Jump to content
octavian_tavi_3

Inca 2 povesti de la edu.ro

Recommended Posts

Ce vrajeala e asta ma?!

reduce nr orelor de la 38 la 30 - pai numa aia la care le urat cu binele si sunt la bilingve sau mai stiu eu ce intensive au peste 30 de ore ....

Mie ce kkt imi reduce?

oricum din alea 6 ore pe zi esti atent la maxim jumatate din ele ... restu - labareala.

PS: imi place ideea cu "afterschool", dar destul de greu de pus in aplicare...

Link to comment
Programul Cornul şi laptele, lansat de guvernul Năstase, are deja zilele numărate. Ministrul Educaţiei Ecaterina Andronescu, a anunţat că intenţionează să înlocuiască, din toamnă, programul cu unul nou, "After-school", care presupune o masă caldă şi lecţii sub supravegherea profesorilor şi care va fi implementat întâi la şcolile care au spaţiu.
Ma doare capu'. De ce nu implementeaza orar de la 8 la 4 + pauza de pranz, ca in alte tari? Nu ca am mai avea mult pana o fac, dar deja devine hilara faza cu "va dam de mancare gratis".
Link to comment

Va bucurati degeaba :|.

Reduc numarul orelor dar materia ramane la fel ;).

Ganditi-va cum o sa faceti cu 4 ore pe saptamana , materia care in mod normal se facea cu 6 ore ;).

+ ca nu avem conditii pt after school . De unde atatea cantine ? Asta vorbeste ca sa nu adoarma.... Pentru a face ce -si propune ii trebuie o suma enorma de bani. Sa investeasca in scoli + marirea salarilor profesorilor :)

Link to comment

la mine la mate info intensiv dorm la scoala , am martea de la 10 jumate la 5 jumate sau de la 7 jumate la 2 jumate, am 2 ore de eda fizica(pe care le astept cu nerabdare , macar sa excelez si eu la ceva @ fotbal :D ), 2 ore de germana (la care is pasta ) so... yeah school sux

Link to comment

sa ma c*c pe orele de sport... la noi se desfasoara astfel :

-incalzire (cel putin 15-20 minute din 45)

-volei

adica faci 20 minute de incalzire , dupa care te joci volei. eu nu vreau volei, vreau baschet sau fotbal.

si ca sa nu mai zic ca avem de dat 3 norme pe semestru, printre care si GIMNASTICA (pt ce plm sa fac gimnastica? cu ce ma ajuta rostogolitu inapoi ? sau lumanarea? astea sunt pt fete)

poate sunt obiectiv dar... nu cred ca sunt singurul care gandeste asa.

si ma mai intreaba profa de ce nu fac sportu... pai de ce sa-l fac? sa fac gimnastica ? da-mi naibii o minge de baschet sa vezi ce sport fac

Link to comment

fear , esti subiectiv nicidecum obiectiv .

@profesorul isi face ora cum stie el ca e mai bine . La fel de bine cum ceilalti profesori au de predat o materie si el trebuie sa atinga anumite criterii . Din pacate sunt putini profesori ca al tau .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...