Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

su soes daca sti sa joci poti merge chiar in Lair de la 52

Esti foarte amuzant.

In lair? Unde un bloody queen iti seaca 200 mana la fiecare vraja? Unde Cave Beast sunt 3x? La 52? Get real.

Poate cu PARTY... nu cu soes. Dar nici asa nu prea merge, decat cu unii de lvl mai mare.

Link to comment

Da, scade speed.

shade este totusi 10x nu e la fel ca pe global ... un sps la lvl 52 poate omori bloody queen din 3 lovituri ... sincer nush cum e pe global dar pe serv private e usor cu soes si avadon la 52 sa bati in lair ... eu la lvl 58 cu valhala +4 avadon robe+3 ajungeam singur omorand pana la karik

Nici pe 10x nu faci asa repede... si da, si eu puteam sa ajung la lvl 58 pana la karik... CU MOBS 1x. Lair-ul e plin de mobs 3x/4x/5x pe c3. De Pytan nu scapi nici la lvl 70.

Link to comment

Am o problema ... daca tit va pricepeti la lineage2

Deci : am lineage2c3 pe calc , mai demult mi l-am patchuit pentru serveru de g1 , iar ieri l-am patchuit pentru serveru de war , si cand vreau sa intru tot ramane cadru inchis cu clicku din lineage2 dry.gif , si ramane asa . Ce ar putea fi?

sa reinstalez lineage2 si sa il patchuiesc numai cu world sau what pendu.gif

EDDIT : e online serveru acuma ? ca nu inteleg nimic ce scriu aia dry.gif

Link to comment
Guest Boujouh

Oameni buni! Vreau sa ma apuc si io sa joc L2...da' am cateva intrebari (logic!)

In primu rand: 1. Io am downloadat clientu' mai demult de pe siteu' de la L2. E bun clientu' ala?

In al doilea rand: 2. Cum fac sa mearga pe un server free? (si, daca puteti, spuneti-mi si mie un server bun si cum sa ma "bag" pe el)

P.S. Excuse my noobishness tongue.gif

Link to comment

Nici pe 10x nu faci asa repede... si da, si eu puteam sa ajung la lvl 58 pana la karik... CU MOBS 1x. Lair-ul e plin de mobs 3x/4x/5x pe c3. De Pytan nu scapi nici la lvl 70.

da man stiu ce zici in mod normal un grup de pytani sunt fatali pt un mag .... numai ca la lvl 52 si sleeping cloud care aici ii prinde pe toti din jurul lui numai pe cel pe care dai nu ... credema am lvl 50 chiar pe l2w si prinde sleeping cloud si pe mobi de 65+ singura mare problema e ... mana pe serv asta este f f f f f nasoala 1. mana regeneration rate e f f f f mica cea mai mica de pe toate serverele pe care am jucat cek de-aia sunt doar 10% din oameni wizzarzi 2. la lvl 50 nici nu am destula mana sa omor un grup de pytani smile.gif chiar daca ar fi full.

Link to comment
Guest st-bogdan

Am si eu o intrebare ca e prima oara cand ajung la lvl 52 si nu stiu care e cea mai buna armura B grade pt DA. Am vazut ca multi merg pe Doom da ala imi scade 3 din strength si stiu ca DA ii bun de luat dmg da totusi cat inseamna ala -3 (cat o sa imi scada atacu) ca vreau sa mai merg si solo la mobi. A doua optiune ar fi avadonu ca ala nu imi scade nimic si are si el +290 HP si 24% shield def rate (Doom imi da 320 HP si tot atat la shield def rate). Deci care e alegerea cea mai buna pt un DA?

Link to comment

doom spre deosebire de alte seturi de B (heavy) are ceva mai mare defence (de altfel toate armurile dintr-o bucata au mai mult defence dacat alea din 2 parti) si e ceva mai usor de facut ... de-aia o fac toti e mai usor sa aduni 13 parts decat 26 +ca bonusu ala la def rate te face f f f f tare adica 20%+24% e ceva ... 44% sa te aperi cu shieldu

Link to comment

maka verifica daca nu ma crezi

PS: vorbeam de acelasi clasa de armuri (adica dintre armurile heavy) nu de aceasi gen (doom/bw/zubei/ava)

Bw heavy armor set : P def 166+104=270

Avadon heavy set: Pdef 157+98=255

Zubei heavy set: Pdef 157+98=255

Doom Heavy set (armura dintr-o bucata): P def 270

avand in vedere ca BW este top B zic ca doom heavy e un set decent la cat de usor se face +ca are optiunea cea mai buna pt shield iar pt un DA este the best

Link to comment

de altfel toate armurile dintr-o bucata au mai mult defence dacat alea din 2 parti

bw heavy(2 parti)=doom heavy(1 parte),si in general nu prea exista ce ai zis asta numai in cazul in care tu compari avadon sau zubey(heavy) cu doom sau bw heavy care de fapt sunt top b-nu poti compara un dark elven bow cu un bop,un dual delusion cu dual sls etc o arma/item top cu una inferioara de acelasi grad tongue.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...