Jump to content
Lancelot

Sarac si cinstit....sau "dubios" si bogat

Recommended Posts

Hmm sa zicem ca in viata, in momentul de fata, cel putin in societatea pe care o frecventam cu o insistenta demna de o cauza mai nobila...ai cam avea 2 parcursuri...

1 Sa iti faci un rost in viata cu foretele tale...the ward way ..dificil dar cu constiinta curata

2 Sa te implici in 1, 2 , 99 de afaceri "sensibile" si care fenteaza legea...Easy way....bogat dar o viata traita cu frica de a nu fi prins >:)

So ce optiune sa fie ?

Link to comment
Share on other sites

prima varianta ... macar sti ca sunt banii tai ... ah si de retinut ca nu in Romania ... nu merita sa iti bati capul sa muncesti in Romania cand pot sa imi pierd zilnic 8-9 ore muncind si sa stiu ca o sa castig cinstit 4-5000 de euro pe luna (acuma ma rog depinde de domeniu)

Edit : Acuma am vazut "societatea in care traim" ... sincer in societatea in care traim , daca muncesti cinstit , esti furat de cei ce nu muncesc cinstit . Aici cel mai bine e sa combini

Link to comment
Share on other sites

daca ai putea sa alegi o variata 3 sau 4 totul ar fii perfect....oameni nu realizeaza ca in viata banii nu au nici-o valoare si nu merita sa-ti vinzi sufletul pentru ei...sa muncesti 7-8 ore pe zii pentru un salariu minim din care abia poti sa iti cumperi de mancare...nu se merita..iar sa incerci zii de zii alte "smekerii" doar ca sa ai impresia ca traiesti mai bine....la fel... nu se merita...

o vorba care am auzit-o acum ceva vreme... " te nasti in p**a goala ...tot ce ai acum e in plus " :(

Link to comment
Share on other sites

prefer varianta 2, deoarece legea poate fi interprtata in mai multe feluri si de multe ori o lege iti ofera o portita spre ilegalitati... legale, care, in caz ca esti prins si acuzat, cu ajutorul unui avocat bun poti scapa usor sau chiar nepedepsit.

Multe astfel de legi au fost emise acum cativa ani in romania si au profitat de ele o buna parte din bogatii actuali ai Romaniei...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...