Jump to content
dev

La noua ani s-a plictisit de facultate ...

Recommended Posts

La nouă ani s-a plictisit de facultate

Cel mai tanar student din lume, in varsta de doar noua ani, nu mai are chef de facultate. March Boedihardjo, care in urma cu cateva saptamani a fost admis sa urmeze cursurile Facultatii de matematica din cadrul Universitatii din Hong Kong, s-a plictisit de ceea ce studiaza la scoala.

"Am fost foarte bucuros cand am fost admis la facultate, insa acum sunt profund dezamagit. Am constatat ca profesorii de la universitate ne predau tot felul de lucruri vechi, lucruri pe care eu le-am invatat deja in urma cu doi ani. Am senzatia ca imi pierd timpul prin aule", a declarat micul geniu.

March s-a declarat dezamagit si de noii sai colegi. "La cursuri, niciunul dintre colegii mei de grupa nu vorbeste. Doar stau in banci si asculta ce le spune profesorul. E ca si cum nu i-ar interesa ce se discuta la ore, fiindca nu incearca nimeni sa interactioneze cu cel care se afla la catedra", a spus el.

"Mi-am facut atatea iluzii cand am venit la facultate, dar constat pe zi ce trece ca am destul de putine sanse sa ma perfectionez si sa invat lucruri cu adevarat noi", a adaugat March.

Sursa: Bihon.ro

OMG ... la 9 ani facultate? OOoooo maica :rofl1:

Link to comment

La 9 ani la faculta ? OMG ... foarte tare ... un al doilea Einstein oare ?

Nu mai tot ziceti de Einstein deoarece e un caz total diferit. Einstein si-a dovedit geniul mult mai tarziu in viata, din cate imi amintesc a ramas corigent la matematica in clasa a 4-a (nu stiu sigur).

Pe cand acest tanar de mic copil si-a etalat capacitatea de invatare.

Oricum, bravo lui

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...