Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wolfuletz

Tarc Elfs

Recommended Posts

pro si contra...

reintroducerea fostului tarc bk ar fi o idee buna, pe vechile db`uri mi s`a parut cel mai interactiv loc de a juca.

tarc numai de elfi nu ar fi corect,sunt putini elfi pe agility in comparatie bk/dl.

PRO ~TARC BK~ cu monstrii mai slabuti ~updatati~ dupa evolutia srv

Link to comment
Share on other sites

Asta e tare, daca se poate sa fie rezervat si un tark mic din cele de sus si fiecare elf sa fie imbracat in spirit (in verde) n-ar fi misto? Daca tot ne ingramaditi in unul mic, macar sa aratam ca si castravetii in borcan =)) Cred ca e cea mai buna solutie de pana acum, esti de vis :D

Daca nu semeni cu un castravete nu ai voie in tark !!

Am specificat, mai mic sau mai mare, cum vretzi voi :))

@lance, nu ne certam, doar ne "impartzim bunurile" :))

Link to comment
Share on other sites

Sugerez 2-3 spoturi liniare, adica sa iasa 4-5 mobi pe aceeasi linie, sau punctiforme, sunt singurele modele de spot pe care elful ar putea tine linistit fara sa fugareasca cu mouse-ul dupa mobi, plus un NPC in arena exact langa aceste spoturi. Recomand mobi gen bali si soldier cu def mai mic si respawn rapid.

Astfel poate vom vedea pentru prima oara elfi pe agility, la ks pe spoturile respective, care vor pleca cu randul sa-si ia sageti si rezolvam si problema terminarii lor astfel.

Nu stiu daca e bine la regulamentul pentru arena sa se adauge si faptul ca numai elfii singuri au dreptul pe aceste spoturi, sau elfi care cresc alte caractere mai mici, asta ramane la latitudinea moderatorilor, gm-ilor si adminilor sa discute problema si sa ia o decizie.

Link to comment
Share on other sites

... Voi va plangeti , ca aveti ELF si nu puteti sta AFK ? :| ...

Elful ce trage (sageti nu buffuri) NU poate lasa afk la facut XP pt ca in max 30 min se duce un inv plin de sageti (da 64 casute a 255 fiecare)

Si pe masura ce dau rr elfii astia, le creste speedu si sagetile zboara si mai repede - ajungi ca in 10-15 min sa golesti un inv full.

Deci da - cred ca poti sa te duci la toilet cu conditia sa fi facut inv plin.

Sunt pentru tarc de elf cu spoturi mici si daca se pune si un potion girl cu sageti langa e visul fructelor!

Nu ne plangem ca avem elf si ca nu putem sta afk, ba chiar din contra suntem online si nu avem unde sa crestem inafara de party.

si ghici ce facem in party? stam AFK! in 90% din timp!!! vreti elf care sa stea on? bagati-ne si noua un tarc nenorocit unde sa ne mancam unii pe altii. Numai bine - daca iti tre elf pt pp sau ceva te duci la tarc si iti alegi pe care vrei!

Link to comment
Share on other sites

... Voi va plangeti , ca aveti ELF si nu puteti sta AFK ? ...

Nu se plange nimeni, sugestia era pentru Arena, elfii care vor trage acolo, se vor supune regulamentului, deci vor fi sanctionati daca trag in mobi si sunt afk.

Tin minte ca pe 0.97d, aveam un elf de 12 rr pe agility, tineam chiar bine tark mic cu el, dar in maxim o ora ramaneam fara sageti. Un NPC langa spoturile destinate elfilor ar fi de dorit.

Link to comment
Share on other sites

Un NPC langa spoturile destinate elfilor ar fi de dorit.

Well .. idea asta cu npc`u nu e o solutie deloc rea, insa nu stiu cat de dificil sau cat la indemna e pentru vdragos sa o implementeze. Sunt de principiul ca o ar trebui gasita o solutie care se nu implice atatea modificari si cred ca modificari .. sa umbli la regulament e mult mai usor.

Link to comment
Share on other sites

eu zik ca la spoturile punctiforme sa nu aiba acces sm /mg(decat pe str) ca pe 97 d , sa fie ptr strenght ....si asa noi cei care suntem DL nu avem undetrage pana la rr macar sa avem dupa rr... la party scadem xp. spoturi ciuciu, la ce dreaq mai jucam pe s1? pentru CS? :)) duca-se draq...

Link to comment
Share on other sites

Well .. idea asta cu npc`u nu e o solutie deloc rea, insa nu stiu cat de dificil sau cat la indemna e pentru vdragos sa o implementeze. Sunt de principiul ca o ar trebui gasita o solutie care se nu implice atatea modificari si cred ca modificari .. sa umbli la regulament e mult mai usor.

daca e sa puna npc , ar trebui sa umple arena si restul hartilor + castle siege , e mai simplu sa editeze un arc sa nu mai consume sageti .. viper sau sa seteze fenrirul (odata pus fenrirul sus arcul n`ar mai trebui sa consume sageti)

Link to comment
Share on other sites

Am ales elful de "n" motive ca pe toate serverele, dar eu si alti elfi sunt pe agility pentru ca mie unul imi place sa-mi cresc caracterul de unul singur (cine ma cunoaste stie) si sa nu fiu dependent de party. Vreau sa simt ca joc jocul asta si nu sa stau party si sa ma uit cu imi creste bara, sa fac pe aspiratorul de jwls. Daca tot imi pun arc pe mine macar sa trag cu el. Daca sunt lvl 350+ si nu gasesc party niciunde, eu ca elf vreau sa mi se ofere si un spot unde sa trag de unul singur si sa stiu ca pot sa-mi fac refill la sageti fara frica de a pierde spotul.

Si pe prima baza de date de acum 5 ani, cine a jucat stie. La inceput nu a fost tark`ul de bk,insa au fost foarte multi bks si nu aveau unde sa creasca si s-a bagat regula cu acest tark. Acum insa s-a gasit rezolvare pentru, mai ales ca aceste spoturi punctiforma sunt pentru charactere fara range, BK/MG(str).

haha stii cum... un spot cu potion girl in mijloc :P, saqu mai bine s-o aduca pe Lala :))

eu is pro pentru orice ajuta elfele :D

Link to comment
Share on other sites

daca e sa puna npc , ar trebui sa umple arena si restul hartilor + castle siege , e mai simplu sa editeze un arc sa nu mai consume sageti .. viper sau sa seteze fenrirul (odata pus fenrirul sus arcul n`ar mai trebui sa consume sageti)

cred ca au fost vreo 3-4 topicuri fierbinti cu sugestia asta, dar nu s-a facut nimic => nu e chiar asa de simplu

in schimb lehap se plimba de nare aer => e mai simplu sa adaugi / muti NPC.

Link to comment
Share on other sites

si eu sunt pro pt tot ce ajuta elfele/elfii :crazy: pe agility pt ca am avut si eu elf pe agi prin 2005 si stiu cat de greu e sa cresti cu el. daca nu se poate face un tark numai pt elfi, ar fi bun de interzis sm/mg`ilor tarkul de bk/elf/dl.

Link to comment
Share on other sites

Eu va spun sigur ca un elf pe agility si peste 15-20 rr este un holder foarte bun (trage aproximativ 10 k dmg cu multishot si 20 k dmg cu penetration), numai ca e dezavantajat de modelul imprastiat in care fac respawn mobii de obicei in arena.

Imi pare rau ca nu am reusit sa fac elf full niciodata, dar asta s-a datorat tocmai faptului ca fiind elf pe agility nu primeam des party, iar de crescut singur, in afara de Blood Castle unde daca era full nu faceam mare branza si in tark de bk unde iarasi, daca era plin, apucam numai franturi de experianta, nu aveam alte optiuni sa cresc sigur caracterul. Oricum, in principiu, daca doream sa cresc elf, trebuia sa joc dupa ora 2 noaptea ca sa am o sansa reala ca bara de experienta sa se miste mai cu talent :)

Link to comment
Share on other sites

Am elf pe agility,este cel mai dezavantajat caracter dp server.

Eu am gasit doar solutia fenir,dar nu am vazut nici unul pe server,este extrem de greu sa faci unul,in plus moare.

Daca nu aveam guil cu siguranta faceam altceva,dc?

X=Cat energy ai?

Elf=nu am,sunt pe agil

X=atunci mori.

Este o mare discriminare ca elfilor pe agility sa nu li se ofere nici o sansa.

Ca sa intelegeti: Cum ar fii ca toate caracterele sa poata tina un spot NUMAI daca au fenir,Inafara de elf :))

Doar ca in realitate este invers.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackfury

la urma urmei nici nu e nevoie de tarc, orice alta plansa in care sa incadram 2-3 ecrane cu un niste spoturi bunicele si ne descurcam noi, asa ca idee

cam asta ar fi cea mai buna idee. mai ales daca langa acel spot se poate pune un NPC ce vinde sageti si se interzice accesul la alte caractere pe acel spot. pentru ca obtinerea unor spoturi in arena pentru agi elfi pare a fi tabu. e ca si cum ai incalca niste reguli universale.

daca e asa, si nu vreti mici avantaje, propun scoaterea spoturilor punctiforme pentru ca nimeni nu are nevoie de ele. daca stai si te gandesti toate caracterele au skiluri ce fac AoE dmg (mai mult sau mai putin). si rezolvam problema. nimeni nu va putea spune apoi ca anumite clase benificiaza de avantaje.

Link to comment
Share on other sites

Guest *ROSY*

Din punctul de vedere al crescutului singur, elful e cel mai dezavantajat. E singurul care nu poate. Oricum degeaba se fac spoturi dak nu ai de unde cumpara sageti. Stai tot timpul sa te rogi de unul si de altul sa-ti aduca?

Link to comment
Share on other sites

Pro.

@rosy daca se va pune in aplicare ideea banuiesc ca va fi ca old "tarc bk " , adica toti elfii vor da la ks in acel tarc , poti sa mergi sa iti cumperii sageti si sa vi :)

Link to comment
Share on other sites

Pro.

@rosy daca se va pune in aplicare ideea banuiesc ca va fi ca old "tarc bk " , adica toti elfii vor da la ks in acel tarc , poti sa mergi sa iti cumperii sageti si sa vi :)

:)) itzi dai seama cum merge un elf la ks cu un bk ,superrr , mai bine stai la pt iti zic eu :bananadance2:

Link to comment
Share on other sites

:)) itzi dai seama cum merge un elf la ks cu un bk ,superrr , mai bine stai la pt iti zic eu :bananadance2:

n-ai inteles :D , tarcu va fi doar pentru elfi nu ? ce sa caute bk . adica elfele vor da la KS cum se intamplau cu bk-ii in vechiul tarc de bk :bananadance2:

Link to comment
Share on other sites

Asta e tare, daca se poate sa fie rezervat si un tark mic din cele de sus si fiecare elf sa fie imbracat in spirit (in verde) n-ar fi misto? Daca tot ne ingramaditi in unul mic, macar sa aratam ca si castravetii in borcan =)) Cred ca e cea mai buna solutie de pana acum, esti de vis :D

Daca nu semeni cu un castravete nu ai voie in tark !!

#-o Tare .

On. Faza cu tark e super , si sustin deci PRO . Dar sugestia cu shop la fiecare spot/tark e o mare aberatie ... cei care vor fii pe spot nu vor mai pleca nici o data , tinand cont ca nu au nevoie de potiuni de mana/hp , vor sta si vor strange jwl , creation le vand la shop sa faca zen si loc si tot asa ... vor lua iteme mari care nu le poti arunca , le arunca la shop . Asa fara shop au nevoie de stash , de shop si pleaca ... mai fac cu schimbu . Altfel sar schimba spoturile doar cand ar cadea srv , sau poate nici atunci .

Pro tark de elfi , contra pg la spot/tark

Link to comment
Share on other sites

n-ai inteles :D , tarcu va fi doar pentru elfi nu ? ce sa caute bk . adica elfele vor da la KS cum se intamplau cu bk-ii in vechiul tarc de bk :bananadance2:

:bananadance2: o sa fie xp mic la ks , deci mai bine pt

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...