Jump to content
Lancelot

Valentines VS Dragobete

Recommended Posts

atunci sa vdm...

-pt c ne trebuie o zi speciala sa mancam miel sau alta pt porc...putem sa mancam tot anul!

-ce ne trebuie noua d 1 decembrie fasole si carnati cand, la fel... putem sa mancam tot anul.

-martzishor? ce mama naibii, atza rosie si alba gasim cat cuprinde...

-8 martie? si ma grav! hai mah... femei in fiekre zi p strada, lu' mama ii zic la multi ani knd o sa fie ziua ei...nu in martie..k poate nu e nascuta in martie...

eu n-am nici o treaba cu nenea vali asta de il sarbatoresc oamenii peste ocean, dar o zi dedicata iubirii nu mi se pare o idee asa rea,knd despre acest sentiment au scris "niste oameni" mai frumos dekt am putea noi vreodata spune sau gandi.

sa fie totusi romaneasca!

Mai, ar fi ok toate zilele aste in care sarbatorim ceva, dar sa sarbatorim, nu sa fie folosite drept pretext pentru a comercializa ceva. Pentru ca asta a ajuns Sf. Valentin, 1 Martie, 8 Martie, Craciunul, Anul nou si o gramada de alte zile. Iar noi (nu ma refer numai la barbati) suntem indobitociti si facem cadouri, ca fara un cadou, vezi doamne, nu iubim. Mi-e sila.........

Link to comment
Share on other sites

Asteptand inca o urgie de zi plina de inimioare la orizont ma gandesc..asa cu sufletul meu de poet sensibil..de ce romanii copiaza toate porcariile din afara? De ce in loc sa sarbatorim o zi traditionala romaneasca se creeaza isterii in masa cu una din sarbatorile low iq ale americanilor? E frumos sa iti exprimi dragostea dar oare e nevoie sa ne invete americanii in ce zi sa facem asta?

Numai cand ma gandesc ca va ploua cu roz si inimioare imi vine sa ma inrolez in AL Quaeda

Of.. Lancelot, e frumos sa fie mai multe sarbatori ;)

Si americanii ai "scornit" povestea aia cu dracula :))(vlad tepes)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...