Jump to content
cIoLaN

Profesori batausi

Recommended Posts

imi aduc aminte prin ` a6a`eram la ora de franceza si radeam cu nisthe colegi`

la un moment dat profeasoara ma vede razand` si vine nervoasa spre mine...

"Bălane tiam zis să stai cuminte " *pac* imi lipeste o palma peste fatza de imi inghit guma si raman ca prostu toata ora nemiscat...

sau tot asa ` la ore ` un coleg nu statea cuminte facea glumitze , la un moment dat profesoara a luat un batz dala ptr geografie` si la pocnit pe ala peste spate...am ras ca nebunu` :)))

sau in clasa a 1a ` o baba nebuna ne dadea cu capu de perete... m-am jurat ca o calc cu masina`sau o impusc , sincer, inca o caut! :|

Link to comment
Share on other sites

mi-am mai adus adminte de 2 faze pe care le uitase...

una cand eram in clasa a 6-a un profestor de tehnologica l-a strans de gat pe un elev fiindca a comentat la ceva...

si una si mai dura :)) venise un repetent in clasa la noi si nu prea statea cuminte la ora si comenta tot timpul...eram la ora de dirigintie(am avut o diriginta care rar mai vezi una ca ea) ne povestea noua ca ea a fost in piata si ala din banca zice sec: "Sa cumparati ceapa." diriga nervoasa se ridica si se duce direct la el si il zgarie pe gat de i-o lasat urme =))

Link to comment
Share on other sites

daca faci gargara la ora sau il injuri etc... nu trebuie sa iti treaca 2 in catalog... la lucrurile astea se sanctioneaza cu scaderea notei la purtare, mustrare scrisa, mustrare in fata elevilor sau mustrare in fata consiliului profesional...

Ce vorbesti ma?Dar cand faci ca toate visele pe la ore si nu taci din gura cum e?Nici un profesor nu te bate degeaba stai calm.Acum inteleg de ce esti la Sam...

mi-am mai adus adminte de 2 faze pe care le uitase...

una cand eram in clasa a 6-a un profestor de tehnologica l-a strans de gat pe un elev fiindca a comentat la ceva...

si una si mai dura :)) venise un repetent in clasa la noi si nu prea statea cuminte la ora si comenta tot timpul...eram la ora de dirigintie(am avut o diriginta care rar mai vezi una ca ea) ne povestea noua ca ea a fost in piata si ala din banca zice sec: "Sa cumparati ceapa." diriga nervoasa se ridica si se duce direct la el si il zgarie pe gat de i-o lasat urme =))

Misto povestea...

Link to comment
Share on other sites

mi-am mai adus adminte de 2 faze pe care le uitase...

una cand eram in clasa a 6-a un profestor de tehnologica l-a strans de gat pe un elev fiindca a comentat la ceva...

si una si mai dura :)) venise un repetent in clasa la noi si nu prea statea cuminte la ora si comenta tot timpul...eram la ora de dirigintie(am avut o diriginta care rar mai vezi una ca ea) ne povestea noua ca ea a fost in piata si ala din banca zice sec: "Sa cumparati ceapa." diriga nervoasa se ridica si se duce direct la el si il zgarie pe gat de i-o lasat urme =))

super tare povestea =))

Link to comment
Share on other sites

De batut nu am luat de la profesori k am stiut cum sa ma apar ... daca stai potol acolo si il lasi sa te ia la rost ... sigur k primesti :) pune si tu picioru in prag ... invatza sa vorbesti cu ei :-j si no' sa se mai intample

Oricum ..... nu ar avea dreptul sa te loveasca , iar majoritatea profesorilor care fac asha ceva , zboara din scoli ..... pentru o perioada nedeterminata dar multa , Nici macar telefonul nu are voie sa til ia ..... vezi tu , intreaba-l pe profesor daca vrea sa iti ia telefonul , daca are mandat :-j ( Poate nu e buna intrebarea , te mai trezesti cu un pumn in mecla ) :comp1:

Link to comment
Share on other sites

De batut nu am luat de la profesori k am stiut cum sa ma apar ... daca stai potol acolo si il lasi sa te ia la rost ... sigur k primesti :) pune si tu picioru in prag ... invatza sa vorbesti cu ei :-j si no' sa se mai intample

Oricum ..... nu ar avea dreptul sa te loveasca , iar majoritatea profesorilor care fac asha ceva , zboara din scoli ..... pentru o perioada nedeterminata dar multa , Nici macar telefonul nu are voie sa til ia ..... vezi tu , intreaba-l pe profesor daca vrea sa iti ia telefonul , daca are mandat :-j ( Poate nu e buna intrebarea , te mai trezesti cu un pumn in mecla ) :comp1:

nici chiar... uite ce s-a intamplat in povestea unui coleg de al lui Mr. Linky

Naughty boy , you were knoked the......out :box:

Eu personal nu am luat bataie...dar am vazut o faza prea nasola prin clasa a 7-a....un coleg se juca cu stiloul in prima banca si din greseala i-a patat camasa profesorului, atunci profesorul a scos cureaua (din piele) si l-a scos pe elev in fata clasei si l-a batut pe spate cu acea curea pana l-a invinetit, a fost o faza prea nasoala. Baiatul a facut reclamatie la director cu toata clasa martora...si ce a patit profesorul? Nimic, o simpla mustrare verbala...damn them all, si acel profesor este mort acu, vorba lu radu...l-au ajuns blestemele in cele din urma :))

Link to comment
Share on other sites

Ce vorbesti ma?Dar cand faci ca toate visele pe la ore si nu taci din gura cum e?Nici un profesor nu te bate degeaba stai calm.Acum inteleg de ce esti la Sam...

Misto povestea...

eu nu ziceam ca asta faceam...vorbeam doar la modul general...si apropo de unde sti tu ca sunt la sam? :-?? am specificat eu printr-un post de pe aici...? :|

Link to comment
Share on other sites

Voi va plangeti ca va dat o palma da mie mia dat cu DEXu in cap de numai stiam de mine.la un coleg ia. spart capu cand la dat cu capu de coltul catedrei.

#-o pai chair in halul asta sa iti sparga capul? eu faceam o panarama....

Link to comment
Share on other sites

Tin minte intr`a 7a cautam pe cineva din alta clasa, merg la sala unde invata el si vad ca nu e nimeni in clasa (aveau ed fizica). Nervos nevoie mare dau sa inchid(trantesc) usa.. fix in momentu ala iese din cancelarie o matahala de om (directoru) care ma intreaba "Asa faci tu si acasa cand inchizi usa?", si`mi lipeste o palma peste fata de am avut urme 2 zile. :| Un singur lucru ma bucura, peste cateva zile a venit cu mana in ghips.. sper ca nu era de la palma aplicata mie. =))

In clasa a8a la ora de engleza.. eram cu un coleg in ultima banca si ne hilizeam pe acolo.. ne muta profesoru in prima banca pe amandoi.. dar ce conta in ce banca stateam? Si vine el langa noi si incepe sa ne zica de una de alta.. la care noi raspundeam pe rand "WHAT?? ARE YOU TALKING TO ME?", pana s`a enervat si ne`a umplut de castane si palmi peste ceafa.Oricum ne`a calmat.

Link to comment
Share on other sites

' date='Oct 25 2008, 00:38' post='3164700']

nah niciodata.. cum sa ma bata ? noi ii batem

hai nu zau ..

ONT: Diriginta mea m-a mai loveste cateodata peste cap dar incet :) sa ma atentzioneze numai.

in cls 5-a am avut un profesor de matematica care se uita la fete la fund cand mereau la tabla ( avea 54 de ani profu ) si odata, l-o vazut o profa cand se uita la el, ca el se uita la un la fund, si profa aia i-a intors una :))

Link to comment
Share on other sites

in cls 5-a am avut un profesor de matematica care se uita la fete la fund cand mereau la tabla ( avea 54 de ani profu ) si odata, l-o vazut o profa cand se uita la el, ca el se uita la un la fund, si profa aia i-a intors una :))

hai nu zau..

Greu de crezut.. poate sa`i fi atras atentia in particular.. nicidecum "sa`i intoarca" una de fata cu elevii..

Anyway, orice e posibil . :-??

Link to comment
Share on other sites

hai nu zau ..

ONT: Diriginta mea m-a mai loveste cateodata peste cap dar incet :) sa ma atentzioneze numai.

in cls 5-a am avut un profesor de matematica care se uita la fete la fund cand mereau la tabla ( avea 54 de ani profu ) si odata, l-o vazut o profa cand se uita la el, ca el se uita la un la fund, si profa aia i-a intors una :))

hmmm am auzit si eu ceva de genul de la o colega ca asa avea si ea un profesor in generala fix asa le facea...esti din botosani?

Link to comment
Share on other sites

Guest cehyfangerrard

prin clasa a 4 a aveam un coleg care mesteca guma la ora si l-a vazut profu' de ed fizica a spus sa scoata guma din gura , a luat-o si i-a prins-o in par :)) a 2 a zi a venit ala chel la scoala :)

PS:nu prea am avut profesori/profesoare rude cu rambo :D

Link to comment
Share on other sites

hehe , in clasa a 8-a parca , am ras la ora de romana , si m-a scos afara ... din intamplare a trecut pe-acolo directoarea adjuncta , care m-a bagat in clasa si mi-a dat un "stereo" de n-am stiut 5 secunde de mine ... in rest , nu am mai intampinat asa ceva ... ( acuma pot da inapoi :)) )

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...