Jump to content
Domino628

Castigatorul la Loto: Va rog sa-mi dati concediu pentru a-mi ridica premiul

Recommended Posts

"Va rog sa-mi aprobati concediu, in vederea ridicarii marelui premiu de la Loto". In felul acesta le-a cerut superiorilor un militar din Galati, o scurta permisie, ca sa vina pana la Bucuresti si sa isi ridice cele 11 milioane de euro.

Barbatul, care are 48 de ani si este necasatorit, le-a spus sefilor ca trebuie sa lipseasca de la serviciu cateva zile. Chiar daca disciplina militara este foarte stricta, omul a primit invoire, ca sa isi poata ridica marele premiu la loto.

Militarul si-a rugat superiorii sa pastreze totala discretie despre identitatea lui. Este si de inteles, omul se teme sa nu devina tinta vie pentru infractori.

Va reamintim ca aceeasi agentie Loto din Galati a mai facut doi romani milionari in euro: pe 9 noiembrie 2008, un barbat impartea marele premiu in valoare de aproximativ 5 milioane de euro cu un alt galatean.

Sursa: stirileprotv.ro

Link to comment

^Ar trebui sa te desfintam pe tine ;) .

Lucky man :> . 11 mil de euro , vai s-amar :)) . N-as mai munci o viata intreaga cu banii aia in buzunar , ma rog , intr-o geanta , ca nu incap in buzunar :)) .

romana asta .... 8-|

on: cred ca stiu dc nu se lasa de militarie ... a facut foarte multe sacrificii in viata ca sa ajunga unde e :)

Link to comment

nu cred ca a fost norocos deloc. mi se pare putin ciudat ca doi oameni sa castige consecutiv premiul cel mare (si ce mare) in acelasi oras si la aceeasi sectie si amandoi facand parte din armata.

Cel mai ciudat e faptul ca nu se face extragerea imediat dupa ce s-au inchis casele de inregistrat bilete.

Biletul dupa ce a fost inregistrat in baza de date locala, se trimite in baza de date centralizata.

De ce trebuie sa se astepte atat timp pentru o extragere aleatorie? Lucrul asta face 90% suspect de "facatorie" jocul asta de noroc.

Link to comment

Vb fara sa stiti. Nu anunti superiori ca nu vii la munca si nu primesti permisiunea acestora se poate considera dezertare, ceea conform codului penal militar se pedepseste conforma articolului:

Art. 410 Dezertarea

(1) Absenta nejustificata de la unitate sau de la serviciu, care depaseste 3 zile, a oricarui militar, se pedepseste cu închisoare de la unu la 5 ani sau cu amenda.

Link to comment

Vb fara sa stiti. Nu anunti superiori ca nu vii la munca si nu primesti permisiunea acestora se poate considera dezertare, ceea conform codului penal militar se pedepseste conforma articolului:

aiurea... am auzit ca aia militari sunt stricti dar chiar asa?Cred ca se poate ca serviciul sa nu ii dea voie sa demisioneze cv de genul asta ca nici un om care ar fi intreg la minte ar mai sta la serviciu dupa 11 milioane

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...