Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

Sa va fie rusine

Recommended Posts

Nu ma innebunii.. si acum ce suspend am luat?

@panduru, esti prost de bauni, nici nu ai citit sau poate ai citit dar nu te duce creierul sa iti dai seama la ce se refera acest topic si anume: NU MAI ARE LEGATURA CU CONTORUL( daca in topicul precedent, in care am adus atatea argumente, ne-a fost aruncat in ochi, e clar ca nu avem cum sa castigam) CI CU MODUL IN CARE AM PRIMIT RASPUNSUL, adica, noi aducem dovezi, spunem cum e treaba, avantaje si vine x si ne flecmeaza o propozitie care rivalizeaza cu "Ana are mere", fara sa ne explice de ce nu se renunta la aceasta regula inutila.

M-am saturat de atitudinea asta a adminilor: "daca le explici esti fraier si te iau peste picior, mai bine le dai un raspuns si ala e, daca mai fac un topic le dai suspend"

cand ma bateam eu cu pumnul in piept pe diferite teme sareai cu atacuri la adresa mea. ma bucur ca ai ajuns la vorba mea :)

@Tsu, m-am saturat sa-mi argumentez decizia pe acest subiect, am mai facut-o de 100 de ori, mi s-a luat. Daca ti-e scarba ce mai cauti aici?

in stilul asta nu atragi playeri. dar daca stau bine si ma gandesc.. nu e serverul tau. de ce ti-ar pasa? :)

Interesant, sa nu mai fie spoturi sa apara mobi aleatoriu, sa umblam dupa monstri :) Asa poate aveti ce face :)) Chiar mi-ai dat o idee :)

Mc.

de ce sa ma chinui sa alerg dupa fiecare mob in parte cand MuOnline nu-mi ofera nici macar o grafica mai de doamne ajuta.. dapai un gameplay placut. cati playeri crezi ca ai sa mai vezi pe server dupa 2 saptamani de "mobi cu respawn aleatoriu"? :))

@doua solutii pentru contor afk ar fi:

1.) sa se aplice regula cum era pe 97 cu minim un caracter din party sa fie on. ija in felul asta ai incuraja playerii sa ofere party (pentru a fi paziti ce-i drept)

2.) sa se dea suspend din 2 in 2 abateri cate 2 zile suspend. ex:

1 abatere=nimic

2 abateri =2 zile suspend

3 abateri =nimic

4 abateri =2 zile suspend

5 abateri =nimic

6 abateri =2 zile suspend

si tot asa.

PS: cu ce va incalzeste cand ia unu sau altul suspend asa mare pentru contor afk? :)

Link to comment
Share on other sites

@doua solutii pentru contor afk ar fi:

2.) sa se dea suspend din 2 in 2 abateri cate 2 zile suspend. ex:

1 abatere=nimic

2 abateri =2 zile suspend

3 abateri =nimic

4 abateri =2 zile suspend

5 abateri =nimic

6 abateri =2 zile suspend

si tot asa.

PS: cu ce va incalzeste cand ia unu sau altul suspend asa mare pentru contor afk? :)

nu e bn

ori il scot de tot ori ca pe 97d

pana la urma nu vad rostul unei astfel de reguli dar asta e parerea mea :P

Link to comment
Share on other sites

pro pt contor asa cum e acum

se mai elibereaza spoturile de rriti afkisti :PPPP

contra lu oick - revin dupa 2 min si mentine contoru :gun::gun::gun::gun:

ps: daca tipa vreunu pupincurist sasi imagineze vro 3-4 cuvinte obscene - aiai replica mea

:beer:

Link to comment
Share on other sites

c

in stilul asta nu atragi playeri. dar daca stau bine si ma gandesc.. nu e serverul tau. de ce ti-ar pasa? :)

Dar cum se atrag domnule playeri? "Veniti, afk mod on, va facem si xp 9999."

Atata timp cat sunt moderator imi pasa. Cand nu voi mai avea aceasta functie nu o sa-mi mai spun parerea.

PS: pe tine imi permit sa te consider ca esti in clasa "cei mai nemultumiti"

Link to comment
Share on other sites

Dar cum se atrag domnule playeri? "Veniti, afk mod on, va facem si xp 9999."

Atata timp cat sunt moderator imi pasa. Cand nu voi mai avea aceasta functie nu o sa-mi mai spun parerea.

PS: pe tine imi permit sa te consider ca esti in clasa "cei mai nemultumiti"

xtest aici nu e numai boom nemultumit ci mai toti de pe srv

vreti sa va dau ex cum sau lasat playeri din cauza contorului?

loading de ex

RainSoul alt ex

si ex pot continua si vor mai calca si altii pe urmele lor

Link to comment
Share on other sites

Pai da ! Pentru ca nu-ti poti da seama cat de absurda este o regula pana nu te lovesti de ea.

Si nu inteleg de ce atat tam-tam pe tema AFK ? Jocul MU Online este in special facut pentru a fi AFK in timp ce cresti. Vreti un server cu playeri care raspund in 2 secunde la salut? Faceti XP mare ! Cum poti impune tu unui jucator sa stea on 24\24 cand xp-ul este cum este ?

Si ma rog ce aveti impotriva daca cineva sta afk pe un spot? Ce nu va multumeste ? Tineti voi neeaparat ca un jucator sa fie on daca nu-si are rostul? Este o idee oarecum SADICA !

Atat timp cat un jucator sta afk pe propriul spot , il poate pierde deoarece exista posibilitatea ca alt jucator sa-l preia nu?

De ce sa mai lasam regula preluarii spotului cand teoretic toata lumea trebuie sa fie on ? :naughty: Inseamna ca daca preiau un spot , as putea fara nici o problema sa postez pozele pe forum si sa-i dati contor jucatorului in cauza nu ? Sau tuturor care sunt in party la momentul preluarii pentru ca este acelasi lucru care-l face si un admin , numai ca este facut de un player.

Daca varianta de mai sus nu se ia in considerare , sa inteleg ca pentru un admin , varianta cu contorul este doar un punct de atractie la o razie. In rest nu-i vad rostul.

De cand am jucat pe linkmania , mi s-a parut cea mai mare prostie regula cu contorul ! Este pur si simplu inutila si din punctul meu de vedere doar rau facatoare.

Am inteles...injuri , furi , esti nesimtit iti iei pauza. Dar ce rau faci tu ca jucator serverului sau altui jucator sau chiar unui admin ca stai afk? Nu am dreptate?

:tiphat:

Parerea mea este ca adminii au inventat regula asta,nu pentru ca-i deranjeaza pe ei ca stam afk,ca in real life sunt singur ca-i doare acolo unde nu rasare soarele,ci au gasit alt mod sa-si arate maretia si puterea lor pe acest server.

Nu inteleg,daca cineva e afk,vine altu si ii face preluare...se rezolva intre playeri...nimeni nu trebuie banat pe treaba asta.

Pe un server de mu,pe care linkmania n-o sa-l ajunga niciodata din urma,era mai mereu un admin on,si in caz de preluare il chemai sa ii dai D/c respectivului/lor.Toata lumea se incelegea EXCELENT,inclusiv cu adminii,care erau foarte prietenosi si nu aveau acest "God complex"

Aici daca zici un cuvant in fata adminului gata,40 de zile pe bara,98...depinde de cine e.

Oricum si pedepsele adunate pentru limbaj/pk sunt o idee cretina.Adica tot serveru ai voie sa faci 3 pk pe spot si dupaia la al 4-lea NU ARE ROST SA MAI JOCI,ca pierzi o groaza de timp.

2 zile pentru afk e o pedeapsa cat de cat bunicica,dar de ce se adusa si din urma?respectivu nu si-a platit deja pentru greseli?

Il vad pe vdragosh ca a sarit repede sa schimbe tarcurile,ca cica i-au sarit multi in cap,dar cu faza cu razia de ce nu face nimic?ca vad ca-i sar si mai multi in cap.

Oricum o sa am ban pe forum...Best of luck

LE: Si daca mai exagerati cu SS-urile astea uriase in cateva luni o sa ramaneti sa jucati voi pe server:))

Huskar de exemplu...i-a dat un duel lui scofield si a luat 40 de zile=))Atitudine GM=))

Altu in injura pe unu de toti "decedatii parintilor" de la cap la coada si ia 10 zile

Ce sa mai zici... Jucam pe LINKMANIA si asta ne ocupa tot timpul!

Link to comment
Share on other sites

blk din experienta de cand joc pe link.

Ce nu inteleg eu este DE CE NU CRESTE LUMEA IN PARTY? Asa din curiozitate.

Inafara de a cunoste alti oameni nu vad avantajul, iar daca e sa fac party fac cu oameni din guilda/alianta cu care pot sa vb si pe guilda/alianta. Daca stai in party si vine razia, nu e ca pe 0.97, sa fie 1 on si sa-ti "salveze pielea" poate uita sa te opreasca, poate uita si nu te mai suna sau poate... imediat dupa ce ai plecat sa te scoata din party si sa cheme un alt om sa tina partyul ;)

Voi nu intelegeti, desi e destul de clar (zic eu): respecti o regula daca-ti asigura o serie de avantaje, respectand acea regula..

Propun mic joc ;;): eu zic regula/optiunea din joc si voi imi spuneti avantajele ;;)

Regula afk (contor) daca stai on 24/24 sa nu primesti suspend ai urmatoarele avantaje... (mie imi scapa, dar puteti sa ma ajutati voi)

Party...?

Avantaje: intalnesti oameni, daca ai norocul, oameni de nota 10 si poate dormi linistit la noapte crezand ca ai facut un lucru bun

Dezavantaje: tot iei contor daca esti in party si omori monstrii si esti afk, exp-ul ajunge de la 30k la max 8k (sa zicem), daca esti bk sau DL ti-e cam scarba, stiind cat ai stat in party pana sa poti da sg pe spot si acum cand poti sa cresti mai rpde, stai in party. Exista sansa ca cel pe care-l cresti, dupa cateva rr-uri sa te injure si sa te ia pe sus etc.

Am facut acest mic off-topic ca sa subliniez ca de multe ori, voi, adminii spuneti niste lucruri pe care nu le ganditi, nu stiu cum este in lumea voastra ideala, dar in joc cam aceasta este realitatea si realitatea e ca toti jucatorii ( cu exceptia unora, cum e panduru, dar dupa cum scrie nu cred ca are mai mult de 10 ani) s-au saturat de o regula inutila, proasta si care nu este pusa in aplicatie cum trebuie, asa proasta cum este ea.

Link to comment
Share on other sites

Guest ThuG LIFE

bun ati scos punctele , scoateti si spoturile ar fi mai ok ? mkar am da din mob in mob cu skiluu sa crestem si am fi on mai mereu ce ziceti ? as fi sigur ca asa am fi on ca dupa voi tre contoare uite o metoda mai simpla scoateti spoturile si nu prindeti pe unu afk =)) A inceput oficialu , nu e serveru meu , dar bagati spoturi scoateti bagati scoateti puneti puncte , modificati boss regen kalima , modificati dropu , nici pe BETA nu ati facut asa multe schimbari hi5. bft

Link to comment
Share on other sites

pro pt contor asa cum e acum

se mai elibereaza spoturile de rriti afkisti :PPPP

contra lu oick - revin dupa 2 min si mentine contoru :gun::gun::gun::gun:

ps: daca tipa vreunu pupincurist sasi imagineze vro 3-4 cuvinte obscene - aiai replica mea

:beer:

Si tu nu o sa-ti mai poti lua spot pentru ca toti vor fi on ! Na uite asa ! Daca ei sunt afk , tu ai posibilitatea sa-ti iei spot foarte usor si peorma este treaba ta ce faci pe spot. Tii de el sau il pierzi ! SIMPLU ! Dar nu sa stai "aoleo vine nea adminu si-mi da contor ca-s afk"

Link to comment
Share on other sites

Si tu nu o sa-ti mai poti lua spot pentru ca toti vor fi on ! Na uite asa ! Daca ei sunt afk , tu ai posibilitatea sa-ti iei spot foarte usor si peorma este treaba ta ce faci pe spot. Tii de el sau il pierzi ! SIMPLU ! Dar nu sa stai "aoleo vine nea adminu si-mi da contor ca-s afk"

sincer nu ma mai stresez asa tare - primu rr a fost stress - te muscam atunci pt spot :D

miar prinde bine zic eu un mic concediu - nea oick tine sa mil dea... no comment

cum ziceam - se mai elibereaza spoturile de rri afkisti - gindestete ca pe afkistu ala multi rr il tine pe spot un noblete cu gura mare...

Link to comment
Share on other sites

Eu una zic sa mai iesiti pe afara :baby: Tsu_Xing sau cum iti spune... poate ca o sa te supere ce o sa iti spun dar... te comporti ca si un copil de 2 ani care plange dupa o jucarie.... e doar un joc ce dracu poate o sa va para rau mai tarziu ca v-ati batut capul cu un joc ore/zile/luni :D sa va mancati nervii pentru ceva ce nu exista.

____________________________________

Infrangerea nu e decat o alta cale spre victorie

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...