Jump to content
LeX LuTHoR

Profesor batut de elevii sai, in Dorohoi

Recommended Posts

Profesor batut de elevii sai, in Dorohoi

Un cadru didactic de la C.N. ?Grigore Ghica Voievod” din Dorohoi a fost batut de propriii sai elevi, in timpul orei. Profesorul i-a dat o palma unui elev, care anterior il ironizase si se prefacuse ca vrea sa dea in el. Elevul a ripostat, tragandu-i un pumn in fata. ?Mi-am iesit din pepeni cand au inceput sa ma jigneasca in clasa. Vina mi-o recunosc si, daca mi se cere, imi voi da demisia, dar cer si exmatricularea lor”, a declarat dascalul. Acesta a adaugat ca ar fi putut rezolva conflictul cu baiatul respectiv, daca nu ar fi intervenit un al doilea elev, care l-a batut si mai rau.

?Dupa o ora, in timp ce ma indreptam spre alt corp de cladire, mai multi elevi, printre care i-am recunoscut pe Claudiu A. si Sergiu Robert P. au tabarat pe mine si m-au umplut de sange”, a spus profesorul. Acesta a sesizat si Politia, care ancheteaza acum cazul. Incidentul, care a avut loc joi, e cercetat si in cadrul ISJ Botosani, care a stabilit ca, in functie de rezultatele anchetei, va dispune sactiuni atat pentru cadrul didactic, cat si pentru elevi. (M.C.)

sursa : infoportal.ro

Link to comment

Sunt uni profesori care o merita ex: te tortureaza la ore psihic te tachineaza iti promite corigenta, isi bate joc de tine de fata cu toti colegi....felul lor de a se distra....poate o merita din plin

Aici ai dreptate :)

Majoritatea profesorilor sunt mari zmei cu catalogul in mana.

In cazul de mai sus, vina cade mai mult pe profesor, pentru felul in care a procedat, dar si pe elev.

Link to comment

' date='Mar 25 2008, 15:05' post='2674084']

Bine i-au facut...daca un profesor mi-ar lovii mie copilu m-s duce si l-as mai bate si eu...

Adica nu dau eu in copilu meu si da un necunoscut in el...cum va-ti fii simtit voi sa va loveasca un profesor copilu...

Bine or facut :))

idem creator :)

Link to comment

ca ia dat o palma nu a fost nimic am avut in generala un profesor care venea beat la ore si batea in copii ca in animale iar ei nu spuneau nimic de frica si nu dadea cu palama ci cu pumnu (noroc ca nu am patit-o si eu) a meritat-o dupa cum am mai spus dar un profesor se crede stapan cand are catalogul in mana

Link to comment

Nush ce sa zic...elevi aia trb sa spuna la directoare la cnva...nu sa bata prfoesoru :|

Cu catalogu in mana profesorii se cred zei...nu e asa ,dar oricum iti pot strica cariera, lovirea cadrului didactic mi se pare ultima soulutie ...

Link to comment

Nush ce sa zic...elevi aia trb sa spuna la directoare la cnva...nu sa bata prfoesoru :|

Cu catalogu in mana profesorii se cred zei...nu e asa ,dar oricum iti pot strica cariera, lovirea cadrului didactic mi se pare ultima soulutie ...

nu stiu dar cred ca elevii aia sunt cel putin a9a.. bine.. in cazul de fatza elevul mi se pare predominant de vina, insa atunci cand se ia profesorul de tine asa ca e el cretin, si apoi te mai si loveste iti zic eu ca iti sari din pepeni si ii ***i una in bostan.. si apoi iti zic eu.. daca se duceau la directoare, si era si asta o baba comunista d`aia nu rezolvau nimic..

Link to comment

nu stiu dar cred ca elevii aia sunt cel putin a9a.. bine.. in cazul de fatza elevul mi se pare predominant de vina, insa atunci cand se ia profesorul de tine asa ca e el cretin, si apoi te mai si loveste iti zic eu ca iti sari din pepeni si ii ***i una in bostan.. si apoi iti zic eu.. daca se duceau la directoare, si era si asta o baba comunista d`aia nu rezolvau nimic..

@SilenR ai dreptate daca se ducea la directoare nu rezolva nimic chiar iesea mai rau iti spun un caz de la mine cand eram in generala cu profesorul de care spuneam mai sus care jignea si batea elevi, unul sa dus cu maicasa la director si directorul nu a facut nimic dar in schimb elevul a ramas corigent cam la 3 obiecte pe acel semestru deci => :box:

Link to comment

nu stiu dar cred ca elevii aia sunt cel putin a9a.. bine.. in cazul de fatza elevul mi se pare predominant de vina, insa atunci cand se ia profesorul de tine asa ca e el cretin, si apoi te mai si loveste iti zic eu ca iti sari din pepeni si ii ***i una in bostan.. si apoi iti zic eu.. daca se duceau la directoare, si era si asta o baba comunista d`aia nu rezolvau nimic..

stiu mai dar mai bn te muti din scoala...pui pe cnva sa filmeze cand te bate...

Recunosc de multe ori mi-a venit sa dau in profesor...m-am abtinut pentru ca am stiut ca daca il pocnesc sigur o sa intru in RahAT...

Ieri am avut sedinta ,am media 10 la toate in afara de fizica unde am 4 :hair: ,istorie 5-6....aceste 2 profesoare sunt 2 babe comuniste ,de multe ori mi-a trecut prin minte sa le lovesc ...dar dativa seama ce urmari ar avea...:|

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...