Jump to content
Legacy

Vom muri cu totii miercurea viitoare?

Recommended Posts

The adventure begins soon.

Scheduled to start in 2008, the LHC is making the final preparations before embarking on a new era of discovery at the high energy frontier.

LHC experiments will address questions such as what gives matter its mass, what the invisible 96% of the Universe is made of, why nature prefers matter to antimatter and how matter evolved from the first instants of the Universe’s existence.

E mai mare ca Luxembourg

Link to comment
Share on other sites

Am citit undeva despre acest experiment, nu este nimic periculos in acest lucru doar se incearca depasirea "vitezei luminii" sau cel putin o viteza identica cu aceasta prin expedierea unui obiect in alt timp si spatiu prin fenomenul numit "gaura de vierme"...

Link to comment
Share on other sites

Asta e doar inceputul, inca suntem inapoiati rau...

Am si eu o intrebare [fara suparare] .De unde stii ? ai vorbit cu extraterestrii sau vii din viitor ? [ acum serios...nu fac misto...cred ca e de la filmele SF....] Poate nu o sa avem masini zburatoare...poate nu ne facem baza pe Luna....[cum arata in filmele SF ] ... Poate ramanem la un nivel...nu mai cercetam pentru ca nu ne permitem[ma refer la problemele care le are Terra]... cine stie...fiecare experiment are si unele risuri nu ?

Link to comment
Share on other sites

voi ati vazut pe discovery cum a fost creat acceleratorul de particule ???... este un dispozitiv de 10 ori mai uimitor decat toate cele 7 minuni ale lumii la un loc :D. Nu cred ca o sa dispara nimic si nu o sa fie nicio apocalipsa ... cel putin nu o sa simti nimic daca se intampla ceva rau :))

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare [fara suparare] .De unde stii ? ai vorbit cu extraterestrii sau vii din viitor ? [ acum serios...nu fac misto...cred ca e de la filmele SF....] Poate nu o sa avem masini zburatoare...poate nu ne facem baza pe Luna....[cum arata in filmele SF ] ... Poate ramanem la un nivel...nu mai cercetam pentru ca nu ne permitem[ma refer la problemele care le are Terra]... cine stie...fiecare experiment are si unele risuri nu ?

Simplu:

- La un moment dat ramai fara titei, ce faci ? mergi cu bicicleta revii in epoca de piatra ? ce faci ?

- Ambientu intr-o casa, sunetu, imaginea pe un ecran, te multumesti mai multe generatii cu acelasi lucru ? sau cauti ceva nou ? mai bun ? mai eficient ? gandeste putin inainte sa intrebi ceva, nu pune intrebari doar sa fie puse.

Si exemple sunt extraordinar de multe, dar nu am timp sa le insir, putin mai multa cunostinta generala nu ar strica. :right:

P.S la 18 ani abia incepi sa descoperi lumea, mai trebuie sa treci si printr-o facultate si eventual niste cursuri superioare, dupaia pui asemenea intrebari, pana atunci, ai google... ;)

Link to comment
Share on other sites

Simplu:

- La un moment dat ramai fara titei, ce faci ? mergi cu bicicleta revii in epoca de piatra ? ce faci ?

- Ambientu intr-o casa, sunetu, imaginea pe un ecran, te multumesti mai multe generatii cu acelasi lucru ? sau cauti ceva nou ? mai bun ? mai eficient ? gandeste putin inainte sa intrebi ceva, nu pune intrebari doar sa fie puse.

Si exemple sunt extraordinar de multe, dar nu am timp sa le insir, putin mai multa cunostinta generala nu ar strica. :right:

P.S la 18 ani abia incepi sa descoperi lumea, mai trebuie sa treci si printr-o facultate si eventual niste cursuri superioare, dupaia pui asemenea intrebari, pana atunci, ai google... ;)

Lasa tu facultatile si "studiile" superioare ... ca-s multi "Einstein" pe planeta asta ... care au studii, diplome ... si-s boschetari care habar n-au sa faca un calcul logic. Deci cu studii, fara studii ... mentalitatea face tot.

@OT: Sa vina sfarsitul lumii ... macar vedem Ice Age 3 ... LIVE :D

Link to comment
Share on other sites

care se baga la pariuri :) .. bag in joc 3 steamuri si un account de wow ..

ON : NU MURIM MIERCURI ! ci joi :))

Eu propun altceva:

Daca nu murim miercuri voi sa imi dati 100.000.000.000.000.000.000.000 $, iar daca murim eu sa va dau triplu inapoi.

Ce ziceti ? :readthis:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...