Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

boom

Sugestie RRDB

Recommended Posts

Guest PhantomS

eu as fi deacor cu rr db , dar sa nu sa mareasca exp sau sa se deie puncte , nimik lom totu de la 0 , asa o sa fie multa lume fericita :beer: :beer: :beer: :hello: :hello:

Link to comment
Share on other sites

eu as fi deacor cu rr db , dar sa nu sa mareasca exp sau sa se deie puncte , nimik lom totu de la 0 , asa o sa fie multa lume fericita :beer: :beer: :beer: :hello: :hello:

Idem ... decat sa stea sa piarda timpu cu incercari pentru rezolvarea problemei mai bine da rr la db si ne putem juca linistiti ...

Link to comment
Share on other sites

Guest coco39

eu prefer sa mai astept cu speranta ca se va rezova problema.Prefer sa mai astept cateva zile decat sa joc 1 luna degeaba :)

O sa spuneti ca doar jucam de fun nu pentru lvl si rr.Dar nu prea vad nici un fun sa pleci de la zero si sa dai qqqqq sa iti faci 1mie de nervi si sa alergi toata ziua dupa cate 1jw si ceva iteme de pe jos.

O sa fie jale cu zenul de global la inceput pana dai de jol ,creation si aripi :)

Link to comment
Share on other sites

eu prefer sa mai astept cu speranta ca se va rezova problema.Prefer sa mai astept cateva zile decat sa joc 1 luna degeaba :)

O sa spuneti ca doar jucam de fun nu pentru lvl si rr.Dar nu prea vad nici un fun sa pleci de la zero si sa dai qqqqq sa iti faci 1mie de nervi si sa alergi toata ziua dupa cate 1jw si ceva iteme de pe jos.

O sa fie jale cu zenul de global la inceput pana dai de jol ,creation si aripi :)

Fix de asta imi e mie ca o sa fie jale cu zenul pentru global ... dar asa tzi se pare fun sa se dea rollback si restu sa aiba si u nu ... sau si u esti unul dintre ei :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest coco39

cu rollback macar cei care au jucat isi pot face mg sau dl , iteme si jwl nu cred ca ai avut prea multe.

Joaca tu de la zero si o sa intru si eu peste 1-2 luni cand o sa se dea iar rrdb pentru o eroare ceva. Sa vad cum joci daca ai sti ca peste 1 luna se da rrdb :)

Link to comment
Share on other sites

Cu speed , dupe jvls , si admini care se fac ca nu vad ....? :-j

georgescule de ce nu incerci sa iti vezi tu de treaba ta si sa nu mai sari cu sageti pe aici? daca te-a lasat lumea in pace pana acuma te-a lasat la rugamintile unui coleg din alianta nu ca n-ar fi stiut lumea cine esti.

Ori esti admin si iti faci treaba cum trebuie ori esti pus degeaba.. sa vazut ce si cum si in afara de Dragosh si poate 1 2 admini mai straluciti au prins cativa duperi , cativa cu speed si etc.. dar daca adminu joaca in guilda unde se fac dupe si nu isi pune intrebarea de unde are golegul sau 2 + 2 k jwls cand mai are si un set facut + 13 peste noapte, de unde liciteaza 4+4 sau fara numar pe nush ce item ce il gasesti greu in primele 10 zile cand si foamea de jwls e mare..

Asa o fi Garrone asta recunosc si eu .. insa voi ca playeri fairplay de care vreti sa dati dovada ar fi trebuit sa nu folositi acele hackuri pe care stiati ca merg, ati sperat ca nu veti fi prinsi si nu se va vedea ..

RR DB ului mi se pare solutia cea mai buna in momentul de fatza insa daca tot nesecurizata si nerezolvate bugurile mari care nu apar dupa 3 luni de teste din senin atunci vorba lui garonne , MAI BINE DELOC , ca altfel iar pierdem timp bani si nervi de pomana..

Poate ca ar trebui sa redeschideti 0.97 pana cineva cu experienta va reusi sa faca un srw functionabil din vers 1.01

spre uimirea ta, vdragosh a fost instiintat ca hack-urile care le-am folosit noi erau operationale inca de pe BETA tot de noi.

Sunt putini cei ce poseda atata tarie de caracter incat sa fie in stare sa aiba si caracter de xp pe care sa si-l dezvolte prin forte proprii si in acelasi timp sa aiba si game master sau moderator .. si sa fie in stare sa nu se foloseasca de avantajele pe care i le confera acest lucru pentru asi sustine caracterul de XP sau colegii de guild / alianta.

De aceia cred ca cel mai responsabil de acest lucru este administratorul serverului ... cel care de altfel alege si staful ...

Deci , de eventualele succese sau insuccese ale stafului este responsabil vdragos.....

Daca el considera ca linkmania nu gaseste GM mai buni decat :............................... nu dau nume pentru ca as fi subiectiv ...ii stiti voi foarte bine pe GM sau moderatorii care in multe cazuri nu s-au putut aptine si au fost partinitori cu colegii de guild sau ali ; atunci inseamna ca asta va fi linkmania si de aici inainte .

Am vazut o replica a lui garone prin care sustinea ca prin numirea unui GM nou care avea caracter de xp in alianta RAGE se ajungea la o stare de egalitate , in sensul ca urma sa fie si intr-o alianta si in alta cam acelasi numar de GM sau moderatori....

Ce inteleg eu din asta ..? Ca degeaba ai un guild sau o alianta daca nu ai si un nr consistent de admini care sa te sustina la greu .

Ce mai inteleg eu din asta ca domnul GM de la guilda si alianta Honey confirma faptul ca adminii care sunt in Honey nu pot fi impartiali caci de.... sunt si ei oameni si au sentimente .

Este imposibil sa vezi pe cineva atat de ''potent '' in jvls items .. etc.. si sa nu ti se aprinda beculetul

In momentul in care ajungem ca adminii sau moderatorii care sunt in Honey sa accepte sa fie membri ai unei guilde aliante care este condusa de un expert expluatarea de buguri si se bucura de avantajele pe care acesta le creeaza guildei si aliantei folosind metode care nu sunt conforme cu regulamentul si nici cu regula bunului simt apoi atunci ash putea spune ca ... am fost depasiti de situatie si ca numai dragos ar mai putea face ceva .

Solutii ar fi mai multe ...

Ramane in primul rand sa se doreasca de catre vdragos rezolvarea acestei probleme si apoi cu siguranta se vor gasi si metodele prin care sa o faca .

Sa nu se inteleaga ca numai in Honey sunt ''admini protectori'' e un fenomen la moda .

Unde sunt vremurile in care pe linkmania activau admini precum invisible sau MegicElf ( nush daca le-am scris bine nick-urile .

Bafta si sper ca la reluarea jocului sa fim cu totii multumiti de eventualele modificari aduse . asta in cazul in care se vor face modificari . :-?

imi place ca sari cu acuzatii fara sa stii de fapt ce s-a intamplat. toti mancati rahat ca am avea pile la admini.

daca aveam pile la admini oare nu reuseam eu sa-mi salvez gd-ul full lk dsr? oare nu reuseam sa-mi salvez setul hyon? oare nu reuseam sa-mi salvez celelalte iteme anciente sau ce mai aveam eu pe cont inainte sa iau 99? va place sa dati din gura dar nu stiti de fapt ce s-a intamplat in realitate.

Link to comment
Share on other sites

si oare de ce vrei tu rr la db? ca ai luat 99 ca ai dupat?

Mai bine taci cu sugestia asta a ta am mai zis numai astia de lvl 100 vor rr la db sau toti prosti..

:dooh: Numai cu repleyri din astea stiti, sageti aruncate, are dreptate, decat sa se dea rollback

mai bine rr la BD.

Si mai incetati odata cu cu reprosurile, D-ne ce rai suntem :(

Deacord cu rr la BD

Sanatate ! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest Cleste

Nu tu esti ala cu nspee mii de jwl dupate ?

da eu sunt ala. mai exact 36210 jwls dupate :D

=)) ce om :|

Link to comment
Share on other sites

georgescule de ce nu incerci sa iti vezi tu de treaba ta si sa nu mai sari cu sageti pe aici? daca te-a lasat lumea in pace pana acuma te-a lasat la rugamintile unui coleg din alianta nu ca n-ar fi stiut lumea cine esti.

spre uimirea ta, vdragosh a fost instiintat ca hack-urile care le-am folosit noi erau operationale inca de pe BETA tot de noi.

imi place ca sari cu acuzatii fara sa stii de fapt ce s-a intamplat. toti mancati rahat ca am avea pile la admini.

daca aveam pile la admini oare nu reuseam eu sa-mi salvez gd-ul full lk dsr? oare nu reuseam sa-mi salvez setul hyon? oare nu reuseam sa-mi salvez celelalte iteme anciente sau ce mai aveam eu pe cont inainte sa iau 99? va place sa dati din gura dar nu stiti de fapt ce s-a intamplat in realitate.

Boom nu fi prost !!!ca tara geme..

Sa ma lase lumea in pace..??? dezvolta....

Sa inteleg ca ai fi si tu o ''marca de blugi'' si ar trebui sa imi fie frica sa ma exprim ca nu cumva sa nu mai fiu lasat in pace .

Daca asta e teoria pe care incerci sa mi-o explici mai sus ... apoi afla mataluta ca esti lovit rau .

Fac ceva pe amenintarile tale .

Eu in postul meu am expus o stare de fapt ... si aceasta stare de fapt este impartasita de mai multa lume .

Faptul ca vdragos stia despre existenta acelui bug si ca acest lucru i-a fost adus la cunostinta de eminenta sa garone sau boom asta e fix pix si nu va absolva pe voi de vina pe care o purtati .

Eu mai sus nu va criticam pe voi ptr faptele respective ( pentru asta v-ati primit pedepsele )

Aduceam in lumina o situatie... si anume aceia in care s-a ajuns ca pentru a avea un guild /alianta cu sanse trebuie sa ai un nr consistent de GM / moderatori care sa te protejeze pe tine si pe colegii tai .

Pierderea seturilor la care faci referire nu sterge avantajul pe care l-ati creat voi aliantei Honey dupand aproape 100 de mii de jvls .

Jvls pe care le-ati imprastiat prin tot serverul prin cumpararea de items de la vanzari cumparari la preturi care nu si le permitea nimeni altcineva decat voi cei cativa care ati dupat au creat un mare avantaj aliantei din care faci parte .

Legat de faptul ca cineva la un moment dat a rugat pe un nobete precum Locust sa nu posteze pentru ks la gold e alta istorie si asta nu are a face cu tine .... ( pana la urma am fost postat si s-a vazut ca nu avea printuri bune )

Legat de identitatea mea ( jumatate de server stie cine sunt )

Tie iti urez succes si iti cer sa iti pui amenintarile in practica fara a le face publice pe forum .

Te astept in joc sa iti dau cateva capace mare jucator de mu ce esti . :violent:

Am mai spus foarte clar ''conceptul admini protectori '' este la moda si nu se practica numai in aliantsa Honey

Majoritatea (cu mici exceptii ) nu se pot abtine si nu reusesc sa fie impartiali .

Link to comment
Share on other sites

' date='May 10 2009, 18:07' post='3804083']

Mai bine ar da o data drumu la srv decat sa se chinuie sa rezolva problema ... si sa dea rr la db :blink:

A fost sambata ,duminica e cald e vreme de iesit la un gratar nu lucreaza nimeni la servar stai linistit

Cel mai probabil maine se va remedia problema

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...