Jump to content
fanaticaldoll

Mafia 2 (croaziera groazei :)) )

Recommended Posts

Prima zi!!

După un an istovitor de studiu, practică, examene şi absolvire vine şi vremea dezmăţului: două săpămâni pe un iaht de croazieră.

Împreună sunteţi studenţii aceleiaşi facultăţi; proaspăt licenţaţi, această ieşire e totodată un mod de a vă lua rămas bun unul de la altul.

Navigând deja de 5 zile fără să întâmpinaţi vreo problemă, în dimineaţa zilei a şasea cabina de control este găsită distrusă, nu mai aveţi nici o legătură cu pământul, plutiţi în derivă.

În cabină găsiţi pe geam un mesaj: la noapte vom ucide!

Care e explicaţia a ceea ce se întâmplă, cine a devastat cabina?? cine a scris mesajul? Poate fi luată în serios ameninţarea?

Începe prima zi! Toată lumea trăieşte, demaraţi discuţiile! Nimeni nu are nici o informaţie în plus referitor la ceilalţi, am început cu ziua pentru ca toată lumea să poată posta măcar o zi.

Have fun, puteţi vota şi elimina dacă doriţi, dar nu aveţi probele necesare!

Linşare instantă 10 voturi

Linşare la termen 8

trăiesc:

1.celmaislabN

2.Lucian

3.crazy kid

4.lancelot

5.radu

6.the_first

7.IrnK

8.andix

9.equilibrum

10.thade

11. liquid love

12. blk

13. dear painter

14. wanksta

15. nu mă cunoşti

16. durango

17. wootie

18. pitikoo

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A nu se uita că:

Moderatorul are tot timpul dreptate!

- Orice neintelegere imi va fi comunicata mie personal pe mail (celine.spiridon [at]gmail [dot] com)

- Linsari: 50%+1 voturi - linsare instanta, 33%+1 voturi - linsare la termen

- In caz de egalitate la voturi sau daca nu se strange necesarul de voturi nu este eliminat nimeni.

- Termeni care pot fi cu aproximatie : ziua = 4 zile calendaristice; noaptea = 2 zile calendaristice

- Numarul de voturi necesare va fi anuntat in fiecare zi.

- Inactivitatea mai mult de o zi duce la eliminarea jucatorului.

- Tintele se trimit prin email. Tintele netrimise la timp vor fi pierdute. Tintele vor fi scrise sub forma: eu Corleone (Mafiot) il kilaresc pe Giuseppe / eu Holmes (politist) il anchetez pe Corleone

- Rezultatul la trimiterea ţintelor se returneaza numai LA SFARSITUL NOPTII, imediat inainte de zi.

- Rolurile au fost trase la sort !

-Comunicarea in afara forumului a oricarui lucru legat de acest joc de mafia duce la eliminarea din joc si la imposibilitatea de a juca in vreuna din mafiile urmatoare moderate de mine.

- Este interzisa citarea mesajelor moderatorului in posturile voastre.

-Nerespectarea regulilor duce la eliminare.

------------------------------------------------------------------------------------

ziua ţine până marţi!

go, go, go!

Link to comment
Share on other sites

Amice cred ca ma confunzi. Ori ai fost prea beat la petrecerea de aseara si ai avut vedenii ori ai probleme cu vederea.

Vezi pe cineva ranit pe aici? Sau macar cu un bandaj pe el?

Sari cam repede cu acuzatiile.. pare-mi-se ca vrei sa distragi atentia oamenilor de la esential.

Link to comment
Share on other sites

Nu te confund... chiar atunci ieseam din camera,cand luai coltul...

Daca nimeni nu ee ranit....la ti-a folosit?

Asta te intreb si eu.. daca nu e nimeni ranit, ce ar face oricine cu o trusa de prim ajutor? Si pana la urma care din ele ca eu nu vad niciuna lipsa?

Eu zic sa te gandesti mai bine ce ai baut aseara.. ca nu cred ca ti-a trecut mahmureala inca si nu intelegi gravitatea situatiei.

Link to comment
Share on other sites

<deget acuzator the_first>

din ce-ai spus reiese ca:

1.dadea coltul => era cu spatele, cum sa-ti dai seama ca era grabit daca el dadea coltul, n-ai avut prea mult timp la dispozitie sa-l vezi.

2.daca el nu te-a vazut => ca era cu spatele => ca nu aveai cum sa vezi ce are in mana, doar nu tinea trusa medicala ca pe rucsac.

eu cred ca tu minti, ce faceai tu la ora aia treaz si unde te-ai dus, de ce comporti ca un spion si analizezi miscarile fiecaruia, ai vreun plan de pus la punct?

Link to comment
Share on other sites

<< deget acuzator >> the_first

Pana acum tu esti singurul care stia ca lipseste o trusa de prim ajutor si tot insisti pe importanta acesteia desi e destul de evident ca nu a fost nimeni ranit.

De asemenea, dai vina pe mine care am cabina in celalalt colt al vasului si aveam 30 alte truse de prim ajutor mai aproape.

Link to comment
Share on other sites

<deget acuzator> Lancelot

Aseara te-am vazut povestind cu the.first . Aseara el sustine ca blk 'fugea' cu o trusa de prim ajutor,probabil ca de dimineata ati cautat-o impreuna pana ati aflat-o . Suna cam interesant,complotati ceva impreuna ?

Link to comment
Share on other sites

<<deget acuzator the first>>

cum puteai sa-l vezi pe blk daca era cu spatele?

liquid nu povesteam nimic..incerca sa ma imbarlige cu povestea asta cu blk si furatul trusei..dar nu l-am crezut..era foarte agitat

Link to comment
Share on other sites

^ cred ca faci aceasi greseala ca si in cazul lui the first cu blk. dupa ce ati baut la petrecere, cred ca erati prea terminati sa va dati seama ce vedeti.

Din moment ce ai gasit o bucata de pansament langa camera lui the_first e destul de evident ca ai fost acolo.

Deci.. ce cautai acolo?

Link to comment
Share on other sites

Aham. Si, ca fapt divers, de unde ai auzit acest zvon?

Nu de alta dar se pare ca e ceva in neregula cu aceasta trusa de prim ajutor. Cel mai probabil cei care au devastat camera de comanda s-au lovit / taiat si au avut nevoie de o trusa de prim ajutor.

Poate daca descoperim cine a furat-o putem sa ii gasim pe cei care au facut asta inainte sa inceapa crimele.

Link to comment
Share on other sites

Deja e greu sa-mi dau seama,desii nu am baut aseara la petrecere mult,pot sa zic ca-s mahmur .

Sa reluam,The first sustine ca l-a vazut pe blk ca a fugit cu acea trusa,in dimineata acea trusa e aflata pe punte de lancelot,goala zice el . Tutusi astazi se afla o bucatia de pansament langa camera lui the first,eu ma gandesc ca a fost dusa de catre lancelot fara sa vrea,ma gandesc ca s-a lipit de papuc,aseara a zis ca nu a crezut ce-i povestise ,deoarece era cam beat,azi cand a aflat pe punte trusa,s-a dus sa vorbeasca cu el si sa-l anunte ca a gasit trusa ,asta tinde sa fie singura legatura intre Lancelot,thefirst - trusa,pansament .

Deja toate se leaga,mai putin ce a cautat celmaislabaN acolo,oare o fie o mana mafioata care incearca sa saboteze medicii inainte de a incepe noaptea ?

Edited by liquidlove
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca ai devenit paranoic de la bautura :)) deja toata lumea e itnr-un complet..poate dumneata esti in rolul psihopatului care-i omoara pe toti la gramda..nu e asa liquid?;;)

Voi ce ziceti? nu vi se pare ca se uita ciudat la noi toti?:(

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am baut aseara decat 2 beri,dintre care una fara alcol deoarece am luat niste calmante,mi s-a facut rau de la mare,am mai stat putin pe la bar,sperand sa realizez o conversatie cu cineva,dar majoritatea fiind foarte afectati de efectele bauturilor alcolice am decis sa ma duc in camera la mine,unde am citit putin despre Insula Torquay,dupa care am adormit .

Lancelot,faci niste acuzatii pripite si fara dovezi palpabile,deocamdata tu esti acolo unde totul pare putred,acea conversatie de la inceput cu the first,unde ziceai ca el iti povestea de trusa,tu nu ai acordat atentie crezand ca e nebun,a 2'ua zi ai aflat trusa,ai fugit rapid la el acasa,si nu-mi spune ca nu ai fost,pansamentul aflat langa camera lui a fost dus de tine din greseala . Totusi,ziceai ca trusa era goala,ascunzi ceva ? Ce ai vorbit cu the first ?

Edited by liquidlove
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...