Jump to content
The Wizard

Google Earth

Recommended Posts

' date='Mar 31 2008, 00:02' post='2685177']

hai sa fim seriosi..pacaleala toata ziua...ce naivi suntem..oo da...isi bat alte natii joc de juma de glob cu chestii de genu :rofl1:

say what?

m-au indignat majoritatea imaginilor, nu stiu daca sunt doar niste coincidente, zvastica, fetele imprimate, formele ciudate care aduc a OZN-uri, ma intreb cat timp le-a luat sa le gaseasca. aia cu avionul si cu oprah stiu sigur ca sunt adevarate ... cel putin asa zicea la tv :P

Link to comment
Share on other sites

Toate sunt real .

Aceea forma de OZN , probabil ca ati obsv , eu am cautat-o pe GE ... si se afla intr-un sat din jud Timis , tind sa cred ca este doar acoperisul unei fantani :-?? , dar are forma exacta ca OZN`urile care apareau la TV acuma 5-10 anii.

Formele acelea in camp , sunt extra-cunoscute , au fost x doc pe Discovery, NE etc.

Mi-a placut in special aceea racheta , sau acel lansator de rachete ... probabil o baza nucleara sub-pamant.

Sunt foarte interesante , insa imaginea surprinsa (pe intregul glob , de cei de la NASA ptr GE) este de acuma 2-3 anii :)

Link to comment
Share on other sites

Stii tu ce forma au OZN'urile?

Dar tu stii? Lumineaza-ma te rog.

Singura problema aici este ca absolut toate sunt filmate de sus, 2D.Adica si eu pot face o panza enorma sub forma de cerc si sa o pun pe un camp si poate sa fie OZN...

Link to comment
Share on other sites

ar mai fi o chestie pe care am uitat-o...

in google earth, cand l-am folosit io ultima data, puteai sa iti pui pozele tale, deci ar fi posibil ca unele sa fie trucate.

ps: nu am verificat in google earth daca apar imaginilea alea la datele date.

Link to comment
Share on other sites

in google earth, cand l-am folosit io ultima data, puteai sa iti pui pozele tale, deci ar fi posibil ca unele sa fie trucate.

ps: nu am verificat in google earth daca apar imaginilea alea la datele date.

"PlaceMark" poata sa puna oricine . Faci o poza , o uploadezi si o pui unde vrei cu descriere in GE, insa ca sa o vada si restu trebuie sa dea click pe un cerc albastru, asa numitul placemark.

V-am spus ca am verificat eu , si sunt.. mi-a luat toata noaptea de duminica :P . Acele "ciudatenii" chiar se afla, puteti verifica si pe google :D.

Link to comment
Share on other sites

ar mai fi o chestie pe care am uitat-o...

in google earth, cand l-am folosit io ultima data, puteai sa iti pui pozele tale, deci ar fi posibil ca unele sa fie trucate.

ps: nu am verificat in google earth daca apar imaginilea alea la datele date.

deci am verificat eu.. mie nu imi apare nicun avion.. niciun ozn.. si nu imi apar treburile alea la acele coordonate.. si legacy eu cred ca spui prostii.. imaginile de la google earth se tot schimba.. este imposibil sa iti ramana aia cu elicopterul..

33°51'4.47"S 151°13'59.50"E

adica aici mie nu-mi apare un elicopter..

18°20'38.98"N 66°45'9.62"W

aici nu imi apare un ozn

daca totusi ai dreptate dovedeste..

Link to comment
Share on other sites

le-am cautat si sunt toate, mai putin prima (aia cu elicpoterul)

am google earth pro (nu ultima vers)

la 18°20'38.98"N 66°45'9.62"W nu e ozn. e o antena mare. sunt si poze...

http://img403.imageshack.us/my.php?image=1641668oi7.jpg

Link to comment
Share on other sites

ma wiz.. asta incerc si eu sa ii explic.. ca imaginile alea sunt modificate dar nea.. lasa-l..

fratiuc esti pe langa , nu intelegi ca le am si eu in GE ... intru in program si sunt acolo , doh ... Mare E Gradina Domnului #-o

Link to comment
Share on other sites

imi place cum incepe ... "Secred images" cum sunt secrete daca le-a descoperit si sunt intr-un program banal ca google =)) ce secret e asta :)

sincer n`am nici o idee.. si din ce m`am uitat la video .majoritatea sunt doar niste coincidente

Link to comment
Share on other sites

Imaginea cu semnul nazit ,aceea femeie in nisip iar la fel si cu avioanele ..........unele poate au niste legaturi intre ele alte nu :-?? cine stie cum si de ce :-??

In rest unele peisaje sunt foarte frumoase si reusite :)

Nice :clap:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...