Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lancelot

Salut din nou

Ce alegem?  

528 members have voted

  1. 1. Votati-va viitorul

    • dam rr la db si ne jucam ca niste oameni de treaba
      386
    • dam roll back pana la inceputul erei noastre si ne jucam ca niste oameni mai putin de treaba?( roll back din 17 aprilie)
      16
    • doriti sa se faca totul pentru recuperarea datelor din status si continuam cu circul de unde am ramas?
      123


Recommended Posts

Guest The-Notorius-aRx

Parerea mea ... RR DB...nu ne mai chinuim , nu mai iese atat scandal , nu se mai deschid 1000 de topicuri...pana la urma toata lumea a muncit , mai mult sau mai putin...

Link to comment
Share on other sites

multi alegeti rr db probabil pentru ca e solutia cea mai rapida de a reduce serverul la viata , iar eu cred ca preferati conturile voastre actuale decat un rr db in graba

dar cum zicea si Securistu' de unde stim ca bugul nu va reaparea? exista vreo certitudine in acest sens?

@Blader : dupe + speed vor fi si dupa rr db sigur

Link to comment
Share on other sites

Voturile pe care le faceti fara post/argumentare vor fi scazute la numaratoarea finala

De asemenea..daca postati de pe usere secundare..votul va fi nul

Tratati cu seriozitate problema..doar e vorba de ce veti juca voi mai departe

Link to comment
Share on other sites

Guest Blader_Slayer

RR DB

daca este posibil ca problemele sa fie remediate 100% atunci , work-work-work

daca nu este posibil atunci un rr db ar fi indicat , am evita discutiile ... (rollback in nici un caz :tiphat: ) ,

p.s.oricum sa inceput cu stangul(dupe,cs,speed) ... ar fi uitate odata cu rr db :P

Link to comment
Share on other sites

Recuperarea datelor si nu prea inteleg de ce vreti sa se dea rr la db faara sa incercam sa recuperam tot...

1. Toti care vor rr la db ori au avut ss pt dupe ori au lvl foarte mic nu ar trebui sa se ia in considerare voturile lor.

2. As dori recuperarea datelor deoarece nu era un srv beta era unu oficial care nu cred ca dureaza o luna si din cauza asta poate am stat atatea nopti nedormite sa dau un amarat de rr...

Deci daca se da rr la db ati ajuns rau cu srv asta :| exp 20x si tine o luna de zile :banghead::banghead::banghead:

Link to comment
Share on other sites

rr db

1) nu are sens sa va chinuiti cu recuperarea, prea mult timp pierdut si tot o sa fie unele caractere scapate din evidenta, din greseala care o sa aiba avantaj

2) roll back nu i bine ca tot rr inseamna pana la urma doar ca poate aparea aceiasi problema ca acu daca nu s a gasit rezolvare, etc...

3) propun rr db deoarece este varianta ce a mai rapida, usoara si ok din punctul de vedere al viitoarelor erori, conflicte, etc...

Link to comment
Share on other sites

dam rr la db si ne jucam ca niste oameni de treaba - Votat

De ce? Pt ca dupa cum spun unii e doar un joc .. dar argumentele mai puternice ar fi :

- dupele ce au stricat serveru si piata de vanzari cumparari de la inceput de DB si timpul pana cand au fost prinsi. ( piata de vanzari cumparari ce a ramas tot exagerat de ridicata )

- imposibilitatea de editare a tututor caracterelor la un level corect cand pt cei ce au consumat fructe si li s au atribuit puncte sumplimentare se vor considera ca levele acordate.. iar diferenta consta in 5 levele date la lvl 200 si 5 levele date in plus la lvl 390 ce ii apropie de rr pe altii..iar in conditiile in care eu am facut de la 320 la 325 in tarkan nonstop in party stabil 5 levele in 12 ore consider ca atribuirea unora de peste 390 lvl chiar si 1 level e mult.

- atribuirea unui XP constant pe tot DB ul fara ca crywolful sa modifice rata de xp

- rena ce a fost schimbat pe parcursul jocului si multi au profitat de acea schimbare.

In conditiile actuale cred ca cea mai buna solutie ar fi o curatenie generala si RR DB pt a tine situatia sub control.

Sa mai specific ca daca se incearca editarea conturile resetate prematur vor aparea la sectiunea plangeri topicuri gen recalculare puncte ca el ori nu a avut marlon ori ca levelul editat nu corespunde cu ce a avut inainte..

PS: later edit ar trebui atentionati toti cei ce fac double posting si fac propaganda cum ca optiunea lor e cea mai buna..

exemplu Alexey care a postat de cel putin 3 ori si incercand sa atraga alti playeri sa voteze sau sa isi schimbe votul dupa el

Link to comment
Share on other sites

Guest moshucu

pai fara circu asta ce rost mai are sa jucam...cate trairi cate intrigi...o sa ne lipseasca :)

si votul tau este?

Link to comment
Share on other sites

Partidul va vrea tunsi.

Deci votati.

Daca e posibil si nu va cerem prea mult..cu 1 2 argumente..altfel votul vostru va fi nul :) si nu va fi luat in considerare.

Thx

PS spamul va fi iar pedepsit..ca vad ca va cam place sa ramaenti fara usere :D

pana la urma eram primu MG dupa server....da nah...am votat RR db

Link to comment
Share on other sites

Guest The-Notorius-aRx

Recuperarea datelor si nu prea inteleg de ce vreti sa se dea rr la db faara sa incercam sa recuperam tot...

1. Toti care vor rr la db ori au avut ss pt dupe ori au lvl foarte mic nu ar trebui sa se ia in considerare voturile lor.

2. As dori recuperarea datelor deoarece nu era un srv beta era unu oficial care nu cred ca dureaza o luna si din cauza asta poate am stat atatea nopti nedormite sa dau un amarat de rr...

Deci daca se da rr la db ati ajuns rau cu srv asta :| exp 20x si tine o luna de zile :banghead::banghead::banghead:

tin sa te contrazic.....am jukat pe 3 caractere... 300 350 si 240.... si am lasat calculatorul deschis cu noptile...si totusi sustin RR DB ! prea multe magarii cu jwls ...1 item 2k jwls....zici ca le cumperi de la magazin....

Link to comment
Share on other sites

Guest LordRippeR

recuperarea datelor din status

daca s'ar da RR DB de fiecare data cand apare cate'o problema,nu stiu unde s'ar ajunge,asa ca daca se sta acum inca 1-2 zile pe tusa,nu cred ca omoara pe nimeni(teoretic) :))

iar Roll Back,e egal cu RR DB,tinand cont de data back'up'ului

cred ca recuperarea datelor ar fi ce'a mai optima alegere,tinand cont ca s'a muncit pana acum la asta

Link to comment
Share on other sites

tin sa te contrazic.....am jukat pe 3 caractere... 300 350 si 240.... si am lasat calculatorul deschis cu noptile...si totusi sustin RR DB ! prea multe magarii cu jwls ...1 item 2k jwls....zici ca le cumperi de la magazin....

si ce credeti ca nu o sa fie din nou dupe ? daca nu se da filtru la duper iar o sa se faca de pe conturi secundare nu iti face griji ;)..

Link to comment
Share on other sites

degeaba ziceti ca va fi fara dupe/speed

nu aveti nici o garantie in acest sens

sunt doar vorbe

daca se baga rena = 1 bless si lehap in arena din start nu cred ca o sa munceasca cineva pt un caracter 300 lvl ca sa faca iar dupe.Iar in legatura cu speed-ul .. v-am zis ... instalati fraps .. il deschideti inainte sa intrati in mu .. vedeti pe unu cu speed ... pac pac record .. ss 99 zile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sadi022002

Recuperarea datelor

"se va da rr si peste o luna 2 se va ajunge la aceasi problema :banghead:

Link to comment
Share on other sites

TyreXelu cu tot respectul , si eu vreau contul meu , un SM de lvl 370 + DAR :

1. prefer sa ma joc decat sa fac spam de forum ;

2. daca "bugul" este deja in sistem poare re-aparea oricand , chiar daca se repara acum DB;

3. data viitoare vor fii mult mai multe caractere afectate , ceea ce va duce inevitabil la RR.

Pe de alta parte , daca exista sanse de recuperare a datelor intr`o proportie cat de cat acceptabila + siguranta ca va fii o stabilitate a DB ridicata , sunt pro si pentru recuparere.

Sincer, eu unu nu mai vreau sa merg pe gheata subtire . Si cred ca nici unu dintre noi.

Link to comment
Share on other sites

Recuperarea datelor si nu prea inteleg de ce vreti sa se dea rr la db faara sa incercam sa recuperam tot...

1. Toti care vor rr la db ori au avut ss pt dupe ori au lvl foarte mic nu ar trebui sa se ia in considerare voturile lor.

2. As dori recuperarea datelor deoarece nu era un srv beta era unu oficial care nu cred ca dureaza o luna si din cauza asta poate am stat atatea nopti nedormite sa dau un amarat de rr...

Deci daca se da rr la db ati ajuns rau cu srv asta :| exp 20x si tine o luna de zile :banghead::banghead::banghead:

Eu am votat rr db si am bk cu rr ...Lapusnenu .

Deci nu cred ca asta e motivul.. cel invocat de tine

Problema e ca asha cum a mai spus cineva mai sus sau facut multe dupe jvls lucru care i-a avantajat pe unii intr-un mod excesiv .

Sa folosim necazul asta cu buba la server pentru a remedia putin din problemele cauzate de episodul '' dupe jvls''

Plus ca dupa experienta cu boom , garone si ceilalti si dragos va fi mai atent si va opri din fasha astfel de incercari .

M-am simtit dator sa explic ...valabil si ptr Alexey

Link to comment
Share on other sites

Guest PhantomS

Partidul va vrea tunsi.

Deci votati.

Daca e posibil si nu va cerem prea mult..cu 1 2 argumente..altfel votul vostru va fi nul :) si nu va fi luat in considerare.

Thx

PS spamul va fi iar pedepsit..ca vad ca va cam place sa ramaenti fara usere :D

Lancelot dak vrei sa fie totu ok dupa rr la db , sa nu mai fie prob punetzi si voi autoban pt dupe , si o sa fie cel mai bine , o dupat ban acc sau car 99 zile si doamne ajuta ,

Link to comment
Share on other sites

dam rr db si ne jucam ca niste oameni de treaba -votat.

Fiindca pun pariu ca nici nu s-a apucat nimeni de lucru acolo..fiindca e mult ..mult prea mult.

Daca se dadea rr db de cand s-a stricat deja avea lumea 350 :) cei care se plang ca au lvl mare..si nopti nedormite...s.a.m.d

Se evita multe cu rr db... :tiphat:

edited: si asta cam catine tine? acest pool...1 sapt? :)) eu unul as vrea sa joc..si azi daca se poate :>

Link to comment
Share on other sites

Guest tibilosu

Reset DataBase.....pentru ca Rollback inseamna cam acelasi lucru iar recuperarea datelor ar dura destul timp (unii in timpul asta ar da rr pe un nou DB)

Asta in ideea in care jucam civilizat....si fara suparare caci nu am nimic cu nimeni : cei prinsi cu mata in sac pentru dupe sau speed "monitorizati" mai atent pentru eventuale recidive :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackfury

Reset Database

Incercati sa atasati/instalati un gameguard la server.

P.S. ar fi si mai bine daca se restaureaza baza de date din acest moment. Resetul e o solutie simpla si rapida.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...