Jump to content
iNm

RDS DigiMobil

Recommended Posts

ce nu am inteles eu e: pentru aceste telefoane se incheie un abonament separat? daca da, ne poate spune cineva care este pretul lunar al abonamentului si care sunt tarifele? sau merg telefoanele astea pe abonamentul de fix? (partea asta mi se pare cam imposibila)

Link to comment

Marfa sper sa apara shi in bucureshti.

Nu prea cred că sunt şanse ca RDS-u să dea jos Orange sau Vodafone-u aşa repede, Orange e pe piaţă de ani buni cu o infrastructură închegată . Cu siguranţă când aud cei de la Vofafone şi Orange o să facă şi ei oferte speciale .

Oricum iniţiativa e foarte bună ! GG !

@lenor .. chinezarii chinezarii .. dar e moka si is destul de deshtepte tel`urile :

-mp3

-mp4

-bluetooth

-cablu de date

-head phones

-radio

-Front & Back VideoCam 1.3 Megapixeli

-Poze in rezloutie 1280x1024

-3G Video Call

-Tarifele minime

-Groaza de minute

Daca dau mobile asa de bune cum se zice atunci astia o sa aiba monopolul pietii in catziva ani.

Adica mobie gratis destepte si cu minute .Ce naiba cine sa fie prost sa mai ramana la Orange sau Vodafone?

Link to comment

ce nu am inteles eu e: pentru aceste telefoane se incheie un abonament separat? daca da, ne poate spune cineva care este pretul lunar al abonamentului si care sunt tarifele? sau merg telefoanele astea pe abonamentul de fix? (partea asta mi se pare cam imposibila)

Deci ce am inteles eu din oferta asta suna cam asa ... stii ca la abonamentul fix ai minute rds si minute catre mobil , ei bine acuma ti se da o cartela sim rds care are incluse pe ea minutele de pe abonamentul de fix si are numar propriu dar daca vorbesti de pe ea scade din minutele de pe fix si in plus are si ea minutele ei proprii in functie de ce abonament la internet ai :). In rest orice depasesti platesti ... 8 eurocenti in orange si vodafone si 10 eurocenti pe cosmote minutul vorbit :)

Marfa sper sa apara shi in bucureshti.

Daca dau mobile asa de bune cum se zice atunci astia o sa aiba monopolul pietii in catziva ani.

Adica mobie gratis destepte si cu minute .Ce naiba cine sa fie prost sa mai ramana la Orange sau Vodafone?

stai linistit ca nu is asa de bune mobilele lor :) , am scris la mine pe blog cateva lucruri despre ele ... si astea is defecte ce le-am observat la prima utilizare.

Link to comment

ii astept si pe la craiova :D

nu ii astepta.. sunt varza telefoanele..

Marfa sper sa apara shi in bucureshti.

Daca dau mobile asa de bune cum se zice atunci astia o sa aiba monopolul pietii in catziva ani.

Adica mobie gratis destepte si cu minute .Ce naiba cine sa fie prost sa mai ramana la Orange sau Vodafone?

sunt mobile luate la kg cu un discount frumos.. cum am mai zis, sunt luate de ochii lumii.. nu va entuziasmati asa tare.. n-are rost.. o sa fiti dezamagiti.. stai linistit mad_eye ca in veci pururi nu le va intrece RDS pe Vodafone sau Orange.. 1% sanse.. oricum e gratis asa ca nu l-am refuzat dar daca trebuia sa-l platesc nu dadeam 50 RON pe el..

Link to comment

Ba da pretentiosi sunteti fratilor.

Dani, nu vroiai cumva un N95 sau un K850 in locul telefonului care l`ai primit GRATIS de la RDS ?

Fratilor, l`ati primit gratis. Ti`o dat vodafone`u telefon gratis ? sau Orange`u ? sau cosmote`u ? Poate, daca iti faceai nush ce abonament !

Revino cu picioarele pe pamant. Ai 500 sau 1000 de minute in RDS ? Ahh, sa le vorbesti alea e bun telefonu asa`i ? Pff #-o

Link to comment

Ba da pretentiosi sunteti fratilor.

Dani, nu vroiai cumva un N95 sau un K850 in locul telefonului care l`ai primit GRATIS de la RDS ?

Fratilor, l`ati primit gratis. Ti`o dat vodafone`u telefon gratis ? sau Orange`u ? sau cosmote`u ? Poate, daca iti faceai nush ce abonament !

Revino cu picioarele pe pamant. Ai 500 sau 1000 de minute in RDS ? Ahh, sa le vorbesti alea e bun telefonu asa`i ? Pff #-o

acu sa nu fiu rau.. imi doream totusi ceva mai bun.. nu chinezarii luate le kg.. ma intelegi tu ce vreau sa zic.. nu tre sa scriu pe silabe..

nu compara Vodafone si Orange cu RDS.. RDS & RCS e singura companie de internet si telefonie din tara care e cica dezvoltata dar totusi au probleme foarte mari.. reclamatii peste reclamatii samd.. mai spun?.. asta 1 la mana.. 2 la mana e faptul ca Orange si Vodafone au minute nationale plus ca ei sunt bagati in treaba asta demult.. isi schimba ofertele si reclamele in fiecare saptamana.. au sute de milioane de clienti samd.. si RDS sunt demult.. nu poti sa zici ca n-au avut timp sa se dezvolte.. nu uita ca ei inca au probleme la cablu si la internet (baza lor) dapoi sa dezvolte reteaua de telefonie mobila.. no chance.. sunt multi oameni incapabili in frunte..

singurul lucru bun.. am mai zis-o.. e acela ca-mi pot folosi minutele de pe fix si pe mobil.. sa nu platesc degeaba.. asta e singurul lucru bun la ele..

inca o problema.. nu va primi toata lumea care are telefonie RDS acasa.. ceea ce e iarasi o prostie..

Link to comment
Guest <Raziel>

Huawei U526,asta e aparatu :> nu arata urat si functioneaza destul de bine,e moca,nu am asteptat nimic perfomant :crazy:

sunt multumit cu ea

e u120 :> cel putin la noi de asta au adus :)) nu merge Bluetooth 8-|

Link to comment
Guest danny``

efectiv toata lumea se plange de ele.. am niste pr care au primit.. nu le merge bluetooth nici lor plus ca sta prost cu volumul.. merge prea incet.. eu nu zic ca nu sunt bune de gratis dar atunci sa nu se laude cu toate detaliile.. trebuia sa ne fi dat telefoane simple.. era lumea mai bucuoarasa decat sa fie defecte..

iar cu Vodafone si cu Orange.. niciodata n-o sa le depaseasca.. Vodafone e lider mondial iar Orange printre primele in Europa.. ganditi-va prima data..

daca n-ar fi vorba de minutele RDS si ROMTELECOM nu l-as fi acceptat..

Link to comment

efectiv toata lumea se plange de ele.. am niste pr care au primit.. nu le merge bluetooth nici lor plus ca sta prost cu volumul.. merge prea incet.. eu nu zic ca nu sunt bune de gratis dar atunci sa nu se laude cu toate detaliile.. trebuia sa ne fi dat telefoane simple.. era lumea mai bucuoarasa decat sa fie defecte..

iar cu Vodafone si cu Orange.. niciodata n-o sa le depaseasca.. Vodafone e lider mondial iar Orange printre primele in Europa.. ganditi-va prima data..

daca n-ar fi vorba de minutele RDS si ROMTELECOM nu l-as fi acceptat..

Ba da` ma mai lasi cu beshinile astea ? E vorba DOAR de minutele RDS, ca altfel nu`ti dadea telefonu, think about it putin ! #-o

Think asa : orange si vodafone cand au intrat pe piata in ROMANIA (Nu lume, nu europa), au trebuit sa`si atraga clientii cu diferite oferte, sa isi faca abonament la ei. Ehh, RDS`u are deja clientii, are deja abonamentele, are ff multe minute, daca toata tara va primi telefoane GRATIS RDS, think about it, cine va mai suna in Orange/Vodafone ?

Link to comment

da u 120 e fara :) nush ce sa zic am 2 si la fel de repede moare bateria ..nush ce sa fac

i;m nub :)) era bluetoothu on ,de asta murea bateria asa repede?

Link to comment

pt ca nu is de calitate :P , eu am U528

zicea cineva tarifele :

- Convorbire \ minut in retea RDS = 0.01 euroCenti ( + 5000 minute gratuite)

- Convorbire \ minut in retea Romtelecom = 0.01 euroCenti (+500 minute gratuite)

- Convorbire \ minut in retea mobila vodafone\orange etc = 0.08 euroCenti (+ 30 min nationale gratuite)

- Convorbire \ minut in retea mobila Cosmote = 0.10 euroCenti (+30 min nationale gratuite)

- SMS in reteaua RDS = 0.01 euroCenti

- SMS in orice alta retea de telefonie mobila = 0.02 euroCenti

(dar la treaba asta inca se lucreaza , poate ati obs ca nu merge sa dai sms , doar la ce`i din retea)

Si treaba cu bluetooth`ul .. eu nush de voi da mie imi merge :)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...