Jump to content
ReneGade

Food

Recommended Posts

Well , m-am decis sa deschid topicu asta sa stim cam ce mancare comandam , de unde sau locatii unde am putea sa mergem sa mancam :) .

Well , in TM -> Pizzeria mea preferata este Cellentano (in spate la medicina) . Ca restaurant , Taverna Sarbului (destul de linistit si o mancare f. buna) . Fast-food , normal in mall la Pizza Hut si KFC , cateodata si Spring Time (cam tot ce vrei de la un fast food) .

Majoritatea cand comand imi iau pizza (ceva iute sau cu carne de vita , preferatele mele) , lasagna (la sfatu lu thade) si clatite cu branza si stafide (ca desert :P) .

Let's see others

Link to comment
Share on other sites

care e prin Valcea...sa se duca la Taboo, fac un hamburger super :D

e acolo prin spate la Union, n-aveti cum sa-l ratati. daca mai mergeti un pic spre gangul ala care duce la Banca Transilvania, mai e un fast food care sa mor de nu face cea mai buna shaorma din oras :love1:

in rest...stim cu totii ca e plin mall-ul :))

Link to comment
Share on other sites

Constănţenii cred că majoritatea mănâncă de la Cin-Cin şi de la fast-foodurile de pe acolo, adevăru e că kebabul şi shaworma sunt mortale =p~ . Cât despre pizza, eu prefer Sabroso, au oferta 1+1 gratis iar calitatea este ireproşabilă.

Link to comment
Share on other sites

dea, vorbeste asta care sta in pestera la el in oras :D

in fine, in bucuresti daca vreau pizza cumpar de la zazapizza.ro, mi se pare cea mai buna din cate am mancat p-aici. ca fast food, KFC foarte rar si Spring Time mai des, cam de cate ori ajung la facultate.. mai e si gregorys (pe lipscani), yea well acolo e pt cafea mai mult dar iti face pofta de mancare ;d

in braila, daca vreau pizza ma duc in after dark, ca fast food probabil ca "La grecu" (desi te cam risti) iar pt mancare mai traditionala e un restaurant deschis pe langa tribunal, are vederea spre raifaisen bank, e ok acolo daca vrei sa mananci mult si bine si ieftin. (asta e pt braileni :P)

Link to comment
Share on other sites

care e prin Valcea...sa se duca la Taboo, fac un hamburger super :D

e acolo prin spate la Union, n-aveti cum sa-l ratati. daca mai mergeti un pic spre gangul ala care duce la Banca Transilvania, mai e un fast food care sa mor de nu face cea mai buna shaorma din oras :love1:

in rest...stim cu totii ca e plin mall-ul :))

Shaorma la con tuto rupe tot :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

langa club rodin, e o vila, e si un cabinet daca nu ma insel :D ...aia e cea mai apropiata de tine :).e cam naspha pusa acolo, nu prea e la vedere, dar e cea mai buna din oras :P

si a mai deschis una acum pe basarab :P

Link to comment
Share on other sites

Well , m-am decis sa deschid topicu asta sa stim cam ce mancare comandam , de unde sau locatii unde am putea sa mergem sa mancam :) .

Well , in TM -> Pizzeria mea preferata este Cellentano (in spate la medicina) . Fast-food , normal in mall la Pizza Hut si KFC

hah... tot acolo mananc si eu cand merg in oras, mai putin la Pizza Hut, nu-mi place.

Pizzeria de unde imi comand cel mai des este tot Cellentano, are niste niste pizza de te bati singur cu cureaua de la ceas. Mai era si pizzeria Mama Mia care iara faceau pizza buna :)

Link to comment
Share on other sites

Constănţenii cred că majoritatea mănâncă de la Cin-Cin şi de la fast-foodurile de pe acolo, adevăru e că kebabul şi shaworma sunt mortale =p~ . Cât despre pizza, eu prefer Sabroso, au oferta 1+1 gratis iar calitatea este ireproşabilă.

Famous rullz :D Pizza de la Maestro :cool2:

De curand am descoperit 4Friends, mancare gatita foarte buna la un pret mic.

Famous , Cin-Cin , Sabrosoo , La Scoica :)

KFC, Mec, Papa Bun

Link to comment
Share on other sites

In Oradea ca restaurant va recomand Casa Piratilor ( au niste platouri extraordinare! ) , ca pizzerie recomand Sesto ( client fidel , curand o sa se faca berarie :> ) iar ca Fast Food ( ft rar cand mananc de la asemenea locatii ) prefer Mc`Donalds si KFC.

Link to comment
Share on other sites

Oradea

Pizzerii : Monte Cristo, Danessa, Old mill (ordinea asta).

Fast-food`uri : MC normal, gyros sub pasaju de langa magazinul Crisul, shaorma (sau cum s`o scrie) la barrak sub pasaj pe centru, KFC si cand esti pe foame cu banii, la paninoteca sub pasaj pe centru :P

Restaurante : Venus 2 clar, pensiune, cea mai buna, multa si ieftina din orash. Arata ca un bar nasol localul, dar e curat pe masa, tacamurile si farfuriile la fel, dar cativa dintre cei mai bogati oameni din orash mananca aici.

Taverna pe republicii ... mancare ff buna.

Link to comment
Share on other sites

hmm in Bucuresti :) oferta e imensa..e si greu sa alegi

La fast food probabil KFC si Mac cam domina :) plus saorma de la Dristor :D

Pizza hmm seria de restaurante Trattoria il Calcio ( HArd Rock etc etc) plus Fabaria plus Cafeneaua Actorilor plus o tona de alte alea

De comandat de obicei acasa comand de la Jerry sau Pizza Hut :)

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca toata lumea zice KFC si McD de parca astea ar fi dumnezeul mancarii, voi spune si eu de unde sa mananci ceva adevarat (cel putin in Bucuresti). Pizza si Shaorme stiti si voi de unde sa va luati.

Comanda: Office Delivery, Delicious Food. Daca vreti ceva sanatos si bun (si scump): Finesse Concept Catering.

Restaurant: Excalibur (oricare din ele), Curtea Berarilor (meniurile sunt foarte bune)

Link to comment
Share on other sites

Oradea

Pizzerii : Monte Cristo, Danessa, Old mill (ordinea asta).

Fast-food`uri : MC normal, gyros sub pasaju de langa magazinul Crisul, shaorma (sau cum s`o scrie) la barrak sub pasaj pe centru, KFC si cand esti pe foame cu banii, la paninoteca sub pasaj pe centru :P

Restaurante : Venus 2 clar, pensiune, cea mai buna, multa si ieftina din orash. Arata ca un bar nasol localul, dar e curat pe masa, tacamurile si farfuriile la fel, dar cativa dintre cei mai bogati oameni din orash mananca aici.

Taverna pe republicii ... mancare ff buna.

agree

btw avem Burger King in Oradea ? nu am vazut, ar prinde bine daca tot avem KFC si MC :D

Link to comment
Share on other sites

Constanta, cum au spus si altii Famous, Cin-Cin, Papa Bun (SOUVLAKI :)) genial, imaginati-va sa comandam 8 din clasa la liceu souvlaki, fiind cu usturoi :)), putea dupa aia =)), vai de profa), KFC, MC, Burger King mai nou :)).

Link to comment
Share on other sites

Focsani #-o .. nu prea mananc in oras , dar cand o fac aleg locuri cu stil si cu mancare buna. Daca am pofta de pizza merg la pizzeria Intim. Au o pizza super buna si o atmosfera pe masura (rustica). Daca e vorba de restaurant aleg restaurantul Central sau Amadeus. Daca ma grabesc si vreau fast-food exista Dogan, iar pentru desert prefer Sapore Italioano (inghetata super buna). Mancam bine aici in Focsani :)) .. dar pentru KFC sau Mc'Donald trebuie sa fac o plimbare pe la Buzau .. sau Bacau.

Link to comment
Share on other sites

In Iasi daca vrei sa mananci ,te duci in Iulius la ultimul etaj,gasesti acolo tot ce-ti pofteste inima si stomacul.

KFC,McD,Mado (acolo se face shaorma buna,ca-l cunosc pe propietar :lol: ) Simbad (shaorma a fost buna pana a inceput sa bage in ea morcov si boabe de porumb),mai sunt doua,unul cu mancare mongoleza (n-am incercat si nici nu vreau,desi am auzit ca se serveste mancare buna).

Mai sunt 2 restaurante pe Teodor cum te duci spre UMF,unul chinezesc si unul cu specfic turcesc,la cel cu specific turcesc se face o shaorma extrordinara,ca de la mama ei ( si acolo cunosc propietarul :lol: )

Era sa uit de pizzerii :lol:,am trecut cam pe la toate din Iasi,dar cea mai buna pizza am mancat-o la mamma mia urmand magic,moara de foc (pacurari langa OMW )

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...