Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

Sa va fie rusine

Recommended Posts

De-abia ti-a dat ideea? Asta e sistemul initial si original al jocului de pe global.

Daca vrei sa faci un sistem de joc cu rr-uri, trebuie sa construiesti spoturi. De aici ai 2 variante:

1. low exp si lasi oamenii afk

2. high exp si interzici afk

Ce se intampla pe link n-are nicio logica. Nici pe global nu e interzis afk-ul pe spot. Chiar si eu mi-as dori sa aflu niste argumente logice pentru a tine aceasta regula.

Link to comment
Share on other sites

Lasa ca facem low exp si fara spoturi :)

Cum am spus si in alt reply, nu va interzic sa lasati afk (ca sa scapati de contor) dar aveti harti pentru asta. Atlans...1.2.3, tarkan1/2/3, Aida. Dar voi vreti si exp mult si afk :)

Link to comment
Share on other sites

Lasa ca facem low exp si fara spoturi :)

Cum am spus si in alt reply, nu va interzic sa lasati afk (ca sa scapati de contor) dar aveti harti pentru asta. Atlans...1.2.3, tarkan1/2/3, Aida. Dar voi vreti si exp mult si afk :)

acolo nu vor sa creasca si cei care joaca 3h? ;)

si un bk cum vrei sa lase afk in aida atl tarkan cand mobi is rasfirati?

Link to comment
Share on other sites

ai avut ija vreodata vreun bk sa il cresti de la 0 sa vezi ce fel e ca dupa la 10rr sa stai la pt?

Am avut unu de vreo 8 :) si nu spuneam nu la pt. Si nici cand am avut 40 pe sm sau 38 pe mg nu am spus nu la pt :) Chiar asa grav este daca stai la pt si mai ajuti si pe altii? Nu se poate sa se ridice si X sau Y, ce doar eu sau tu trebuie sa avem Z rr?

La non rr cum ai stat la pt? ma rog nu tu...real kinul :)

Link to comment
Share on other sites

Am avut unu de vreo 8 :) si nu spuneam nu la pt. Si nici cand am avut 40 de sm nu am spus nu la pt :) Chiar asa grav este daca stai la pt si mai ajuti si pe altii? Nu se poate sa se ridice si X sau Y, ce doar eu sau tu trebuie sa avem Z rr?

au stat altii on ptr mn?nu compara sm cu bk la crescut

cu 1 sm de 10rr dai rr in maxim 3 zile de la lv1 iar la bk iti ia o zi numai sa faci 300+ alte 3-4 zile sa dai rr(asta daca te trezesti de dim) de nu stai degeaba toata ziua ca nu ai unde sa dai

si nu vad dc nu putem sta afk arena cum au zis si altii cn vrea sa faca xp vine si imi face preluare

am avut si eu bk crescut de mn de la 0 stiu cum e iti vine sa te dai cu capul de toti peretii

la inceput stai la pt ptr ca nu ai cf asta e soarta unui bk pana da 2-3rr

Link to comment
Share on other sites

blk din experienta de cand joc pe link.

Ce nu inteleg eu este DE CE NU CRESTE LUMEA IN PARTY? Asa din curiozitate.

ptr ce sa stau la pt cand iau 5k xp in cel mai fericit caz asta e cauza

ia sa se faca in asa fel in cat in pp sa iei aceeasi xp ca atunci cand dai singur sa vezi ca vor fi pt peste tot

Link to comment
Share on other sites

blk din experienta de cand joc pe link.

Ce nu inteleg eu este DE CE NU CRESTE LUMEA IN PARTY? Asa din curiozitate.

Intelegi ca este o diferenta crunta intre 97 si s1, nu? Nu stiu de ce, dar am impresia ca multi moderatori / GM nu prea au nicio treaba cu experienta de joc.

Daca tu poti sa dai 1 rr dand party si fiind mereu la calculator fara sa ti se acreasca de 1000 ori de joc, esti tare.

Link to comment
Share on other sites

Pai nu suntem magicieni sa se faca asa tac pac :) Nu se poate seta asta, am incercat deja :)

vezi ;)

ma trezesc la 5 iau tarc ca la 8-9 sa fac pt sa iau 7-8k xp?asta nu prea merge

prea mare terorizare cu acest contor daca te duci pana jos sa iei o bere o apa ...trb sa fugi ca sa nu cumva sa vina adminu sa iei ss

u vei zice ca sa las car sa nu traga atunci automat se gaseste 1 sa faca preluare si tot aia e

Link to comment
Share on other sites

Intelegi ca este o diferenta crunta intre 97 si s1, nu? Nu stiu de ce, dar am impresia ca multi moderatori / GM nu prea au nicio treaba cu experienta de joc.

Daca tu poti sa dai 1 rr dand party si fiind mereu la calculator fara sa ti se acreasca de 1000 ori de joc, esti tare.

Nu mi se acreste pentru ca nu joc pentru exp :) am ajuns sa cunosc pe putin 60 de insi din game in RL, chiar daca e din CT, TM sau Londra... Am ajuns cu unii chiar sa ies aproape saptamanal la un suc/bere. Jocul asta nu inseamna doar experienta si rr multe :) Eu am dat rr destul de rapid pe s1, si ma pot lauda 4 rr :) imi ajunge odata ce stiu ca am resetat 20 de persoane care acuma ajuta pe altii si tot asa :). Inafara de ura, vanatoare si mare dar mareeee nesimtire nu am vazut prin joc. Unii au 10 altii 65 de ani, am observat ca cel de 12 e mai "tare" ca cel de 65. In spatele tastaturii sunt toti foarte tari.

Nu am vazut sa faceti si voi un soccer, sa faceti war nimic :) exp, exp si iar exp....ajunge, maine poimaine inca un BUM si papa server...si cu ce v-ati ales? Inafara de nopti nedormite? si vreo 2 GB de poze in pc :))

Restul discutiei o putem discuta pe pm daca vrei :) nu are rost sa umplem topicul.

Link to comment
Share on other sites

Pai nu suntem magicieni sa se faca asa tac pac :) Nu se poate seta asta, am incercat deja :)

ija macar acum stiu ca s-a incercat ceva, pe tine trebuie sa te cred.

Imi pare rau daca cineva s-a simtit jenat de posturile mele. Eu ma retrag, am incercat sa argumentez in fel si chip scoaterea acestei reguli de afk, fie si intre orele 01-06. Pana la urma nu se poate forta acest lucru...o sa se rezolve de la sine, prin dinamica jocului. Singura propunere ar mai fi , macar sa se probeze 3 zile fara aceasta regula, vedeti , ascultati pareri si apoi re-decideti. Cred ca trebuie sa ne linistim si sa facem ceea ce putem mai bine: sa asteptam.

O seara placuta, si argumente puternice. E bine cand si alti admini isi pun argumentele aici.

Elenusha: te rog macar sai ai decenta sa postezi de pe userul tau adevarat. Eu asa am procedat.

In vino e veritas !

:beer:

Link to comment
Share on other sites

vezi ;)

ma trezesc la 5 iau tarc ca la 8-9 sa fac pt sa iau 7-8k xp?asta nu prea merge

prea mare terorizare cu acest contor daca te duci pana jos sa iei o bere o apa ...trb sa fugi ca sa nu cumva sa vina adminu sa iei ss

u vei zice ca sa las car sa nu traga atunci automat se gaseste 1 sa faca preluare si tot aia e

Ai putea lasa pe cineva cu tine care sa tina pana vii tu :) eu asa fac si nu e grav.

Link to comment
Share on other sites

Ai putea lasa pe cineva cu tine care sa tina pana vii tu :) eu asa fac si nu e grav.

pe cn sa las?cand am ceva trb sau nu pot sta la pc toti au spoturi

acest contor are mai mult dezavantaje decat avantaje si cu timpul iar o sa ramanem 50 de insi ca pe 97d

Link to comment
Share on other sites

Pai nu suntem magicieni sa se faca asa tac pac :) Nu se poate seta asta, am incercat deja :)

Am jucat pe serv unde xp in party s-a pus asa :

pt de 2 = 200%

pt de 3 = 300%

etc ...

asa luai xp in pt cum iei singur , daca e nevoie de ajutor pot incerca sa aflu ce si cum trebe setat pentru asta

pe serverul ala , era o placere sa ai oameni in party , nu pierdeai absolut nimic si erau si ceilalti multumiti

nu exista om sa nu stea in party

Link to comment
Share on other sites

ija macar acum stiu ca s-a incercat ceva, pe tine trebuie sa te cred.

Imi pare rau daca cineva s-a simtit jenat de posturile mele. Eu ma retrag, am incercat sa argumentez in fel si chip scoaterea acestei reguli de afk, fie si intre orele 01-06. Pana la urma nu se poate forta acest lucru...o sa se rezolve de la sine, prin dinamica jocului. Singura propunere ar mai fi , macar sa se probeze 3 zile fara aceasta regula, vedeti , ascultati pareri si apoi re-decideti. Cred ca trebuie sa ne linistim si sa facem ceea ce putem mai bine: sa asteptam.

O seara placuta, si argumente puternice. E bine cand si alti admini isi pun argumentele aici.

Elenusha: te rog macar sai ai decenta sa postezi de pe userul tau adevarat. Eu asa am procedat.

In vino e veritas !

:beer:

Cum de nu ai argumentat nimic la ultimele 2 reply-uri ale mele? Imi dai dreptate nu? Asa faceti toti intr-un final...aprindeti focul si-l lasati sa se stinga. Hai schimba-ti semnatura, ca n-am nevoie de reclama si de numele pe toate gardurile. Pana si semnaturile cu "respect adminul x" nu le suport. De nu vrei, ti se va scoate oricum, o pui iarasi, vei fi sanctionat. Nu e o amenintare, sunt reguli de bun simt, care zici ca le ai.

Link to comment
Share on other sites

Eu observ ca nu aveti alta ocupatie decat sa stati pe forum si sa faceti sugesti in momentul in care luati un suspend.

Am vazut toti ce sugestie ati facut si dupa ce vom analiza sugestia voastra veti avea un raspuns in acesta privinta

Ce conteaza cand face sugestia ca o face acuma ca o face cand are ss ce dracu :|

Link to comment
Share on other sites

Guest elenusha

Elenusha: te rog macar sai ai decenta sa postezi de pe userul tau adevarat. Eu asa am procedat.

am ss :D

eu am dat 30 de rr afk 100% fara exagerari :-??

la primu rr facea lumea gura ca nu stau on deloc..dupa s`au obisnuit :P

bunny poate sa`ti zica.. cand eram on.. ma plimbam si atat.. cand faceam xp nu dadeai de mine neam :-??

si cu toate astea n`am avut nici macar un singur contor =))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...