Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

boom

Sugestie RRDB

Recommended Posts

Normal... frustratii vor spune "Who gives a sh!t ?" si au si nesimtirea sa faca o gramada de lume "disperata"

Aici se discuta PRINCIPII, care pentru putere de intelegere a unora, inseamna prea mult, le solicita prea mult cei cativa neuroni pe care ii poseda...

Astia ca tine au ales ca Barabas sa fie iertat si Isus Hrisos rastignit....

Dar, de unde nu este, nici Dumnezeu nu cere.

Sunta capete in care dai cu bata..se rupe bata din cauza grosimii capului... :violent:

Nu primesc lectii decat de la PROFESIONISTI nu de la MUHAIELE

:closed:

Link to comment
Share on other sites

sunt complet de acord cu experienta mare la inceput si apoi revenirea ei la normal. si ca sa vin in intampinarea ideii, uite am facut si un grafic al variatiei experientei in functie de timp, asa cum as vedea-o eu ca fiind perfecta:

Link to comment
Share on other sites

sunt complet de acord cu experienta mare la inceput si apoi revenirea ei la normal. si ca sa vin in intampinarea ideii, uite am facut si un grafic al variatiei experientei in functie de timp, asa cum as vedea-o eu ca fiind perfecta:

e interesant cum perioada 0-14 zile seamana cu un obiect contondent pe cale sa striveasca *capul* unui jucator (bucla din centru) de peretele asimptotic (ala cu formula(Q/(tn-t))) din partea dreapta.

Link to comment
Share on other sites

e interesant cum perioada 0-14 zile seamana cu un obiect contondent pe cale sa striveasca *capul* unui jucator (bucla din centru) de peretele asimptotic (ala cu formula(Q/(tn-t))) din partea dreapta.

ce pot spune, ai o imaginatie bogata :))

Link to comment
Share on other sites

e interesant cum perioada 0-14 zile seamana cu un obiect contondent pe cale sa striveasca *capul* unui jucator (bucla din centru) de peretele asimptotic (ala cu formula(Q/(tn-t))) din partea dreapta.

:)) :)) :)) :)) lol :cool2: :cool2: :cool2:

T2Bus + altii ce au dat rr uri pe banda , stat la party etc, am mai spus si in alt post, cei ce joaca acum vor juca si mai departe inj acelas stil, ca doar nu ai 2 rr si gata intri cum intra altii 2 3 ore, la fel vei sta si la fel se va simti acea departare fatza de playerii normali, insa mai grav este pt cei ce intradevar au avut un concediu gen neamzzuMG si au stat cu nopti si zile, au dormit 2 ore pe noapte si 2 pe zi ca sa aiba grija de un amarat de caracter sa nu moara sa aiba spotu si etc , de ei ce mai zici ? personal eu am avut 4 charuri peste 211 280 cat si 325 si 327 la care o pot lua de la 0 si sa joc cu un bonus stats ce ar da echivalentul unui rr char si nici asta nu mai este corect. Situatia ma indoiesc ca va fi rezolvata doar sa editezi un weekend intreg cele multe multe charuri ce acum au si lvl 2 si nu le poti vedea in top dar banuiesc ca sunt multe ..

Nici eu nu voi mai avea timp liber intrucat actualul serviciu nu imi mai permite decat cateva ore seara daca nu voi fi prea obosit.

Asta este , o eroare fatala, dar neintentionata,

Dupa cum spuneam si spuneau su multi in topicul lui Lance, lumea vrea sa joace , ca cu un posibil DB asta este .. iar daca se va da un DB si ontopic la subiectul tau boom as sugera sa nu fie mai mare de 25 x si eventu crywolf sa il modifice + - 5 x adica max 30 x . minim 20 , iar xp ul sa ramana constant pt ca altfel s ar crea din nou acelas precedent, cu rr iti la un xp marit si profitand de noi spoturi sa poata creste exponentional fara de cei ce au aflat mai tarziu sau etc..

Sunt pt setari standard si fixe pt tot DB ul.. ca va fi RR DB sau nu.. insa un roll back e mai grav ca un DB parerea mea,

3 saptamani de lvl , tradeuri. invazii , e ca si cum ai fi dormit ai visat frumos , ai casa masina etc , si cand te trezesti vezi ca ai doar o casuta mica si darapanata si o bicicleta,

Nimeni dupa parerea mea nu vrea sa se reintoarca de unde a plecat acum 3 saptamani... pt ca s ar putea creea un dezavantaj fata de cei ce joaca exact de aceste 3 saptamani si poate ca erau aproape de rr ;) si fata de altu ce sa lasat acu 3 saptamani la nivel mare din cauza duparilor si va reveni stiind ca e tot acolo de unde a lasat contu... haios tare nu ?

Si PS: boom .. din cauza unora ca tine si garrone sa ajuns in astfel de situatii ca si a lui pixu, ca sa umblat la scripturi si tot felu de fiesiere ca sa va impiedice pe voi cei afoni de fairplay si scameri..asa ca mai bine ai lasa adminii sa ia o decizie si sa nu o mai dai in diverse ca vezi ca mi au ispasit pedeapsa si etc.. esti si vei ramane impreuna cu ceilalti naspeti abuzivi de hackuri o persoana nongrata pe srw cat si suspicioasa pana la sf de db.

Punct

Link to comment
Share on other sites

suntem obisnuiti cu asteptarea si cu srw up fara sa fie nimeni anuntat cum se procedeaza la alte servere, cand se da rr db se foloseste un sistem de a trimite tuturor celor ce au un cont facut si o adresa de email valida un email prin care se zice clar RR DB incepand cu 1 aprilie, ori eu am asteptat rr db si trecerea de la beta la oficial mai bine de 1 luna ca sa aflu pe data de 2 aprilie seara ca baietii deja joaca si multi aveau deja lvl 150 .. adminii nu au nici ei habar de prea multe pt ca VDragos nu le spune la toti ce si cum pt ca oricum nici el nu prea stie pt ca nu este un coder profesionist,

Pacat insa ca multi ce au totusi experienta in decodarea fisierelor si a unor scripturi etc is totusi ignorati, insa conturi de admine date ca painea calda se dau peste noapte,

fratilor gata cu zecile de admine ce habar nu au nici cu ce se mananca MU , le pui o intrebare si sunt pe dinafara cu versiunea si cu setarile serverului, cautati va admini profesionisti ce aduc ordine pe server.. mai faceti recrutari si in staful de tehnicieni, nu de admini ce intra salut linkmania.. hehe xyz la taste .. eu vi s sefu..

Diferenta abia acum se vede pe un srw free si pe unu unde sunt iteme cumparate, admini mai competenti , tehnicieni mai profesionisti, cat si raspunsuri civilizate si ontopic fatza de clientii acelui srw, Aici ti se pune mana in gura close topic vreo 20 de zile suspend si hasta la vista baby .. cui nu i convine sa plece...

Pacat ..ce a fost candva si ce sa ajuns .. :naughty:

ontopic BOOM . oricum nimanui nu ii pasa de aceste modificari setari sugestii si vor face cum vor dori ei.. :nanana:

Link to comment
Share on other sites

suntem obisnuiti cu asteptarea si cu srw up fara sa fie nimeni anuntat cum se procedeaza la alte servere, cand se da rr db se foloseste un sistem de a trimite tuturor celor ce au un cont facut si o adresa de email valida un email prin care se zice clar RR DB incepand cu 1 aprilie, ori eu am asteptat rr db si trecerea de la beta la oficial mai bine de 1 luna ca sa aflu pe data de 2 aprilie seara ca baietii deja joaca si multi aveau deja lvl 150 .. adminii nu au nici ei habar de prea multe pt ca VDragos nu le spune la toti ce si cum pt ca oricum nici el nu prea stie pt ca nu este un coder profesionist,

Pacat insa ca multi ce au totusi experienta in decodarea fisierelor si a unor scripturi etc is totusi ignorati, insa conturi de admine date ca painea calda se dau peste noapte,

fratilor gata cu zecile de admine ce habar nu au nici cu ce se mananca MU , le pui o intrebare si sunt pe dinafara cu versiunea si cu setarile serverului, cautati va admini profesionisti ce aduc ordine pe server.. mai faceti recrutari si in staful de tehnicieni, nu de admini ce intra salut linkmania.. hehe xyz la taste .. eu vi s sefu..

Diferenta abia acum se vede pe un srw free si pe unu unde sunt iteme cumparate, admini mai competenti , tehnicieni mai profesionisti, cat si raspunsuri civilizate si ontopic fatza de clientii acelui srw, Aici ti se pune mana in gura close topic vreo 20 de zile suspend si hasta la vista baby .. cui nu i convine sa plece...

Pacat ..ce a fost candva si ce sa ajuns .. :naughty:

ontopic BOOM . oricum nimanui nu ii pasa de aceste modificari setari sugestii si vor face cum vor dori ei.. :nanana:

Oooooouuuuu !

go there :nanana:

@LE: Serverele alea cu "profesionistii" de care zici, ofera la vanzare si admin. Stiu eu un server de ala pe care admin a fost Gabri3l (juca pe 97d), un pusti care avea vre-o 14 ani, si cand am intrat pe serverul ala si radeam de el, nu a fost in stare sa imi faca un print. Nu stia ce-i ala disablechat. Ce sa mai zicem de notiuni de care zici tu pe aici, de programare. Solutia gasita de el a fost sa imi dea suspend permanent, fara sa fac nimic. Asa ca stii ce , "shut the fuck up" sau dute acolo si nu ma mai bate la cap cu aberatiile tale "competente".

Link to comment
Share on other sites

sunt complet de acord cu experienta mare la inceput si apoi revenirea ei la normal. si ca sa vin in intampinarea ideii, uite am facut si un grafic al variatiei experientei in functie de timp, asa cum as vedea-o eu ca fiind perfecta:

Ma *vandam* ca deja nush cum sa iti mai zic ca te bagi ca iepurele pe tot locul

RR DB e clar nu va fi gandeste cu capul nu cu mana

Si daca va fi rr db (cam imposibil sa fie), cu exp mare cum zici tu cu grafic cu tot :))

Tu crezi ca aia care au dat printre primii rr le convine? daca va fi exp mare totii o iau razna in 5 zile sunt 20 de resetatii. In primul rand nu ii convine nici la administratorul servarului banuiesc eu .

Gandestete ma inainte sa iti bati capul cu grafice si cu sfaturi de nimic:)

Inteleg eu ca ai vrea rr db sa fi mai egali cu restul dar stai linistit ca rr db nu va fi TOTUSI MA REPET E LINK MANIA.

Vorba lui Lance : TRIST

Link to comment
Share on other sites

Si daca va fi rr db (cam imposibil sa fie), cu exp mare cum zici tu cu grafic cu tot :))

Tu crezi ca aia care au dat printre primii rr le convine? daca va fi exp mare totii o iau razna in 5 zile sunt 20 de resetatii. In primul rand nu ii convine nici la administratorul servarului banuiesc eu .

Gandestete ma inainte sa iti bati capul cu grafice si cu sfaturi de nimic:)

Exita doua concepte care trebuia sa le asociezi cu continutul mesajului pe care il citezi: Sarcasm si Pamflet.

Ambele indica dezacordul celui care a postat graficul cu ideea originala a lui Boom (cu care nici tu nu esti de acord) - deci vezi in realitate sunteti de aceeasi parte a baricadei: daca e RR DB atunci sa fie cu XP constant pana la sfarsit.

Link to comment
Share on other sites

Exita doua concepte care trebuia sa le asociezi cu continutul mesajului pe care il citezi: Sarcasm si Pamflet.

Ambele indica dezacordul celui care a postat graficul cu ideea originala a lui Boom (cu care nici tu nu esti de acord) - deci vezi in realitate sunteti de aceeasi parte a baricadei: daca e RR DB atunci sa fie cu XP constant pana la sfarsit.

Nu numai constant si mic :) mai mic ca inainte sa fie 10 de la inceput la sfarsit

Desi eu aproape as garanta ca nu va fi nici un rr db

Oricum daca va fii rr db multii nu vor mai juca ,se vor pierde playari multi

Link to comment
Share on other sites

Oooooouuuuu !

go there :nanana:

@LE: Serverele alea cu "profesionistii" de care zici, ofera la vanzare si admin. Stiu eu un server de ala pe care admin a fost Gabri3l (juca pe 97d), un pusti care avea vre-o 14 ani, si cand am intrat pe serverul ala si radeam de el, nu a fost in stare sa imi faca un print. Nu stia ce-i ala disablechat. Ce sa mai zicem de notiuni de care zici tu pe aici, de programare. Solutia gasita de el a fost sa imi dea suspend permanent, fara sa fac nimic. Asa ca stii ce , "shut the fuck up" sau dute acolo si nu ma mai bate la cap cu aberatiile tale "competente".

baiatule daca tu ai experiente de acest gen de ce mi te plangi mie ? se pare ca ai jucat pe servere de 2 lei, nici un server respectabil cu 100 500 + playeri nu acorda admine pe anumiti bani oricat de avari dupa bani ar fi, se prefera sa pastreze ordine si sa vada acele seturi.. vad ca esti cam pe dinafara si vorbesti din experienta ta de Mu Player cu experienta.

PS: m am uitat pe multe posturi in topicul lui Lance de la info .. si multe reply doar de dragu de a te baga in seama .. ai ceva de spus spune, spune ce se intampla, care ar fi rezolvarea si alte detalii despre game, vad ca in rest esti mai ceva ca un spamer de individu de 14 ani care ti a dat suspend pe acel srw ;) dar hey ai ajuns cineva si tu aici pe LINKMANIA :>

Asa ca nu mai povesti lumii experientele tale neplacute la care nu ai putut dormi cu noptile ca ai avut tu suspend, ai vorbit in total afara contextului meu din acel post..

Linkmania = free srw

Asta inseamna ca se poate batea joc de toti playerii pt ca e un srw free ? Stii ce ? Prefer sa fie unu platit , ca se trezesc 3 4 50 sa cumpere un set cu opt bune si sa stea la levele si sa aiba linkmania tehnicieni experti si intretinut cum trebuie.

Da .. unii au investit nopti zile.. si dupa cum spunea cineva "curent" .. acum sa vina un admin ce vreti ma e mocca vreti bine nu tot bine.. de ce sa se intoarca si obrazul celalat playerii doar pt ca sa intamplat ce Linkmania staff nu a putut tine sub control ?

Greseli al acestui DB:

1. Ajutarea unei anumite guilde cu CS ul de interventia adminilor

2. Duparea a catorva zeci de mii de jwls pana au fost prinsi, avantaj net oferit celor ce au beneficiat de aceste iteme pe 0 jwls.

3. DB salvat pe data de 17 aprilie, cand Dragosh asa de phun restarta serveru doar pt a vedea ca e jumate afk in primele 5 min.. dar nu putea da si un save DB

Sa mai aduc si alte argumente de ce acest DB este total compromis si se necesita un RR DB ?

3 saptamani de invazii de tradeuri de stat la level..

Singura solutie pt rezolvarea problemei ar fi editarea a catorva mii de charactere ... insa cum va cereti voi scuze celor ce au 1 2 3 rr uri ? free free dar stabil ?

Totul tine de mentalitatea fiecaruia de a intelege situatia creata si nedorita de nimeni. Sa intamplat si nimeni nu este de pus la zid.. Dar e gresit cand cineva doreste sa stie cand revine serverl on ? revine nu revine ? ce solutie se incearca si la care se lucreaza nu se lucreaza ? un raspuns simplu e tot ceea ce vrea fiecare .. insa in loc sa dati un raspuns simplu incepeti sa filozofati care mai de care..

Dati cu raspunsul cei in masura altfel topicurile vor sari inevitabil.

Repararea DB ului existent prin editarea tuturor charurilor de lvl 2 +

roll back de pe 17 aprilie

RR DB

iar de aici fiecare va decide daca joaca sau nu mai joaca in continuare..

Link to comment
Share on other sites

baiatule daca tu ai experiente de acest gen de ce mi te plangi mie ? se pare ca ai jucat pe servere de 2 lei, nici un server respectabil cu 100 500 + playeri nu acorda admine pe anumiti bani oricat de avari dupa bani ar fi, se prefera sa pastreze ordine si sa vada acele seturi.. vad ca esti cam pe dinafara si vorbesti din experienta ta de Mu Player cu experienta.

PS: m am uitat pe multe posturi in topicul lui Lance de la info .. si multe reply doar de dragu de a te baga in seama .. ai ceva de spus spune, spune ce se intampla, care ar fi rezolvarea si alte detalii despre game, vad ca in rest esti mai ceva ca un spamer de individu de 14 ani care ti a dat suspend pe acel srw ;) dar hey ai ajuns cineva si tu aici pe LINKMANIA :>

Asa ca nu mai povesti lumii experientele tale neplacute la care nu ai putut dormi cu noptile ca ai avut tu suspend, ai vorbit in total afara contextului meu din acel post..

Linkmania = free srw

Asta inseamna ca se poate batea joc de toti playerii pt ca e un srw free ? Stii ce ? Prefer sa fie unu platit , ca se trezesc 3 4 50 sa cumpere un set cu opt bune si sa stea la levele si sa aiba linkmania tehnicieni experti si intretinut cum trebuie.

Da .. unii au investit nopti zile.. si dupa cum spunea cineva "curent" .. acum sa vina un admin ce vreti ma e mocca vreti bine nu tot bine.. de ce sa se intoarca si obrazul celalat playerii doar pt ca sa intamplat ce Linkmania staff nu a putut tine sub control ?

Greseli al acestui DB:

1. Ajutarea unei anumite guilde cu CS ul de interventia adminilor

2. Duparea a catorva zeci de mii de jwls pana au fost prinsi, avantaj net oferit celor ce au beneficiat de aceste iteme pe 0 jwls.

3. DB salvat pe data de 17 aprilie, cand Dragosh asa de phun restarta serveru doar pt a vedea ca e jumate afk in primele 5 min.. dar nu putea da si un save DB

Sa mai aduc si alte argumente de ce acest DB este total compromis si se necesita un RR DB ?

3 saptamani de invazii de tradeuri de stat la level..

Singura solutie pt rezolvarea problemei ar fi editarea a catorva mii de charactere ... insa cum va cereti voi scuze celor ce au 1 2 3 rr uri ? free free dar stabil ?

Totul tine de mentalitatea fiecaruia de a intelege situatia creata si nedorita de nimeni. Sa intamplat si nimeni nu este de pus la zid.. Dar e gresit cand cineva doreste sa stie cand revine serverl on ? revine nu revine ? ce solutie se incearca si la care se lucreaza nu se lucreaza ? un raspuns simplu e tot ceea ce vrea fiecare .. insa in loc sa dati un raspuns simplu incepeti sa filozofati care mai de care..

Dati cu raspunsul cei in masura altfel topicurile vor sari inevitabil.

Repararea DB ului existent prin editarea tuturor charurilor de lvl 2 +

roll back de pe 17 aprilie

RR DB

iar de aici fiecare va decide daca joaca sau nu mai joaca in continuare..

Dar trebuie sa ne gandim si la partea aialalta daca peste 1 luna si iar se intampla aceeasi chestie..

Link to comment
Share on other sites

Exita doua concepte care trebuia sa le asociezi cu continutul mesajului pe care il citezi: Sarcasm si Pamflet.

Ambele indica dezacordul celui care a postat graficul cu ideea originala a lui Boom (cu care nici tu nu esti de acord) - deci vezi in realitate sunteti de aceeasi parte a baricadei: daca e RR DB atunci sa fie cu XP constant pana la sfarsit.

eu cred ca trebuia sa mai fac vre-o doua trei bucle in grafic...poate se prindea... :-?

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca trebuia sa mai fac vre-o doua trei bucle in grafic...poate se prindea... :-?

Si mai te legai de gramatica nu stiu cui. :)

Si ce vrei sa demonstrezi prin graficul ala? =)) E interesant faptul cum teoriile tale sunt intelese doar de tine, asta ma face vulnerabil, tind sa cred ca iepurii nu vor mai domnina lumea. :( Damn.

e interesant cum perioada 0-14 zile seamana cu un obiect contondent pe cale sa striveasca *capul* unui jucator (bucla din centru) de peretele asimptotic (ala cu formula(Q/(tn-t))) din partea dreapta.

:rofl1:

/respect pentru replica asta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Si mai te legai de gramatica nu stiu cui. :)

Si ce vrei sa demonstrezi prin graficul ala? =))

:rofl1:

/respect pentru replica asta. :lol:

abtine-te :)

n-am pretentia sa-mi intelegi tu teoriile, iepurash ;)

Link to comment
Share on other sites

abtine-te :)

Atat? Prea te dai inteligent in fata userilor, in fata staff-ului, in fata tuturor pe-aici. Deja esti plin de tine, nu stim cum sa te mai suportam, de altfel nici tu nu stii cum sa te mai suporti. Vii aici si pui un grafic facut in paint (?) sau l-ai conceput in "vre-o" alta minunatie de program, script, bd, ce-mi tot balmajeai in topicul de mai jos cu "harta exile"?

Link to comment
Share on other sites

Atat? Prea te dai inteligent in fata userilor, in fata staff-ului, in fata tuturor pe-aici. Deja esti plin de tine, nu stim cum sa te ma suportam, de altfel nici tu nu stii cum sa te mai suporti. Vii aici si pui un grafic facut in paint (?) sau l-ai conceput in "vre-o" alta minunatie de program, script, bd, ce-mi tot balmajeai in topicul de mai jos cu "harta exile"?

Sa-ti inteleg ironiile? Ironie is my little name, boy. :)

imi pare rau ca trezesc in tine complexe de inferioritate. ma voi abtine pe viitor, ca asa e politicos si frumos. we don't want the cute lil bunny to choke on some carrot now, do we?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...