Jump to content
Lancelot

Soldatii romani in lume..

Recommended Posts

Pentru tara ta???Pai oricum te plateste tara ta mult mai putin decat te platesc americanii sa te alaturi trupelor lor!!!Sa lupt ptr tara asta???fac ceva in ea de tara!!!Bugetele sunt imense dar nu sunt investite,declaratiile de avere ale parlamentarilor sunt dea dreptul URIASE si eu sa lupt ptr tara asta???HA ma faci sa rad!!!Sa lupte ei ca ei au furat din tara asta nu eu!!! :gun:

De ce sa faci ceva pe tara ta?Oare nu cumva nevoile ce te strang la stomac se vor intoarce mai tarziu impotriva ta?Nu zic ca e bine sa te duci sa lupti pentru o tara ce iti arunca praf in ochi,plus ca americanii au si niste obiective clare mai ales cand este vorba de Irak,dar tara ta te reprezinta pe tine si cand iti scurgi ce ai baut aseara pe cea ce altii in trecut au platit cu sangele lor ca astazi sa poti tu spune liber ca "fac ceva pe tara asta",inseamna ca ai facut pe toti cei care iti sunt frati si in acelasi timp pe tine.

Link to comment
Share on other sites

fac ceva in ea de tara!!!

Iau totul ca atare,tara nu are nici o vina ca aia sunt idioti,pai de asta emigram toti in Spania pentru o mana de metal de pus pe piept.Putei sa spui ca faci ceva pe ei,nu pe tara,cred ca pe mine unul m-ai jignit si nu numai,ci pe toti cei care inca mai suntem romani.

Link to comment
Share on other sites

Facem parte dintr-o alianta (NATO) care printre obiectivele lor au si misiuni de mentinere a pacii. Nu doar Romania are trupe trimise acolo ci majoritatea tarilor.

Ganditiva ca spre exemplu nu facem parte din NATO si Rusii ne declara razboi voi credeti k 2 miloane de soldati fac fata rusilor ? (un exemplu total aiurea). Aici intra rolul NATO, ne simtim oarecum protejati impotriva acestor aspecte pentru ca facem parte dintr-o alianta formata din numeroase tari si care ne-ar ajuta in aceasta privinta. Din acest motiv se numeste "Alianta" .

Tot timpul va exista o tara care va dicta (sau va fi vioara 1 ) in ceea ce se intampla in lumea asta.

Ce usor este sa dai vina pe politie/armata/ jandarmerie cand nu ai idee despre regulile care patroneaza in aceste institutii.

Lance ce teme gasesti sa discuti .....(daca nu te-as cunoaste as ramane masca ca cineva se gandeste la astfel de lucruri :P )

Link to comment
Share on other sites

Iau totul ca atare,tara nu are nici o vina ca aia sunt idioti,pai de asta emigram toti in Spania pentru o mana de metal de pus pe piept.Putei sa spui ca faci ceva pe ei,nu pe tara,cred ca pe mine unul m-ai jignit si nu numai,ci pe toti cei care inca mai suntem romani.

Vai rectific!!!Fac ceva in cei de la conducerea tarii!!!E bine asa???

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...