Jump to content
Lancelot

Sunteti superstitios?

Recommended Posts

Eu aveam mai multe superstitii... dar in timp s-au mai dus din ele... una la care tineam era lucky underwear... ii purtam oricand aveam nevoie de putin noroc (examene, etc). Apoi mai aveam bijuterii care consideram ca imi aduc noroc. Inca nu sunt convinsa ca nu e asa la bijuterii prin cristaloterapie (don't ask). Bijuterii norocoase inca mai am, dar la ideea de lenjerie norocoasa am cam renuntat.

o intrebare mai impertinenta :D si anume daca aveai nevoie de lenjeria norocoasa 2 zile la rand ce faceai? :D

Link to comment
Share on other sites

N-ai pus intrebarea corecta $ :P.

Dimineata m-am abtinut, dar acum sunt mai obosit si cu autocontrolul la pamant, deci:

ai renuntat la ideea ca-ti poarta noroc lenjeria sau ai renuntat la ideea de a purta lenjerie, ca tot nu- ti aduce noroc :)

OT - nu sunt superstitios, chiar daca cei pentru care credinta = superstitie vor avea de obiectat.

Link to comment
Share on other sites

N-ai pus intrebarea corecta $ :P.

Dimineata m-am abtinut, dar acum sunt mai obosit si cu autocontrolul la pamant, deci:

ai renuntat la ideea ca-ti poarta noroc lenjeria sau ai renuntat la ideea de a purta lenjerie, ca tot nu- ti aduce noroc :)

OT - nu sunt superstitios, chiar daca cei pentru care credinta = superstitie vor avea de obiectat.

beth serios serios dar cand vine vorba de lenjeria fetelor..devii tare atent la subiect si nazdravan

Link to comment
Share on other sites

in afara de nr 13 in alte superstitii nu cred :D si de obicei cand vad de prea multe ori 13 se intampla ceva rau :P nu neaparat mie :)

deci cand vad 13 pe la masini la ceas sa in alte locuri, pe la case n shit ma feresc de masini si chesti =))

Link to comment
Share on other sites

Guest n00bletzel

Nu sunt superstitios, astea sunt doar niste povesti inventate de stramosi stramosilor.

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

In general ..romanii sunt un popor superstitios..cu o groaza de credinte si obiceiuri.

Voi credeti in asa ceva?Aveti cate un mic gadget care va aduce noroc?Sau vreun reitual?:D

De asemenea...sunt situatii care va aduc constant ghinion?

Buna intrebare :blink: Raspuns: Nu sunt superstitios , femeile imi aduc norocu :D , ghinion-ul vine din cauza mu-ului.

^LIAR

Eu sunt cel mai nesimtit si nu cred in chestii deastea, nici chiar daca as vedea...

Ce vrei sa spui prin nesimtit? :blink:

beth serios serios dar cand vine vorba de lenjeria fetelor..devii tare atent la subiect si nazdravan

Toata lumea ar devenii atenta Lance :right:

Link to comment
Share on other sites

"superstitia" mea ar fi sa nu ma gandesc dinainte ce as face (de fiecare data cand imi planific o zi sau o excursie, ori nu iesa cum vreau eu, ori nu mai plec nicaieri :) ), in rest nu am treaba cu pisicile, cu 13 sau alte superstitii care mai sunt :|

Link to comment
Share on other sites

nu sunt superstitios

si tu esti alb?

Ah', era sa uit. Daca uit ceva acasa, nu prea imi vine sa ma intorc, cica aduce ghinion :P

Doar daca te gandesti ca-ti aduce ghinion , atunci iti va aduce,sau cel putin asta crede mintea ta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gaby

Lui Iahim i se intampla ca atunci cand ii zici "buna pisi" sa-l urmareasca cei 2 negrii de la noi din localitate :))

AHAHAHA =))

ai renuntat la ideea ca-ti poarta noroc lenjeria sau ai renuntat la ideea de a purta lenjerie, ca tot nu- ti aduce noroc :)

Ai zis-o pe fata. Sper ca varianta 2 :D

On-topic: O mare balarie chestia cu superstiile... De obicei babele cred in chestiile astea, si tot ele isi gasesc credinta in Dumnezeu la 65 de ani ca sa le fie iertate pacatele :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest George1000

Nici eu nu sunt superstitios. Nu cred in superstitii. Astea mai mult au fost inventate in evul mediu sau poate mai demult chiar dar singurul lor scop e nu sa fereasca lumea de ghinion ci sa le faca rau superstitiosilor. Stiu ca unui superstitios de ex o zi de vinri 13 va gandi ca ii va iesi rau, pai o sai i iasa rau ca este din cauza autosugestiei. Sau la fel valabil si cu alte superstitii aducatoare de ghinion. Iar acum referindu-ne la cele aducatoare de noroc: Nu au efect. Daca ar fi avut efect, pai am fi castigat toti la 6/49 doar calcand in "treaba" maidanezilor :lol:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...