Jump to content
LeX LuTHoR

Iarba crescuta pe plamanul unei fetite din China

Recommended Posts

lol mah tu esti chiar turc

in articol scrie frumos ca pe plaman nu in plaman asa ca nu o mai tot tine pe a ta

no shit plantele numa la lumina traiesc, eu zic sa mai faci o data clasa a 4-a, si daca tot suntem la capitolul cultura generala stiai ca pe pamant exista organisme care traiesc cu azot?

eh, macar ma amuzi ... chiar tu ai zis-o .. organisme ... nu iarba ... incearca sa pui 1 saptamana o patura peste niste iarba si vezi ce se intampla ;)

Link to comment

E adevarat, se poate intampla, matusa-mea cand era mica si-a bagat o bobita de mazare pe una dintre nari, si n-a putut sa o mai scoata, si faza e ca din cauza mediului mai "umed" din nas, a inceput sa creasca, dar nu prea mult, si dupa o mica interventie medicala obiectul strain a fost inlaturat :D.

Link to comment

eh, macar ma amuzi ... chiar tu ai zis-o .. organisme ... nu iarba ... incearca sa pui 1 saptamana o patura peste niste iarba si vezi ce se intampla ;)

nu stiu ce se intampla daca pui o patura 1 saptamana peste niste iarba, insa stiu ce se intampla daca pui o patura 1 saptamana peste iarba si apa la radacina: nimic

eu ziceam de organisme asa pt tine ca sa mai afli si tu ceva

parca esti becali asa ma inteleg cu tine

Link to comment

lol sa creasca iarba in organismul uman...

ps: n-ati vazut plante care sa creasca in beci unde e f putina lumina? (totusi pielea si tesuturile permit trecerea unei cantitati mici de lumina deci e plauzibila situatia de fata, numai ca fara oxigen iarba nu poate trai..)

Word :blink:

Link to comment

Nu cred ca aia ar fi fost explicatia..nu ar fi putut creste acolo deoarece 100% nu ar fi avut lumina..sa zicem ca apa..sau alte lichide le-ar fi gasit dar..lumina de unde ?+ De iarba in plaman am auzit dar de iarba pe plaman n-am mai auzit frate :cool2:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...