Jump to content
Legacy

Vom muri cu totii miercurea viitoare?

Recommended Posts

zomfg. pana in 2020 trebuie sa murim de vreo 5 ori. deci din 5 tot va fi una :)) ne-am dus cu totii. suuure... BULLSHIT !

Stai putin....nu ne omoara nimeni acum....ne omoram noi.... :|.Nu as vrea sa mor nici un 2020 :)) ...Da ..am facut toti atata caterinca in cat nu cred ca ne mai pasa ce se va intampla :) .Oricum nu se intampla nimic...daca ai citit mai sus ce zicea KBK despre "vacuum metastability" ......

PS: sper sa le bubuie lor capu` ca au facut asemenea masinarie

Link to comment
Share on other sites

Fara asemenea oameni tu n-ai fi avut pc si te-ai fi jucat cu pietre intr-o pestera, asa ca baiete, putin mai mult respect nu ar strica.

:-? prietene.... nu cred ca ei mi`au facut mie calculatorul :) cred ca oamenii care au facut calculatorul au altfel de meserie...se numesc altfel....in fine.....ce`mi bat capu` cu tine..... PS:nu te crede "mai sus" ca altii....s-ar putea sa cazi

Si astia din presa mai "infloresc"....oamenii de stiinta care au realizat "jucaria" au zis ca astea sunt riscurile...dar cred ca riscurile astea au 5-10 % sanse de reusita

Link to comment
Share on other sites

A fost un film exact pe aceeasi tema lol, nu mai stiu cum se numea insa l-am vazut acum o vreme buna pe Pro, anyway cine a scris stirea probabil ca a vazut filmul sau ceva, si daca ar fi adevarat ceea ce nu este, chestia asta nu ar fi expusa public, desi multi naivi o sa creada.

Link to comment
Share on other sites

Fara asemenea oameni tu n-ai fi avut pc si te-ai fi jucat cu pietre intr-o pestera, asa ca baiete, putin mai mult respect nu ar strica.

cred ca se referea mai mult la cei care au dat acordul unui astfel de proiect

anyway eu chiar sunt curios ce s`a intamplat in momentul big-bang`ului insa sunt impotriva acestui proiect. prea multe riscuri...

Link to comment
Share on other sites

cred ca se referea mai mult la cei care au dat acordul unui astfel de proiect

anyway eu chiar sunt curios ce s`a intamplat in momentul big-bang`ului insa sunt impotriva acestui proiect. prea multe riscuri...

si care ar fi ma rog acele riscuri ? Se creeaza gauri negre care o sa inghita pamantul ? hai sa fim seriosi. Vor sa refaca big bangul ? nu au ei atata energie sa faca acest lucru si in plus de asta sunt multe teorii pe seama big bangului si parerile sunt impartite.

Fara asemenea oameni probabil ca 100.000 de oameni din Hiroshima ar fi murit de batranete.

oamenii de stiinta au fost cei care au aflat tainele energiei nucleare. Se stia clar de la inceput energia eliberata si alte chestii. Ca oamenii politici au decis sa foloseasca aceasta cunoastere in scopuri mai obscure asta ii alta mancare de peste. Orice tehnologie dusa la extreme poate fi o arma.

Link to comment
Share on other sites

oamenii de stiinta au fost cei care au aflat tainele energiei nucleare. Se stia clar de la inceput energia eliberata si alte chestii. Ca oamenii politici au decis sa foloseasca aceasta cunoastere in scopuri mai obscure asta ii alta mancare de peste. Orice tehnologie dusa la extreme poate fi o arma.

De acord,dar atunci nu trebuia sa puna problema astfel.Putem asocia descoperirile stiintifice cu evenimente pozitive sau negative, in egala masura.

Link to comment
Share on other sites

A fost un film exact pe aceeasi tema lol, nu mai stiu cum se numea insa l-am vazut acum o vreme buna pe Pro, anyway cine a scris stirea probabil ca a vazut filmul sau ceva, si daca ar fi adevarat ceea ce nu este, chestia asta nu ar fi expusa public, desi multi naivi o sa creada.

Spune si tu ce film , curiozitatea omoara

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...