Jump to content
Komisaru

Tiganii au candidat la presedintia Romaniei

Recommended Posts

Presedintele Patronatului Oamenilor de Afaceri Romi din România, Constantin Ninel Potîrca, si-a anuntat, ieri, intentia de a-si înscrie candidatura, ca independent, la alegerile prezidentiale.

El precizat ca a luat aceasta decizie în urma consultarilor pe care le-a avut cu mai multi lideri din România de etnie roma, care si-au manifestat intentia de a avea un candidat care sa reprezinte nu numai interesele minoritatilor, ci si ale tuturor românilor.

Potrivit CV-ului prezentat, candidatul s-a nascut în data de 20 noiembrie 1967 în orasul Târgu Jiu, judetul Gorj, fiind “rrom din neam de corturari”.”Ca nativ al zodiei Scorpion demonstreaza ca cea mai puternica dorinta a sa este sa transforme, principalele calitati fiind loialitatea, determinarea si curajul”, se arata în CV-ul candidatului.

Mentionându-se ca Potîrca este “apropiat de fenomenul cultural” si “o persoana complexa”, în biografia candidatului se mai arata ca acesta a initiat aparitia publicatiei “Nomazii”, sponsorizeaza editarea unor publicatii de cultura cu specific etnic, este preocupat de soarta romilor din România si a obtinut succese foarte mari si în afaceri, fiind administrator si director general al mai multor societati comerciale.

Link to comment

Trebuie sa ai vreo 10-100k semnaturi (parca) pentru a putea candida la presedentie, altfel se baga orice cartofar din piata.

Fiti fara griji, acele semnaturi trebuie sa fie ale unor oameni cu domiciliu stabil (se cere buletinul / CNP-ul) iar majoritatea tinganilor care l-ar vota nu au asa ceva.

Link to comment

Trebuie sa ai vreo 10-100k semnaturi (parca) pentru a putea candida la presedentie, altfel se baga orice cartofar din piata.

Fiti fara griji, acele semnaturi trebuie sa fie ale unor oameni cu domiciliu stabil (se cere buletinul / CNP-ul) iar majoritatea tinganilor care l-ar vota nu au asa ceva.

200 000 , totusi eu cred ca exista atatia cu buletin :-??

Link to comment

si chiar daca ar candida, cine dracu l-ar vota?

Daca are un program bun (nu doar promisuni electoarale care nu o sa le onoreze), oricine care crede ca va putea schimba Romania in bine?

mda ar trebui impusa o noua lege ca presedintele si toti din parlament sa fie albi,ca sa nu mai dam idei la tzigani.

Mai degraba una prin care ar trebui sa dea niste examene la romana, mate, istoria si geografia Romaniei (sa ajunga parlamentari si presedinti doar cei care chiar au cate ceva bun prin cap).

o sa fim condusi de un tigan.

O sa ne invete cum sa furam fara sa fim vazuti

:( :( :( :( :( Romania, tara dulce tara.

Link to comment

Cine l-ar vota? Primaru din Craiova a castigat alegerile numai cu voturi de la ciori.

Asta are sanse sa castige.Daca voteaza si boratii din italia/spania are destule sanse.

Personal, cred ca tiganii au devenit o problema si datorita atitudinii oarecum pasive pe care noi, romanii, o avem fata de tot ceea ce fac.

Altfel nu imi explic modul in care noi, un popor intreg, am ajuns sa fim dominati de parazitii astia.

Nu cred ca politicienii, "conducatorii", tarii noastre vor face vreodata ceva in privinta tiganilor, in parte datorita faptului ca sunt exclusiv orientati spre capatuiala si imbogatire rapida (pentru asta fiind dispusi sa faca orice si cu oricine, fara a avea vreun principiu), precum si datorita contextului politic international, care din pacate promoveaza "toleranta".

Cred ca trebuie sa ne redam singuri demnitatea si sa ii punem pe parazitii astia acolo unde le este locul.

De la statutul de sclavi au ajuns sa creada ca sunt stapanii tarii datorita faptului ca nimeni nu le da un raspuns prompt.

Forta si violenta sunt singurele limbaje pe care mizeriile astea le pricep.

Desi poate pe multi ii "impresioneaza" prin tupeul si "gura mare" pe care o au, sunt destul de lasi, dau inapoi in momentul in care intampina o rezistenta si o opozitie reala.

Legi care sa le interzica unele drepturi nu vor aparea niciodata si nici nu vor putea fi civilizati in vreun fel.

Exista si acum legi care interzic furtul, violul, crima si alte lucruri de genul asta, dar ei nu le respecta.

Putin probabil ca vor respecta alte norme care le impun o anumita conduita.

Vadim Presedinte

Link to comment

si chiar daca ar candida, cine dracu l-ar vota?

Pai cred ca mai mult de 10% din populatia tarii sunt rromi(chiar daca unii n-au drept de vot) + ca mai avem manelari,cocalari,oameni prosti ,etc.

deci are shanse din pacate.

:hair:

Ar trebui sa fie o lege prin care un candidat la presedentie sa aiba un Iq minim 110-120 sa zicem(sa nu patim ca G.W.Bush care are iq-ul unei maimute) si sa aiba anumite cunostiinte generale (sa fie supus prin urmare unui test inainte sa poata candida). :readthis:

Asa din pacate orice prost care strange semnaturi poate candida.

Link to comment

dc sa nu fie un presedinte tigan in romania? america are un negru, deci se poate.

Ce misto ho sa fie mancati-as ca furtul nu va mai reprezenta o infractiune si nu mai intrii la facultate pt jaf.

Cum romania este tara tuturor posibilitatilor, nu ma mira ca peste cativa ani cand populatia de culoare va fi de peste 50% sa fie si un presedinte tigan. Indiferenta romanilor trebuie resplatita cu varf si indesat: asa le trebuie, presedinte tigan si cu 80% din teritoriu cumparat de straini si Sa cumpere paine vorbind limba straina la bucuresti. :hello: :tiphat:

Link to comment

Pai cred ca mai mult de 10% din populatia tarii sunt rromi(chiar daca unii n-au drept de vot) + ca mai avem manelari,cocalari,oameni prosti ,etc.

deci are shanse din pacate.

:hair:

ok, bine, poate nu m-am exprimat cum trebuie. SI CE DACA? majoritatea romilor nici n-au buletin si oricum ar fi prea putini ca sa conteze.

Link to comment

Da, numai asa putem vedea un BMW/Mercedes in fata Casii Poporului, in care urla manelele :)). Da-i dreacu de boraturi, eu nu-i suport, si pe strada, cand ii vad, ii evit, nu merita sa te iei cu ei in gura, ca se aduna o satra cu 30 de carute si tot "pierzi", si iti fura tot ce ai la tine + bataie :)). Vadim Presedinte, scapam si de tigani, si de unguri :bananadance2: .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...