Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lancelot

Salut din nou

Ce alegem?  

528 members have voted

  1. 1. Votati-va viitorul

    • dam rr la db si ne jucam ca niste oameni de treaba
      386
    • dam roll back pana la inceputul erei noastre si ne jucam ca niste oameni mai putin de treaba?( roll back din 17 aprilie)
      16
    • doriti sa se faca totul pentru recuperarea datelor din status si continuam cu circul de unde am ramas?
      123


Recommended Posts

Partidul va vrea tunsi.

Deci votati.

Daca e posibil si nu va cerem prea mult..cu 1 2 argumente..altfel votul vostru va fi nul :) si nu va fi luat in considerare.

Thx

PS spamul va fi iar pedepsit..ca vad ca va cam place sa ramaenti fara usere :D

Link to comment
Share on other sites

RR DB :)

De ce ?

Nu stiu,dar asta simt acum :wub:

@Felul in care ai facut poll'ul,si atasat 2-3 cuvinte pe langa variante,va influenta cum vor posta unii useri .

Ai putea sa pui un timp limita de votare . De exemplu pana maine la ora 12:00 .

Link to comment
Share on other sites

Partidul va vrea tunsi.

Deci votati.

Daca e posibil si nu va cerem prea mult..cu 1 2 argumente

PS spamul va fi iar pedepsit..ca vad ca va cam place sa ramaenti fara usere :D

Un rr DB ar fi cel mai indicat .

Ma gandesc ca in urma unui roll back ramane riscul ca dupa o perioada de timp sa faca iar buba serverul

Daca se poate sa dureze cat mai putin timpul de votare :P

Link to comment
Share on other sites

clar rr db. din cate am inteles recuperarea datelor este o munca tare nesimtita. tinand cont ca nu sunteti platiti pentru asa ceva, cred ca solutia ce-a mai usoara si pentru voi si pentru noi este 1 rr db. cu toate acestea nu sunt nici impotriva unui rollback daca asa se va vota :right:

Link to comment
Share on other sites

RR DB si nu ami va parea rau dupa setu+13 in schimb: "dam rr la db si ne jucam ca niste oameni de treaba"

Ei zic ca: "am muncit atat si acuma sa se dea rr db, daca se intampla din nou, mai bine astept recuperearea datelor sau sa se repare chiar daca dureaza o luna" de parca nu se poate intampla inca odata si dupa repararea datelor

Eu vreau sa: "dam rr la db si ne jucam ca niste oameni de treaba"

Link to comment
Share on other sites

Guest D@ria

RR DB.

Daca s-ar da roll unii care au acum 350-360 nici n-ar avea cont.

Iar sa se modifice 7500 char ar dura prea mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest SweetPoison

rr db, dureaza mai putin si nu va mai chinuiti atat :P si nu se mai chinuie nici altii sa faca spam aiurea ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hidd3n

RR DB deoarece un roll back nu near avantaja cu nimic iar recuperarea datelor cere timp...

Link to comment
Share on other sites

rr db ... eliminam riscul de a se repeta problema aparuta la server .

Cine-ti garanteaza tie ca un rr db exclude 100% reaparitia acestei hibe? :-?

OT Sunt de acord cu ce vrea majoritatea

Este egal cu 0 reply-ul tau, gandeste-te bine ce preferi si voteaza cu argumentul de rigoare

Link to comment
Share on other sites

dam rr db si ne jucam ca niste oameni de treaba

De ce?

Pentru ca un rollback n'ar rezolva absolut nimic dupa cum a sesizat si Alex..ar coincide cu rr db in proportie de 80%.

Iar pentru recuperarea datelor iar nu sunt de acord deoarece.. au fost multe magarii facute pe server(da, ma refer la dupe)unii au jwl, altii au seturi cumparate din acele jwl dupate, si nu e corect fata de restul.Asa ca mai bine incepe lumea de la 0 si jucam corect . :) Plus ca necesita o gramada de timp si munca..

Link to comment
Share on other sites

RR DB .. toti vreti asta, insa de unde stiti voi ca problemele nu se vor repeta? Recuperarea datelor mi se pare cea mai buna solutie. Sunt sigura ca adminii au gasit o solutie sa nu se chinuie ca, chiorii sa redea statusul celor 7500 de playeri, dupa spusele voastre.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ulquiorra.

rr db deoarece pare cea mai usoara obtiune , recuperarea datelor ar dura prea mult iar roll back ar fi exact ca rr db dar cu posibilitatea sa se intample iar ...

So Vote RR DB :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

RR DB

Poate asa vor fi evitate conflictele de genul "caractere editate" "ca x au avut pile" "dupe" samd.

Chiar daca se vor recupera datele vor aparea discutii de genul X avea lvl mai mic ca al meu, de ce are mai multe puncte... sau de ce e mai mare... :)

Link to comment
Share on other sites

Dam rr la db si ne jucam ca niste oameni de treaba

Argumente :

Daca DB e deja dusa , ce rost are sa munciti pentru recuperare ? sa jucam in plus cu RISCUL de a se duce din nou oricand ?

Un DB instabil nu avantajaza pe nimeni si sa avem surpriza neplacuta sa patim la fel in viitor .

Deci , eu propun RR DB + o securitate mai mare + back up saptamanal .

Si o grija mai mare din partea jucatorilor "smecheri" care fac si dreg fara sa se gandeasca la consecintele lor asupra intregii comunitati linkmania.

RR DB & FAIR PLAY

Cu Respect ,

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...