Jump to content
vudu

Anca Parghel are nevoie de ajutor !

Recommended Posts

Dupa ce a scapat de cancer la sin in stadiul trei Anca Parghel acum este din nou pusa la incercare de o boala grea are cancer ovarian şi metastaze la ficat!Pentru a scapa de aceasta boala ea trebuie operata in Elvetia iar operatia costa 200.000 ,cei care vor sa ajute pe Anca Parghel pot trimite bani in conturile de mai jos!

Cont Lei: RO30INGB0000999901012954

Cont Euro: RO73INGB0000999901012956

Dati departe aceste conturi, publicati-le peste tot: forumuri, blogurile voastre, grupuri de Yahoo, mass pe messenger, Twitter, Plurk, Facebook, MySpace, Hi5, etc!

http://imageshack.us

Link to comment
Share on other sites

lol ma cum sa n`o cunoasteti :| ?

Melodia cu Fly Project , o stie pana si un mucea ... Brasil ... duh .

Oricum , pacat ... nu stii ce`ti rezerva soarta . Azi te bucuri , razi , si maine te trezesti ca ...

EDIT :

@ZBK ... taticu ... dj project e altcineva ...

Link to comment
Share on other sites

pff:(((((((((((((((((((((((((( acum imi pare chiar foarte rau...imi place dj project la nebunie ...dar nu am prea fost niciodata atent sa solist:((((

EDIT:lol...scz ;)

Link to comment
Share on other sites

Sti, mie nu mi se pare tocmai corect ceea ce face : -sa apara la televiziune sa ceara ajutor ... Cu totii avem probleme si ma gandesc ca daca toti am aparea la tv sa cerem bani, cum ar fi?

Evident nu doresc nimanui sa aiba o astfel de problema, dar in tara asta sunt destui oameni necajiti ca sa-i plangem de mila doar unuia.

Link to comment
Share on other sites

Sti, mie nu mi se pare tocmai corect ceea ce face : -sa apara la televiziune sa ceara ajutor ... Cu totii avem probleme si ma gandesc ca daca toti am aparea la tv sa cerem bani, cum ar fi?

Evident nu doresc nimanui sa aiba o astfel de problema, dar in tara asta sunt destui oameni necajiti ca sa-i plangem de mila doar unuia.

Din moment ce este o vedeta si o cunoaste o tara intreaga isi permite sa apara la tv si sa ceara ajutor.

@Abia ieri am aflat de ea :(

Link to comment
Share on other sites

Sti, mie nu mi se pare tocmai corect ceea ce face : -sa apara la televiziune sa ceara ajutor ... Cu totii avem probleme si ma gandesc ca daca toti am aparea la tv sa cerem bani, cum ar fi?

Evident nu doresc nimanui sa aiba o astfel de problema, dar in tara asta sunt destui oameni necajiti ca sa-i plangem de mila doar unuia.

Evident ca accesul la tratamentul adecvat e esential, dar nu e suficient. Tratamentul costa si daca te resemnezi, nu o sa ai acces la el. Pe de alta parte, daca te resemnezi, nici un tratament din lume nu te va salva.

Cand e vorba de cancer, singurii care au o sansa sunt luptatorii. Cei care nu renunta niciodata, care intorc orice piatra. E dreptul ei sa lupte pentru viata, e dreptul tau sa o ignori, dar nu ai nici un drept sa o condamni.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut pe canalul "Acasă" un reportaj despre ea zilele astea , despre boala ei mai exact . Pare foarte optimista , eu cred ca e o luptatoare si va reusi in cele din urma , credinta in Dumnezeu sa aibe si va reusi .

Link to comment
Share on other sites

Sti, mie nu mi se pare tocmai corect ceea ce face : -sa apara la televiziune sa ceara ajutor ... Cu totii avem probleme si ma gandesc ca daca toti am aparea la tv sa cerem bani, cum ar fi?

Evident nu doresc nimanui sa aiba o astfel de problema, dar in tara asta sunt destui oameni necajiti ca sa-i plangem de mila doar unuia.

Tu daca ai suferi de o boala grava nu ai cere ajutorul? :blink:

OT: pacat de ea... canta super tare... :( D`zeu sa o ajute ^:^)^

Link to comment
Share on other sites

Deci eu nu o condam pt faptul ca lupta cu viata si Doamne ajuta sa reuseasca, ci vroiam sa zic ca spre deosebire de ea care este "vedeta" sunt multi altii care au probleme dar nu au oportunitatea de a ajunge pe micile ecrane pt a cere ajutor.

Link to comment
Share on other sites

ok , imi pare rau pt ea . o nelamurire am si eu ... de ce faceti discrimanarile astea ? doar ca e vedeta merita "mila si banii nostri" nu uitati ca sunt sute , cel putin , de oameni care sufera de cancer . de ce nu deschideti si pentru ei un thread ? doar ca nu sunt cunoscute inseamna ca tre sa moara ?

nu am inteles lucrul asta . cand o persoana faimoasa , cun mai de toti pateste ceva , toti zic : vai saraca/saracul , ce rau imi pare pt ea/el . dar cand se rastoarna un autocar plin cu studenti si mor jumatate nu zice nimeni nimic , sau cand cade pasarela pe saracii oameni doar ca un dobitoc merge cum vrea cu basculanta iar este tacere , vreti sa facem pariu ca daca era acolo o vedeta 2 sapt numai despre acel lucru se vorbea ?

ah ... anyway : e vedeta , are bani , e optimista , e credincioasa , scapa

Link to comment
Share on other sites

Parca fusese fiul ei la emisiunea lui Maruta zilele trecute si a intrat si ea in legatura directa prin telefon si m-a impresionat tonul pe care vorbea si ce plina de viata era. Asa oameni sa tot vezi.

Link to comment
Share on other sites

ok , imi pare rau pt ea . o nelamurire am si eu ... de ce faceti discrimanarile astea ? doar ca e vedeta merita "mila si banii nostri" nu uitati ca sunt sute , cel putin , de oameni care sufera de cancer . de ce nu deschideti si pentru ei un thread ? doar ca nu sunt cunoscute inseamna ca tre sa moara ?

nu am inteles lucrul asta . cand o persoana faimoasa , cun mai de toti pateste ceva , toti zic : vai saraca/saracul , ce rau imi pare pt ea/el . dar cand se rastoarna un autocar plin cu studenti si mor jumatate nu zice nimeni nimic , sau cand cade pasarela pe saracii oameni doar ca un dobitoc merge cum vrea cu basculanta iar este tacere , vreti sa facem pariu ca daca era acolo o vedeta 2 sapt numai despre acel lucru se vorbea ?

ah ... anyway : e vedeta , are bani , e optimista , e credincioasa , scapa

are putina dreptate si el aici...

Link to comment
Share on other sites

de asta nu mai pot eu ca are ea cancer . si eu am un prieten care sufera de cancer si vad ca nimeni nu il da la TV , pe la emisiuni .

asta e , nimeni nu stie ce iti poate rezerva viata .

Zici destul de bine :nanana:

Link to comment
Share on other sites

Guest skcas

femeia asta este plina de viata. chiar daca ea stia ca avea o boala care o supara, a preferat sa nu spuna, sa nu se planga. dupa cum ati vazut si voi la televizor, ea este numai zambind si nu cred ca zambeste doar de fatada.

oricum, intr-adevar, se face prea mult caz pentru lucrul asta dar eu cred ca merita, este o femeie deosebita cu o voce deosebita. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...