Jump to content
Legacy

Vom muri cu totii miercurea viitoare?

Recommended Posts

m-am uitat pe site-ul lor si e de negasit stirea :/ , in mod normal la cat de importanta e ar trebui sa fie pe prima pagina.. dar nu e

ori e fake / ori au copaiat prost cei de la revista descopera ... sau poate sa implicat guvernul(daca ar fii real iti dai seama ca nu ar permite sa vedem asa ceva)

Ar fi normal sa fie implicat guvernul,nu-ti dai seama ca daca se afla va fi anarhie in toata lumea?(hai sa furam,sa violam,sa dam in cap ca si asa murim) :blink:

ps:hai sa facem spam,si asa murim :> (joke) :))

Link to comment
Share on other sites

Nimeni nu spune ca se va intampla. Doar ca exista posibilitatea.

auzi aici: "distrugerea totala a intregului Univers" - ma ce smecheri mai suntem.

Da.. mai cauta pe net. E vorba despre metastabilitate. Ca sa intelegi e ca si cum s-ar creea o zona mica in care practic absolut totul este destabilizat.. constantele fundamentale nu mai sunt aceleasi.. practic tot ce exista in acea zona este distrus...iar zona respectiva creste instantaneu cu viteza luminii in toate directiile..fara sa se opreasca...pana cuprinde tot universul.

DAR ..din nou.. sansa este cu mult mai mica decat varianta gaurii negre.Mai sunt si alte scenarii cu sanse la fel de mici. Stiind totusi care este deznodamantul.. sa ni le asumam sau nu? :->>:)

Link to comment
Share on other sites

Miercuri : vine moartea, bine-mi pare caci sub casa am reactoare. :-j

Si chiar nu mai ramane nimic? Nici macar topicul asta?

OT: Daca e sa dea fail...nu mai putem trage pe nimeni la raspundere, daca merge...ce avantaje vor fi? Noi tipuri de arme de distrugere? Omu e cretin si la altceva nu se poate gandi decat la cum sa fie el cel mai tare dp glob... :dooh:

Doamne-ajuta... ^:^)^

P.S. parca mai vazusem pe undeva un topic pe aceeasi tema...?

Link to comment
Share on other sites

stai sa afle daiconescu de subiectul asta...

KBK - de unde e teoria aia?

nu mai credeti toate tampeniile.

cat de cretin trebuie sa fii sa bagi ~4 miliarde intr-un proiect care poate sa distruga universul

numai dupa asta iti dai seama ca sunt povesti de ziaristi.

stati voi linistiti ca nu o sa apucati ziua in care o sa murim de asteroizi, experimente, invazie de muste, etc.

Link to comment
Share on other sites

+ ca niciun guvern nu poate sa zica ca murim toti (chiar daca ar fi asa). e clar ceva inventat. prinde la public.

si cu ce scop lanseza subiectul pe net?(cu ce rost sa prinda la public?) pacifisti care au aflat de proiect(si vor sa ne salveze) sau ... ?

si aici merg pe negativism ptr ca daca rostul acelei masinarii este cel precizat in stire nu inteleg de ce ne lasa sa aflam si noi

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

da, s-a mai spus ca o sa vina sfarsitul lumii, dar acum e prima oara cand chiar exista un potential pericol. ditamai dihania de 29 km circumferinta si voua nu va e frica ? pai la cata energie produce aia...daca bubuie odata face vraijste juma de europa

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa va stric socotelile... dar pe 10 (miercuri) abia se initializeaza fluxul de particule in accelerator...partea nasoala o sa fie pe 21 octombrie cand incepe experimentul propriu-zis(si mai dureaza ceva pana ajung la putere maxima).

so... why so serious?! >:)

@Bomb asta e ca si cum ai spune "Vii la Apocalipsa?" "Nu ca ma duc la party"

Link to comment
Share on other sites

Ma referam ca si toata treaba asta cu 2pac era lumea sigura ca o sa renasca.

Dar ganditi-va, daca ar fi adevarat, si ne-ar trage gaura aia in alta lume? Prima intrebare... Am avea soare? Sau alta sursa de caldura?

Kamikaze ai facut geografia Europei? "ditamai dihania de 29 km circumferinta" daca ar exploda am avea noroc daca ar mai ramane 2-3 chinezi in viata. La cate au indurat aia deja sunt obisnuitii =)) Daca le zici ca maine vine Apocalipsa nu au nicio problema, supravietuiesc cativa din ei :|

LE: KBK, nu are voie pe 21 octombrie, e ziua unui prieten :))

LE2: Shade, acum sunt dezamagit, macar asteptau si ziceau miercuri :(

Link to comment
Share on other sites

If it were possible to create a dangerous black hole by simply bashing atomic particles together, this would have happened naturally long ago, and we wouldn't be here to build this particle accelerator in the first place. So we are safe.

They claim there is a small - but not zero - chance that when the LHC is activated it will create either a mini-black hole which would fall into the ground and swallow the Earth from within (scenario one).

merita citit reportajul original

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/art...-Wednesday.html

@Shade salvatorul D:

Link to comment
Share on other sites

Guest flyingdutchman

brb ma duc sa fac o orgie nesimtita daca tot murim :D

da shade...very smecher din partea ta... ne dai peste nas cu o stire data tot de ei / de-ai lor :-j

Link to comment
Share on other sites

Nu mai stiu in ce ziar am citit zilele trecute, de o stire asemanatoare, doar ca era vorba de o "masinarie a timpului" (time travel), care, dupa cate imi aduc aminte, avea aceleasi consecinte.

E vb de acelasi experiment.Nu este nici o masina a timpului , doar ca s-au facut multe referinte ca la o masina a timpului in sensul ca ar recreea in mediu controlat conditiile de la inceputul Universului.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...