Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cyrus

Sugestie Party

Recommended Posts

Prin aceasta sugestie incerc sa incurajez party-ul foarte mult.

Sa se faca un sistem cu bonus xp la party in felul urmator sau ceva asemanator :

-2players in party 125% xp

-3playes in party 150% xp

-4players in party 175% xp

-5players in party 200% xp

Astfel cei cu rr si nu numai vor face mereu party ajutandu`i si pe restul.

Sper sa se ia in discutie aceasta posibiliate.

prea mare bonusu...gandestete ca la un pp iei max 50% bonus...pai la 200% ar insemna sa primesti ceva echivalent cu 50x xp..adica sa primesti de 2 ori xp care il primesti singur..

Link to comment
Share on other sites

prea mare bonusu...gandestete ca la un pp iei max 50% bonus...pai la 200% ar insemna sa primesti ceva echivalent cu 50x xp..adica sa primesti de 2 ori xp care il primesti singur..

Asta era doar 1 exemplu. Valorile le va decide Dragos daca va considera ca este una buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest BONDarel

pro si eu dar sa fie xp bonus la pp+dl :beer:

:tiphat:

bine zice , dar mai zicea cineva nici chear 200% :) ....

Ideia ar fi buna dupa parerea mea , sa zicem in pp sa iau 5 k .... si cu pp+dl = PERfect party sa creasca exp cu 2 k ... da nu chear dublu ... 200%. Parerea mea ....

Yo pe srv vad multa discriminare la dl , majoritatea ii aud ca dl in party scade Exp ... cu taote ca yo iau dl in pt si uneori chear creste exp considerabil ... dar lvl low :D

Link to comment
Share on other sites

Guest The-Notorius-aRx

foarte buna ideea ...ai exagerat cu 200 ....makar sa nu mai scada dl asa mult la pp ... ia`l ca pe un up !

Link to comment
Share on other sites

Sa va iasa din cap ideea ca Perfect Party contine DL si / sau MG, iar daca nu ma credeti testati in joc.

Perfect party e format din elf, bk si sm care iau 5 sau 6 pucnte / lvl ( depinde de questul la Marlon). MG si DL iau 7 puncte / lvl si veti observa imediat ca va scade experienta.

Formati un pty de 3 ( sm, elf, bk ) de lvl apropiate, nu mai mare de 20-30 lvls diferenta, verificati experienta, apoi chemati la pty un MG sau DL de lvl apropiat de cei ce compun party-ul. Experienta va scadea, insa ceea ce multi nu iau in considerare este rata cu care iei experienta. Un MG ajuta cu ES si pica mobii mai repede, iar un DL cu un cal si/ sau o cioara buna ajuta mult la rapiditatea cu care se ia experienta.

Oricum e lumea rea frate, n-ar da unul party cand vad DL mai ales daca e maricel ca lvl, prefera sa zica nu apoi se baga afk si in jumatate de ora pierd spotul :))

Link to comment
Share on other sites

Sa va iasa din cap ideea ca Perfect Party contine DL si / sau MG, iar daca nu ma credeti testati in joc.

Perfect party e format din elf, bk si sm care iau 5 sau 6 pucnte / lvl ( depinde de questul la Marlon). MG si DL iau 7 puncte / lvl si veti observa imediat ca va scade experienta.

Formati un pty de 3 ( sm, elf, bk ) de lvl apropiate, nu mai mare de 20-30 lvls diferenta, verificati experienta, apoi chemati la pty un MG sau DL de lvl apropiat de cei ce compun party-ul. Experienta va scadea, insa ceea ce multi nu iau in considerare este rata cu care iei experienta. Un MG ajuta cu ES si pica mobii mai repede, iar un DL cu un cal si/ sau o cioara buna ajuta mult la rapiditatea cu care se ia experienta.

Oricum e lumea rea frate, n-ar da unul party cand vad DL mai ales daca e maricel ca lvl, prefera sa zica nu apoi se baga afk si in jumatate de ora pierd spotul :))

perfect de acord cu tine :D asa k luati-ma in party is full option cal cioara summon si ce mai vrei =))

Link to comment
Share on other sites

Partial as fi de acord..deoarece stimuleaza cresterea in party..problema e cum definim PP si faptul ca procentele indicate de tine sunt cam mari :)

Parerea mea

Am mai repretat . Procentele sunt date ca exemplu , ramane la latitudinea lui dragosh cat vor fi valorile.

Normal pp ar trebui definit prin sm + elf + bk + mg + dl , insa am inteles ca pe s1 dl`ul nu ofera bonus de xp la pp. Deci ideea de pp ar trebui exclusa , astfel nu conteaza ce rasa sunt cei din pt si dl`ul respectiv mg`ul vor fi egali cu celelalte rase.

Momentan se insista pe ideea de PP pentru ca altfel nu primesti nici un bonus de xp ( oricum bonusul de pp e f mic ) dar din moment ce toate char vor fi considerate egale nu se vor mai face " discriminari" si nu se va mai gandi lumea la PP.

De aici rezulta party full peste tot => Toata lumea fericita .

Link to comment
Share on other sites

sugestia ta a fost inainta si catre colegii mei :) sa vedem ce iese din asta...in principiu nu suna rau dupa cum am zis

sa speram ca se va putea pune in functiune ar fi mult mai bn..deaorece pe s1 sa introdus regula cu contor si daca tu dai si nu esti on iei contor iar daca tu esti on si ceilalti afk dc sa mai faci pt daca tu ii cresti si tot tu stai on si a fost foarte mult descurajat pt cu aceasta regula

Link to comment
Share on other sites

' date='May 19 2009, 18:55' post='3836443']

super ideea mane ! PRO ! dar nu cred ca se va aplica ne da avantaj prea mare sau mi se pare mie ? :crazy:

Repet a n-a oara : Valorile sunt pur informative. #-o

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...