la fel sa fie si pentru profesori, ca multi sunt lascivi cum am si citit, tot pe acest forum.

sa se caute profesori calugari sau preoti , care nu sunt pedofili , betivi , afemeiati sau homo-popo & sado-maso.

Link to comment

chiar daca-i falsa stirea, atinge un subiect ce devine tot mai ingrijorator in ziua de azi.

Relatiile sexuale intre si cu minori reprezinta o decadere a culturii acumulate pana acum si a omului ca fiinta constienta de sine. Aceasta practica se poate compara cu situatia din epoca medievala cand copiii erau considerati adulti de la varsta de 12 ani.

Nu este normal ca doi puradei care habar n-au pe ce lume traiesc sa intre intr-o relatie care necesita incredere totala in partener, asumarea responsabilitatii pentru consecintele ce apar in urma acesteia si nu in ultimul rand, pregatire emotionala.

Nu mai suntem in perioada in care viata medie a unui om era estimata la 30 de ani si toate lucrurile trebuie facute in graba.

Relatia sexuala nu trebuie luata ca un joc pentru ca fie ca va dati seama sau nu, inceperea acesteia va avea un efect asupra voastra, mai ales daca sunteti niste mucosi care de-abia sau nici n-au intrat in liceu.

PS: Nu dau doi bani pe replyurile ţâncilor condusi de hormoni ce de-abia asteapta sa-si bage obiectul in orice gaura gasesc.

Link to comment

yeee ce bine ca sunt virgin :X nu vreau sa ma exmatriculeze din cauza asta :X =))))))))))))))))

doamne ce ideii :)) urmeaza sa vina ecaterinca asta pe la noi pe acasa si sa ne ia calculatoarele .. ca "o viata virtuala sanatoasa incepe dupa terminarea liceului, la 19-20 de ani"

o sa fie pustiu pe aici :( postati cat mai puteti

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...