Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dilut3D

Problema regulament

Recommended Posts

Am o mare dilema,nu mai inteleg nimic din regulament.

Ma refer la topicul "Ks pe spot Hear0n"-Plangeri

Pe scurt:vine un player si face preluare chiar daca unul din ei nu era afk,cel care nu era afk ia suspend pentru ks dupa preluare.

in modificari reg scrie ca "a fost scos din regulament cuvantul Arena din regula de preluare a spotului" adica "daca nu se dovedeste ca minim 1 caracter este on,spotul este pierdut"

Era player on,dc a pierdut sPotul?

Care ma ajuta sa intEleg,deci cum fac?

Link to comment
Share on other sites

pozele sunt puse invers.. adik preluare incepe de la dreapta la stanga, iar in primul print nu este decat playeru' afk pe spot.

IMPORTANT: IN CAZUL IN CARE AVETI PARTY PE UN SPOT ANUME SI DUMNEAVOASTRA PARASITI ACEL SPOT PENTRU A VA PROCURA MANA,POTION HEALT SAU PENTRU ALTE MOTIVE PIERDETI AUTOMAT ORICE DREPT ASUPRA ACELUI SPOT. DACA IN TIMPUL IN CARE DUMNEAVOASTRA SUTNETI PLECAT DE PE SPOT SI VINE UN PLAYER SI INCEPE PRELUAREA NU MAI AVETI DREPTUL DE A INTRERUPE PRELUAREA. IN ACEST CAZ DOAR CEI CE AU FOST PE SPOT IN MOMENTUL SOSIRI LUI AU VOIE DE A INTRERUPE ACEASTA PRELUARE RASPUNZADU-I.

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, preluarea nu-i facuta corect. Cand a inceput preluarea in minutul 21, erau 2 caractere acolo, un mg de tinea spotul Bobby-Mg, iar alt mg (cel in brass) de stationa, probabil fiind on. Probabil xtest nu l-a sesizat, o sa-l anunt in legatura cu plangerea.

Link to comment
Share on other sites

In 2 poze unu din party vorbeste,treb 3 poze cu party afk.

Deci nu sunt batut in cap?

Nu ii cunosc pe indivizi,dar vroiam si eu sa fac preluari k astea,dak vad k merge..

Mai astept pareri..

Link to comment
Share on other sites

dilut3d..cand a inceput preluarea numai Bobby-MG pe spot (min 18)... apor a venit Hear0n dar nu mai conteaza... trebuia sa raspunda bobby.

citeste mai jos :

IMPORTANT: IN CAZUL IN CARE AVETI PARTY PE UN SPOT ANUME SI DUMNEAVOASTRA PARASITI ACEL SPOT PENTRU A VA PROCURA MANA,POTION HEALT SAU PENTRU ALTE MOTIVE PIERDETI AUTOMAT ORICE DREPT ASUPRA ACELUI SPOT. DACA IN TIMPUL IN CARE DUMNEAVOASTRA SUTNETI PLECAT DE PE SPOT SI VINE UN PLAYER SI INCEPE PRELUAREA NU MAI AVETI DREPTUL DE A INTRERUPE PRELUAREA. IN ACEST CAZ DOAR CEI CE AU FOST PE SPOT IN MOMENTUL SOSIRI LUI AU VOIE DE A INTRERUPE ACEASTA PRELUARE RASPUNZADU-I.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

In 2 poze unu din party vorbeste,treb 3 poze cu party afk.

Deci nu sunt batut in cap?

Nu ii cunosc pe indivizi,dar vroiam si eu sa fac preluari k astea,dak vad k merge..

Mai astept pareri..

x sta singur pe spot afk. y vine si incepe preluarea la ora 21:05. pe spot apare z la ora 21:06 ( deci dupa ce a inceput y preluarea ) si face ks. y termina preluarea la 21:10 si apoi il posteaza cu drepturi depline pe z pentru ks. <- corect

x sta cu z pe spot afk. y vine si incepe preluarea la 21:05. revine doar z din afk. y termina preluarea la 21:10 si il posteaza pe z pentru ks. <- incorect

Link to comment
Share on other sites

Spauny,dak s-a intors in timpul preluari a ITRERUPT PRELUAREA,nu a facut 3 poze cu afk

nu pricepi?

A 2 a la mana,dupa "preluare" a dat pk la tot partyul

Cel care era On a facut plangere Si nu sa dat Nimic pe motiv ca nu are poza pe spot??!?

A facut pk+spot steal evident si nu a primit nimic.

Este totul pe dos.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

Spauny,dak s-a intors in timpul preluari a ITRERUPT PRELUAREA,nu a facut 3 poze cu afk

nu pricepi?

A 2 a la mana,dupa "preluare" a dat pk la tot partyul

Cel care era On a facut plangere Si nu sa dat Nimic pe motiv ca nu are poza pe spot??!?

A facut pk+spot steal evident si nu a primit nimic.

Este totul pe dos.

pai n-are voie sa intrerupa preluarea.

oricine apare dupa inceperea unei preluari e nul, n-are niciun drept asupra spotului, nada, incognito -_-

hearon ala a aparut dupa ce sm a inceput preluarea lui bobby. sm doar a trebuit sa termine cu bobby si a obtinut drepturi depline asupra spotului.

Link to comment
Share on other sites

Spauny,dak s-a intors in timpul preluari a ITRERUPT PRELUAREA,nu a facut 3 poze cu afk

nu pricepi?

A 2 a la mana,dupa "preluare" a dat pk la tot partyul

Cel care era On a facut plangere Si nu sa dat Nimic pe motiv ca nu are poza pe spot??!?

A facut pk+spot steal evident si nu a primit nimic.

Este totul pe dos.

vezi ca am scris in post ceva important..dak nu citesti tot asta e..

Link to comment
Share on other sites

preluare incepe in minutu 18.

Da, corect, sunt puse aiurea pozele, credeam ca prima poza e minutul 21. Astfel, preluarea e corecta, deoarece in prima poza nu exista niciun caracter decat cel afk.

Link to comment
Share on other sites

Spauny,dak s-a intors in timpul preluari a ITRERUPT PRELUAREA,nu a facut 3 poze cu afk

nu pricepi?

A 2 a la mana,dupa "preluare" a dat pk la tot partyul

Cel care era On a facut plangere Si nu sa dat Nimic pe motiv ca nu are poza pe spot??!?

A facut pk+spot steal evident si nu a primit nimic.

Este totul pe dos.

Nu m-am uitat la plangere dar imi dau cu parerea despre partea teoretica ..

Sunt 2 situatii posibile: ori s-a intors pe spot , ori s-a intors din afk si daca s-a intors la spot dupa ce a fost plecat nu mai are nici un drept sa opreasca preluarea.

Inainte da , asa era... daca revenea unu din party se intrerupea , acum insa s-a schimbat ..scrie clar in regulament , a dat spauny citatul care se refera exact la situatia asta.

Link to comment
Share on other sites

eu acuma vad prima data postul nu am fost la curent cu preluarea(am fost afk) dar vad ca la prima intrebarea din min 18 se vede srisul lui HearOn, nu se vede dar a fost acolo,cred ca sa gresit la faza asta

Link to comment
Share on other sites

In concluzie:

Prima poza min 18,hear0n zice ":)" deci era acolo.

Preluare este gresita

Hear0n are suspend fara sa greseasca era in party cu bobby.

Cel care a gresit preluarea a facut ks.

Decizia s-a dat pt k nu se vede trupul in prima poza dar putea sa ia un box cazut mai in afara ecranului s-au ceva,era acolo pt k nu se vedea scrisul altfel in poza 1.

Multumesc celor care au postat,am vrut sa ma asigur ca nu am inteles gresit regulamentul.

Close topic. :readthis: :readthis: :readthis: :readthis:

Link to comment
Share on other sites

Cand a inceput el preluarea era doar acel mg pe spot, odata ce a pus prima intrebare dupa poate sa vina oricine ca tot el are dreptul sa termine preluarea si sa ramana spotul al lui. Singurul care poate sa-l opreasca din preluare este acel mg daca ar fi revenit.

Link to comment
Share on other sites

Cand a inceput el preluarea era doar acel mg pe spot, odata ce a pus prima intrebare dupa poate sa vina oricine ca tot el are dreptul sa termine preluarea si sa ramana spotul al lui. Singurul care poate sa-l opreasca din preluare este acel mg daca ar fi revenit.

ija dc nu te uiti bine el incepe preluarea in min18 si inainte sa ma intrebe el de afk HearOn a zis : )

deci HearOn a fost acolo undeva inainte de a ma intreba de afk

Link to comment
Share on other sites

Ija read mai sus,VORBEA cu el cand a facut primul print deci era acolo nu e clar asta?

Am o noua varianta,hear0n la atacat si a fost omorat pe spot,observati self defence?

Deci a facut pk pe hear0n+print cu bobby singur,pe urma s-a intors hear0n ,ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Deci uh ai zis ":)"... si apoi ai murit.. si am inceput preluarea si nu apareai in print concluzie ai pierdut dreptul la spot..

PS: Nu mai face atata tam tam... dak citesti regulamentul cu atentie.. vei sesiza ca acolo scrie.. dak in player dp spot.. pleaca dupa mana hp sau moare... pierde dreptul la spot...

Asha ca n`ai deloc dreptate :beer:

Link to comment
Share on other sites

Si daca un party member era activ,nu iti treb screen cand moare,cum dovedesti ca a pierdut spotul?Poate s-a dus sa ia un jewl,box si a iesit din ecranul tau 1 secunda in care ai facut tu print,pai asa pot sa arunc si eu un jol momeala si cand se duce sa il ia fac print :))

Link to comment
Share on other sites

Si daca un party member era activ,nu iti treb screen cand moare,cum dovedesti ca a pierdut spotul?Poate s-a dus sa ia un jewl,box si a iesit din ecranul tau 1 secunda in care ai facut tu print,pai asa pot sa arunc si eu un jol momeala si cand se duce sa il ia fac print :))

Mda se vede ca esti batut in cap...SCRIE IN REGULAMENT CA DAK UN PLAYER PLEACA DUPA MANA HP.. TRADE.. ETC PIERDE DREPTUL LA SPOT..

Link to comment
Share on other sites

Ok xtest,deci tre doar sa prind un print cand cel nonafk nu este in ecranul meu pe spot ci la 1 cm dupa=pierde spotul CHIAR DACA cel nonafk VORBESTE CU MINE.

Am inteles,m-am lamurit cum sta treaba, asta vroiam sa stiu.

Nu cunosc pe nici unul din poveste,in joc nu i-am vazut, sa nu credeti ca iau apararea cuiva.

Pur si simplu trebuie sa stiu ce fac cand voi fii in astfel d situatii.

Close pls. :yum:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...