Jump to content
Lancelot

Mafia 3

Recommended Posts

Prima zi

Iata-ne in mijlocul unui orasel pitoresc cu trasaturi de burg medieval..Stradute mici si intunecoase..case cu verande si ferestre rotunde ca niste ochi de copil..o manastire veche catolica cu o tinuta sobra ce domina orasul..vechiul spital al orasului..acum inchis..locul de resedinta al unui doctor cu o reputatie dubioasa..despre care se spune ca si-a pierdut dreptul de a profesa din cauza experimentelor facute pe oameni..toate acestea construiesc o imagine atragatoare si idilica pentru turistii excentrici din toate colturile lumii..

La toate acestea se adauga si hotelul orasului..Gasca de Aur..monument istoric..despre care localnicii soptesc ca ar fi bantuit...un loc de neocolit pentru vanatorii de senzatii tari si nu numai..

Ne aflam in holul hotelului..intr-o dimineata mohorata..cand un tipat sparge toata linistea si amorteala..in hol este gasit decapitat cadavrul receptionerului din tura de noapte..seiful hotelului in care toti turistii isi depusesera actele si banii a fost spart si golit...Inauntru a fost lasat un bilet scris de mana..care anunta pe toata lumea ca "s-a intors William Macelarul..cel care a terorizat orasul cu crimele sale ..in urma cu

500 de ani"...

Toata lumea e ingrozita..politistii orasului sositi la fata locului nu pot afla prea multe..deoarece niciunul din oaspetii hotelului nu mai are vreun act de indentitate..sau cel putin asa afirma ei..Singurul loc al hotelului cu activitate nocturna..micutul cazino..este cercetat cu atentie dar fara mari rezultate.Tot ce au putut afla e ca unul din oaspeti a fost urmarit de cateva zile..pe motiv ca a trisat la black jack..

Pana la sosirea politiei statale..toata lumea este obligata sa ramana in hotel..desi nu se stie daca exista vreun politist destul de competent in oras pentru a conduce ancheta..

Începe prima zi! Toată lumea trăieşte, demaraţi discuţiile! Nimeni nu are nici o informaţie în plus referitor la ceilalţi,puteţi vota şi elimina dacă doriţi, dar nu aveţi probele necesare!

Linşare instantă 11 voturi

Linşare la termen 9

Traiesc

1.Lucian

2.Andix

3.Equiilibrum

4.Nu mă cunoşti

5.Pitikoo

6.Narcisa

7.Liquidlove

8.Crazy kid

9.Black dragon

10.Thade

11.Rapture

12.Radu

13.Celmaisaban

14.Luckyshot

15.Trance

16.The first

17.Wanskta

18.Mihai

19. Irina

20.Fanaticaldoll

A nu se uita că:

Moderatorul are tot timpul dreptate!

- Orice neintelegere imi va fi comunicata mie personal pe pm forum :D

- Linsari: 50%+1 voturi - linsare instanta, 33%+1 voturi - linsare la termen

- In caz de egalitate la voturi sau daca nu se strange necesarul de voturi nu este eliminat nimeni.

- Termeni care pot fi cu aproximatie : ziua = 2 zile calendaristice; noaptea = 1 zile calendaristice

- Numarul de voturi necesare va fi anuntat in fiecare zi.

- Inactivitatea mai mult de o zi duce la eliminarea jucatorului.

- Tintele se trimit prin email/pm pe forum. Tintele netrimise la timp vor fi pierdute. Tintele vor fi scrise sub forma: eu Corleone (Mafiot) il kilaresc pe Giuseppe / eu Holmes (politist) il anchetez pe Corleone

- Rezultatul la trimiterea ţintelor se returneaza numai LA SFARSITUL NOPTII, imediat inainte de zi.

- Rolurile au fost trase la sort !

-Comunicarea in afara forumului a oricarui lucru legat de acest joc de mafia duce la eliminarea din joc si la imposibilitatea de a juca in vreuna din mafiile urmatoare moderate de mine sau de altii.

- Este interzisa citarea mesajelor moderatorului in posturile voastre.

-Nerespectarea regulilor duce la eliminare.

-Behave sau veti suporta si sanctiuni pe forum

Ziua tine pana vineri..Aveti grija in ce camera dormiti la noapte

Link to comment
Share on other sites

Guest AMBROZEE

Btw lance , sunt Black Dragon (rene) . Voi posta doar de pe contu asta in joc :) .

// o sa-ti trimit deseara pm-uri cu intrebari .

Link to comment
Share on other sites

pai si apoi dupa ce ti-a batut in geam ce ai facut?

adica iti bate asa aiurea in geam si tu te sperii desi e seara, nici macar noapte?

m`am bagat sub patura si nu am indraznit sa ies pana s`a facut lumina afara :|

Link to comment
Share on other sites

de-a dreptul ciudat :-??

ce e asa ciudat?

si n-ai auzit niciun alt sunet ciudat in timpul asta?

hmm.. am mai auzit niste barbati.. dar cred ca distanta era destul de mare pt ca nu intelegeam ce zic.

nu am indraznit sa cobor din pat sa vad cine ce face :-s

Link to comment
Share on other sites

hmm.. am mai auzit niste barbati.. dar cred ca distanta era destul de mare pt ca nu intelegeam ce zic.

nu am indraznit sa cobor din pat sa vad cine ce face :-s

hm si nu l-ai auzit pe ambrozee cum urla mort de beat pe strazi? tare ciudat...cred ca tot satul l-a auzit.

Link to comment
Share on other sites

hm si nu l-ai auzit pe ambrozee cum urla mort de beat pe strazi? tare ciudat...cred ca tot satul l-a auzit.

Eu l`am auzit :-? ....canta o manea ceva, nu mi`am putut da bine seama ca incercam sa dorm ..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...