Jump to content
noghri

cei trei "viteji" care au maltratat o pisica

maltratare animale  

120 members have voted

  1. 1. E corecta pedeapsa primita?

    • Nu, a fost in cadrul legii,dar legea trebuie inasprita si clar ar merita mai mult.
      95
    • Da, e corecta,au fost prinsi,asta e.
      25
  2. 2. E buna o astfel de mediatizare, oricat de socante ar fi imaginile si subiectul? (poate incercati sa va si argumentati decizia,dar fara sa calcam prea mult in teritoriul cenzurii,acolo fiind alta poveste)

    • Da
      75
    • Nu
      45


Recommended Posts

Guest Blaidy

Trebuie pusa in rama propozitia asta. Ai gandit mult inainte sa afirmi asa ceva?

Noi suntem niste animale dezgustatoare (oamenii). Animalele de multe ori ucid doar pentru hrana sau pentru a se apara.

Daca tu consideri ca esti prea grozav, poti sa te mai gandesti ceva timp.

Link to comment
Share on other sites

+1

1-2 milioane amenda, sau cateva saptamani in inchisoare... cei care vreti sa-i impuscati: sunteti mai rai decat ei.

De cand au inceput oamenii sa le pese mai mult de un rahat de animal decat de proprii lor semeni?

Adica?... ne pasa mai mult d un RAHAT d animal decat d proprii nostrii semeni? /:) Nu ne mai pasa d mult d semenii nostrii, daia e atata indiferenta, dar oamenii in general primesc ceea c merita, animalele nu cred k au vreo vina k vine tembelache cu iq p minus si considera k e mai bine sa o chinuie decat sa faca ceva mai constructiv: cum ar fi sa mearga la scoala, nu e asa Vinsanity? Macar dak o omorau direct, ii suceau gatu, dar nu sa o chinuie. Acum voi faceti legatura cu diverse crime care se intampla si k nu se face atata tam-tam p seama lor, dar eu tin minte k atunci cand teroristii luau ostatici si le faceau c le trecea prin cap curgea multa cerneala prin Mass-media, poate comparatia este cam radicala... sau poate k nu ;)

P.S. dak nu ne-ar fi pasat d oameni (acolo cat d putin) nu ar fi existat legi care sa-i pedepseasca p cei care omoara alti oameni si alte acte "dragutze" Asa k mi se pare normal sa existe legi care sa apere si animalele d mintea degenerata a oamenilor care au uitat k au iesit d mult din grota -_-

Link to comment
Share on other sites

incep sa urasc pisicile, cred ca pe prima care o vad o voi invata sa zboare.

NU e bine cum gandesti tu ... !!! e alegerea ta , dar la un timp o sa te bata si pe tine D-zeu ... "stii cum e zicala aia : | daca sapi groapa altuia e posibil ca tu sa cazi primul | "

Link to comment
Share on other sites

eu sunt de parere ca nu trebuiau pedepsiti ... eu prefer sa calc in picioare un caine sau o pisica decat sa bat un om ... dar se pare ca ar trebui sa ma reprofilez. ce i-au facut mah ? mare lucru ... eu i-am dat lu una cu ciocanu in cap si am aruncat-o in soba ... mirosea a mici :) , inca un lucru sensibililor , am uitat oricum ce persoane umbla pe forum aici ... mai lente sa zic asa ...

WTO Announces Formalized Slavery Market For Africa ce parere aveti de asta ? a auzit cineva de G.A.T.T/W.T.O , P.N.A.C sau alte organizatii de genul ? aia distrug milioane de oameni cu politicile lor de a avantaja marile corporatii si alte porcarii si voua va e mila de animale ... cui ii e mila de ele inseamna ca e la fel de destept ca o pisica ... sunt atatea lucruri groaznice in lumea asta care li se intampla oamenilor si nimeni nu poate face nimic pt cine stie Operation Iraqi Liberation (O.I.L.) nu stau sa explic si astea ... hai cius ... mai bine asasinam pisici decat oameni

MDA .... bah ce mentalitate imbaxita ai .... cums a gandesti ma asa ... cati ani ai zis ca ai ? 12 ?:| mda , lol ... aici si varsta isi spune cuvantul , sti cum e "gandeste de 10 ori ca sa spui ceva corect si concret "

Link to comment
Share on other sites

Citesc ultimele 2 pagini si iar ma uimesc de imbecilitatea unora dintre noi.

Canibalu Nuclear sau cum te cheama, tu nici nu stii cum e sa traiesti, la 12 ani abia daca ai atins generatia de "cantarstrake" cum ii ziceti voi, cu o mana pe "maus" si o mana pe tigare, dar vad ca esti in stare sa estimezi viata unei fiinte.

mai bine asasinam pisici decat oameni
ai 12 ani, subliniez din nou... si tu vrei sa asasinezi MUSAI ceva... sunt curios la 18 ani ce vrei sa mai faci ? a stai... din nick-ul tau ==> bomba nucleara... GG , u rul, not.

incep sa urasc pisicile, cred ca pe prima care o vad o voi invata sa zboare.
alt specimen. GET A LIFE, chiar nu ai nimic de facut in viata asta ? poate esti cumva genul de om care se plictiseste non-stop, gaseste-ti un joc acolo pe calculator, poate iti mai pierzi din ideile astea inteligente.

Slaba pedeapsa..in acesti copii se vad caracterele unor viitori criminali
in sfarsit cineva care intelege ceea ce era de inteles... Pai ma oameni buni, daca ei "practica" sporturi de felul asta de acum FARA REMUSCARI, voi ce credeti ca vor face peste 5 ani de exemplu ? poate aveti rude pe langa ei, eu unul ma bucur ca nu am...

Apropo de smecheri la general, 3 huligani asemeni celor din clip, tot asa au vrut sa faca pe impresionantii si au zgariat un bmw... singura lor greseala a fost ca nu stiau al cui e bmw-ul, si respectivul proprietar a adus o ceata de 20 de oameni care i-au batut cu batele pana i-a bagat in spital ! (stirea a fost la pro-tv mai demult, nu e fabula). Nu, nu mi-a parut rau, pentru ca poate asa vor fi DESCURAJATI de la smecheria de 2 bani de care dau dovada tot mai multi in ziua de azi. Stii cum se zice, dupa fapta si rasplata.

Link to comment
Share on other sites

Guest ChSkNgT

merita sa stea intr-o cusca inchisa cu un leu care nu a mancat 5 zile :ceuameni: :sniper:

Daca ei omoara un animal nu trebuie sa ii omoram si noi pe ei.Sa faca puscarie.

Link to comment
Share on other sites

Citesc ultimele 2 pagini si iar ma uimesc de imbecilitatea unora dintre noi.

Canibalu Nuclear sau cum te cheama, tu nici nu stii cum e sa traiesti, la 12 ani abia daca ai atins generatia de "cantarstrake" cum ii ziceti voi, cu o mana pe "maus" si o mana pe tigare, dar vad ca esti in stare sa estimezi viata unei fiinte.

ai 12 ani, subliniez din nou... si tu vrei sa asasinezi MUSAI ceva... sunt curios la 18 ani ce vrei sa mai faci ? a stai... din nick-ul tau ==> bomba nucleara... GG , u rule, not.

nu cred ca el are 12 ani :rolleyes:

alt specimen. GET A LIFE, chiar nu ai nimic de facut in viata asta ? poate esti cumva genul de om care se plictiseste non-stop, gaseste-ti un joc acolo pe calculator, poate iti mai pierzi din ideile astea inteligente.

comentariu foarte inteligent.

in sfarsit cineva care intelege ceea ce era de inteles... Pai ma oameni buni, daca ei "practica" sporturi de felul asta de acum FARA REMUSCARI, voi ce credeti ca vor face peste 5 ani de exemplu ? poate aveti rude pe langa ei, eu unul ma bucur ca nu am...

daaaaaa :violent:

cand am fost mic am furat o bomboana mentolata (acum vreo 12 ani) si uite ca n-am ajuns sa fur pe unde ma duc.

[am batut pisici acum 6 ani si n-am ajuns criminal/bataus :( ]

poate trebuie sa mai astept...

si ce daca misterdevil a fost admin? trebuie sa postam numai lucruri colorate? sa tinem cu majoritatea? #-o

Link to comment
Share on other sites

Hmm...exista si noobii in viatza de zi cu zi...nu numai la pc ci si in "realitate".

Cat despre pedeapsa, cred ca meritau mai mult !

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...