Jump to content
Lancelot

Litoralul romanesc

Recommended Posts

eu nu am de ce ma plang de servicii , vara trecuta am fost in costinesti 7 zile 4 mil 3 mese pe zi mancarea foarte buna . vara asta ma duc tot in costinesti 8 zile 5 mil tot 3 mese pe zi deoarece ma duc in acelasi loc ... din punctu meu de vedere se merita sa ma duc cel putin costinesti-ul este ok !

Link to comment
Share on other sites

hai sa va spun ultima stire de la plaja ! au inceput drogatii sa se drogheze in mare( ca sa scape mai usor de dovezi), asa ca aveti F MARE grija cand intrati, si pe unde mergeti pe plaja pt ca sunt seringi aruncate peste tot. un barbat deja s-a intepat intr-o seringa, si e la spital si-si asteapta analizele. puteti lua hiv sau hepatita, so watch out. :) la vama veche (PARCA :-??) .

cred ca asta raspunde la intrebarea "ce litoral NU prefer"

Link to comment
Share on other sites

Litoralul romanesc este jalnic..conditii aiurea..preturi prea mari..oricine..care a fost plecat in afara acum stie cum ar trebui sa arate defapt . ( avand in vedere k preturile nu sunt asa de extravagante ...ca la noi :) )

Link to comment
Share on other sites

vama veche e faimoasa pentru prezenta drogatilor ... nu stiu de ce te mira :) de aia niciodata nu am ales sa ma duc acolo , chiar daca am gasit niste oferte de ramaneai masca .... prefer mai putine zile si un cost acceptabil cu distractie garantata decat multe zile cost mic si sanse destul de mari sa patesc ceva :)

le : IrnK , Eforie N/S nu au preturi extravagante , Costinesti la fel nu are preturi de ies de pe orbit . bine ... daca vrei sa te duci la hotezl de X stele si sa te uiti la tv , sa ai net , jacuzi in camera pat de 10 m / 10 m da , ai sa platesti mult , dar daca vrei o camera draguta cu 2 paturi o usa si un geam , si 2 bai per etaj (cum este la locul unde ma duc eu) sa faci baita la gramada cu tovarasii/tovarashele ai sa vezi ca preturile scad :)

Link to comment
Share on other sites

vama veche e faimoasa pentru prezenta drogatilor ... nu stiu de ce te mira :) de aia niciodata nu am ales sa ma duc acolo , chiar daca am gasit niste oferte de ramaneai masca .... prefer mai putine zile si un cost acceptabil cu distractie garantata decat multe zile cost mic si sanse destul de mari sa patesc ceva :)

le : IrnK , Eforie N/S nu au preturi extravagante , Costinesti la fel nu are preturi de ies de pe orbit . bine ... daca vrei sa te duci la hotezl de X stele si sa te uiti la tv , sa ai net , jacuzi in camera pat de 10 m / 10 m da , ai sa platesti mult , dar daca vrei o camera draguta cu 2 paturi o usa si un geam , si 2 bai per etaj (cum este la locul unde ma duc eu) sa faci baita la gramada cu tovarasii/tovarashele ai sa vezi ca preturile scad :)

no offense dar ai spart normele cu asta =))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

no offense dar ai spart normele cu asta =))))))))))))))))))))

iti place ? :> ma gandeam eu ca o sa fie pe gustu tau :>

Ruler' date='Jul 1 2008, 11:39' post='2879045']

lasa`l ma ca e misto la tomberoane :yum:

amice la tomberoane poti sa te duci tu -_-

p.s. : am intrebat si la threadul ce planuri aveti pt bla bla bla , dar nu mi s-a raspuns , ma gandesc ca aici poate gasesc un raspuns :

in fine app de vacanta - mare - costinesti : stie cineva ce s-a intamplat cu discoteca Tineretului ? am auzit ca au plecat neste DJ , neste MC :-?

Link to comment
Share on other sites

vama veche e faimoasa pentru prezenta drogatilor ... nu stiu de ce te mira :) de aia niciodata nu am ales sa ma duc acolo , chiar daca am gasit niste oferte de ramaneai masca .... prefer mai putine zile si un cost acceptabil cu distractie garantata decat multe zile cost mic si sanse destul de mari sa patesc ceva :)

le : IrnK , Eforie N/S nu au preturi extravagante , Costinesti la fel nu are preturi de ies de pe orbit . bine ... daca vrei sa te duci la hotezl de X stele si sa te uiti la tv , sa ai net , jacuzi in camera pat de 10 m / 10 m da , ai sa platesti mult , dar daca vrei o camera draguta cu 2 paturi o usa si un geam , si 2 bai per etaj (cum este la locul unde ma duc eu) sa faci baita la gramada cu tovarasii/tovarashele ai sa vezi ca preturile scad :)

nu e vorba de un hotel..super-extra-mega smecher.. ceva la 3 * totusi cer prea mult..si conditile sunt praf..

te duci ..cu aceiasi bani chiar mai putin..in afara..si conditiile sunt prea dragute..curatenie..tot ce vrei tu..si locurile care le vezi acolo sunt mult mai interesante decat ale noastre..

Zilele trecute..auzisem la stiri..ca pe plaja..te obliga sa iti iei shezlong...ca cica..pe nisip..stai prea inghesuit..asa am ajuns :( . ( mi se pare ca in Mamaia :) )

Link to comment
Share on other sites

nu e vorba de un hotel..super-extra-mega smecher.. ceva la 3 * totusi cer prea mult..si conditile sunt praf..

te duci ..cu aceiasi bani chiar mai putin..in afara..si conditiile sunt prea dragute..curatenie..tot ce vrei tu..si locurile care le vezi acolo sunt mult mai interesante decat ale noastre..

Zilele trecute..auzisem la stiri..ca pe plaja..te obliga sa iti iei shezlong...ca cica..pe nisip..stai prea inghesuit..asa am ajuns :( . ( mi se pare ca in Mamaia :) )

shezlong ? uite ca pe asta cu obligatu nu o stiam , in costinesti iti ofera aceasta optiune dar nu ti-o baga pe gat .

p.s. : nu cred ca au cum sa te oblige deoarece nu au ei shezlonguri pt toata plaja :) e destul de mare totusi

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-ti zic faza..cei de la PROTV au facut un reportaj..au pus un reporter..care ..s-a asezat..pe plaja..pe prosopul lui..si au venit cei cu shezlongurile si l-au ridicat..si l-au pus sa-si cumpere..shezlong... pai bine frate..sa amenajeze o plaja..numai cu asa ceva.. ca nu toata lumea are bani..sa isi ia asa ceva.. esti de acord cu mine ?

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-ti zic faza..cei de la PROTV au facut un reportaj..au pus un reporter..care ..s-a asezat..pe plaja..pe prosopul lui..si au venit cei cu shezlongurile si l-au ridicat..si l-au pus sa-si cumpere..shezlong... pai bine frate..sa amenajeze o plaja..numai cu asa ceva.. ca nu toata lumea are bani..sa isi ia asa ceva.. esti de acord cu mine ?

poti da numele plajei ? :> ar interesant de stiut , si da sunt 100% de acord cu tine deoarece ce fac aia e magarie pt ca eu nu cred ca acele persoane au acte de proprietate pe plaja , plaja cred eu (poate ma insel) ca este publica , nu ? :-?

Link to comment
Share on other sites

poti da numele plajei ? :> ar interesant de stiut , si da sunt 100% de acord cu tine deoarece ce fac aia e magarie pt ca eu nu cred ca acele persoane au acte de proprietate pe plaja , plaja cred eu (poate ma insel) ca este publica , nu ? :-?

neah , sunt retrocedate sau inchiriate ... deci face ce vrea <_< Romania , ce sa`i faci ...

Link to comment
Share on other sites

vama veche e faimoasa pentru prezenta drogatilor ... nu stiu de ce te mira :) de aia niciodata nu am ales sa ma duc acolo

ia da o tura prin mamaia ca sa vezi cat de mare e prezenta drogatilor acolo ~~

Link to comment
Share on other sites

Prefer Romania decat alte tari.

O`r fi conditiile mai naspa ca dincolo, dar distractia si femeile de la noi is cu 10 clase peste restu ! ;)

La distractie daca nu punem la socoteala Ibiza of course :D

da..distractia la romani = sa bei pana cazi in genunchi.. :) asta e Romania ..

poti da numele plajei ? :> ar interesant de stiut , si da sunt 100% de acord cu tine deoarece ce fac aia e magarie pt ca eu nu cred ca acele persoane au acte de proprietate pe plaja , plaja cred eu (poate ma insel) ca este publica , nu ? :-?

:)) da..era publica..si nici eu nu cred ca avea actele in regula..in fine..asa se castiga existenta in Romania noastra :D .

Link to comment
Share on other sites

hai sa va spun ultima stire de la plaja ! au inceput drogatii sa se drogheze in mare( ca sa scape mai usor de dovezi), asa ca aveti F MARE grija cand intrati, si pe unde mergeti pe plaja pt ca sunt seringi aruncate peste tot. un barbat deja s-a intepat intr-o seringa, si e la spital si-si asteapta analizele. puteti lua hiv sau hepatita, so watch out. :) la vama veche (PARCA :-?? ) .

cred ca asta raspunde la intrebarea "ce litoral NU prefer"

dar vai :| ...... nasol Doamnee ce de "idioti " .. drogangi... :|

PS: Litoralul Romanesc sux ..... motivele sunt specificate de voi mai sus .... dar mai sunt multe .... , in alte tari e cel mai corect sa te duci .... Grecia , Turcia , Italia .... si multe altele.. Romania #-o nu in nici 1 caz ... te fura pana la ultimul banut ..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

da..distractia la romani = sa bei pana cazi in genunchi.. :) asta e Romania ..

:)) da..era publica..si nici eu nu cred ca avea actele in regula..in fine..asa se castiga existenta in Romania noastra :D .

din pacate da , multi romani considera betia o distractie , in mintea lor eu daca nu beau nu ma distrez nu ? :>

sunt mai mult ca sigur ca DACA erau retrocedate nu aveau acte in regula cum bine spui

dar vai :| ...... nasol Doamnee ce de "idioti " .. drogangi... :|

PS: Litoralul Romanesc sux ..... motivele sunt specificate de voi mai sus .... dar mai sunt multe .... , in alte tari e cel mai corect sa te duci .... Grecia , Turcia , Italia .... si multe altele.. Romania #-o nu in nici 1 caz ... te fura pana la ultimul banut ..... :blink:

de ce sa te duci in italia ? cand aud italieni ca esti roman fug de tine ca dracu de tamaie :rofl2:

si totusi o intrebare am eu si pt toti desigur : v-ar placea sa traim in tara perfecta ? credeti ca suntem in stare noi personal sa traim in ea deoarece noi suntem perfecti ? eu unu va spun cu mana pe inima ca nu as avea ce cauta acolo :)

p.s. : daca stai sa cauti "gunoaie" gasesti si in grecia si in italia si in turcia ...

Link to comment
Share on other sites

din pacate da , multi romani considera betia o distractie , in mintea lor eu daca nu beau nu ma distrez nu ? :>

sunt mai mult ca sigur ca DACA erau retrocedate nu aveau acte in regula cum bine spui

de ce sa te duci in italia ? cand aud italieni ca esti roman fug de tine ca dracu de tamaie :rofl2:

si totusi o intrebare am eu si pt toti desigur : v-ar placea sa traim in tara perfecta ? credeti ca suntem in stare noi personal sa traim in ea deoarece noi suntem perfecti ? eu unu va spun cu mana pe inima ca nu as avea ce cauta acolo :)

p.s. : daca stai sa cauti "gunoaie" gasesti si in grecia si in italia si in turcia ...

nu o tara perfecta.. dar sa fie si ea in randul celor de "sus" mai curate mai..dragute..care sa atraga..turisti..

n-am zis ca nu sunt gunoaie si in afara..dar..pe plaja de ex..ele sunt curatate in fiecare dimineata..si au grija de ele..la noi..o plaja calumea n-au fost in stare sa faca...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...