Jump to content
Lancelot

Litoralul romanesc

Recommended Posts

da..distractia la romani = sa bei pana cazi in genunchi.. :) asta e Romania ..

Daca ai trupa ta de tovarasi cu care sa te distrezi si stii unde sa mergi, nu e neaparat distractie = sa bei pana cazi in genunchi. Bei cat sa te simti bine.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai trupa ta de tovarasi cu care sa te distrezi si stii unde sa mergi, nu e neaparat distractie = sa bei pana cazi in genunchi. Bei cat sa te simti bine.

exact asta am eu , iar conditiile pe care eu si restu cu care merg le-am ales sunt perfecte pt a ne distra :)

si totusi nu stie nimeni ce a patit discoteca tineretului ?

Link to comment
Share on other sites

am inteles ca ar fi plecat niste DJ si MC , cum ca Geo Da Silva s-ar fi dus in Ring (o alta discoteca din costinesti) , si desi nu cred am auzit ca nu s-a deschis si nici nu prea ar avea de gand sa se deschida ... oare e adevarat ? adica tineretului era o discoteca mare ... un punct de reper chiar :)

Link to comment
Share on other sites

am inteles ca ar fi plecat niste DJ si MC , cum ca Geo Da Silva s-ar fi dus in Ring (o alta discoteca din costinesti) , si desi nu cred am auzit ca nu s-a deschis si nici nu prea ar avea de gand sa se deschida ... oare e adevarat ? adica tineretului era o discoteca mare ... un punct de reper chiar :)

De inchis sub nicio forma nu cred ca se va inchide in curand, avand in vedere vanzarile enorme care se fac acolo. Cred ca 2 amici de`ai mei sunt Dj si Mc acuma in tineretului, dar nu is sigur. Dupa ce vorbesc cu ei, o sa revin cu un post pe tema asta :)

Link to comment
Share on other sites

De 4 ani la rand merg in fiecare vara in Mamaia. Nu neaparat pentru plaja & mare (mai mult pentru eventuri). Anul trecut de exemplu am stat 4 nopti pentru Sunwaves 2 iar anul asta stau vreo saptamana cred pentru Cream & Sunwvs3.

Zicea cineva pe aici de aglomeratie pe plaja. Intradevar este aglomerat. De asta prefer sa merg la o plaja "relativ" mai civilizata : IAKI , Rex , Kudos etc. . O sa ziceti ca e scump dar nu e .Uneori e mai ieftin ca la o plaja obisnuita.

De exemplu : anul trecut am inchiriat un sezlong cu 15 ron pentru 2 ore amarate (doar sezlong fara umbrela sau alte chestii) pe o plaja obisnuita. Iar la Kudos am inchiriat cu 13 ron sezlong , umbrela , masa pentru diverse (bere deobicei :P ) nu pentru 2h sau 4 ci toata ziua. Aceasi chestie la plaja Iaki-Rex. E mai curat , mai civilizat, muzica e buna , nu este aglomerat iar pretul la bere nu difera atat de mult.

Btw eu nu sunt asa mare fan " omg mare hai sa stam 4h in ea ". Mie imi place mai mult sa stau pe sezlong la bere sub umbrela cu marea in fatza. SIC! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Gaby

De 4 ani la rand merg in fiecare vara in Mamaia. Nu neaparat pentru plaja & mare (mai mult pentru eventuri). Anul trecut de exemplu am stat 4 nopti pentru Sunwaves 2 iar anul asta stau vreo saptamana cred pentru Cream & Sunwvs3.

Zicea cineva pe aici de aglomeratie pe plaja. Intradevar este aglomerat. De asta prefer sa merg la o plaja "relativ" mai civilizata : IAKI , Rex , Kudos etc. . O sa ziceti ca e scump dar nu e .Uneori e mai ieftin ca la o plaja obisnuita.

De exemplu : anul trecut am inchiriat un sezlong cu 15 ron pentru 2 ore amarate (doar sezlong fara umbrela sau alte chestii) pe o plaja obisnuita. Iar la Kudos am inchiriat cu 13 ron sezlong , umbrela , masa pentru diverse (bere deobicei :P ) nu pentru 2h sau 4 ci toata ziua. Aceasi chestie la plaja Iaki-Rex. E mai curat , mai civilizat, muzica e buna , nu este aglomerat iar pretul la bere nu difera atat de mult.

Btw eu nu sunt asa mare fan " omg mare hai sa stam 4h in ea ". Mie imi place mai mult sa stau pe sezlong la bere sub umbrela cu marea in fatza. SIC! :D

Cum naiba sa inchiriezi sezlong pt 2 ore? Daca il inchiriezi il inchiriezi pentru toata ziua :| Si-au batut aia joc de tine ... :/

Link to comment
Share on other sites

nam mai fost la noi la mare de vreo 5-6 ani ...dar pot spune ca in grecia e super ! curatenie ...oameni civilizati (chiar daca sunt romani nu arunca pe jos jegurile si toate cele) servicii de calitate si des nu e cu mult mai scump ca in romania (+drumul pana acolo) ! la noi...sa castige ei cat mai mult si atat

Link to comment
Share on other sites

nam mai fost la noi la mare de vreo 5-6 ani ...dar pot spune ca in grecia e super ! curatenie ...oameni civilizati (chiar daca sunt romani nu arunca pe jos jegurile si toate cele) servicii de calitate si des nu e cu mult mai scump ca in romania (+drumul pana acolo) ! la noi...sa castige ei cat mai mult si atat

asa e in toata tara :banghead: de exemplu in parcul din Craiova o sticla de fanta la o jumatate de litru de 5 lei si una la 2 ltri 10 lei si daca mai mergi 200 de metri sa iesi din parc ,sunt buticuri si cumepri de 2 ori mai ieftin :))

Link to comment
Share on other sites

de 3 ani...merg mai mult in strainatate la mare...dar am mai fost si pe la noi 1 weekend 2...si din cate am vazut eu...apa e murdara(alge la greu)...cat despre preturi...destul de mari...despre servicii...nu pot spune nimic...

Link to comment
Share on other sites

asa e in toata tara :banghead: de exemplu in parcul din Craiova o sticla de fanta la o jumatate de litru de 5 lei si una la 2 ltri 10 lei si daca mai mergi 200 de metri sa iesi din parc ,sunt buticuri si cumepri de 2 ori mai ieftin :))

si vrei sa spui ca u niciodata nu arunci un servetel pe jos ? MA LASI :rofl2:

p.s. : postu ala e asa ca sa fie :> inca 1 post :>

anyway : sunt curios cum e in statiunea saturn sau cum se numeste ... ca nu am fost pe acolo deloc ... stie cineva ceva preturi sau cum e cu curatenia ? multumesc

Link to comment
Share on other sites

Anul trecut am fost in Bulgaria la Nisipurile de Aur. Pot spune ca a fost foarte frumos , curatzenie , apa limpede ( fara alge si alte porcarii ) si preturile acceptabile , chiar mai mici ca in Mamaia , unde un suc la jumate e 5RON .

Link to comment
Share on other sites

De 4 ani la rand merg in fiecare vara in Mamaia. Nu neaparat pentru plaja & mare (mai mult pentru eventuri). Anul trecut de exemplu am stat 4 nopti pentru Sunwaves 2 iar anul asta stau vreo saptamana cred pentru Cream & Sunwvs3.

Zicea cineva pe aici de aglomeratie pe plaja. Intradevar este aglomerat. De asta prefer sa merg la o plaja "relativ" mai civilizata : IAKI , Rex , Kudos etc. . O sa ziceti ca e scump dar nu e .Uneori e mai ieftin ca la o plaja obisnuita.

De exemplu : anul trecut am inchiriat un sezlong cu 15 ron pentru 2 ore amarate (doar sezlong fara umbrela sau alte chestii) pe o plaja obisnuita. Iar la Kudos am inchiriat cu 13 ron sezlong , umbrela , masa pentru diverse (bere deobicei :P ) nu pentru 2h sau 4 ci toata ziua. Aceasi chestie la plaja Iaki-Rex. E mai curat , mai civilizat, muzica e buna , nu este aglomerat iar pretul la bere nu difera atat de mult.

Btw eu nu sunt asa mare fan " omg mare hai sa stam 4h in ea ". Mie imi place mai mult sa stau pe sezlong la bere sub umbrela cu marea in fatza. SIC! :D

:) da ai dreptate...e poate chair mai ieftin sa stai la Kudos..sau la Iaki..decat la parc sau la alte porcarele de acest gen...cat despre Sunwaves..se merita..ptr cunoscatori :D see u prin zona ;)

Link to comment
Share on other sites

hai sa va spun ultima stire de la plaja ! au inceput drogatii sa se drogheze in mare( ca sa scape mai usor de dovezi), asa ca aveti F MARE grija cand intrati, si pe unde mergeti pe plaja pt ca sunt seringi aruncate peste tot. un barbat deja s-a intepat intr-o seringa, si e la spital si-si asteapta analizele. puteti lua hiv sau hepatita, so watch out. :) la vama veche (PARCA :-??) .

cred ca asta raspunde la intrebarea "ce litoral NU prefer"

de cand am citit reply-ul asta mai devreme, tot am senzatia ca imi intra seringi in picioare. nu cred ca e ceva pe glob care sa ma inspaimante mai tare ca hiv. mi-ai bagat mortu in casa. de costinesti ce se aude? :|

Link to comment
Share on other sites

de cand am citit reply-ul asta mai devreme, tot am senzatia ca imi intra seringi in picioare. nu cred ca e ceva pe glob care sa ma inspaimante mai tare ca hiv. mi-ai bagat mortu in casa. de costinesti ce se aude? :|

:))) da tie frik omule ? :))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

de cand am citit reply-ul asta mai devreme, tot am senzatia ca imi intra seringi in picioare. nu cred ca e ceva pe glob care sa ma inspaimante mai tare ca hiv. mi-ai bagat mortu in casa. de costinesti ce se aude? :|

costinesti e super :) preturi bune , plaja bora bora e curata , nu sunt alge , nu sunt gunoaie in mare , totul este frumos

Referitor la intrebarea adresata de Lucian parca "cine mixeaza acum in Tineretului", am aflat raspunsul : Dj Norby Wilde, Jungle, Khan si Force.

intrebarea era pusa de mine , mc :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...