Jump to content
fanaticaldoll

Mafia 2 (croaziera groazei :)) )

Recommended Posts

Pai atunci intrebarea ce cauta aici ?

Nu inteleg ce e cu tupeul asta pe tine,stiam cu totii ca e o persoana in + pe vas,care e clandestina,se dovedeste ca esti tu,te-am legat cu totii de scaun,nu poti sa faci nimic,va urma un interogatoriu !

Link to comment
Share on other sites

aduceti-l la curent...

pitikoo, toti de aici se pare ca am terminat facultatea. acum vorbesc ca de la om la om, nu personaj la personaj. n-ai citit primul post? sau caracterul tau din joc chiar a terminat 10 clase?

restul...? hai cu specialitatile.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce e cu tupeul asta pe tine,stiam cu totii ca e o persoana in + pe vas,care e clandestina,se dovedeste ca esti tu,te-am legat cu totii de scaun,nu poti sa faci nimic,va urma un interogatoriu !

Tu faci ancheta la orice prostie : cine a aruncat pansamentu', cine a furat trusa, ce facultate am terminat.. Pai noi incercam sa vedem cine a scris in cabina "La noapte va muri cineva", nu incercam sa vedem cine s-a lovit la picior sau cine ce cunostiinte are. Daca afli cine a luat si ce a facut cu trusa ce afli ? afli cine e mafia ? eu zic ca nu ..

Si sa zic ceva si OOC ( out of character) : raspunsul a fost spus in gluma, cum sunt si altele (gen al lui lucian : ma duc sa inot), dar voi sariti rapid si o luati de buna..

@lucian, n-am citit tot din postu' ala :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tu faci ancheta la orice prostie : cine a aruncat pansamentu', cine a furat trusa, ce facultate am terminat.. Pai noi incercam sa vedem cine a scris in cabina "La noapte va muri cineva", nu incercam sa vedem cine s-a lovit la picior sau cine ce cunostiinte are. Daca afli cine a luat si ce a facut cu trusa ce afli ? afli cine e mafia ? eu zic ca nu ..

Poi cum crezi ca poti afla altcumva? Anchetezi tot, faci un cerc de suspecti, elimini pe rand, si afli vinovatul/vinovatii. Se vede ca ai terminat 10 clase, si n`ai ce cauta pe vas.

@ Lucian : eu am terminat Stiinte Economice.

Link to comment
Share on other sites

Off.. am eu fata de mafioata? :P

Am zis : De dimineata, am iesit pe usa chitita sa ma duc in camera mea, insa am calcat pe glont si am cazut..

Nu am zis unde era glontul..

Iar thd a zis : dimineata am gasit un glont langa camera lui the_first si ea mi-a spus ca tu ai fost acolo

Da, noi am gasit..

Am vazut pe cineva, insa nu mi-am dat seama pe cine.. I-am explicat lui thd cum arata acea persoana.

copilul soferului :lol:

Uite un grafic cu vaporul,cu camere lui . Camerele sunt trecute cu buline negre,langa ele sunt niste nume,mai putine findca nu am reusit sa aflu cine sta in restul camerelor ...am batut la usa dar nu au deschis nimeni sa-mi dau seama cine sta acolo ,so

http://img12.imageshack.us/i/newbitmapimageg.png/

Ce inteleg eu din asta crazy,te-ai trezit dimineata,ai iesit din camera lui thd,ai calcat pe glont,te-ai lovit...thade a sarit ca ars si te-a ajutat sa te ridici,ati aflat glontul langa camera lui,v-ati speriat si ati vrut sa scapati de el,normal ca l-ati dus langa camera lui the_first care e ce-a mai departe de a lui thade .

Crazy,asa e ? Nu e nimic grav ca ati facut asta,oricine facea la fel,zi-mi daca e asa sa-mi dau seama de unele lucruri .

@Pitiko,aici vorbesti doar ON CHARACTER,sa nu ne incurcam dupaia,si inca ceva,toate raspunsurile sa nu fie la vrajeala,ce are daca lucian a zis ca INOATA,foarte bine,poate inota...te-a intrebat la ce facultate ai terminat,de ce ne mintesti,e adevarat ca esti copilul CAPITANULUI de pe vas ? asa am auzit...asa s-ar explica ca tu esti pe vas,alcumva nu-mi dau seama .

Link to comment
Share on other sites

Poi cum crezi ca poti afla altcumva? Anchetezi tot, faci un cerc de suspecti, elimini pe rand, si afli vinovatul/vinovatii. Se vede ca ai terminat 10 clase, si n`ai ce cauta pe vas.

@ Lucian : eu am terminat Stiinte Economice.

Am specificat ca am glumit la faza cu 10 clase. Chiar daca suntem amenintati nu e bine sa ne panicam, mai glumim si noi.

Eu am terminat dreptul.

Link to comment
Share on other sites

Am specificat ca am glumit la faza cu 10 clase. Chiar daca suntem amenintati nu e bine sa ne panicam, mai glumim si noi.

Eu am terminat dreptul.

Te simti amenitat ca esti anchetat ? Ai fluturasi in stomac ? Ai facut ceva ?

Trebuie sa faci diferenta dintre o gluma,si o miniciuna,cand ai zis ca ai terminat 10 clase serarul nu parea ca ai glumit + ca nu te-am vazut niciodata prin facultate... esti copilul capitanului,recunoaste,nu are nimic .

Link to comment
Share on other sites

azi noapte petreceam. m-am luat la bautura cu radu si nu ne-am oprit pana in zorii diminetii.

vaiiiiiiiiiiii mort am fost azi`noapte baaaa, multa bautura duci =))

omfg, n`am mai baut atata de muuulta vreme. Stii cum am dormit ? Ca un mort :))

Abia acuma m`am trezit, daca n`ai mers inca, asteapta`ma si pe mine, vin si eu la o tura pe langa yacht.

P.s. : ti`am spus si azi`noapte, dar se pare ca ai uitat de la alcool : am terminat stiinte economice :))

Link to comment
Share on other sites

Te simti amenitat ca esti anchetat ? Ai fluturasi in stomac ? Ai facut ceva ?

Trebuie sa faci diferenta dintre o gluma,si o miniciuna,cand ai zis ca ai terminat 10 clase serarul nu parea ca ai glumit + ca nu te-am vazut niciodata prin facultate... esti copilul capitanului,recunoaste,nu are nimic .

Nu am ce sa recunosc pentru ca nu mint... am terminat dreptul ! nici tu nu mai stii ce sa zici. Imi zici ca sunt copilul soferului cand noi suntem pe un yacht. Greselile astea sunt de la emotii cumva ?

Link to comment
Share on other sites

Uite un grafic cu vaporul,cu camere lui . Camerele sunt trecute cu buline negre,langa ele sunt niste nume,mai putine findca nu am reusit sa aflu cine sta in restul camerelor ...am batut la usa dar nu au deschis nimeni sa-mi dau seama cine sta acolo ,so

http://img12.imageshack.us/i/newbitmapimageg.png/

Eu stau la 17. Mi-am ales camera aceea special ca sa fiu langa bar :cool2:

Link to comment
Share on other sites

Uite un grafic cu vaporul,cu camere lui . Camerele sunt trecute cu buline negre,langa ele sunt niste nume,mai putine findca nu am reusit sa aflu cine sta in restul camerelor ...am batut la usa dar nu au deschis nimeni sa-mi dau seama cine sta acolo ,so

http://img12.imageshack.us/i/newbitmapimageg.png/

Normal ca nu ti`am deschis, dormeam ca porcu !

Abia ce m`am trezit ...

Dar ca sa iti continui harta, sa stii ca stau la 13, mie imi aduce noroc numarul acesta :-??

Omfg, acuma observ ca lung drum am batut de la bar pana`n camera azi`dimineata =))

Link to comment
Share on other sites

mii de multumiri, mi-ai pus pe crazy, baia si barul aproape :))

Si pe Lancelot maa :lol:

@ eu stau la 4 :D...luciane ai grija ....deseara vin ....cu 2 beri si o sampanie :P ...

deget acuzator crazy_kid

Ce cautai in partea cealalta a vasului ?

Link to comment
Share on other sites

deget acuzator blk

specialitatea ta presupune multa pedanterie. aflandu-ne toti pe un vas de atatea zile, ne poti impartasi parerea ce ti-ai format-o despre hmmm...sa zicem lancelot, celmaislaban, thd, the first, equilibrium, dear panter si crazy kid? eu nu prea am avut tangente cu dansii, as vrea sa-i cunosc.

Link to comment
Share on other sites

Nu am ce sa recunosc pentru ca nu mint... am terminat dreptul ! nici tu nu mai stii ce sa zici. Imi zici ca sunt copilul soferului cand noi suntem pe un yacht. Greselile astea sunt de la emotii cumva ?

Esti senil baiete ? Unde am zis eu sofer ? Am zis CAPITAN ,pe vas e capitan nu sofer , :rofl1:

Ceva nu e inregula la tine,ai evitat sa raspunzi la prea multe intrebari,ii las pe blk care a termina la psihiologie sa se ocupe de tine,el se va descurca mai bine,eu ma duc sa-mi comand o cafea .

@Ati anticipat ce vroiam sa zic,spuneti toti numarul camerei unde stati,si voi upgrada harta . :P ,sa nu fie greseli sa stai 2 intr-o camera sa intram la banuieli :rofl1:

Edited by liquidlove
Link to comment
Share on other sites

Cred ca folosesti cuvinte care te depasesc putin Lucian. Psihologia nu presupune pedanterie.

Nu imi pot spune parerea despre ei deoarece unii imi sunt clienti si le-am garantat ca serviciile mele sunt 100% discrete. De asemenea, nu pot sa imi impartasesc parerea despre cei care NU imi sunt clienti deoarece astfel practic i-as numi, indirect, pe cei care imi sunt clienti.

Daca vrei parerea mea, o poti afla indirect, prin dialog.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca folosesti cuvinte care te depasesc putin Lucian. Psihologia nu presupune pedanterie.

Nu imi pot spune parerea despre ei deoarece unii imi sunt clienti si le-am garantat ca serviciile mele sunt 100% discrete. De asemenea, nu pot sa imi impartasesc parerea despre cei care NU imi sunt clienti deoarece astfel practic i-as numi, indirect, pe cei care imi sunt clienti.

Daca vrei parerea mea, o poti afla indirect, prin dialog.

nu tre sa fii meticulos? whateva =)

parerea cica tre sa ti-o spui cand esti interogat. nu merge cu "nu pot ca n-am voie" & mambo jambo crap. clienti ma indoiesc ca ai avut fiindca abia ai terminat facultatea. daca au apelat vreodata la tine, au apelat in calitate de prieten. nu te intreb ce ti-au spus ei, te intreb ce parere ti-ai format tu despre fiecare. avand o asemenea specialitate, sunt sigur ca ti-ai format pareri destul de interesante despre fiecare. waiting.

Link to comment
Share on other sites

Esti senil baiete ? Unde am zis eu sofer ? Am zis CAPITAN ,pe vas e capitan nu sofer , :rofl1:

Ceva nu e inregula la tine,ai evitat sa raspunzi la prea multe intrebari,ii las pe blk care a termina la psihiologie sa se ocupe de tine,el se va descurca mai bine,eu ma duc sa-mi comand o cafea .

@Ati anticipat ce vroiam sa zic,spuneti toti numarul camerei unde stati,si voi upgrada harta . :P ,sa nu fie greseli sa stai 2 intr-o camera sa intram la banuieli :rofl1:

Pe vas e capitan. Pai eu ce-am zis ma ? N-am zis tot la fel ? Am spus ca tu te incurci si mi s-a parut ca ai gafat si ai spus 'sofer'. Posibil sa fi gresit.

La ce intrebari nu am raspuns eu ?

@Eu stau la 12.

Link to comment
Share on other sites

Pedanteria nu inseamna numai meticulozitate. Si oricum, chiar si in acest sens, nu trebuie neaparat sa fi meticulos cand vorbesti cu cineva, trebuie doar sa stii sa asculti si sa pui intrebarile la care persoana vrea sa raspunda. Oricum, destule despre arta psihologiei.

Daca vrei sa ma interoghezi, ma poti intreba despre mine, nu despre prietenii mei. Nu vad ce relevanta poate avea o parere subiectiva despre o persoana sau alta, indiferent daca profesia imi ofera un oarecare bullshit-detector.

Link to comment
Share on other sites

Si pe Lancelot maa :lol:

@ eu stau la 4 :D...luciane ai grija ....deseara vin ....cu 2 beri si o sampanie :P ...

deget acuzator crazy_kid

Ce cautai in partea cealalta a vasului ?

Partea cealalta a vasului = ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...