Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

Ajutati-ma sa inteleg

Recommended Posts

Se vorbea odata de un script (propus de BELLE_), in care un caracter afk mai mult de [cat se va seta aici in minute, sa zicem 5], ce ramane pe aceleasi coordonate, primeste disconnect. O sa vorbesc cu dragosh, daca se poate face acest lucru, va disparea notiunea de razie, odata cu ea si contorul. Dar sunt sigur ca gasiti voi metode prin clicker sa bypass chestia asta. :))

Geo, nu stiu, fiecare raspunde pentru actiunile sale, in dreptul meu, daca am facut o razie, pai sunt impartial cu toata lumea. De prind afk, indiferent ca mi-e frate, sora, mama, eu i-am dat d/c. Puteti verifica prin Arhiva cati am prins low level si cu w7, multi din guilda din care faceam parte, ei crezand ca trec cu vederea, nu frate, toti meritati acelasi lucru.

Stiti ce intr-adevar nu e corect? Eu vin la razie, prind pe unul afk, ia contor, dupa ce ies dupa gm, sunt zeci de persoane ce puteau fi in aceeasi oala ca si cel care a luat contor mai devreme. Corect, aici va dau dreptate, dar nu putem sta non-stop dupa fiecare sa stim cu certitudine ca acea persoana este intr-adevar on.

Link to comment
Share on other sites

pai bunny, nici nu trebuie, exista o modalitate ca totul sa se rezolve de la sine. Daca nu se mai fac razii cu contor (adica cu suspend) lumea poate nu o sa stea asa mult on( stiu, pare tragic, dar sa stea on fara sa faca nimic, doar sa se uite in monitor nu cred ca este un lucru pozitiv) si preluarile o sa fie dese, iar daca vrea sa faca exp, sa nu piarda spotul, pai atunci sta on pt ca doreste acest lucru, nu de frica lui nenea admin care vine sa-i dea 2 zile suspend la a 2 a abatere

Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles, cu toate ca ar usura si munca gm-ului, pe langa asta, am face favoare si playerilor. Mi se pare un trade destul de rezonabil. :) Vedem ce vor si ceilalti, desi cred ca va ramane neschimbat, am eu o presimtire. ^^

Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles, cu toate ca ar usura si munca gm-ului, pe langa asta, am face favoare si playerilor. Mi se pare un trade destul de rezonabil. :) Vedem ce vor si ceilalti, desi cred ca va ramane neschimbat, am eu o presimtire. ^^

bunny, a facut sugestia wolf cu tarcul de bk la inceputul svrului, s-a lasat de elf si mi-a luat DL-ul in primire si abia acum s-a facut tarcul de bk, crezi ca nu stiu cum se misca "sistemul"? -_- Dar daca aici nu ne spunem oful...

Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles, cu toate ca ar usura si munca gm-ului, pe langa asta, am face favoare si playerilor. Mi se pare un trade destul de rezonabil. :) Vedem ce vor si ceilalti, desi cred ca va ramane neschimbat, am eu o presimtire. ^^

Mi se pare plauzibila ideia ca din moment ce nu se va mai da ss ptr contor ... se vor inmulti preluarile ...

Se vor autopedepsi playerii .. Cei ce nu sunt on se vor trezi in baza ... :P

Link to comment
Share on other sites

legea junglei, dar o jungla "temperata" daca pot sa zic asa. Vrei sa stai afk, vei fi pedepsit de jucatori, care, sa fim seriosi, sunt mai multi decat adminii, deci "raziile" facute de ei o sa fie mai dese, deci riscul de a juca afk de pomana este mai mare, poti sa pleci acum de acasa si peste 5 minute sa-ti faca cineva preluare, fara sa mai primesti beepuri ca e razie si sa da-i fuga acasa, tu fiind la coltul blocului. Mai bine asa decat sa iei suspend peste suspend jucand un joc care nu este dinamic din acest punct de vedere, fiind static, esti intr-un tarc si monstrii vin la tine.

Link to comment
Share on other sites

Eu una joc doar de 3-4 luni nu stiu daca sunt in masura sa spun sau sa imi dau cu parerea,dar poate ca parerea mea conteaza:Deja mai toti sunt buni si pot ataca in arena/kalima respectiv icarus si daca sunt plecata e normal ca vine si imi fura locul... locurile bune sunt tot timpu ocupate de cei ce sunt online parerea mea,si eu am fost prinsa odata si nu mai joc decat cand pot sta online

Link to comment
Share on other sites

Ca stai afk si iei contor sau ca stai afk si nu iei contor, e aceeasi branza, doar ca la 2 abateri iei suspend 2 zile, de parca nu-i destul ca in momentul respectiv primesti disconect de pe spot si il pierzi. Acum stau si ma intreb, poate pentru unii gm's este o pasiune pentru aceste razii sa puna jucatorii la sectiunea cu contor :D .

Sunt sigur ca daca o sa se scoata regula asta numarul raziilor se vor injumatati ;;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ThuG LIFE

Avantajul este ca nu vrem sa avem un servar full de afk-isti.Sunt persoane care nu-si pemit sa joace non- stop si atunci mi se pare normal cand intra in game sa poata gasi un spot liber unde sa faca xp linistit.

:blink: disconect e de ajuns sa dea admini sa gaseasca alti spot liber contoru nu contribuie la nimic in eliberarea spoturilor :duh:

Link to comment
Share on other sites

Cei care nu vor contor de ce nu stati in aida, tarkan1, tarkan 2, lt7 ? Acolo va alegeti doar cu disconnect si atat. (Dar nu, voi vreti si exp mare si afk nu?).

Cum am mai spus si ma repet, este un joc online si trebuie luat ca atare.

un bk nu poate creste afk in aida,tarkan,lt cum o face un sm/mg/dl. range mic, etc. dar aici intervine aceeasi replica "fiecare char are avantaje si dezavantaje" i know :P

Se vorbea odata de un script (propus de BELLE_), in care un caracter afk mai mult de [cat se va seta aici in minute, sa zicem 5], ce ramane pe aceleasi coordonate, primeste disconnect. O sa vorbesc cu dragosh, daca se poate face acest lucru, va disparea notiunea de razie, odata cu ea si contorul. Dar sunt sigur ca gasiti voi metode prin clicker sa bypass chestia asta. :))

cea mai proasta idee cu introducerea scriptului pentru auto d/c. intru in joc, suna la usa, stau 6 minute de vorba cu musafirii si poc d/c. intru iar in joc, si trebuie sa mananc; ma duc, mananc, si cand ma intorc la pc iar d/c. intru iar in joc si tot asa. pana cand crezi ca o sa avem nervii de otel sa suportam aceste d/c-uri luate aiurea? :)

@OT: daca ar fi dupa mine s-ar scoate regula de afk de pe toate hartile in afara de arena.

s-ar scoate regula de limbaj pe normal chat (la adresa gm si pe global se va pedepsi)

s-ar scoate regula de pk excesiv (care desi nu exista in regulament, este aplicata fara nici o jena cu suspenduri/avertismente grase)

toate aceste modificari vor face un server mai bun din punctul meu de vedere. pe serverele mari sunt introduse filtre pentru limbaj. ce este "peste" filtru nu se pedepseste.

la urma urmei pentru ce atatea reguli? pentru ce atatea interdictii?

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa lasam doar regula de limbaj. :lol: Si fiecare v-ati vede de treaba. Nu v-ati mai certa cu moderatorii pt pk, pt ks, ca au gresit pozele, ca etc. Sincer, eu unul daca aveam posibilitatea asta, as face-o. Doar regula de limbaj, care sa fie stricta, ai injurat = cont blocat. Si sa vezi ce server minune este. :wub:

Am propus sugestia la admin section, o sa revina careva cu un raspuns final. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa lasam doar regula de limbaj. :lol: Si fiecare v-ati vede de treaba. Nu v-ati mai certa cu moderatorii pt pk, pt ks, ca au gresit pozele, ca etc. Sincer, eu unul daca aveam posibilitatea asta, as face-o. Doar regula de limbaj, care sa fie stricta, ai injurat = cont blocat. Si sa vezi ce server minune este. :wub:

Am propus sugestia la admin section, o sa revina careva cu un raspuns final. :)

ce regula?

Link to comment
Share on other sites

Se vorbea odata de un script (propus de BELLE_), in care un caracter afk mai mult de [cat se va seta aici in minute, sa zicem 5], ce ramane pe aceleasi coordonate, primeste disconnect. O sa vorbesc cu dragosh, daca se poate face acest lucru, va disparea notiunea de razie, odata cu ea si contorul. Dar sunt sigur ca gasiti voi metode prin clicker sa bypass chestia asta. :))

Chiar daca numai joc pe server, tin sa va anunt ca metoda exista :tiphat: . Si in plus oricine aproape are cateva cunostinte care sunt pe specializare "mate-info" sa le faca un macro care sa mute character-ul o coordonata. Ce e drept la inceput va fi mai greu cu testat-ul lui...dar asta este. :right:

Link to comment
Share on other sites

e naspa rau cu aceasta reg de afk pe s1 :|

nimeni nu poate sta on nonstop ca sa nu ia contor daca nu se vrea scoatere acestei reguli macar sa fie pusa cea de pe 97d

srv deja a inceput sa scada dpdv al nr de playeri si srv e deschis doar de 6 luni si va continu sa scada mai ales cand se vor aduna 7-8 contor ca sa numai zic de vanatori si altele ;)

pro ptr sugestie :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Amuzant cum orice user ce are o parere diferita de-a ta, e pupincurist. E clar asta, fara niciun fel de dubiu, m-ai contrazis, clar pupincurist! Pur si simplu nu pot sa te inghit, deci prefer sa te scuip. Cred ca esti prima persoana de pe forumul asta ce mi-esti antipatica pana in panzele albe. Si ca sa nu zici ca ma iau de varsta, din contra, iti vorbesc ca de la acelasi umar.

Si de-asta fuge lumea catre aceste jocuri, ca s-au saturat de voi, de persoane ca tine, Cezar, ca mai degraba ar dori sa joace cu boti, ca e acelasi lucru.

Si totusi Cezar, care sunt adminii aia de pun ceasul la ora 3 sa faca razie? =)) Sau nu mai e amuzant cand altcineva iti spune tie ca te trezesti la ora 3 sa faci schimbul de noapte la stat on? :lol: Ma ce bine e sa dai din gura fara sa gandesti.

Ca o injuratura dura: vedea-te-as admin... ;)

...in fine, fara ca Bunny sa dea dovada de aroganta nici ca se putea, ma refer la adresa mea. Pe tine Bunny te agita parerea mea, si crede-ma , am inceput sa inteleg de ce!! Daca reciteai cu atentie , acel "pupincurist" nu era pentru ca are alta parere, ci pur si simplu ca nu a raspuns topicului , ci vaitandu-se ca noi ne vaitam !! Mie mi s-a parut ca vrea sa castige ceva puncte pentru o functie anume, ...gata offtopic.

Referitor la propunere: da sa se scoata regula de afk, poate asa din traditie sa ramana pe Arena, unde daca si mori tot acolo reapari. In rest gandindu-ma ca la 6 abateri de afk adica 2+3+4+5+6= 20 zile !! deja se pierde orice incercare de competitie, deci te lasi de MU :), pleci , migrezi, etc...un d/c este mult mai util in sinea intentiei de a face curat.

Asa este Tsu regula aceasta nu te avanteajeaza cu nimic daca o respecti, dar te sperie de consecinte. Aceasta fiind singura certitudine.

La ora 3 este mereu acelasi admin on la razii sau cumva te faci ca nu stii ??

Bunny NU o sa ma vezi admin, sau sa cer asa ceva. Nu sunt omul sa pot sa-i pedepsesc pe altii intr-un joc, uitand de frate, prieten, mama, etc....tu poti asa ceva. Acest tip de oameni sunt in viata reala o catastrofa, 99% erau denuntatori la securitate...dar esti prea mic sa stii despre aceste lucruri. Iar cei ca mine au vrut sa le schimbe>>>> si le-au schimbat !!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rashta

PRO pentru scoaterea contorului de AFK. oricum iti garantez ca daca nu esti on ai pierdut spotul ,oriunde ar fi acesta apare cineva care il vrea.Preluari au fost,sunt si vor fi in continuare...dupa cum observati pe noi playerii nu ne sperie faptul ca ne face X preluare ci faptul ca fug pana la magazin si adminul in timpul asta sta 2 min langa mine,da disconnect,poc contor..chiar daca dupa 2 min dai pm (nu`i asha oick? ).

@offtopic ....cand s`a votat sugestia cu tarc de bk si scoaterea punctiformelor ati numarat cati au fost de acord?eu unul nici macar nu stiam de sugetia respectiva..deci s`au zis 5 PRO si gata aprobata.porcarie de tzarc

in fine,o zi buna

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Bunny NU o sa ma vezi admin, sau sa cer asa ceva. Nu sunt omul sa pot sa-i pedepsesc pe altii intr-un joc, uitand de frate, prieten, mama, etc....tu poti asa ceva. Acest tip de oameni sunt in viata reala o catastrofa, 99% erau denuntatori la securitate...dar esti prea mic sa stii despre aceste lucruri. Iar cei ca mine au vrut sa le schimbe>>>> si le-au schimbat !!!!

Pai de-asta nu poti fi admin, ca nu cunosti notiunea de impartialitate. Uiti faptul ca e un joc, daca rudele tale ar juca jocul asta, si nu ti-ar da un item dorit de tine, esti in stare sa dai divort.

Oh vrei sa ne facem vedete prin reply-uri la semnatura? Pai de-as face asta, mi-as umple semnatura numai cu agramalitati si porcarii scrise de tine. 8-| Da chiar te rog sa-l tii, imi faci cunoscuta notiunea de impartialitate.

ps: era o chestie abstracta, niciuna din rudele mele n-a jucat pana acu, dar tu tine-o, fa-ma sa cred ca toata familia ta joaca mu si tie ti se pare ceva normal. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pai de-asta nu poti fi admin, ca nu cunosti notiunea de impartialitate. Uiti faptul ca e un joc, daca rudele tale ar juca jocul asta, si nu ti-ar da un item dorit de tine, esti in stare sa dai divort.

Oh vrei sa ne facem vedete prin reply-uri la semnatura? Da chiar te rog sa-l tii, imi faci cunoscuta notiunea de impartialitate.

Bunny sincer, pot fi impartial pana la Dumnezeu si inapoi...dar NU vreau sa-mi supar prietenii , mama, fratele, sora, etc....impartialitatea are din pacate si parti rele, nu iti poti permite sa ai prea multi prieteni sau prieteni in devenire. Cine dracu e prieten cu un om cu care se duce in oras ,la o bere, sau poate chiar vine la tine acasa sa stati la un meci....si apoi te arde intr-un joc !!! Stiind ca te vei supara ?

Zi ""zau"" ca la o razie facuta de tine, daca ai facut destule, nu ti-ai atentionat prietenii, si ma refer aici mai mult la cei pe care i-ai intalnit in viata reala!?

Ca si idee, asa cum a spus un coleg mai sus, nu ne deranjeaza razia ca luam d/c, ci faptul ca ne luam contor, pentru ca oricum suntem in preajma si nu prindem tocmai alea 2-3 minute cu adminul langa tine.

Deci te rog eu ceva mult de tot, nu mai fa pe intelegatorul cu doleantele noastre, daca era asa , ai fi facut ceva de mult. Si nu mai vorbii la plural in numele altora , precum ca ar pleca de pe server din cauza mea sau unora ca mine>>> e minciuna. Eu doar ma joc, pe cand tu vorbesti ( scrii) cu mine de pe pozitii NEegale!!

PS>:

Chestia aia abstracta arata cat de disperat esti sa "pari" corect.

Iar daca te iei de familia mea si ce ar face ea, o iau ca pe un atac la persoana si viata de familie, asa ca abtine-te !! Nu mai intrece masura de fiecare data jignind acum mai nou si pe mebrii familiei mele!!

Ia-o ca un avertisment de purtare neelevata pentru un admin care scrie pe un server public !!

Link to comment
Share on other sites

Tu cred ca nu stii sa faci diferenta dintre prieten si player. Singurii tai prieteni sunt cei din joc? Prin ce sa-ti superi prietenii? Asta ti-e datoria, o respecti. Cum zicea Rede odata, cand esti pe GM, nu mai ai prieteni, nu te bagi in seama cu nimeni cum o faci pe charul de xp, pur si simplu te comporti ca o persoana noua, necunoscuta, straina.

Prin ceea ce redactezi tu acum, imi demosntrezi ca esti un om corupt, daca detii o putere, o folosesti in scopuri personale. Pai de-asta esti degeaba si dai din gura aici ca papagalul, ca nu poti sa faci nimic cand tu nu detii absolut nimic.

Ce te face sa crezi ca pana acum niciun gm nu a dat macar un beep unui amic mai apropiat incat sa nu-si piarda spotul? Normal ca i-am atentionat, poate ca i-am atentionat si inainte pe guild de pe charu de xp, inainte sa intru pe gm, dar asta nu te priveste pe tine. Ceea ce n-ai inteles tu, e ca daca s-ar fi intamplat sa am orice cunoscut la indemana mea sa-i dau d/c, a trebuit s-o fac, ca altfel mi-ai fi venit la banati si te-ai fi luat de mine ca "DE CE BUNNY NU-I DA D/C LUI X, DOAR PENTRU CA SUNT RUDE?"

Daca tu o iei ca atac la persoana ce-am redactat mai sus, sa fii sigur ca si eu o iau destul de serios faza cu reply-ul la semnatura. Pana la urma ce mama dracu, crezi ca mi-o fi frica de tine? M-oi ameninta cu bataia? Ai fi dracului a nu stiu cata persoana, dar de data asta unu in ciomag. Du-te ma la o tabla, un sah, cu pensionarii in parc, lasa-ne pe noi astia mai copii sa ne vedem de joaca noastra. 8-|

ON: Bun, tu spui de faza cu prietenii, ca ti-i pierzi daca asa si invers. Daca sunt incuiati si nu pot intelege, e treaba lor. Dar tu, pe postura de admin, il ierti pentru ca e prieten si pe un necunoscut il pui la contor? =)) Pai dracu te mai tine pe tine ca admin ma omule.

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce am pus la semnatura, ai scris tu manauta ta de copil...asa ca nu-mi apartine !!!!

Cu nimeni nu ai voie sa vorbesti cu ""ma"" , ma tu ala destept !!

Invata sa lasi FAMILIA la o parte !!! Si faza cu bataia , ciomag , etc arata iarasi cat de josnic esti ...

Eu am spus ca nu vreau sa fiu admin, nu daca as fi as face aia si aia...nu-mi mai pune cuvinte in plus!!

Avertizarea a fost non-personala ci una de atitudine pe care o ai ca si admin pe un server public. Atacul la persoana este interzis , si ar trebuii sa-ti iei suspend pe forum pentru atitudine repetata si necorespunzatoare!!

De oameni ca si tine ma scarbesc in fiecare zi, lipsa de respect pentru individ !

incearca sa vorbesti cu mine asa fara sa fi admin>>> pac plangere si pac consecinte, asa te simti intangibil.

Asta este unul dintre avantajele pe care le ai ca si admin. Folosestele cu grija.

Eu imi doresc sa dispari ca si admin pentru atitudinea ta jignitoare de fiecare data. Poate se intampla o minune !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...