Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zadirion

Chiar este nevoie de rollback?

Recommended Posts

sii cei care au facut xp in party cu aia resetati aiurea?

Cand am dat rr (normal) si am ajuns icarus pe la lvl 180 iti spun eu ce xp luau cei din party.Le-a scazut cu aproximativ 1-2 k pentru ca gap-ul este prea mare dupa ce am facut 200 a inceput sa se regleze dar tot era pe minus. Party bun dar era unu de 390.

Care dintre cei care a dat rr prematur a facut lvl 270+ ca sa ia xp calumea restu din icarus, o sa fie 1-2. Asa si? si alti au facut dupe si etc etc. Nu moare serveru pentru 1-2.

Ce prefera cei care nu au avut situatia cu rr "prematur"? sa castige cateva ore, si cei din icarus (care au facut party cu un "rr-it prematur") sa castige putin xp in plus, sau sa piarda toti cate ceva? sincer mai bine castigi, ce daca ei castiga putin mai mult? asta este. Capra vechinului... :whistle:

... raspunsul il stiu eu:

NU e.

copy/paste la db

rollback la copie

select din copie userii resetati aiurea si insert in db original

----------------------------------------------------------------------------------------------------

tragem linie si rezulta rollback doar la conturile cu probleme.

am experienta cu db, nu cant dupa ureche. stiu ce vorbesc. e simplu, si realizabil.

:clap: :right:

Link to comment
Share on other sites

Capra vechinului... :whistle:

daca te uiti la status o sa vezi ca si eu am fost RR asa ca mie imi convine situatia :))

Voiam numa sa expun un dezavnataj (posibil neglijabil) ale propunerii absolut realizabile a lui Zadirion.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...