Jump to content
cIoLaN

Profesori batausi

Recommended Posts

Ati fost lovit vrodata de vrun profesor cand nu ati stat cuminte la ore sau va-ti pus in gura cu profesoru...?

Okay am fost lovit de doua ori

Prima oara cand eram prin clasa a 4-a cineva a facut o problema la tabla si eu nu copiam de la tabla pentru ca stiam cum sa o fac...apoi mai tarziu dupa ce au terminat de facut problema a fost facuta gresita la tabla...si s-a refacut problema la tabla corect exact cum am facut-o eu si invatatoarea m-a pleznit cu palma de am facut o pirueta pentru ca nu am scris la tabla fara sa mai apuc sa ii zic ca eu facusem problema corect si ca nu mai era nevoie sa ma copii si eu.

A 2-a oara eram in clasa a 8-a...aveam Fizica si profesorul nostru era directorul scolii si nu venea la ore si statea prea mult ca avea treaba...cand a venit la ora ne-a predat o lectie care am terminat-o in 5 minute...si eu ramasem :blink: de cum terminasem asa de repede lectia...Eu intreb: Atat?(ma refeream ca atat de scurta e lectia?) si ma intreaba: "Da ce stii prea bine lectia?" el era deja in fata mea...si de o data ma trezesc cu o palma asa de tare trasa ca ma dasese pe spate si ametisem un pic...si strica la mine: "RIDICA-TE IN PICIOARE CAND VORBESC CU TINE!!" si apoi ma mai intreaba: "Ia zi despre ce am facut noi in lectia asta?" (facusem ceva despre o balanta...nu ii mai stiu numele) si imi mai aplica una si au fost asa de tare palmele ca ochiul stang mi se inrosise b-( . Daca cumva le ziceam parintilor ce s-a intamplat la scoala iesea cu scandal si profesori apoi ma frecau si ma lasau repetent daca vroia...asa ca am tacut si am inghitit. :|

Acuma sunt la liceu si am vazut un profesor si mai si...era de engleza inainte sa vina la ore tragea nu 50 de rachiu de il simteai de la 3 metri...Pusese pe cineva sa citeasca di ncarte si ala a zis: "Cine eu?" si proful zice: "Nu tu mata!" si la inca un prieten i-a aplicat o castana si un pumn usor la coaste... #-o

sper ca nu a fost prea lung postul :D

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Frate, nu e vina noastra ca tu inveti la ultima scoala din orash. No offence dar la un liceu bun nu s-ar intampla niciodata faze de genul asta. :nanana: Eu personal n-am vazut niciodata un elev care sa fie batut de un profesor, dar sa ma bata pe mine :))

Link to comment
Share on other sites

Dar chiar nu ai ce face nu ?

Vezi ca boala ta e foarte grava ...Se cheama "Plictiseala acuta " ....simptome : spamm pe linkmania , topic`uri aiurea , intrebari LOL si multe altele .

Recomand o doza de warn sau chiar de suspend

Dor tare sa stii :))

Vezi sa nu te plictisesti mai tare...sa nu incepi cu intrebari de genul " cat purtati la boxeri ? "

Link to comment
Share on other sites

topic aiurea :| nu am vazut vreun profesor sa bata un elev :|

Eu am vazut !

Nu am fost agresat sa spun asa de catre profesori pentru ca stie ca sunt unul dintre cei mai rai copii , in generala prefera profesorul/profesoara sa iasa de la ora decat sa ridic tonul la ei. Doar dirigintei o lasam sa imi de-a 2-3 palmute dupa cap (caci le meritam , nu de alta ...) . Dar in liceu sa te loveasca profesorul :blink: ... no way ! Nimeni in afara de parinti si organele de politie nu are voie sa te agreseze verbal sau fizic . (organele de politie nu agreseaza verbal , doar te ''agreseaza'' prin procese verbale si amenzi de iti ''sar ştrimfii'' ) .

Link to comment
Share on other sites

Problema e si la tine, dar erai totusi destul de mic. Poate n-as riposta pe moment, dar sigur m-as fi razbunat.

mda asa aveam si eu de gand ca la sfarsitul anului sa ma duc sa ii fac pana la director si sa ii zgarii masinutza...dar nu am mai facut-o nush parca nu mai simteam nevoia...

Link to comment
Share on other sites

Si la mine in clasa s-a intamplat...Un coleg voia sa mearga sa aduca papa in galeata de la baie. In ziua aceea copii se udau cu sticle , galeti etc. Si colegu`meo cum era de serviciu in clasa a vrut sa mearga sa aduca apa. directorul adjunct l-a vazut a mers spre el si l-a intrebat ca un` se duce. Si el a raspuns ca se duce la baie ca sa aduca apa sa spele buretii. Atunci directorul l-a lovit cu palma peste fata. In ora, fata lui era asa de rosie...aproape vanata.

despre profi care au un comportament am violent nu pot sa zic decat Imagine IPB

Link to comment
Share on other sites

in clasa a 7 am fost tras de urechi si am primit niste palme, dar n-am zis nimic pentru ca le meritam. :)) in liceu am evoluat si le erau frica la profesori de mine =))

:)) pai la mn daca ma-s inpune in fata lor sau i-as invata ce este frica ei cheama politia :)) oricum nu as face asa ceva niciodata...nu-s golan...

Link to comment
Share on other sites

Yea, garf, stim ! :))

Da, am fost lovit ! :D

Odata in clasa a 6`a parca, pt. ca l`am batut pe un coleg de l`am stricat de cap :"> atunci am meritat`o ...

Si altadata in clasa a 8`a ... l`am injurat pe un profesor de mama,dupa ce m`a tras de ureche ff tare, pt. simplu fapt ca i`am pus piedica unei colege cand s`a ridicat sa mearga la tabla, profesoru fiind unul cat usha de mare ... si am primit o palma ca m`am rasturnat peste 1 banca :D

Dar, acum profesorul este mort ... ! O fi din cauza blestemelor care le`am pus pe el ? :-s

Link to comment
Share on other sites

Intr-a saptea, la matematica, n-am scris nimic toata ora, am ras cu colegu, si nici nu invatasem lectia, m-a luat de perciuni si m-a dus la diriginta :D

Insa profesoara de franceza m-a plesnit odata si a tipat la mine de mi-a facut capul calendar.Avea pe cap o caciula de parca ar fi fost facuta de nevastuica, era galagie in clasa, si cand a incetat eu am fost singurul care a mai tipat de nevastuica. O stiti pe profesoara mea nu?

Link to comment
Share on other sites

l`am injurat pe un profesor de mama,dupa ce m`a tras de ureche ff tare, pt. simplu fapt ca i`am pus piedica unei colege cand s`a ridicat sa mearga la tabla

Dar, acum profesorul este mort ... ! O fi din cauza blestemelor care le`am pus pe el ? :-s

Naughty boy , you were knoked the......out :box:

Eu personal nu am luat bataie...dar am vazut o faza prea nasola prin clasa a 7-a....un coleg se juca cu stiloul in prima banca si din greseala i-a patat camasa profesorului, atunci profesorul a scos cureaua (din piele) si l-a scos pe elev in fata clasei si l-a batut pe spate cu acea curea pana l-a invinetit, a fost o faza prea nasoala. Baiatul a facut reclamatie la director cu toata clasa martora...si ce a patit profesorul? Nimic, o simpla mustrare verbala...damn them all, si acel profesor este mort acu, vorba lu radu...l-au ajuns blestemele in cele din urma :))

Link to comment
Share on other sites

Daca ar da in mine l-asi da la Haga , nu are nici un drept, nu imi da el de macare, sa imi puie note proaste......

daca faci gargara la ora sau il injuri etc... nu trebuie sa iti treaca 2 in catalog... la lucrurile astea se sanctioneaza cu scaderea notei la purtare, mustrare scrisa, mustrare in fata elevilor sau mustrare in fata consiliului profesional...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...