Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

-GUNIT-

Ceas in MU

Recommended Posts

Nu s`ar putea pun un Ceas care sa fie setat dupa server...

Cum e ceasul de la CS care indica cat mai avem din event, ar fi frumos daca ar fi un ceas care sa arate aceeasi ora la toata lumea...

Nu toata lumea are aceeasi ora setata la calculator si se pot face voluntar/involuntar confuzii

Link to comment
Share on other sites

Nu am intalnit in niciun alt Mu chestia asta.... multi la moment dat ne-am confruntat cu probleme din cauza diferentei de cateva minute (de obicei) intre ceasul nostru ai al altcuiva... daca este posibil acest lucru eu sustin ideea :)

Link to comment
Share on other sites

Frumos vis :whistle:

Da e o solutie .. puneti un ceas langa monitor si vedeti acolo cat mai e din event cand mai e pana te duci la somn :) cand mergi la scoala.. e o idee buna :) ma bate gandu sa o aplic ... da pacat k nu ma grabeste nimeni :)

Link to comment
Share on other sites

Daca platii la webzen sa va faca un client "special pentru voii maniacilor" atuncia ori ce este posibil :) :beer: sau sa faca un server "specila pentru romania :rofl2:) ... Nu se poate face acea chestie ori cat de bun ai fii in php :) doar ce-i de la webzen poate face acea chestie :) deageaba mergeti acuma/maine pe rg/npc-forums/ ca nu rezolvati nimica :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

' date='Apr 21 2009, 03:43' post='3737350']

Daca platii la webzen sa va faca un client "special pentru voii maniacilor" atuncia ori ce este posibil :) :beer: sau sa faca un server "specila pentru romania :rofl2:) ... Nu se poate face acea chestie ori cat de bun ai fii in php :) doar ce-i de la webzen poate face acea chestie :) deageaba mergeti acuma/maine pe rg/npc-forums/ ca nu rezolvati nimica :tiphat:

Daca PLATITI la webzen sa va faca un client "special pentru VOI maniacilor" ATUNCI ORICE este posibil sau sa faca un server "SPECIAL pentru romania" ... Nu se poate face ACEASTA chestie ori cat de bun ai fii in php doar CEI de la webzen POT face ACEASTA chestie DEGEABA mergeti ACUM/maine pe rg/npc-forums/ ca nu rezolvati NIMIC

Cam asta ar vrea sa va spuna prietenul vostru [Emo] am tradus pentru cei care nu inteleg..

Oricum ar fii super tare ideea daca ar merge .. dar nu cred

P.S. : Am scos emoticonurile pentru ca imi spunea ca sunt prea multe

Link to comment
Share on other sites

' date='Apr 21 2009, 03:43' post='3737350']

Daca platii la webzen sa va faca un client "special pentru voii maniacilor" atuncia ori ce este posibil :) :beer: sau sa faca un server "specila pentru romania :rofl2:) ... Nu se poate face acea chestie ori cat de bun ai fii in php :) doar ce-i de la webzen poate face acea chestie :) deageaba mergeti acuma/maine pe rg/npc-forums/ ca nu rezolvati nimica :tiphat:

Cum naiba ai avut o functie aici, nu inteleg :huh:. Pe bune :huh:.

OT: nu stiu daca se poate modifica. Se poate face ceva, dar nu cred ca permite scriptul modificari :).

Link to comment
Share on other sites

Dar nu se poate chestia asta. Print-ul care-l faci afiseaza ora windows-ului fiecarui individ in parte, nu al calculatorului pe care se afla serverul. That sounds logical to me...

da, apare pe print ceasu calculatorului sus in colt alaturi de numele caracterului si a pozei, dar ceilalti vor un ceas, spre exemplu, in celalalt colt care sa indice ora serverului precum e la counter-strike ^_^ , thetime - ora serverului nu a pc-ului ^_^

Link to comment
Share on other sites

se poate face cu hook pe apelul functiei timeGetTime din clientul de mu care stie visual c++ si sa foloseasca un debugger pt reversing. asta pentru a face ca screenshotul sa arate ora serverului. sau macar internet time de pe un server oficial. no biggie. o zi maxim doua de munca.

da n-am nici o motivatie sa ma apuc, asa ca las treaba asta in seama programatorilor din link staff. eu doar am oferit solutia.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...