Jump to content
vudu

Anca Parghel are nevoie de ajutor !

Recommended Posts

:crybaby: :crybaby: Saraca scapa de un cancer da de alutul imi pare rau e o persoana foarte deschisa am avut ocazia sa o cunosc cand a avut concert la Baia Mare e o persoana care e tot timpul cu sambetul pe buze NU MERITA SA MOARA sper ca Dumnezeu sa-i de puterea sa treca si de acest obstacol al vieti.

Cu stima,

D@nu :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

ma doare cand citesc ce scrieti , huaaaaa , faceti discriminari , huaaa . va numiti oameni ?

spune D@nu : "e o persoana care e tot timpul cu sambetul pe buze NU MERITA SA MOARA " , asa si daca o pers care nu zambeste are cancer merita sa moara ? sau una care e introvertita , la fel merita sa moara ? cum puteti sa faceti deosebirile astea ? nu merita sa moara doar ca v-a incantat pe voi , dar alte persoane care mor de cancer de care nu stie nimeni merita ?

nu spun ca doresc moartea acestei femei , nu o cunosc nu ma cunoaste , sa dea domnu sa scape dar prea faceti caz . zicea careva mai sus ca are sau a avut pe cineva cu cancer , dar eu nu am vazut sa i se deschida thread . si mama a avut o prietena care a murit de cancer dar , nu am vazut nici pentru ea thread . sper ca intelegeti ce vreau sa spun :)

Link to comment
Share on other sites

ma doare cand citesc ce scrieti , huaaaaa , faceti discriminari , huaaa . va numiti oameni ?

spune D@nu : "e o persoana care e tot timpul cu sambetul pe buze NU MERITA SA MOARA " , asa si daca o pers care nu zambeste are cancer merita sa moara ? sau una care e introvertita , la fel merita sa moara ? cum puteti sa faceti deosebirile astea ? nu merita sa moara doar ca v-a incantat pe voi , dar alte persoane care mor de cancer de care nu stie nimeni merita ?

nu spun ca doresc moartea acestei femei , nu o cunosc nu ma cunoaste , sa dea domnu sa scape dar prea faceti caz . zicea careva mai sus ca are sau a avut pe cineva cu cancer , dar eu nu am vazut sa i se deschida thread . si mama a avut o prietena care a murit de cancer dar , nu am vazut nici pentru ea thread . sper ca intelegeti ce vreau sa spun :)

Bai om bun e o persoana importanta din shoo bizul romanesc,nu merita nimeni care are cancer sa moara,dar e o persoana cunoscuta cel putin de uni.Oricum cand tie scris sa mori mori.

Link to comment
Share on other sites

Pt. ce s`o ajut eu pe ea ? :))

Nici macar n`o cunosc.

Asta este, ghinion.

Doar pt. simplu fapt ca e VEDETA ar trebui sa ii sara lumea in ajutor ? Dar cand mor zeci/sute de copii nevinovati de boli grele, cine ii ajuta, ii pomeneste sau ii jeleste in caz de moarte, in afara de familie/cunoscuti ? Nimeni !

Link to comment
Share on other sites

Bai om bun e o persoana importanta din shoo bizul romanesc,nu merita nimeni care are cancer sa moara,dar e o persoana cunoscuta cel putin de uni.Oricum cand tie scris sa mori mori.

deci daca e importanta nu merita , dar daca e oricine sa moara , nu-i asa ? fi atent urmatoare situatie , sa batem in lemn sa nu se intample , sa ne gandim prin absurd CA O RUDA DE A TA FOARTE DRAGA TIE ARE CANCER , ce te faci ? ca nu e persoana importanta in SHOW BIZZ-ul romanesc . a ? sa te vad acum ce mai zici !!!

p.s. : de ce e importanta ? a scos o meldodie si gata e cireasa de pe tort ?

p.s. 2 : radu ai foarte foarte foarte foarte mare dreptate

p.s. 3 : ce sa mai zicem de lance armstrong care a avut de 4 ori cancer (cred , nu sunt sigur , daca e gresit , va rog sa ma corectati) dar a trait .

daca e sa mori mori si gata . ca mori in casa , ca iti cade o caramida in cap , ca te loveste masina , ca mori de cancer sau lovit de fulger ... daca e sa fie ceasu sa te duci te duci daca nu , traiesti

Link to comment
Share on other sites

Pe toti cei care au postat mai sus o sa-i clasific in 3 categorii:

1. "Cei care sustin sus si tare ca Anca Parghel merita sa traiasca"

-intrebare: e macar unu dintre voi care a donat 1 euro pt ea ?

2. "Cei care sunt anti vedetism"

-"profita de sansa care ti se ofera ..."

3. "Cei care nu au treaba cu viata asta"

-ne scapa cineva de specimenele astea? mie scarba cand ii vad !

Din cate am auzit inca nu s-au strans banii si nu intelef dc? 200.000e nu este chiar asa mult intr-o lume in care se invart bani seriosi!

Sfatul meu ar fi sa-l sune pe Gigi; asa prost cum e, eu il apreciez in oarecare masura si cred ca ar fi deacord sa o ajute...

Link to comment
Share on other sites

oricum e baba si moare, va prapaditi banii

daca gandimt tot asa nu ajungem departe :-j

Pe toti cei care au postat mai sus o sa-i clasific in 3 categorii:

1. "Cei care sustin sus si tare ca Anca Parghel merita sa traiasca"

-intrebare: e macar unu dintre voi care a donat 1 euro pt ea ?

2. "Cei care sunt anti vedetism"

-"profita de sansa care ti se ofera ..."

3. "Cei care nu au treaba cu viata asta"

-ne scapa cineva de specimenele astea? mie scarba cand ii vad !

Din cate am auzit inca nu s-au strans banii si nu intelef dc? 200.000e nu este chiar asa mult intr-o lume in care se invart bani seriosi!

Sfatul meu ar fi sa-l sune pe Gigi; asa prost cum e, eu il apreciez in oarecare masura si cred ca ar fi deacord sa o ajute...

@ 2 : nu e vorba de anti-vedetism . e vorba ca la TV nu vezi un om care nu are treabea cu lumea 'buna' , numai vedete vezi.Nu as dorii sa sufera si altu de aceasta boala ,dar chiar nu inteleg ptr ce se spune de 10 ori pe zi la TV de ea.

fiecare cu conceptia lui despre viata =]

Link to comment
Share on other sites

Doar pt. simplu fapt ca e VEDETA ar trebui sa ii sara lumea in ajutor ? Dar cand mor zeci/sute de copii nevinovati de boli grele, cine ii ajuta, ii pomeneste sau ii jeleste in caz de moarte, in afara de familie/cunoscuti ? Nimeni !

Ma intreb cati din cei care au postat aici si ii plang de mila "vedetei" sunt gata intr'adevar sa ajute?Nu cred ca nu cunoasteti cazuri delicate(nu neaparat cancer) in orasul vostru,nu cred ca nu stiti cazuri in care oamenii se sting pt. ca nu au banii necesari unui tratament costisitor,cazuri de copii a caror viata se termina inainte de a incepe.Ajutati acolo unde puteti,in jurul vostru si nu mai postati pe forum doar pt a arata ce oameni "cu suflet" sunteti voi.Nu va faceti probleme,pt ea se vor strange banii necesari de aceea nici nu ma intereseaza cazul ei.Ma gandesc insa la miile de batrani care mor pt ca nu au bani de medicamente(si lor nu le trebuiesc 200.000) si nu apare nici unul la TV ,de ce oare?

Radu a spus un adevar,daca vreti il acceptati daca nu ...fiecare cat il duce mintea.

Daca intr'adevar simtiti nevoia sa ajutati sunt sigur ca la voi in oras aveti pe cine,atata doar ca nu va sti nimeni si nici nu va aparea un topic pe forum.Asta sa fie problema?

Link to comment
Share on other sites

hai ma ce dracu la cate albume, cate concerte a dat in toti anii cat a cantat vreti sa spunti ca n-a facut bani ma? are case si ea si copii ei, sa vanda ma tot si-o sa scoata de 3 ori mai multi bani decat ii tre' ;) nu mai credeti rahaturile astea ca e plina de bani, dar ce se gandeste fisu de ex "s-asa e cancer pt ce sa mai vand lucruri", asta e o mare vrajeala, sunt atatia oameni care au cancer si care n-au posibilitatile ei, aia ce sa le facem, sicriul dinainte?

Link to comment
Share on other sites

hai ma ce dracu la cate albume, cate concerte a dat in toti anii cat a cantat vreti sa spunti ca n-a facut bani ma? are case si ea si copii ei, sa vanda ma tot si-o sa scoata de 3 ori mai multi bani decat ii tre' ;) nu mai credeti rahaturile astea ca e plina de bani, dar ce se gandeste fisu de ex "s-asa e cancer pt ce sa mai vand lucruri", asta e o mare vrajeala, sunt atatia oameni care au cancer si care n-au posibilitatile ei, aia ce sa le facem, sicriul dinainte?

Daca e vedeta nu inseamna neaparat ca are bani... Sh daca vinde tot ce are, ce rost mai are sa traiasca? Sa doarma prin canale? Sa cante pe strada cu un pahar in mana in care sa puna oamenii cate 5 mii?

Link to comment
Share on other sites

Daca e vedeta nu inseamna neaparat ca are bani... Sh daca vinde tot ce are, ce rost mai are sa traiasca? Sa doarma prin canale? Sa cante pe strada cu un pahar in mana in care sa puna oamenii cate 5 mii?

Si care e problema?cati oameni nu vand tot ce au pt a face rost de bani pt. tratamente?ea de ce sa nu vanda?Aaaa,scz,ea e "vedeta" si poate sa profite de pe urma altora,de ce sa vanda ea cand poate la fel de bine sa'si pastreze tot ce are si sa'si faca operatia din "donatii'.

Sincer nu am nimic cu ea,pacat ca un om sufera dar nu inteleg de ce atata "tam-tam",e un om si in fiecare zi mor oameni si nu ne pasa,acuma toti "sufera" alaturi de ea..prostii,publicitate pt unii si atingerea scopului pt altii.

Sa lupte pt viata ei,e normal ,dar mai lasati la o parte posturile astea "lacrimogene" ca in fond stim cu totii unde va doare.

Link to comment
Share on other sites

Daca e vedeta nu inseamna neaparat ca are bani... Sh daca vinde tot ce are, ce rost mai are sa traiasca? Sa doarma prin canale? Sa cante pe strada cu un pahar in mana in care sa puna oamenii cate 5 mii?

Pt a traii nici un sacrificiu nu este prea mare.

Si o mai spun inca odata- 200.000e chiar nu mi se pare mult pt lumea in care se invarte ea (desi cred ca jumate are numa ea, pe putin).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...