Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Damian

Sugestie Kalima

Recommended Posts

Si nu-i normal sa fie ocupate? Ce-ai vrea sa fie libere, sa iti alegi ce-ti place?

PS. Joc in limita timpului disponibil.

si nu te confrunti cu aceeasi problema ca si noi, MurDoc? sau stai ca tu esti admin si tie toata lumea iti ofera party, eventual daca e full mai dau si kick sa-ti faca loc, ca deh, vor sa-ti intre in gratii. joaca tu anonim, cu un nume oarecare sa vezi ce nervi iti faci. asta fiind unu la mana.

doi, "Ce-ai vrea sa fie libere, sa iti alegi ce-ti place?", nu-si alege nimeni ce-i place, nu pot sta nici la scheleti in dungeon ca pana si spoturile alea sunt ocupate. "a alege" nu intra in discutie, ca nu am de unde sa aleg.

trei, nu stiu ce program ai tu MurDoc, dar eu fiind la facultate, ma trezesc de la 6 dimineata,exceptie miercurea cand am de la 12, ma spal, imi trantesc ceva de mancare si plec la facultate. stau 8 ore, ca am ferestre, ma intorc pe la 4 dupa amiaza. ora de varf. spoturi full, pana pe la 11-12 cand isi trimit parintii odraslele la culcare, ca le-a trecut ora. ora la care ma duc si eu la culcare ca na, maine iar o iau de la capat - trezirea la 6 facultatea la 8. sambata si duminica stau toti acasa si joaca mu, server full non stop, iar eu nu stau sa ma trezesc IAR la ora 6 sa prind spot, cand asta am facut toata saptamana.

pune-te tu in locul meu MurDoc(si al multora celorlalti in situatia mea) si spunemi ce ai face.

Link to comment
Share on other sites

hai sa zicem ca spoturile sunt ok... desi alea care te ajuta la lvl 250+ sunt putine comparativ cu nr de jucatori care au acel lvl.

Intrebarea mea e: de ce a fost marit nr de locuri pe svr cu inca 200? Daca vrei concurenta, sa intre cine poate, cand poate 8-| Si asa seara are lag svrul -_-

Link to comment
Share on other sites

Guest w333d

poate ca sunt spoturi destule da nu sunt f bine gandite ... eu sunt bk de lvl 300 + in icarus pe spoturile 4-5-6 rezist doar daca am un ee elf + sm + mg ( pp ) . Ok sa zicem ca nu e nici o problema ca deh icarusul e plin ... unde merk ? tarkan 1 ? lol tot timpul full cu anumite guilde ! tarkan2 e f greu fara pp. atlans 3 full atlans 2 full ... ne mai ramine sa stam prin lt 7-1 . mai nou noul lok preferat de lvlup a devenit chiar davias 3 sau 2 :)) am vazut sm-i lvl 300+ stand pe spoturi lin davias 3 =)) e disperare mare ! sa nu vb de aida ... acolo se face pk la full pt pt un spot ! mda in concluzie avem destule spoturi nush dece va plingeti baieti ! numai cine nu vrea nu face lvlup :error: .

ca si o paranteza ... linkmania a scazut enorm fata de ceea ce era pevremuri ... din pacate . o fi devina jucatorul dar am impresia ca o mare parte din vina o au setarile serverului sau versiunea ( baguita ) .

sa nu o luati ca pe o critica sau ofensa ( ma refer la admini in primul rand ) ... eu doar imi/ne plang de mila.

no more fun :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Iepurica

Buna sugestia ta, dar crezi ca o sa te asculte cnv? playerii nu au nici un cuvant ..:(

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackfury

mai bine cereti shop pentru xp. sa platesti zen sau jwls pentru o cantitate de xp. sau sa faceti donatii in RON sau Euro sa va cumparati charactere si sa va dati mari cu ele.

daca vrei ceva ceva ia si munceste pe ceea ce ti se ofera. nu-ti convine sunt multe alte servere pe care te poti duce.

Link to comment
Share on other sites

nustiu daca a mai fost postata sugestia iar daca a mai fost imi cer scz pt neatentie.

as propune ca in fiecare Kalima 1.2.3.4.5 si 6 (fara 7) sa se faca macar 1 spot. lumea vad ca nu strange simbol of kundun de pe jos deoarce monstri in kalima sunt imprastiati ca in orice oras si de aia nu mai are rost sa se mai duca. propun cate 1 spot in fiecare Kalima de la 1 la 6 (fara 7 deoarece acolo este KUNDUN)

:tiphat:

Normal Hartile Klaima(1,2,3,4,5,6,7)sunt un fel de event gen BC...si am vazut multe servare care aveau in kalima cld de 15sau 20min timp care iti era acordat pt a bate kundumul...Si daca tot e vb de kalima 7&kundum(unde normal cad ancient items+380items la kundum)cred ca ar trebui facut o regula pt kalima7 care sa iti dea dreptu sa omori o singura data kundumul...ca o sa iese scandal mare acolo :box: sau sa se bage cld de 20 min dupa care sa te teleporteze in lorencia :-?

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am nici un stres, ieri am jucat vreo 2 ore, am pierdut 2 bare de exp la vepar in atlans :)), n-am recuperat nimic ca nu am avut unde sa dau.

Mai grav e ca vorba aia, am incercat sa caut jwls si m-am dus davias si dungeon sa caut spot pt. medalii si box-uri, dar am observat cu stupoare ca erau sm si mg lvl 250 + >>>> 300 care trageau pt. exp pe toate spoturile, ba m-au mai luat si la suturi cand am zis ca doar adun medalii si box-uri :)).....patetic.

Eu nu fac observatiile pt. ca sunt disperat de lvl, eu m-am apucat foarte tarziu de season 1 si oricum nu mai joc decat 2-3 ore la cateva zile, asa ca mi se falfaie mie cand dau rr, ba chiar prefer sa mai astept un pic ca se rr-ieste guilda si ma ajuta si pe mine apoi asa cum i-am ajutat si eu pe toti pe 0.97d unde am fost in primii 20 cu rr de pe srv.

Aici doar observam niste lucruri care sunt complet anormale:

exp mica aida, desi mobii sunt mai puternici ca in atlans 3, unde insa exp e dubla;

exp mica icarus sus, comparand cu cea din tarkan 2 unde mobii sunt mai slabi dar dau aceeasi exp;

putine spoturi pt. cei cu lvl pana in 200 - 250;

piata de vanzari cumparari iteme a luat-o razna de cand au fost dupate jwls....imi cere unul pe un helm spirit lk hp ref 40 de jwls pe putin....si daca ma gandesc ca in 3 zile poate schimb setul , nu-mi vine mana sa-i dau ....o sa-l vanda la NPC pe 100.000 zen :));

ka la golden se face la greu (vedeti la plangeri);

pk pe spot fara nici macar un salut e la ordinea zilei ( vedeti la plangeri);

..... ufff am obosit si mai am de lucru cate ceva, nu mi-o luati in nume de rau, sunt impartial, incerc sa evidentiez lucrurile ce ar trebui imbunatatite, incepand cu calitatea oamenilor care joaca aici, brainstorming, sa-i puna guildele sa invete regulamentul pe de-a rostul, team work, team player, cum sa-si faca prieteni ...s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackfury

Eu n-am nici un stres, ieri am jucat vreo 2 ore, am pierdut 2 bare de exp la vepar in atlans :)), n-am recuperat nimic ca nu am avut unde sa dau.

Mai grav e ca vorba aia, am incercat sa caut jwls si m-am dus davias si dungeon sa caut spot pt. medalii si box-uri, dar am observat cu stupoare ca erau sm si mg lvl 250 + >>>> 300 care trageau pt. exp pe toate spoturile, ba m-au mai luat si la suturi cand am zis ca doar adun medalii si box-uri :)).....patetic.

Eu nu fac observatiile pt. ca sunt disperat de lvl, eu m-am apucat foarte tarziu de season 1 si oricum nu mai joc decat 2-3 ore la cateva zile, asa ca mi se falfaie mie cand dau rr, ba chiar prefer sa mai astept un pic ca se rr-ieste guilda si ma ajuta si pe mine apoi asa cum i-am ajutat si eu pe toti pe 0.97d unde am fost in primii 20 cu rr de pe srv.

Aici doar observam niste lucruri care sunt complet anormale:

exp mica aida, desi mobii sunt mai puternici ca in atlans 3, unde insa exp e dubla;

exp mica icarus sus, comparand cu cea din tarkan 2 unde mobii sunt mai slabi dar dau aceeasi exp;

putine spoturi pt. cei cu lvl pana in 200 - 250;

piata de vanzari cumparari iteme a luat-o razna de cand au fost dupate jwls....imi cere unul pe un helm spirit lk hp ref 40 de jwls pe putin....si daca ma gandesc ca in 3 zile poate schimb setul , nu-mi vine mana sa-i dau ....o sa-l vanda la NPC pe 100.000 zen :));

ka la golden se face la greu (vedeti la plangeri);

pk pe spot fara nici macar un salut e la ordinea zilei ( vedeti la plangeri);

..... ufff am obosit si mai am de lucru cate ceva, nu mi-o luati in nume de rau, sunt impartial, incerc sa evidentiez lucrurile ce ar trebui imbunatatite, incepand cu calitatea oamenilor care joaca aici, brainstorming, sa-i puna guildele sa invete regulamentul pe de-a rostul, team work, team player, cum sa-si faca prieteni ...s.a.m.d.

sincer cam are dreptate. oricum asteptati sa se reseteze lumea si o sa intre in arena. si o sa inceapa sa se bata pt arena ca nu o sa le mai ajunga spoturile. si vor ramane spoturi goale in restu hartilor.

PS. nu inteleg ce face un SM/MG de 300+ pe spot de dungeon1/dungeon2. Oare ia bonus xp? :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu punerea spoturilor in kalima 1,2,3 etc, dar....

oricate spoturi ar pune adminii, mereu vor fi full. nu conteaza ca sunt 2 pe harta sau 20; mereu vor si playeri care sa le ocupe, si mereu vor fi playeri care`si plang de mila ca n-au putut ei sa le ocupe.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...