Jump to content
banditzel

Locul 19 pentru Romania la Eurovision Moskova..

Recommended Posts

Elena Gheorghe, reprezentanta României la Eurovision, s-a clasat pe locul al 19-lea în concursul a cărui finală a avut loc, sâmbătă seară, la Moscova, în timp ce reprezentantul Norvegiei, Alexander Rybak, a câştigat competiţia.

Astfel, ediţia de anul viitor a concursului Eurovision se va desfăşura în Norvegia, după ce Alexander Rybak a câştigat competiţia din acest an, cu piesa "Fairytale". El a obţinut un total 387 de puncte.

La voturile telespectatorilor, pe baza cărora s-a stabilit clasamentul final, România a obţinut punctajul maxim - 12 puncte - doar din partea Moldovei. La rândul ei, România a acordat cele 12 puncte reprezentantei basarabene Nelly Ciobanu. Totodată, Elena Gheorghe, cu piesa "The Balkan Girls", a obţinut puncte din partea Spaniei (7), Macedoniei (5), Turciei (5), Serbiei (2), Ciprului (2), Portugaliei (2), Azerbaidjanului (3) şi Irlandei (2).

www.gandul.info (sursa)

http://www.gandul.info/distractia/finala-e...ml?8006;4391186

Link to comment
Guest stefteo21

Cam slab intr-adevar, insa baietii din Norvegia au meritat-o din plin. Elena Gheorghe are voce, e frumoasa are prezenta scenica, fetele care au fost cu ea pe scena erau de asemenea frumoase, au dansat foarte frumos, insa melodia a fost slaba, nu e chiar foarte urata, e slaba. Cred ca daca ai nostri participau cu melodia asta :

, melodie care am inteles ca era a doua dupa "balkan girls" am fi castigat un loc mai bun.
Link to comment

Cam slab intr-adevar, insa baietii din Norvegia au meritat-o din plin. Elena Gheorghe are voce, e frumoasa are prezenta scenica, fetele care au fost cu ea pe scena erau de asemenea frumoase, au dansat foarte frumos, insa melodia a fost slaba, nu e chiar foarte urata, e slaba. Cred ca daca ai nostri participau cu melodia asta :

, melodie care am inteles ca era a doua dupa "balkan girls" am fi castigat un loc mai bun.

Intradevar si mie mi-a placut mai mult zero...

@unii ziceau si de blaxy girls..dar nu ..prea emoida melodia aia

Link to comment
Guest spanky

Cam slab intr-adevar, insa baietii din Norvegia au meritat-o din plin. Elena Gheorghe are voce, e frumoasa are prezenta scenica, fetele care au fost cu ea pe scena erau de asemenea frumoase, au dansat foarte frumos, insa melodia a fost slaba, nu e chiar foarte urata, e slaba. Cred ca daca ai nostri participau cu melodia asta :

, melodie care am inteles ca era a doua dupa "balkan girls" am fi castigat un loc mai bun.

da si mie imi place asta ......dar merita un loc mai bun 8-)

Link to comment
Guest KRoN_oS

Norvegienii au meritat premiu, parerea mea. Melodia lor a fost ritmata, cu versuri usor de retinut. A contat si faptul ca tarile vecine isi acordau punctaj maxim...

Link to comment

mi se pare mie sau melodia norvegianului e un haos total? daca n-ar fi avut viorile alea n-ar fi iesit cu absolut nimic in evidenta.

Nici mie nu mi-a placut. Parca ar fi cantat un cantec de adormit copii. Oricum,mi-a placut Ucraina si Moldova.

Link to comment
Guest stefteo21

mi se pare mie sau melodia norvegianului e un haos total? daca n-ar fi avut viorile alea n-ar fi iesit cu absolut nimic in evidenta.

Melodia norvegianului e foarte frumoasa si are si voce buna, iar viorile ii dau un plus de muzicalitate... si toate detaliile si blondele alea doua... e pur si simplu superba melodia :D Iar Moldova nu mi-a placut deloc...

Islanda a avut o melodie foarte frumoasa...

Link to comment

Cam slab intr-adevar, insa baietii din Norvegia au meritat-o din plin. Elena Gheorghe are voce, e frumoasa are prezenta scenica, fetele care au fost cu ea pe scena erau de asemenea frumoase, au dansat foarte frumos, insa melodia a fost slaba, nu e chiar foarte urata, e slaba. Cred ca daca ai nostri participau cu melodia asta :

, melodie care am inteles ca era a doua dupa "balkan girls" am fi castigat un loc mai bun.

Eu as zice ca prezenta scenica a fost cea care ne-a tras in jos :)

Te-ai uitat la echipa de pe locul 3 , Ausgjnuwngw-nu stiu cum , Arash si cu fata aceea , au avut si melodie si prezenta scenica foarte admirabile. Personal mie mi-au placut

Link to comment

In primul rand, noi mai avem de lucrat la atitudine - se vedea cat de crispata e ...

In al 2-lea rand, melodia noastra nu a fost nici ritmata nici lenta, a fost lalaita. Prezenta scenica ... nu mai vorbesc.

Nu stiu cand o sa avem si noi un interpret calumea cu o melodie pe masura ...

Oricum, nu mai urmaresc eurovisionul - sistemul de vot ma scoate din minti.

ps; mi-a placut cum s-a prezentat Moldova - atitudine frate !

Ar trebui sa invatam de la ei cum sa ne prezentam la concursu` asta. Noi mereu cautam sa imitam, sa facem floricele ...De cand lumea, moldovenii au avut melodii care au avut la baza cultura lor si au reusit de fiecare data sa degaje o energie extraordinara. Tot respectul pt ei

http://www.youtube.com/watch?v=4GF22HWRF_w

Link to comment

ti se pare tie, nu fiti rautaciosi baiatu a meritat locul 1 dar au fost melodii care nu meritau sa intre in finale si au fost in primele 10, eurovision nu va fi niciodata un concurs corect si punctat dupa prestatie :-j

Link to comment
Guest Xspeed

islanda a avut o melodie superba

si norvegia

oricum nu asta conteaza

e doar politica

romania...

well, "balkan Pitzi" nu a impresionat

nu vad dc sa merite mai mult

Link to comment

Eu as zice ca prezenta scenica a fost cea care ne-a tras in jos :)

Te-ai uitat la echipa de pe locul 3 , Ausgjnuwngw-nu stiu cum , Arash si cu fata aceea , au avut si melodie si prezenta scenica foarte admirabile. Personal mie mi-au placut

Astia au iesit pe locul 3 ca i s-a vazut lu aia lenjeria intima :)))))

Daca aratau si romanii nostrii niste "**********************" sa nu zik luam locul 1 cu felicitari.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...