Jump to content
celmaislabaN

Copiii de bani gata ...

Recommended Posts

Multi intra ... putini termina

termina destui.. putini ajung departe ;)

@cafeniu de unde stii tu cum sta treaba cu ciomu` ala? din cate stiu eu doar i-a retezat penisu` unuia. ei bine dexteritatea lui nu tine de intelect sau de cat a invatat nu e asa? tine strict de neatentie.. apropo daca nu stiai alcoolul iti scade drastic acuratetea, de unde stii tu ca nu poate fi asta o cauza? eu nu cred ca nu avea habar de medicina, ci cred ca ceea ce a facut tine strict de neglijenta, nu de nestiinta.

Si cum am mai zis, pot sa dea astia diplome cum vor, asta nu inseamna ca toti or sa ajunga departe, si totusi daca mai sunt unii care o sa ajunga pe undeva "sus", cand or sa pice, or sa pice rau.. (medicina nu e primaria, ci e ceva unde faci doar daca stii)

Link to comment

sa nu dramatizam atata ... da sunt cazuri multe care sa intra la medicina si cu bani si cunostinte etc.. :) dar sa nu zica nimeni ca unul care vrea sa invete si trage tare nu ajunge unde vrea ....la noi e problema banilor ...

copii de bani gata ... [persoane care au ce vor datorita bailor , pretini 0, iubite 0] deci altceva nu mai spun nimica ...is ff rare cazurile la care nuli se urca la cap "gustul banilor"

:tiphat:

Link to comment

[Cheloo:]

Concentrati in metropole, condusi de GPS

Vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des,

Nu mai exista ghetouri am dat control-alt-del

Avem sanse mari sa reusim sa fim toti la fel.

O sa dam viata reala pt viata virtuala

O sa stam cu laptopu-n WCu` in era digitala.

Conectati la net, pe mess, tot mai des

O sa privim pe geam afara fara pic de interes.

Din carcere de lux vom evada si vom lega

Prietenii bazate pe transfer de mega

Colega, vrei o viata sau un blog,alege

Curvele vor suge p*la conectate la 3G.

O sa ne-ascundem feteledezamagiti de realitate,

Dezamagiti total, inconjurati de aparate.

O sa mancam toti pizza ascunsi dupa perdea

Dar o sa luam de jos inel, poate vorbim cu cineva.

O sa construim case ca sa stam cu lantul pus

O sa ne rugam la printuri digitale, cu Iisus

In plus, vom face numai lucrurui bune, evident

O sa implementam si stilul de viata din occident.

[Refren (Ombladon) x4: ]

Vrem paradisul promis cand am iesit din comunism

[Cheloo:]

Plateste 3 $, ia o mancare de ca*at

Urca-te-n pat,indoapa-te, baga E-uri in ficat.

Cheama pompierii sa te scoata din casa pe geam

Fii constient ca faci parte din cel mai josnic clan.

Cate drumuri,deschise, atatea perspective false

In alt fel spus: fraierilor stati in case.

Veniti la munca de la 8 la 6, ca pestii-n plase

Apropos, nu vreti niste droguri intravenoase?

Ne irita, munca cinstita, ca nu-i platita

Si cand de ca*i pe lege te duci pe p*la ca-i belita.

Irita-ma, cand dansezi pe dance, ca n-are sens

Sa te gandesti ca te fortezi sa gandesti intens.

Minoritatile au drepturi,majoritatea nu

E secolul restrictiilor, indiferent ce crezi tu.

Globalizand informatii am ajuns sa cred ca sunt defect

Oare de ce nu pot discrimina dupa aspect?

Libertatea, e un concept total depasit

Avem onoarea de a fi monitorizati prin satelit.

@ nu mai ganditi , doar de aia sunt calculatoarele... inainte de 89 lumea avea biblioteci , ca deh nu era televizor si se faceau skimburi q carti de orice fel ... aqm copii nu mai citesc , doar stau la calculator , dak si doctori o sa avem pe spaga... o sa ne operam in Austria ca Basescu.

Link to comment

@ nu mai ganditi , doar de aia sunt calculatoarele... inainte de 89 lumea avea biblioteci , ca deh nu era televizor si se faceau skimburi q carti de orice fel ... aqm copii nu mai citesc , doar stau la calculator , dak si doctori o sa avem pe spaga... o sa ne operam in Austria ca Basescu.

Biblioteci sunt si acum.

Sincer,care e ultima carte pe care ai citit-o?

Link to comment

Noul regulament de admitere la UMF Iaşi prevede că studenţii români au posibilitatea să nu dea examen dacă plătesc o taxă de 5.000 de euro pe an.

Intreaga stire

Sursa : Libertatea

mda..mie sincer mi-e scarba de societatea mizera in care traim..mita coruptie totul pentru bani..sa ajungi medic pe bani?foarte interesant.. :) dam posturi noi de lucru si umplem buzunarele la popi si la gropari nu ? si asa populatia Terrei e in crestere :) :-?

Link to comment

dar totusi , daca ma gandesc mai bine.. e o suma destul de mare. iti poti cumpara o masina cu banii astia

pana si in Lyon studiile costa 3000-4000 euro + alte facultati din Europa.

Nu stiu daca "un copil de banii gata" va alege Romania in loc de Europa. Nu cred ca sunt atat de prosti

Nu sunt atat de prosti, de aia aleg Romania. Pt. ca in Romania le merge cu spaga, dincolo nu :) sau pardon, merge si dincolo, dar nu cu atata nesimtire ca la noi :)

Poate ideea cu aceasta taxa e : hai le luam banii, ii lasam sa intre si daca nu rezista, ii picam pe capete, macar facem si bani !

Daaarrrr, sunt aproape sigur ca nu e asa :))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...