Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

Ajutati-ma sa inteleg

Recommended Posts

Ceea ce am pus la semnatura, ai scris tu manauta ta de copil...asa ca nu-mi apartine !!!!

Cu nimeni nu ai voie sa vorbesti cu ""ma"" , ma tu ala destept !!

Invata sa lasi FAMILIA la o parte !!! Si faza cu bataia , ciomag , etc arata iarasi cat de josnic esti ...

Eu am spus ca nu vreau sa fiu admin, nu daca as fi as face aia si aia...nu-mi mai pune cuvinte in plus!!

Avertizarea a fost non-personala ci una de atitudine pe care o ai ca si admin pe un server public. Atacul la persoana este interzis , si ar trebuii sa-ti iei suspend pe forum pentru atitudine repetata si necorespunzatoare!!

De oameni ca si tine ma scarbesc in fiecare zi, lipsa de respect pentru individ !

incearca sa vorbesti cu mine asa fara sa fi admin>>> pac plangere si pac consecinte, asa te simti intangibil.

Asta este unul dintre avantajele pe care le ai ca si admin. Folosestele cu grija.

Eu imi doresc sa dispari ca si admin pentru atitudinea ta jignitoare de fiecare data. Poate se intampla o minune !

Sa ma anunti si pe mine prin telefon cand ai de gand sa vii sa ma bati, ca am inteles ca ai ceva probleme serioase la aspectul asta.

Unde arati tu respect ma? Da-mi un singur reply prin care tu arati respect fata de munca noastra (a adminilor). Pai daca ai face asta, te-ai face singur pupincurist, ce dracului s-o mai intoarcem. Tu vrei ca eu sa-ti inghit tie toate acuzele astea la adresa mea\noastra? Pai ce crezi ca am ajuns carpa unui bosorg ca tine? Despre ce securitate si schimbari vorbeai in reply-urile trecute? Ce-ai schimbat tu pentru tara asta de te autoprezinti noua ca fiind urmasu' lui Becali? Vorbesc cu "ma" cu cine imi demonstreaza ca IQ-ul sau e sub 40. Te simti? Pai simte-te, ca pe vremea ta pare sa nu fi invatat ce-i aia cratima.

Dar vorbesc cu tine "asa fara sa fiu admin", ca altfel nu ma purtam cu tine in felul care o fac. Crezi ca-mi pasa prea mult de un statut pe un forum\joc? Nu esti sanatos la cap daca asta crezi. Iar ca admin o sa dispar cand o sa gandesc ca tine.

Deja ti-am acordat prea multa atentie, vei crede ca ne imprietenim apoi. Tu ia si fa-ti dreptate singur acolo, dand cu capul de pereti ca ai luat suspend pentru contor. Cum ai luat suspend pentru ceva, cum ai venit la sugestii si-ai propus schimbarea regulii, ca deh, tu esti Cezar. Mai ai si nick de lider politic, pacat ca avatarul tau denota ca esti manelist.

ps: sa nu cumva sa-mi dati vreunul dreptate, ca va face asta pupincurist. Sa fiti intotdeauna de acord cu el daca vreti sa fiti in gasca lui de prieteni in numar de 1. :hello:

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare chiar amuzant acest concept de "target: 67rr". La fel de amuzanta e determinarea de care esti cuprins atunci cand iti arunci ochii pe clasament si realizezi ca: "Uite! X deja are 360(13)! Eu am "abia" 380(12)" si trebuie sa stau treaz la noapte!"

Oare va exista vreodata un server "de fun" ? Un server cu 1000 de playeri activi, dar in acelasi timp constienti ca e doar un joc? Toti acesti 1000 playeri sa se logheze acolo 3-4 ore pe zi (si asa sunt prea multe), apoi sa iasa Dumnezeului din joc. O "leneveala" generala, toti sa crestem aprox in acelasi ritm, cu mici diferente. Care credeti ca ar fi starea generala? Credeti ca plangerile ar mai exista? Cand tu poti spune: "I don't give a fk?" in orice moment?

Acest target care cere saptaluni intregi pentru a fi atins ne schimba radical. Chiar daca ne spunem ca nu e asa, 8 ore in fata pc`ului ajung sa fie neinsemnate. Si asta e grav. De aici apar toate rautatile astea. Cu lasatul afk, cu tensiunile care apar intre playeri pe niste spoturi retardate. Adminii au venit cu reguli pentru a ne mai tempera.

In concluzie: daca vrei sa joci "la maxim", gandeste-te si la consecinte. Adminii au impus regulile ca sa ne faca sa intelegem ca e doar un joc, si ca nu e un capat de lume daca apesi butonul "Exit Game", pierzand un spot. Risti lasand afk, o faci pe pielea ta, si un contor e bine meritat.

Tsu, asta e parerea mea, no offence. Dar sincer sa fiu, eu nu ma mai suport. Stau 8 ore pe zi on, am ajuns la 4rr si deja mi-e scarba sa ma intorc iar in aceleasi zone, la acelasi crappy grinding. I think I need a break.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare chiar amuzant acest concept de "target: 67rr". La fel de amuzanta e determinarea de care esti cuprins atunci cand iti arunci ochii pe clasament si realizezi ca: "Uite! X deja are 360(13)! Eu am "abia" 380(12)" si trebuie sa stau treaz la noapte!"

Oare va exista vreodata un server "de fun" ? Un server cu 1000 de playeri activi, dar in acelasi timp constienti ca e doar un joc? Toti acesti 1000 playeri sa se logheze acolo 3-4 ore pe zi (si asa sunt prea multe), apoi sa iasa Dumnezeului din joc. O "leneveala" generala, toti sa crestem aprox in acelasi ritm, cu mici diferente. Care credeti ca ar fi starea generala? Credeti ca plangerile ar mai exista? Cand tu poti spune: "I don't give a fk?" in orice moment?

Acest target care cere saptaluni intregi pentru a fi atins ne schimba radical. Chiar daca ne spunem ca nu e asa, 8 ore in fata pc`ului ajung sa fie neinsemnate. Si asta e grav. De aici apar toate rautatile astea. Cu lasatul afk, cu tensiunile care apar intre playeri pe niste spoturi retardate. Adminii au venit cu reguli pentru a ne mai tempera.

In concluzie: daca vrei sa joci "la maxim", gandeste-te si la consecinte. Adminii au impus regulile ca sa ne faca sa intelegem ca e doar un joc, si ca nu e un capat de lume daca apesi butonul "Exit Game", pierzand un spot. Risti lasand afk, o faci pe pielea ta, si un contor e bine meritat.

Tsu, asta e parerea mea, no offence. Dar sincer sa fiu, eu nu ma mai suport. Stau 8 ore pe zi on, am ajuns la 4rr si deja mi-e scarba sa ma intorc iar in aceleasi zone, la acelasi crappy grinding. I think I need a break.

Link to comment
Share on other sites

Guest elenusha

Iar daca te iei de familia mea si ce ar face ea, o iau ca pe un atac la persoana si viata de familie, asa ca abtine-te !! Nu mai intrece masura de fiecare data jignind acum mai nou si pe mebrii familiei mele!!

Ia-o ca un avertisment de purtare neelevata pentru un admin care scrie pe un server public !!

tu esti ratat? :blink:

3 zile disable posting

Link to comment
Share on other sites

Guest Iar am luat suspend 2

Sa ma anunti si pe mine prin telefon cand ai de gand sa vii sa ma bati, ca am inteles ca ai ceva probleme serioase la aspectul asta.

Unde arati tu respect ma? Da-mi un singur reply prin care tu arati respect fata de munca noastra (a adminilor). Pai daca ai face asta, te-ai face singur pupincurist, ce dracului s-o mai intoarcem. Tu vrei ca eu sa-ti inghit tie toate acuzele astea la adresa mea\noastra? Pai ce crezi ca am ajuns carpa unui bosorg ca tine? Despre ce securitate si schimbari vorbeai in reply-urile trecute? Ce-ai schimbat tu pentru tara asta de te autoprezinti noua ca fiind urmasu' lui Becali? Vorbesc cu "ma" cu cine imi demonstreaza ca IQ-ul sau e sub 40. Te simti? Pai simte-te, ca pe vremea ta pare sa nu fi invatat ce-i aia cratima.

Dar vorbesc cu tine "asa fara sa fiu admin", ca altfel nu ma purtam cu tine in felul care o fac. Crezi ca-mi pasa prea mult de un statut pe un forum\joc? Nu esti sanatos la cap daca asta crezi. Iar ca admin o sa dispar cand o sa gandesc ca tine.

Deja ti-am acordat prea multa atentie, vei crede ca ne imprietenim apoi. Tu ia si fa-ti dreptate singur acolo, dand cu capul de pereti ca ai luat suspend pentru contor. Cum ai luat suspend pentru ceva, cum ai venit la sugestii si-ai propus schimbarea regulii, ca deh, tu esti Cezar. Mai ai si nick de lider politic, pacat ca avatarul tau denota ca esti manelist.

ps: sa nu cumva sa-mi dati vreunul dreptate, ca va face asta pupincurist. Sa fiti intotdeauna de acord cu el daca vreti sa fiti in gasca lui de prieteni in numar de 1. :hello:

Bai tu esti prost? dc in -EDIT- te revoltii atata ca un drogat? Ce -EDIT- vrei, ce -EDIT- de admin esti, provoci oameni si dai talente din din de te spargi. Vino in -EDIT- aici in ferentari sa tio dau la moaca sa vezi cum mai vorbesti dupa aia. Ce draq vrei de la omu ala,? sa te bata? poattte omu nu o are cu cafteala, dar tea inervat la macsim.

Cum dreq sate repkte cineva cand tu nu respecti, sunteti 2 prosti . tu ca esti un -EDIT- mica si disperat de barbati si ala e prost ca raspunde.

Asa miai dat si mie raspunsuri, pakat ca nam eu nr tau , vedeai tu ce inseamna sa te iei de cineva si familia lui. -EDIT- de alifie ce esti. Na cum este sa se ia cineva de familya ta? Tactu ala tea batut toata ziua si mergi numa in trikouri rosii. dreaq de disperat .

esti o rusine de -EDIT- care a fakut si el ceva skoala si akuma esti plin de spuma, spuma din -EDIT- jegosu draq.deja ai miros de jeg pe tine, si pana la urma o soo iei pe kokoasa, zi draq unde sa vin eu...si credema ka ma stii de la gather draq sa te ia. sa vezi ce ochi in pumnu meu o sa dai, ala gigi becali. ca si pela lai jignit , si eu sunt stelist mincatias.

Tu zmeule, te ascunzi ca un las dupa un username creat nou postand dupa un proxy

Link to comment
Share on other sites

Sa ma anunti si pe mine prin telefon cand ai de gand sa vii sa ma bati, ca am inteles ca ai ceva probleme serioase la aspectul asta.

Unde arati tu respect ma? Da-mi un singur reply prin care tu arati respect fata de munca noastra (a adminilor). Pai daca ai face asta, te-ai face singur pupincurist, ce dracului s-o mai intoarcem. Tu vrei ca eu sa-ti inghit tie toate acuzele astea la adresa mea\noastra? Pai ce crezi ca am ajuns carpa unui bosorg ca tine? Despre ce securitate si schimbari vorbeai in reply-urile trecute? Ce-ai schimbat tu pentru tara asta de te autoprezinti noua ca fiind urmasu' lui Becali? Vorbesc cu "ma" cu cine imi demonstreaza ca IQ-ul sau e sub 40. Te simti? Pai simte-te, ca pe vremea ta pare sa nu fi invatat ce-i aia cratima.

Dar vorbesc cu tine "asa fara sa fiu admin", ca altfel nu ma purtam cu tine in felul care o fac. Crezi ca-mi pasa prea mult de un statut pe un forum\joc? Nu esti sanatos la cap daca asta crezi. Iar ca admin o sa dispar cand o sa gandesc ca tine.

Deja ti-am acordat prea multa atentie, vei crede ca ne imprietenim apoi. Tu ia si fa-ti dreptate singur acolo, dand cu capul de pereti ca ai luat suspend pentru contor. Cum ai luat suspend pentru ceva, cum ai venit la sugestii si-ai propus schimbarea regulii, ca deh, tu esti Cezar. Mai ai si nick de lider politic, pacat ca avatarul tau denota ca esti manelist.

ps: sa nu cumva sa-mi dati vreunul dreptate, ca va face asta pupincurist. Sa fiti intotdeauna de acord cu el daca vreti sa fiti in gasca lui de prieteni in numar de 1. :hello:

Doamne ce de probleme ai, e foarte grav. Mai bine te las sa crezi ce vrei.

La avatarul meu este poza sotiei mele, la al tau ce este? un cerc satanist? Manele inca nu ascult !

Ideea este urmatoarea, esti un nimeni in viata reala daca poti sa scrii asa ceva. Usurel sa nu iei foc!

Link to comment
Share on other sites

o sa incerc sa raspund la toate intrabarile :

"Ce promoveaza aceasta regula, ce avantaje au jucatorii respectand aceasta regula? Care este utilitatea acestei reguli? "

Incepem cu povestrea mu-ului. Server-ul a fost gandit ca orice alt joc de aceslai gen : cei care stau online cresc cel mai repede ( de fapt erau singurii care cresteau :P ).

mai tarziu si-au dat seama jucatorii ca pot sa blocheze mouse-ul pt anumite skill-uri ca sa creasca mai usor (semi afk)

apoi au inceput sa apara spoturile. din ce in ce mai multe , ca sa atraga jucatorii mai putini "maniaci"

astfel, s-a ajuns ca cei care joaca afk si care pun clickere/boti sa creasca mai repede decat cei care stau on :blink: . bunny a zis bine : cum ar fii sa lale toti afk si cand intra cineva pe server sa aibe impresia ca ceialti jucatori sunt mobi :P

Acum incercam sa rezolvam aceasta problema. Incercam sa aducem cat mai multe avantaje celor care joaca . Cred ca ti-a dat deja seama cand ai vazut ca se creste mai greu in arena decat pe alte harti .

Aceasta regula are grija ca cei care isi "pierd timpul" cu acest joc sa se diferentieze si sa fie avantajati cu ceva fata de ceilalti care isi dau impresii pe aici ca "pierd timpul " cand de fapt nu fac altceva decat sa lase jocul in bara si isi vad de viatza lor .

pacat ca nu se aplica regula contorului pe toate hartile. NU este nici o diferenta intre cei de lvl mic care se chinuie sa creasca si cei de lvl mic care cresc AFK .

Aceasta regula nu se poate vota de jucatori. Este una din regulile/setarile server-ului. NU iti place, esti liber sa alegi alt server .

Nu o sa se accepte niciodata de jucatori implementarea unui script care deconecteaza automat pe cei afk ( pe cei care nu fac anumite actiuni intr-o perioada de timp : atack, modificarea pozitiei, schimbarea skill-ului ... ) . In afara de asta, se poate pacali acest script :)

Adminii pot sa faca razii la orice ora . NU vad de ce conteaza ora .

Daca se va aproba, este posibil sa se scada treptat contorul dupa o perioada de "buna purtare". NU o sa se accepte resetarea contorului la 0 .

Daca vrei sa ii ajungi din urma pe cei care joaca mult, incearca sa faci si tu ca ei. NU ti se pare ca trisezi daca lasi afk ? Cum ar fii sa joci la Bursa si sa lasi afk .. " da-le dracu' de actiuni , se descurca ele singure ... sigur o sa ii ajung din urma si chiar o sa ii depasesc pe cei care stau cu ochii beliti in monitoare "

In topicul asta am aflat ca cei care joca afk considera munca "preluarea spotului" =)) . Daca stai on inseamna ca esti un fel de fraier ca nu stii sa folosesti clickere :P

Preluarile singure nu sunt o solutie:O singura preluare dureaza prea mult si sunt foarte multe spoturi . Daca o singura preluare dura max 1 minut, era altceva .

Hai sa mai repet o data : NU va obliga nimeni sa stati on non-stop. Server-ul are destule locuri, nu pierdeti locul pe sserver. Cum ar fi sa limitez nr de locuri la 400, sa zicem ? NU s-ar inghesui toata lumea sa stea on ca sa isi piearda locul de la dc/gm sau de la conexiune ?

Ce facem aici ? ne intrecem in afk ?

Raziile de afk cu dc si fara contor nu ar avea nici un efect. Jucatorul ar reveni dupa cateva ore si gm-ul si-a pierdut timpul degeaba .

Orice facem tot nemultumiti jucatorii : am ascultat de voi si am implementat "tzarcurile de bk" . Eu vad ca majoritatea timpului sunt goale :blink: . Rashta, nu a fost un singur topic cu propunerea de "tarc pt bk" ... mai rasfoieste forumul :)

Link to comment
Share on other sites

Orice facem tot nemultumiti jucatorii : am ascultat de voi si am implementat "tzarcurile de bk" . Eu vad ca majoritatea timpului sunt goale :blink: . Rashta, nu a fost un singur topic cu propunerea de "tarc pt bk" ... mai rasfoieste forumul :)

Se pare ca in acest stadiu al serverului nu sunt de folos..

Dupa cum am zis si in alt topic ... ne batem pe cele 6 tarcuri .. 4 de gigas si 2 de omega .

Pentru a fi mai clar voi pune si cateva printuri ptr a se vedea situatia tarcurilor astazi ..

http://img156.imageshack.us/img156/2300/screen081408020004.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/1315/screen081408020005.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/5157/screen081408020007.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/5460/screen081408020009.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/1013/screen081408030010.jpg

Celalalt tarc de omega era ocupat de un party .. cu holder un MG .

Dupa cum se vede cei pentru care erau dedicate tarcurile de bk cresc in tarcuri normale .

Bk-ii cu cate 2,3 sau 4 rr cresc in party prin kalima ..

Cele doua tarcuri de bk inutile in acest moment

http://img513.imageshack.us/img513/2761/screen081408030011.jpg

http://img38.imageshack.us/img38/903/screen081408030012.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/1724/screen081408030013.jpg

http://img156.imageshack.us/img156/6190/screen081408030015.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/4959/screen081408040016.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/2033/screen081408040017.jpg

Poate trebuia sa mai asteptam putin pana sa fie bagate tarcurile de bk .

Daca ai putea sa revii la situatia precedenta sau sa pui tarcuri normale pana peste o luna jumate doua ar fi bine.

Sunt constient ca necesita munca din partea ta ... dar ce sa ii faci..

Link to comment
Share on other sites

@Dragos

Daca se considera o asa mare oroare sa fi afk in joc , de ce nu se da contor si la preluarile facute de alti jucatori ?

Am mai spus , si ma repet : NU ESTE ACEEASI INFRACTIUNE ?

Ba mai mult decat atat , o preluare corecta arata 5 minute de "afk" fata de cele 3 care le petrec adminii cand fac razie.

Sunt impotriva contorului in general , dar daca tot se considera asa de grav , de ce nu se pedepseste si fapta demonstrata , indiferent de cine o constata ... sa fie un "citizen's arrest"

Probabil daca ar fi asa , as da move town cand ma duc pana la baie ... ca sa nu iau contor nu de alta .

Link to comment
Share on other sites

@Dragos

Daca se considera o asa mare oroare sa fi afk in joc , de ce nu se da contor si la preluarile facute de alti jucatori ?

Am mai spus , si ma repet : NU ESTE ACEEASI INFRACTIUNE ?

Ba mai mult decat atat , o preluare corecta arata 5 minute de "afk" fata de cele 3 care le petrec adminii cand fac razie.

Sunt impotriva contorului in general , dar daca tot se considera asa de grav , de ce nu se pedepseste si fapta demonstrata , indiferent de cine o constata ... sa fie un "citizen's arrest"

Probabil daca ar fi asa , as da move town cand ma duc pana la baie ... ca sa nu iau contor nu de alta .

Nu se lasa la indemana playerilor acest lucru, sa se dea suspend pentru preluare, deoarece sunteti rai si v-apucati de vanat. :) Va credeti insisi apoi niste mici game masters. Si nu-i frumos.

Si totusi, daca asta vreti, noua ne-ar face placere, ne usurati munca, va obligati voi insisi sa stati on. =))

Link to comment
Share on other sites

Guest Tsu^_^pui

o sa incerc sa raspund la toate intrabarile :

"Ce promoveaza aceasta regula, ce avantaje au jucatorii respectand aceasta regula? Care este utilitatea acestei reguli? "

Incepem cu povestrea mu-ului. Server-ul a fost gandit ca orice alt joc de aceslai gen : cei care stau online cresc cel mai repede ( de fapt erau singurii care cresteau :P ).

mai tarziu si-au dat seama jucatorii ca pot sa blocheze mouse-ul pt anumite skill-uri ca sa creasca mai usor (semi afk)

apoi au inceput sa apara spoturile. din ce in ce mai multe , ca sa atraga jucatorii mai putini "maniaci"

astfel, s-a ajuns ca cei care joaca afk si care pun clickere/boti sa creasca mai repede decat cei care stau on :blink: . bunny a zis bine : cum ar fii sa lale toti afk si cand intra cineva pe server sa aibe impresia ca ceialti jucatori sunt mobi :P

Acum incercam sa rezolvam aceasta problema. Incercam sa aducem cat mai multe avantaje celor care joaca . Cred ca ti-a dat deja seama cand ai vazut ca se creste mai greu in arena decat pe alte harti .

Aceasta regula are grija ca cei care isi "pierd timpul" cu acest joc sa se diferentieze si sa fie avantajati cu ceva fata de ceilalti care isi dau impresii pe aici ca "pierd timpul " cand de fapt nu fac altceva decat sa lase jocul in bara si isi vad de viatza lor .

pacat ca nu se aplica regula contorului pe toate hartile. NU este nici o diferenta intre cei de lvl mic care se chinuie sa creasca si cei de lvl mic care cresc AFK .

Aceasta regula nu se poate vota de jucatori. Este una din regulile/setarile server-ului. NU iti place, esti liber sa alegi alt server .

Nu o sa se accepte niciodata de jucatori implementarea unui script care deconecteaza automat pe cei afk ( pe cei care nu fac anumite actiuni intr-o perioada de timp : atack, modificarea pozitiei, schimbarea skill-ului ... ) . In afara de asta, se poate pacali acest script :)

Adminii pot sa faca razii la orice ora . NU vad de ce conteaza ora .

Daca se va aproba, este posibil sa se scada treptat contorul dupa o perioada de "buna purtare". NU o sa se accepte resetarea contorului la 0 .

Daca vrei sa ii ajungi din urma pe cei care joaca mult, incearca sa faci si tu ca ei. NU ti se pare ca trisezi daca lasi afk ? Cum ar fii sa joci la Bursa si sa lasi afk .. " da-le dracu' de actiuni , se descurca ele singure ... sigur o sa ii ajung din urma si chiar o sa ii depasesc pe cei care stau cu ochii beliti in monitoare "

In topicul asta am aflat ca cei care joca afk considera munca "preluarea spotului" =)) . Daca stai on inseamna ca esti un fel de fraier ca nu stii sa folosesti clickere :P

Preluarile singure nu sunt o solutie:O singura preluare dureaza prea mult si sunt foarte multe spoturi . Daca o singura preluare dura max 1 minut, era altceva .

Hai sa mai repet o data : NU va obliga nimeni sa stati on non-stop. Server-ul are destule locuri, nu pierdeti locul pe sserver. Cum ar fi sa limitez nr de locuri la 400, sa zicem ? NU s-ar inghesui toata lumea sa stea on ca sa isi piearda locul de la dc/gm sau de la conexiune ?

Ce facem aici ? ne intrecem in afk ?

Raziile de afk cu dc si fara contor nu ar avea nici un efect. Jucatorul ar reveni dupa cateva ore si gm-ul si-a pierdut timpul degeaba .

Orice facem tot nemultumiti jucatorii : am ascultat de voi si am implementat "tzarcurile de bk" . Eu vad ca majoritatea timpului sunt goale :blink: . Rashta, nu a fost un singur topic cu propunerea de "tarc pt bk" ... mai rasfoieste forumul :)

Ok dragos, aveti grija de cei care-si pierd timpul cu acest joc, dar oare cei care stau on 10 ore si la 10 ore si 10 minute adorm pe ei, apare adminul la 5 minute dupa ce a adormit jucatorul, ii da contor si voi o sa spuneti ca acel jucator nu merita ca a stat afk, cand colo el ingroasa randurile pe linkmania si el ca si altii face ca atunci cand dai click sa intri pe svr sa nu fie verde, ci sa fie rosu svrul 0_0

Analogia cu bursa nu prea tine, de asemenea nico analogie cu alt joc mmo, pt ca MU, este un joc care permite afk-ul... la naiba, pana si launcherul are un cliker care tine o ora :|

Vad ca voi incercati sa ne impuneti un anumit stil de joc, cand colo acesta este stilul in care poti juca mu la o asemenea experienta. Acelasi lucru a fost si pe primul db cu party obligatoriu, cat a tinut asta? D c ati modificat regula aia?

P.S. asta cu "este o regula a svrului cine nu-i place poate sa plece" e o gandire cam limitata si daca tot suntem la capitolul analogii, parca prin 89 s-a intamplat ceva cu un regim in care nu prea puteai sa-ti impui ideile.

Link to comment
Share on other sites

o sa incerc sa raspund la toate intrabarile :

"Ce promoveaza aceasta regula, ce avantaje au jucatorii respectand aceasta regula? Care este utilitatea acestei reguli? "

Aceasta regula are grija ca cei care isi "pierd timpul" cu acest joc sa se diferentieze si sa fie avantajati cu ceva fata de ceilalti care isi dau impresii pe aici ca "pierd timpul " cand de fapt nu fac altceva decat sa lase jocul in bara si isi vad de viatza lor .

pacat ca nu se aplica regula contorului pe toate hartile. NU este nici o diferenta intre cei de lvl mic care se chinuie sa creasca si cei de lvl mic care cresc AFK .

Aceasta regula nu se poate vota de jucatori. Este una din regulile/setarile server-ului. NU iti place, esti liber sa alegi alt server .

Adminii pot sa faca razii la orice ora . NU vad de ce conteaza ora .

Daca se va aproba, este posibil sa se scada treptat contorul dupa o perioada de "buna purtare". NU o sa se accepte resetarea contorului la 0 .

Daca vrei sa ii ajungi din urma pe cei care joaca mult, incearca sa faci si tu ca ei. NU ti se pare ca trisezi daca lasi afk ? Cum ar fii sa joci la Bursa si sa lasi afk .. " da-le dracu' de actiuni , se descurca ele singure ... sigur o sa ii ajung din urma si chiar o sa ii depasesc pe cei care stau cu ochii beliti in monitoare "

Ce facem aici ? ne intrecem in afk ?

Raziile de afk cu dc si fara contor nu ar avea nici un efect. Jucatorul ar reveni dupa cateva ore si gm-ul si-a pierdut timpul degeaba .

Orice facem tot nemultumiti jucatorii : am ascultat de voi si am implementat "tzarcurile de bk" . Eu vad ca majoritatea timpului sunt goale :blink: . Rashta, nu a fost un singur topic cu propunerea de "tarc pt bk" ... mai rasfoieste forumul :)

Salut Dragosh,

Fara suparare, si nu vreau sa se inteleaga ca si critica urmatoarele randuri:

Cum are grija mai exact aceasta regula de cei care ""isi pierd " timpul ? Eu am inteles in felul urmator: Daca sunt on, NU poate avea grija de mine aceasta regula. Nici in bine, nici in rau! Nu imi confera un avantaj, nu iei mai multa experienta.

Ai scris ca este pacat ca nu se aplica pe toate hartile! Chiar nu vad cine te retine, fizic vorbind sa setezi serverul. Doar esti singurul cu acces, nu?

Si ultima , precum ca aceasta regula nu se poate vota de catre jucatori. Se poate , dar fara efecte atata timp cat este vorba de puterea in sine.

Adica , da-mi voie sa cred - teoretic!!- ca daca se schimba staffu , nici aceeia nu ar putea sa schimbe aceasta regula? Adica este impusa de RDS?

Ora ar conta cat de cat, adica cea la care se fac razii. Tot ce ai scris are ca si baza, o viata normal desfasurata.Adica noaptea te duci la culcare, cel tarziu pe la 01. Teoretic vorbind, nu mai ramane nimeni pe server, mai ales daca toate hartile vor fi incluse in regula. Realitatea este insa alta......

Nu te supara , te rog frumos, nu vreau sa par obraznic. Daca vrei si ai placerea sa raspunzi, cred eu ca vei inlatura si ultimele sau foarte multe ganduri asemanatoare.

Inca odata, scuze pentru intrebari. Daca am gresit cu ceva, considera-le nulle.

Link to comment
Share on other sites

Cu contoar, cu ne-contoar, noi ne sunam intre noi cand este o razie si etc. Nu am de ce sa nu recunosc lucrul asta. Pana la urma si asa putem scapa foarte usor de contoar. Daca ar fi macar scaderea nr de contoare pentru "buna purtare" ne-ar fi un ajutor foarte bun. Si aici cred ca vb in numele tuturor, nu o lua ca pe o sugestie, iao mai mult ca pe o rugaminte din partea noastra.

Cu cate zile ai fi de acord? sa spunem 20 de zile fara o pata negrea = un contoar in minus, ai fi de acord? Stiu ca este chin pentru moderatori sa stea sa analizeze pozele din nou si etc. pentru asta m-am gandit ca poate ar fi bine venit un topic la banati (facut "important") in care fiecare jucator sa posteze cand ar trebui sa i se scoata un contoar ( dupa cele 20 de zile fara greseala). Sa avem grija noi, si moderatorul doar sa stearga contoar-ul (bine inteles verificand pozele inainte). Ar merge si o regula, cine incearca sa "insele" moderatorul 30 de zile ss.

PS: Am 0 contoare, nu ar fi o problema daca as lua 1-2, avand in vedere ca alti au 6-7 deja. Mai devreme sau mai tarziu toti ne-o luam "pe cocoasa" pentru ca toti lasam afk in map-uriile cu contoar. Nu se compara un xp din t3, cu un xp din k7 sa fim seriosi, o diferenta mult prea mare. Decat sa il las in bara si sa fac 2 lvl, mai bine il las in bara cu riscu de a fi sunat si intrerupt dintr-o oarecare activitate, sau cu riscul de a lua contoar.

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

cezar, tu nu vrei sa intelegi ca este un joc online si ca staff-ul LM vrea sa il pastreze asa ?

Cand o sa se schimbe staff-ul poate ca o sa schimbe si mentalitatea ... poate o sa devina un "srv de duzina"

RDS-ul nu are nici o legatura cu aceste hotarari. Doar staff-ul . RDS-ul a pus la dispozitie serverele si niste "fraieri" isi pierd timpul cu ele :D

Am mai explicat, jocul Mu nu este facut sa iti perminta AFK. Voi jucatorii si anumiti admini de servere incercati sa il transformati in asta .

launcher-ul nu permite afk 1 ora , aia este o protectie a windows-ului . Ca poti bloca starea mouse-ului in mu este de fapt un bug de windows :D ( ti apasat right-click in joc, schimbi fereastra activa si ridici degetul de pe mouse -> windows-ul considera ca ai ramas cu butonul apasat in fereastra jocului pentru ca nu ai ridicat degetul mouse-ului cand erai acolo . cred ca si cei de la webzen puteau sa rezolve problema asta .

Nu puteti spune ca va blocam la stilul de joc Lineage2 , WoW . Va lasam dreptul sa folositi window-mode si cateva clickere pentru semi-afk .

Completare : cezar, sa nu intelegi gresit. Sugestiile tale si nu numai, sunt binevenite . Din pacate aceasta sugestie nu are nici un argument solid si se bate cap in cap cu stilul acestui server .

Link to comment
Share on other sites

Gata Dragosh, s-a lamurit orice nelamurire din partea mea, si este bine asa .

Te-am rugat sa nu te superi, am inteles acum foarte clar intre NU SE POATE - si - NU SE VREA/DORESTE !!

Va doresc o zi frumoasa.

=======================

Fuer viele die es nicht verstehen koennen, warum ich manche Fragen immer wieder stelle.

Das ist weil ich der rumaenische Sprache nicht bemaechtigt bin, da ich nur 4 Jahren in den rumaenischen Schulsystem verbracht habe, den Rest wo anders.

Vielen Dank fuer deine Zeit,

Hochachtungsvoll

Michael N.

===================================

Link to comment
Share on other sites

=======================

Fuer viele die es nicht verstehen koennen, warum ich manche Fragen immer wieder stelle.

Das ist weil ich der rumaenische Sprache nicht bemaechtigt bin, da ich nur 4 Jahren in den rumaenischen Schulsystem verbracht habe, den Rest wo anders.

Vielen Dank fuer deine Zeit,

Hochachtungsvoll

Michael N.

===================================

Viel Gluck

Link to comment
Share on other sites

o sa incerc sa raspund la toate intrabarile :

"Ce promoveaza aceasta regula, ce avantaje au jucatorii respectand aceasta regula? Care este utilitatea acestei reguli? "

Incepem cu povestrea mu-ului. Server-ul a fost gandit ca orice alt joc de aceslai gen : cei care stau online cresc cel mai repede ( de fapt erau singurii care cresteau :P ).

mai tarziu si-au dat seama jucatorii ca pot sa blocheze mouse-ul pt anumite skill-uri ca sa creasca mai usor (semi afk)

apoi au inceput sa apara spoturile. din ce in ce mai multe , ca sa atraga jucatorii mai putini "maniaci"

astfel, s-a ajuns ca cei care joaca afk si care pun clickere/boti sa creasca mai repede decat cei care stau on :blink: . bunny a zis bine : cum ar fii sa lale toti afk si cand intra cineva pe server sa aibe impresia ca ceialti jucatori sunt mobi :P

Acum incercam sa rezolvam aceasta problema. Incercam sa aducem cat mai multe avantaje celor care joaca . Cred ca ti-a dat deja seama cand ai vazut ca se creste mai greu in arena decat pe alte harti .

Aceasta regula are grija ca cei care isi "pierd timpul" cu acest joc sa se diferentieze si sa fie avantajati cu ceva fata de ceilalti care isi dau impresii pe aici ca "pierd timpul " cand de fapt nu fac altceva decat sa lase jocul in bara si isi vad de viatza lor .

pacat ca nu se aplica regula contorului pe toate hartile. NU este nici o diferenta intre cei de lvl mic care se chinuie sa creasca si cei de lvl mic care cresc AFK .

Aceasta regula nu se poate vota de jucatori. Este una din regulile/setarile server-ului. NU iti place, esti liber sa alegi alt server .

Nu o sa se accepte niciodata de jucatori implementarea unui script care deconecteaza automat pe cei afk ( pe cei care nu fac anumite actiuni intr-o perioada de timp : atack, modificarea pozitiei, schimbarea skill-ului ... ) . In afara de asta, se poate pacali acest script :)

Adminii pot sa faca razii la orice ora . NU vad de ce conteaza ora .

Daca se va aproba, este posibil sa se scada treptat contorul dupa o perioada de "buna purtare". NU o sa se accepte resetarea contorului la 0 .

Daca vrei sa ii ajungi din urma pe cei care joaca mult, incearca sa faci si tu ca ei. NU ti se pare ca trisezi daca lasi afk ? Cum ar fii sa joci la Bursa si sa lasi afk .. " da-le dracu' de actiuni , se descurca ele singure ... sigur o sa ii ajung din urma si chiar o sa ii depasesc pe cei care stau cu ochii beliti in monitoare "

In topicul asta am aflat ca cei care joca afk considera munca "preluarea spotului" =)) . Daca stai on inseamna ca esti un fel de fraier ca nu stii sa folosesti clickere :P

Preluarile singure nu sunt o solutie:O singura preluare dureaza prea mult si sunt foarte multe spoturi . Daca o singura preluare dura max 1 minut, era altceva .

Hai sa mai repet o data : NU va obliga nimeni sa stati on non-stop. Server-ul are destule locuri, nu pierdeti locul pe sserver. Cum ar fi sa limitez nr de locuri la 400, sa zicem ? NU s-ar inghesui toata lumea sa stea on ca sa isi piearda locul de la dc/gm sau de la conexiune ?

Ce facem aici ? ne intrecem in afk ?

Raziile de afk cu dc si fara contor nu ar avea nici un efect. Jucatorul ar reveni dupa cateva ore si gm-ul si-a pierdut timpul degeaba .

Orice facem tot nemultumiti jucatorii : am ascultat de voi si am implementat "tzarcurile de bk" . Eu vad ca majoritatea timpului sunt goale :blink: . Rashta, nu a fost un singur topic cu propunerea de "tarc pt bk" ... mai rasfoieste forumul :)

Ai si tu partea ta de dreptate dragos,dar nu ti se pare ca pedeapsa pentru afk e cam mare?

Mie mi se pare mai bine asa:

1 afk = 1 zi de SS...

Mie mi se pare rezonabil sa iau o zi ss pentru o abatere afk,dar la 3 abateri afk sa iau 5 zile,si dupaia la 5-6 abateri sa urc la ordinul saptamanilor mi se pare mult.

Si TOT serverul lasa/a lasat si o sa lase afk.inclusiv ADMINII care joaca pe server.

oick lasa afk la greu in arena,in fostu tarc,actual tarc BK,si dupaia intra si face razie=))

Keep up the good work...!!!

O sa ramaneti in curand fara playeri mari.

SI faza cu adunatul pedepselor e exagerata.pt 2 pk pe spot iei 10 zile,3 = 15 zile...iei 5 zile pentru unu si gata,cazier curat,mai faci...inca 5 zile.

Fara suparare la adresa ta sau altor admini,dar va place sa pareti Gods,sa nu sufle nimeni in fata voastra.

Huskar a luat 40 de zile ca a dat un duel(Nu-l cunosc,n-am treaba cu el,dar totusi)

Ganditiva ca unii din noi pierd nopti intregi cu jocu asta,si pe voi va doare'n pix,intrati noaptea sau dimineata si faceti o razie,dupaia Buh Bye...

CAND E UN ADMIN ON SI-L intrebi ceva te pune sa citesti regulamentu=))

poate jucatorul respectiv are o nelamurire si n-o intelege din regulament...ca e mai greu de cap

Ce vreau sa spun: Adminu sta on pe server doar in caz de razie,sau cand joaca cu caracterul de joc.

Am luat-o pe carare rau si am deviat de la subiect.

Ar trebuii micsorat SS-ul pentru AFK,nu zic scoaterea raziei,dar lasati-o mai moale.

pentru cateva abateri sa stai o saptamana banat nu e chiar frumos.

Si inca o sugestie.Daca tot aveti chef de razie,aveti chef sa mai stati si pe server...nu razie si papa.

Parerea mea!...

Spor in continuare

Pe scurt:D

1 abatere = 1 zi de ss,dupaia sa se ia de la 0.

mi se pare rezonabil pentru 5 min in care " sa zicem ca stai pe tron" si vinde adminu,iei 24 de ore.

Te mai prinde odata,iar 24 de ore.

EXAGERATI. SI la admini e valabila faza cu 'E DOAR UN JOC' nu un loc unde sa va dati mari ca puteti da SS de ordinu saptamanilor.

Link to comment
Share on other sites

am putea incerca sa micsoram pedepsele daca nu mergem pe varianta cu perioada de cumintire = -1 contor

intre 1 si 10 abateri de afk => 1 zi ss pentru fiecare abatere

intre 11 si 20 abateri de afk => 2 zile ss pentru fiecare abatere

intre 21 si 30 abateri de afk => 3 zile ss pentru fiecare abatere

...

intre 31 si 40 abateri de afk => 4 zile ss pentru fiecare abatere

...

vad ca multa lume vrea sa creasca repede ( afk sau nu )

cel mai bine ar fi sa facem server-ul ala high-exp care sa ruleze in paralel .

asa nu mai schimbam regulamentul de pe server-ul asta .

sugestii server high-exp :

- doar regula limbaj

- fara spooturi ( exp sa fie mai mare de 50x )

- drop rate mai mare la jewels din moobs/medalii/inimi ...

Link to comment
Share on other sites

am putea incerca sa micsoram pedepsele daca nu mergem pe varianta cu perioada de cumintire = -1 contor

intre 1 si 10 abateri de afk => 1 zi ss pentru fiecare abatere

intre 11 si 20 abateri de afk => 2 zile ss pentru fiecare abatere

intre 21 si 30 abateri de afk => 3 zile ss pentru fiecare abatere

...

intre 31 si 40 abateri de afk => 4 zile ss pentru fiecare abatere

...

vad ca multa lume vrea sa creasca repede ( afk sau nu )

cel mai bine ar fi sa facem server-ul ala high-exp care sa ruleze in paralel .

asa nu mai schimbam regulamentul de pe server-ul asta .

sugestii server high-exp :

- doar regula limbaj

- fara spooturi ( exp sa fie mai mare de 50x )

- drop rate mai mare la jewels din moobs/medalii/inimi ...

nush as prefera intre 1 si 10 abarari de afk 1 zi ss

Cel cu High nush

Link to comment
Share on other sites

am putea incerca sa micsoram pedepsele daca nu mergem pe varianta cu perioada de cumintire = -1 contor

intre 1 si 10 abateri de afk => 1 zi ss pentru fiecare abatere

intre 11 si 20 abateri de afk => 2 zile ss pentru fiecare abatere

intre 21 si 30 abateri de afk => 3 zile ss pentru fiecare abatere

...

intre 31 si 40 abateri de afk => 4 zile ss pentru fiecare abatere

...

vad ca multa lume vrea sa creasca repede ( afk sau nu )

cel mai bine ar fi sa facem server-ul ala high-exp care sa ruleze in paralel .

asa nu mai schimbam regulamentul de pe server-ul asta .

sugestii server high-exp :

- doar regula limbaj

- fara spooturi ( exp sa fie mai mare de 50x )

- drop rate mai mare la jewels din moobs/medalii/inimi ...

Cea mai buna idee la treaba cu contorul.

Server High xp e o idee proasta...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rashta

am putea incerca sa micsoram pedepsele daca nu mergem pe varianta cu perioada de cumintire = -1 contor

intre 1 si 10 abateri de afk => 1 zi ss pentru fiecare abatere

intre 11 si 20 abateri de afk => 2 zile ss pentru fiecare abatere

intre 21 si 30 abateri de afk => 3 zile ss pentru fiecare abatere

...

intre 31 si 40 abateri de afk => 4 zile ss pentru fiecare abatere

...

vad ca multa lume vrea sa creasca repede ( afk sau nu )

cel mai bine ar fi sa facem server-ul ala high-exp care sa ruleze in paralel .

asa nu mai schimbam regulamentul de pe server-ul asta .

sugestii server high-exp :

- doar regula limbaj

- fara spooturi ( exp sa fie mai mare de 50x )

- drop rate mai mare la jewels din moobs/medalii/inimi ...

daca tot a fost adus celebrul tarc bk de pe 97d si se pare ca si ramane cu toate ca nu bate nimeni in el...de ce nu se revine de la regula afk de pe 97d? exista om in party care e online nu se ia contor si gata,daca da solo sau nu e nimeni on atunci sa se dea contor.ce nu era bine in asta?mai incurajati si party`urile odata cu regula asta

Link to comment
Share on other sites

daca tot a fost adus celebrul tarc bk de pe 97d si se pare ca si ramane cu toate ca nu bate nimeni in el...de ce nu se revine de la regula afk de pe 97d? exista om in party care e online nu se ia contor si gata,daca da solo sau nu e nimeni on atunci sa se dea contor.ce nu era bine in asta?mai incurajati si party`urile odata cu regula asta

adevarat

din pacate incurajam si afk-ul , nu numai party :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...